Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

İstinat Duvarları fiyatı

İstinat Duvarları? Bu kategori için, uygun fiyatlarla 493 onaylanmış ve kalifiyeli uzmanlar sunuyoruz. Talep gönderin.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

İstinat Duvarları fiyatı

Kategorideki hizmetlerin maliyeti: İstinat Duvarları? İstinat Duvarları tüm hizmetleri kapsar. Bu sayfadaki hesap makinesinde ortalama fiyatlarını görebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:Hizmetler

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

İstinat Duvarları için fiyat

ORTALAMA FİYATLAR

Düşük fiyat1 853,50 ₺/m2
Ortalama fiyat2 342,15 ₺/m2
Yüksek fiyat 2 948,75 ₺/m2
Ortalama fiyatlar yalnızca gösterge niteliğindedir. Hizmetin nihai fiyatı, projenin boyutuna, zorluğuna, malzemelerine, kalitesine ve konumuna bağlı olacaktır. Yalnızca hizmet sağlayıcıdan tam fiyatı alınacaktır.
Bir projeyi Liste
Hesap makinesi

İstinat Duvarları fiyat listesi

İstinat duvarlarının tam fiyatını öğrenmek için onaylı uzmanlarımıza bir talep gönderin ve çeşitli teklifler alın. İstinat duvarları kategorisindeki bireysel hizmetler için fiyatları görün.

Tel-taş sepetlerden yapılmış istinat ve çerçeve duvarlarının montajı - gabyonlar3134.1₺ / m3
Tel-taş sepetlerden yapılmış istinat ve çerçeve duvarlarının montajı - agrega ile doldurulmuş gabyonlar (çift bükümlü altıgen ağ).
Toplam
m3
Talep oluştur
0,5 m'ye kadar çit genişliği ve 1 m'ye kadar yüksekliğe sahip agrega ile doldurulmuş tel-taş sepetlerden yapılmış Gabion çit3791.25₺ / m3
Tel-taş sepetlerden yapılmış, 0,5 m'ye kadar çit genişliğine ve 1 m'ye kadar yüksekliğe sahip agrega ile doldurulmuş Gabion çit.
Toplam
m3
Talep oluştur
Cephe beton blokları ile güçlendirilmiş istinat duvarları2611.75₺ / m2
Yüzey beton bloklarla güçlendirilmiş istinat duvarları, yatay takviye geosentetik ızgaraları, MACWALL sistemi.
Toplam
m2
Talep oluştur
Prekast beton panellerden yapılmış istinat duvarı2965.6₺ / m2
Yatay takviyeli geosentetik beton panel şeritleri ile prekast beton panellerden yapılmış istinat duvarı.
Toplam
m2
Talep oluştur
İlgili fiyat listeleri

Diğer hizmetlerin fiyat listeleri

İnşaat işleriKategorideki hizmetlerin maliyeti: İnşaat işleri? İnşaat işleri tüm hizmetleri kapsar. Bu sayfadaki...
Daha fazla göster

Bu bilgi size yardımcı oldu mu?

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Beton istinat duvarının maliyeti nedir?

Bir beton istinat duvarı kurmanın maliyeti 2,500 ile 15.000 tl arasında değişmektedir, ancak ortalama maliyet 5.900 tl’dir. Bu maliyetler, tasarım, duvarın mülkünüzdeki konumu ve bölgenizdeki müteahhitlerinin fiyatları gibi birçok değişkenden etkilenir.

Çoğu durumda, bir istinat duvarı inşa etmenin nihai maliyetini belirlemede kare alan en önemli faktördür. Beton bir istinat duvarı, evinizi erozyondan korumaya yardımcı olabilir ve kullanılmayan bir arka bahçeyi aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz bir yere dönüştürebilir. Fiyatlar ve istinat duvarı yapımı ile ilgili temel bilgileri anlayarak bu ilginç mekanı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ortalama beton kurulum maliyetleri - ortalama toplam maliyetler:
  • 0 ila 50 metrekare 3,000 tl
  • 50 ila 140 metrekare 4,500 tl
  • 140 ila 185 metrekare 5,700 tl
  • 185 ila 235 metrekare 7,900 tl
  • 235 ila 280 metrekare 9,830 tl

Duvarınızın uzunluğu, sözde doğrusal görüntü tarafından oluşturulur. Kare çekimler uzunluk ve yüksekliği hesaba katar. Duvarınızın kare alanını tahmin etmek için istediğiniz uzunluğu yükseklikle çarpın ve ardından bunu 1,12 ile çarpın. Bu tahmin, yer üstünde gördüğünüz duvarı ve yer altı desteği sağlayan kısmı ifade eder. Bu size istinat duvarlarının maliyetini tahmin etmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktası sağlar.

Profesyoneller normalde metrekare fiyatlarına neleri dahil eder?

Beton uzmanları ve müteahhitleri, istinat duvarları inşa etmek için donatılmıştır. Bir peyzaj mimarı da dahil olabilir. Her profesyonel türü, proje maliyetlerinde çeşitli hizmetler içerir, ancak çoğu, başlamanıza yardımcı olacak ücretsiz tahminler içerir. Yüksek istinat duvarları genellikle birkaç beton blok içerir ve bu da nihai duvar maliyetlerinizi artırır.

Beton istinat duvarının fiyatını başka hangi faktörler etkiler?

İstinat duvarınızın ek maliyetini belirlemek için belirli uzmanlar tarafından sorulan bazı sorular:

Mevcut bir duvarı kaldırmak gerekli midir?

Yıkım, daha yüksek işçilik maliyetleri anlamına gelir, ancak eski bir ahşap istinat duvarı, genellikle eski bir beton duvardan daha az yıkım işi gerektirir.

Ağaçlar veya çalılar yerinde büyür mü?

Duvarlar için temel fiyatların çoğu, alanın nispeten açık ve kazıya hazır olduğunu varsaymaktadır. İstinat duvarı alanınızı bir nesne kaplıyorsa, temizlik için daha fazla ödeme yapabilirsiniz.

Duvar nerede?

İş yerinize erişim ne kadar kolay olursa, maliyet o kadar düşük olur. Tedarikçiler, şantiyeye kamyon ve makine taşıdıklarında zamandan ve paradan tasarruf ederler. Mürettebatların ekipman ve malzemeleri elle taşıması gerekiyorsa, işçilik maliyetleri - ve diger maliyetleriniz - artacaktır.

Duvar tasarımınız veya peyzaj planınız var mı?

Bir planınız yoksa ve ne istediğinizden emin değilseniz, müteahhitiniz bir tasarımcı veya peyzaj mimarı getirebilir. Bir tasarımınız varsa ve tam olarak ne istediğinizi biliyorsanız, ek maliyetlerden kurtulabilirsiniz.

Duvar tasarımınız ne kadar karmaşık?

Tasarımınızdaki eğriler, basamaklar, yerleşik oturma yerleri ve diğer özel öğeler ekstra çerçeveleme, çalışma ve malzeme gerektirir. Çok yıllık bitkiler için ilginç dokular, eklenen boyalar veya duvarlardaki delikler de maliyetleri artırabilir. Genellikle, duvardaki merdivenler gibi diğer tasarım çalışmalarını gerçekleştirmek için metrekare başına 75 ile 200 tl daha ücret alınır. Bölgenizdeki belirli uzmanların fiyatlarını karşılaştırın.

Prekast ve Dökme Beton blokların farkı?

Peyzajınız için dökme beton duvar, kaldırıma benzer, yalnızca dikeydir. Prekast beton bloklar, bir istinat duvarı oluşturmak için taşsız harca benzer şekilde istiflenir. Bloklar harç kullanmadığı için duvar ustası gerektirmez. Beton blok gibi, dökme beton da çeşitli renklerde, dokularda ve yüzeylerde mevcuttur. İsterseniz Corten çeliğinin yıpranmış, paslı kırmızı tonlarını bile taklit edebilirsiniz.

Dökülen beton tek bir katı oluşturduğundan, tek tek bloklardan yapılmış duvarlardan daha fazla mukavemete sahiptir. Birçok müteahhit, yüksek bir istinat duvarı kadar zemin tutmayan yükseltilmiş bahçe yatakları gibi daha kısa projeler için bir yığın bloğu ayırır. Betona ek olarak, cüruf blokları ve tuğlalar diğer uygun maliyetli seçeneklerdir.

Bir beton istinat duvarı tedarikçisini nasıl bulabilirim?

Saygın bir istinat duvarı tedarikçisini işe almanın ilk adımı, Wilio için bir talep girmektir. Bölgenizdeki en iyi tedarikçilere göz atın ve en yüksek puanlara ve incelemelere sahip profesyonelleri bulun. İncelemelerde, profesyonel deneyim, iş kalitesi, fiyatlandırma ve doğruluk hakkında genel bir bakış sağlayan müşteri geri bildirimlerini arayın.

Doğru bir tahmin elde etmek için, tedarikçilere projeniz hakkında aşağıdakiler de dahil olmak üzere bilgi sağlayın:

  • Yeni beton dökmek veya mevcut betonu değiştirmek için bir profesyonele ihtiyacınız varsa
  • Proje alanının büyüklüğü
  • Bir profesyonelin istinat duvarınızın nasıl görünmesi gerektiğini hayal etmesine yardımcı olabilecek fotoğraflar

Wilio ile seçin size yüksek kaliteli iş için en iyi fiyatı sunacak, ancak seçtiğiniz profesyonelin uygun şekilde lisanslı veya sertifikalı olduğundan emin olacak bir profesyonel.

Müteahhitler betonu döşemeden önce hangi işleri yapacak?

Kurulumdan önce, size tasarım konusunda tavsiyede bulunacak ve diğer kazı veya engel kaldırma çalışmaları, drenaj tedavisi, eğim ayarı ve dolgu hazırlığı gibi işin özelliklerini inceleyecek olan beton veya sert malzeme uzmanınız tarafından yerinde karşılanacaksınız. Yamaç gibi bir şeyi tamir etmeniz gerekiyorsa, arazi tesviyesini yapabilecek bir müteahhit tutmanız veya bu hazırlık işiyle ilgilenmesi için başka bir profesyonel tutmanız gerekir. Hazırlık çalışmalarını tamamladıktan sonra, müteahhitiniz duvarınızı desteklemek için temel oluşturacaktır. Toprak yüzeyinin birkaç santim altına oturur. Uygun destek için, tabanın derinliği, tamamlanmış duvar yüksekliğinin en az 1/8'i kadar olmalıdır. Örneğin, yer üstü duvarınızın son yüksekliği 122 cm ise, taban yüzeyin en az 15 cm altına iner.

Nasıl yapılır?

Tereddüt etmeyin ve bugün bir istinat duvarı uzmanından Wilio aracılığıyla bir randevu ayarlayın.