Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Yıkım işleri fiyatı

Yıkım işleri? Bu kategori için, uygun fiyatlarla 604 onaylanmış ve kalifiyeli uzmanlar sunuyoruz. Talep gönderin.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Yıkım işleri fiyatı

Kategorideki hizmetlerin maliyeti: Yıkım işleri? Yıkım işleri tüm hizmetleri kapsar. Bu sayfadaki hesap makinesinde ortalama fiyatlarını görebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:Hizmetler

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Yıkım işleri için fiyat

ORTALAMA FİYATLAR

Düşük fiyat117,95 ₺/m2
Ortalama fiyat195 123,00 ₺/m2
Yüksek fiyat 252,75 ₺/m2
Ortalama fiyatlar yalnızca gösterge niteliğindedir. Hizmetin nihai fiyatı, projenin boyutuna, zorluğuna, malzemelerine, kalitesine ve konumuna bağlı olacaktır. Yalnızca hizmet sağlayıcıdan tam fiyatı alınacaktır.
Bir projeyi Liste
Hesap makinesi

Yıkım İşleri fiyat listesi

Yıkım işlerinin tam fiyatını öğrenmek için onaylı uzmanlarımıza bir talep gönderin ve çeşitli teklifler alın. Yıkım işleri kategorisindeki bireysel hizmetler için fiyatları görün.

Temellerin yıkılması429675.0₺ / m3
2.408 t Karma veya taş duvardan yapılmış temellerde 4 m2'den fazla kesit alanı olan temellerin yıkılması veya açıklıkların yıkılması.
Toplam
m3
Talep oluştur
Duvar yıkımı471.8₺ / m3
Temel üstü duvarların yıkılması veya kesit alanı 4 m2'den fazla olan açıklıkların yıkılması, temel üstü duvar, taş veya karışık, her türlü harçta, -2.385 t.
Toplam
m3
Talep oluştur
Sütunların yıkılması303.3₺ / m3
Fırınlanmış veya fırınlanmamış içi boş tuğla veya bloklardan yapılmış sütunların herhangi bir harç kullanılarak yıkılması -1.175.
Toplam
m3
Talep oluştur
Metal kolonların yıkımı909.9₺ / t
Yapıyı desteklemeden ve dökme demir veya perçinli sütunları çıkarmadan döşeme dahil olmak üzere, temelli ve başlıklı metal kolonların yıkımı -1.000 t.
Toplam
t
Talep oluştur
İlgili fiyat listeleri

Diğer hizmetlerin fiyat listeleri

Tadilat ve Yeniden YapılanmaKategorideki hizmetlerin maliyeti: Tadilat ve Yeniden Yapılanma? Tadilat ve Yeniden Yapılanma tüm...
Daha fazla göster

Bu bilgi size yardımcı oldu mu?

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Bir binanın yıkım maliyeti nasıl belirlenir

Şirketinizin ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış iş ekipmanlarından yararlanabilecek bir işletmeniz varsa, yıkım şirketinin tüm atıkları alacağı binayı yerinde yıkmayı düşünebilirsiniz ve eskisinin üzerine yeni bir iş kurabilirsiniz.

Bazen küçük işletmeler, eski bir binaya taşınmanın (ki bu da kapsamlı bir yenileme gerektirebilir) bir binayı yıkmaktan daha uygun maliyetli olup olmadığına karar vermek zorundadır.

Profesyonel yıkım şirketleri genellikle herhangi bir büyük ölçekli yıkım projesi için ücretsiz maliyet tahminleri sağlar. Şirket, tahminini işin kapsamı, yerel izin gereklilikleri, özel malzemelerin taşınması (asbestin çıkarılması gibi) ve belirli bir alana erişim kolaylığı veya zorluğu gibi çeşitli faktörlere dayandıracaktır.

Yere göre maliyetler

İster ticari ister konut binasını yıkmak isteyin, yıkım maliyetleri binanın bulunduğu yere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Ayrıca bazı şehirlerin binaları yıkmak yerine onarmayı ve yenilemeyi tercih ettiğini, bu nedenle yıkım ruhsatı için çok daha yüksek bir meblağ talep ettiklerini unutmayın.

Bir binayı yıkmanın maliyeti genellikle büyüklüğü ile ilişkilidir. Metrekare sayısı arttıkça metrekare fiyatının düşebileceğini unutmayın. Özünde bu, bir binanın yıkım için ne kadar fazla metrekaresi varsa, yıkım için nihai miktarın o kadar düşük olduğu anlamına gelir.

Maliyetleri etkileyen özel durumlar

Yıkılacak binanın konumuna göre yıkım fiyatlarını değerlendirirken, diğer şeylerin yanı sıra, yıkımın kendisini daha pahalı hale getiren asbest veya diğer tehlikeli maddelerin varlığı gibi faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız, çünkü bunların sökülmesi ve bertarafı sağlığa zararlıdır.

Yıkım izinleri için ayrıca ek maliyetler. Ortalama olarak, bir yıkım ruhsatı yaklaşık 400 tl'ye mal olabilir, ancak bina yıkımın zor olduğu yerlerde bulunuyorsa nihai fiyatı 10.000 tl'ye kadar çıkabilir. Toplam yıkım maliyetlerine eklenecek bir diğer maliyet ise atıkların düzenli depolama sahasında bertaraf edilmesi maliyetidir. Bu maliyetler, ahşap, beton, sıva veya metal gibi artıkların türüne ve şantiyenin en yakın atık bertaraf tesisinden ne kadar uzakta olduğuna bağlı olarak değişir.

Dahil edilen ve dahil edilmeyen maliyetler

Yıkımın teknik tanımı, binanın temellerine kadar tamamen yıkılmasıdır. Sonuç olarak, yıkım tahmini, mevcut binanın temellerinin yıkımını içerebilir veya içermeyebilir. Yeni bir temel gerektiren bir projeniz varsa, temelleri yıkmak daha maliyetli olduğu için toplam yıkım maliyeti tahmininizi artırmanız gerekebilir.

Yıkım yüklenicinizin fiyat teklifi genellikle izinler ve atıkların kaldırılması dahil tüm yıkım sürecini kapsar, ancak bu kalemlerin nihai miktarı ne kadar artıracağını önceden bilmek gerçekten yararlıdır. Hatta projenin atık toplama gibi bir kısmını kendiniz çözerek yıkım teklifinde listelenen maliyetleri düşürmeyi deneyebilirsiniz. Konteynerleri bulmak veya atıkları iyi bir fiyata taşımak genel bütçenizi etkileyebilir.

Duvarı kaldırmanın maliyeti

Bütün ev yerine evdeki bir duvarı kaldırmak isterseniz, elbette daha ucuz olacaktır. Taşıyıcı bir duvarı kaldırmayı planlıyorsanız, duvarı yıkmak için izin başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Her ikisi de nihai maliyeti artıracaktır. Ek yapısal kontroller yapmak için kalifiye bir sörveyöre ihtiyacınız olacak. Herhangi bir değişiklik, taraflar arasındaki anlaşmaya tabi olacaktır.

Garaj yıkım maliyetleri

Artık amacına hizmet etmeyen veya kötü durumda olan bir garajın yıkılması gerekiyor. Bir garajı yıkma maliyetinde en etkili faktör, genellikle işe dahil olan işçi sayısını belirlediğinden, kullanılan malzeme türüdür. Garajın boyutu nihai fiyatı kesinlikle etkileyecektir - çift garaj veya üçlü garaj veya iki katlı garaj, standart tek katlı garajın yıkılmasından daha pahalıdır. Fiyat genellikle işçilik maliyetlerini ve atık ve beton temelin kaldırılması ücretlerini içerir.

Yıkım maliyetlerini etkileyen faktörler

Yıkım projenizin toplam maliyeti, aşağıdakiler dahil birçok faktöre bağlı olacaktır:

 • Yıkım alanı boyutu
 • Malzemelerin türü ve çeşitliliği
 • Gerekli yıkım türü (örneğin yukarıdan aşağıya yıkım, manuel yıkım veya patlayıcı yıkım)
 • Herhangi bir tehlikeli maddenin varlığı (örn. asbest)
 • Yeniden kullanılabilir malzemelerden kredi değerleri
 • Yıkım alanına erişimle ilgili herhangi bir kısıtlama (inşa edilmiş alanlarda ve şehir merkezlerinde yıkım genellikle daha pahalıya mal olur)

Yıkım işleri için inşaat ruhsatı almam gerekir mi?

Genellikle hayır. Yıkım, "izin verilen süreç" olarak sınıflandırılır, bu da normalde bir inşaat ruhsatı gerektirmediği anlamına gelir. Ancak, örneğin korunan binalar veya korunan alanlar için izin verilen usuli hakların geri alınabileceği veya kısıtlanabileceği unutulmamalıdır.

Herhangi bir yıkım çalışması gerçekleştirmeden önce daima yerel makamınızla iletişime geçin.

Komşu evler yıkılırsa ne olur?

Teraslı veya yarı müstakil bir evi yıkmayı planlıyorsanız, komşu mülkleri de dikkate almalısınız. Komşu binaların yıkılan duvarları desteklemek için yasal hakları vardır. Bu, yıkım işinizin maliyetini artıracaktır. Yaptığınız herhangi bir yıkım işi, kalan binaların duvarlarını desteklemeyi içerecektir.

Faydalı ipuçları

 • Yerel makamınızla konuşun ve yıkım projenizin özel izin gerektirmediğinden emin olun.
 • Yarı müstakil veya teraslı bir ev yıkıyorsanız, yıkım işini yapmadan önce komşularınıza danışmayı unutmayın.
 • Yerel tavsiye ve kesin fiyatlar için Wilio'daki yerel yıkım uzmanlarınızla iletişime geçin.
 • Yıkım şirketiyle "kurtarma malzemeleri" (metaller, tuğlalar, fayanslar, arduvaz, vb.) olarak düşündüklerini ve değerlerinin ne olacağını kontrol edin.
 • Pazarlık ve rekabetçi fiyatlarla alışveriş yapın.
 • Her zaman yıkım deneyimine ve ilgili niteliklere veya akreditasyonlara sahip serbest meslek sahibi bir kişiyi işe alın.

Yıkım prosedürleri

İç yıkım

İç mekanın yıkılması, genellikle bir yenileme projesine hazırlık olarak, dış kısım korunurken yapının iç kısımlarının bölünmesidir. Bu genellikle duvarların, tavanların, boruların vb. çıkarılmasını içerir.

Seçici yıkım

Seçici bir yıkım projesi, kalan yapıyı ve yakındaki yapıları ve alanları korurken bir binanın belirli iç veya dış bölümlerinin kaldırılmasını içerir.

Demontaj / yıkım

Bu yöntem, yeniden kullanım, geri dönüşüm veya yenileme için bileşenleri korumak için yapının dikkatli bir şekilde sökülmesini içerir. Sökme, genellikle yıkımdan daha fazla emek gerektirir.

Toplam yıkım

Toplam yıkım elbette bir meseledir. Bu, tüm yapının yıkımıdır ve aşağıda listelenen çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebilir.

 • Mekanik yıkım

Bu tür yıkım, özel mekanik ekipman ve aletler kullanır. Bunlar, betonu ve çeliği parçalayabilen ve yapıyı etkin bir şekilde "ezebilen" özel ataşmanlarla donatılmış hidrolik ekskavatörleri içerir. Mini yükleyiciler ve yıkım robotları gibi daha küçük ekipmanlar, daha küçük görevler ve iç mekan ve seçici yıkım için kullanılır.

 • Patlama

Kendi temelleri üzerinde veya önceden belirlenmiş bir yol boyunca çökmeleri için yapısal desteklerin altını oymak suretiyle yüksek yapıları yıkmak için patlayıcıların kullanıldığı son derece özel bir yıkım türü. Patlama, yıkım projelerinin %1'inden daha azında kullanılıyor.

 • Vinç ve yıkım topu

İlk yıkım yöntemlerinden biri, yıkım topunun büyük ölçüde modası geçmiş olması ve yerini ekskavatörler ve daha iyi doğruluk, verimlilik ve güvenlik sağlayan diğer mekanik araçlar almasıdır.