Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Daire, Apartman Tadilatı fiyatı

Daire, Apartman Tadilatı? Bu kategori için, uygun fiyatlarla 608 onaylanmış ve kalifiyeli uzmanlar sunuyoruz. Talep gönderin.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Daire, Apartman Tadilatı fiyatı

Kategorideki hizmetlerin maliyeti: Daire, Apartman Tadilatı? Daire, Apartman Tadilatı tüm hizmetleri kapsar. Bu sayfadaki hesap makinesinde ortalama fiyatlarını görebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:Hizmetler

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Daire, Apartman Tadilatı için fiyat

ORTALAMA FİYATLAR

Düşük fiyat10 164,00 ₺/görev
Ortalama fiyat37 903,25 ₺/görev
Yüksek fiyat 77 924,00 ₺/görev
Ortalama fiyatlar yalnızca gösterge niteliğindedir. Hizmetin nihai fiyatı, projenin boyutuna, zorluğuna, malzemelerine, kalitesine ve konumuna bağlı olacaktır. Yalnızca hizmet sağlayıcıdan tam fiyatı alınacaktır.
Bir projeyi Liste
Hesap makinesi

Daire Yenileme ve tadilat fiyat listesi

Daire yenileme ve tadilatının tam fiyatını öğrenmek için doğrulanmış uzmanlarımıza bir talep gönderin ve çeşitli teklifler alın. Daire yenileme ve tadilatının kategorisindeki bireysel hizmetlerin fiyatlarını görün.

Fayansların kaldırılması36.252₺ / m2
10 mm -0.065 t'den fazla kalınlıktaki fayans, çimento, terrazzo, bazalt veya seramik karoların derz dolgusu ile yataklama olmadan karoların çıkarılması.
Toplam
m2
Talep oluştur
Deliklerin yapılması83.581₺ / m2
Alanı 1 m2'ye kadar, kalınlığı 150 mm -0.281 t'ye kadar olan, herhangi bir harç üzerine serilmiş herhangi bir pişmiş tuğlanın temel veya üst temel duvarlarında delik açılması.
Toplam
m2
Talep oluştur
İç sıva97.679₺ / m2
10 mm kalınlığında, kireç esaslı, kuru karışımlı iç duvar sıvası.
Toplam
m2
Talep oluştur
Akrilik boya - çift29.203₺ / m2
3.80m yükseklikte, ince taneli zemin üzerine, beyaz tavan ile renklendirilmiş, elde uygulanmış akrilik çift boyadır.
Toplam
m2
Talep oluştur
İlgili fiyat listeleri

Diğer hizmetlerin fiyat listeleri

Tadilat ve Yeniden YapılanmaKategorideki hizmetlerin maliyeti: Tadilat ve Yeniden Yapılanma? Tadilat ve Yeniden Yapılanma tüm...
Daha fazla göster

Bu bilgi size yardımcı oldu mu?

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Bir evi yenilemek ne kadara mal olur?

Evimizi yenilemek için birçok nedenimiz var. Bazen tadilat gerekir, bazen de evi modernize etmek ve aileniz için ideal bir atmosfer yaratmakla ilgilidir. Tadilat çoğu insanın düşündüğünden daha pahalı olabilir, ancak birbirlerinden çok farklı olacaktır.

Bir evi veya daireyi yenilemek için ne kadar yatırım yapılır

Bir evi yenilemenin maliyeti işin karmaşıklığına, kapsamına, bulunduğu yere bağlıdır ve 10.000 - 100.000 tl arasında değişmektedir. Sonsuz olasılıkları hesaba katarsak ve sonsuz finansal olanaklara rağmen, aşırı yatırımdan kaçınmak için evin toplam değerinin en fazla %5'inin evin yenilenmesine harcanması tavsiye edilir.

Ev tadilatının avantajları

Evi yenilemek için birkaç neden var. Yenilemenin ana nedenleri şunlardır:

Evin değerini artırmak

Bu, birçok insanın evlerini yenilemesinin en önemli nedenidir. Yakın gelecekte evi satmayı planlıyorsanız, evi doğru bütçeyle yenilemek satış fiyatını artırabilir.

Yaşam alanlarının genişletilmesi ve iyileştirilmesi

Bazı insanlar daha iyi bir mekansal düzen elde etmek için evlerini yenilemeye karar verir. Onlara daha fazla yaşam alanı sağlayan tadilatlar, genellikle bir çocuğun doğumu veya diğer aile değişiklikleri gibi yaşam değişikliklerinin sonucudur.

Kişiselleştirilmiş / kişisel tarz

Evinizi tarzınızı yansıtacak şekilde yükseltmek, evinizi yenilemek için harika bir nedendir. Ev bizim kalemiz ve rahatlayabileceğimiz bir yer. İhtiyaçlarımızı yansıtan optimal bir alan yaratmak, evinizi iyileştirmenin harika bir yoludur.

Maliyetleri etkileyen faktörler
Asbest temizleme

Tadilatınızın boyutuna bağlı olarak, asbest temizleme, evinizi yenileme maliyetini potansiyel olarak artırabilir. Asbestin bertaraf maliyeti, asbest malzemesinin türü, tehlikeli atığın toplam ağırlığı, sökülmesi gereken alanın boyutu ve diğerleri gibi birçok faktöre bağlıdır. Yaklaşık fiyatlar ör. asbestin çatılardan atılması için duvar kaplamaları m2 başına 5 ile 15 tl arasında değişiyor. Bu, dışarıdan temin etmeniz gereken bir iştir, çünkü asbestin işlenmesi insan vücuduna zararlıdır ve bunu kendiniz yapamazsınız. Asbest bertarafı, yalnızca tehlikeli atık yönetimi alanında profesyonel yetkinliğe sahip uzman şirketler tarafından gerçekleştirilebilecek bir faaliyettir.

İnsan gücü

Ortak yenileme maliyetleri, inşaatçılar, elektrikçiler, tesisatçılar ve kiremitçi veya camcı gibi özel zanaatkarları içerir. Ancak, iş yapılmadan çok önce gelen diğer maliyetleri unutmayın. İş gerektiriyorsa mimarlar ve mühendisler pahalı olabilir, bu nedenle tadilattan önce bir anket yapmayı ve birkaç farklı teklif almayı unutmayın.

Atık bertarafı

Bir dönüşüm sahasına konteyner kiralamak, israfı ortadan kaldırmanın uygun maliyetli ve uygun bir yoludur. İnşaat atığının 2,5 tona kadar uzaklaştırılması için fiyat listesi: 1,000 tl’den 2,500 tl’ye kadar, ayrıca inşaat atığının türüne bağlı olarak 50 ile 85 tl arasında bir ek ücret vardır.Yüzey işleme
Tadilatta kullanılan kaplamaların kalitesi, projenin genel maliyetini artırabilir. Bütçeniz sınırlıysa, kaliteli ekipmanı maliyetin çok altında almanın birçok yolu vardır.

İşçilik maliyet

Daha önce de belirtildiği gibi, yenilemenin önemli maliyetlerinden biri işçilik maliyetidir. Boya, küçük yıkım işleri, çevre düzenlemesi, sıva, fayans ve kozmetik değişiklikleri gibi küçük işleri kendiniz yapabilirsiniz. Size para kazandıracak, ancak mutlaka zaman kazandırmayacak. Güvenli olmayan veya büyük hasara yol açabilecek özel nitelikler gerektiren işlerin profesyonellere bırakılması şiddetle tavsiye edilir. Bu hizmetler, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, gaz tesisatı, inşaat işleri, çatı kaplama, zemin zımparalama ve her türlü büyük yıkım işini içerir. Bazen yenileme maliyeti bir ev kredisine veya ipoteğe dahil edilebilir. Diğer zamanlarda, evi yenilemek için ayrı bir kredi almanız gerekir. Bu kredilerdeki faiz maliyetleri, kredi koşullarına bağlı olarak projenin nihai maliyetini önemli ölçüde artırabilir.

Tadilat sürecinde yedek konaklama bulma

İşin miktarından dolayı proje uzarsa, bir süre evden çıkıp alternatif konut bulmanız gerekebilir. Bunlar, birçoğunun bütçede hesaba katmadığı maliyetlerdir, ki bu bir hatadır.

Farklı ev büyüklükleri için fiyat tahminleri

Evin büyüklüğü, evi yeniden inşa etme maliyetinde belirleyici bir faktördür. İşte ne beklemeniz gerektiğine dair bazı örnekler:

Küçük evler / daireler

Küçük evler ve apartman daireleri genellikle en az karmaşık iş türlerini içerir.

Orta büyüklükteki evler

Orta büyüklükteki evler için m2 başına bina  maliyeti, işin karmaşıklığına bağlı olarak artabilir. Örneğin, maliyet, yenileme maliyetini önemli ölçüde artırabilecek yeni bir su kaynağı veya elektrik hattının kurulması olabilir.

Büyük evler

Daha büyük bir evin yenilenmesi genellikle daha karmaşıktır. Ayrıca, son teknoloji ekipman ve malzemelerin kurulması daha olasıdır. Daha büyük bir evi yenilemenin maliyeti genellikle 60.000 tl den başlar. Yeni bir çatıya veya marangozluk işine ihtiyacınız varsa, maliyetleri de artırabilir.

Farklı ev yenileme bütçelerinden ne bekleyebilirsiniz?

Ana maliyet faktörlerinden biri, projeniz için seçtiğiniz malzemelerin fiyatıdır. 200 m2 alana sahip tipik bir evin yeniden inşasının nelere mal olabileceğine dair bazı örnekler.

Uygun fiyatlı yeniden yapılanma:

Düşük kaliteli malzemeler seçmek de dahil olmak üzere evinizi yenilemenin birçok uygun fiyatlı yolu vardır. Bu tür bir yenileme, alt kategori malzemeler için 15.000 - 40.000 tl’ye mal olabilir. Daha düşük bir bütçeyle çalışıyorsanız, evin tamamı yerine bazı kilit odaları yenilemeyi tercih edebilirsiniz.

lüks versiyonu

Aynı evde lüks bir tadilat 50.000 - 100.000 tl den fazlaya mal olacak.

  • Banyonun komple tadilatı 3,000 - 15,000 tl.
  • Oturma odasının yenilenmesi 4,000 - 18,000 tl.
  • Yatak odası yenileme 2,000 - 9,000 tl.
  • Mutfak tadilatı 5,000 - 30, 000 tl.
  • Yüzer zemin montajı (malzemesiz): zemin döşemesi - 5,50 tl - 15 tl; zemin süpürgeliklerinin montajı, silikonizasyon, sızdırmazlık 6.00 tl / ortak metreden (bm). 5.00 tl/m2'den yapıştırma, halı süpürgeliklerinin 1.20 ortak metreden (bm) şeride yapıştırılması.
  • Evin iç mekanlarının boyanması - duvarlara ve tavana nüfuz etme, boyama, astar veya boya 3.00 - 4.50 tl / m2.
Doğru bir tahmin almak için ipuçları

İpucu no. 1: İnşaatçılardan daha fazla teklif alın. Wilio'yu kullanarak alanınızdaki birkaç uzmanla bağlantı kurun. Bu size bazı yenileme hizmetleri için ne kadar ücret ödemeniz gerektiği ve ortalama yenileme maliyetleri hakkında bir fikir verecektir.
İpucu no. 2: Ne istediğinizi bilin. Ne istediğinizi formüle etme yeteneği, üreticinizin size mümkün olan en doğru teklifi sunmasına yardımcı olacaktır.
İpucu no. 3: Anketinizi gerçekleştirin. Ne tür maliyetler için başvurduğunuzu kabaca öğrenin. Bazı şirketler, belirli bir fiyat teklifi talep etmeden önce doğru bir tahminde bulunmanıza yardımcı olacak bir yenileme maliyeti hesaplayıcısına bile sahip olabilir.
İpucu no. 4: Rezervi bütçeleyin. Yenileme sırasında neredeyse her zaman beklenmedik olaylar meydana gelir. Stres ve endişeden kaçınmak için, toplam maliyetinizin %10 ila %15'ini yenileme bütçenize ekleyin.

Şirket veya Usta ile tadilat

Büyük bir şirketin faydalarından biri, büyük miktarlarda satın alınan ürün ve malzemelerin indirimli olarak elde edilebilmesi ve size iletilebilmesi dir. Daha büyük inşaatçılar bile bir şeyler ters giderse daha iyi prosedürlere sahip olma eğilimindedir. Daha küçük bir inşaatçı muhtemelen daha esnektir ve uygulama sırasında maliyetleri artırmadan değişikliklere izin verir. Küçük inşaatçılar ile müşteri hizmetleri daha kişisel olabilir ve daha az siparişle size daha fazla ilgi gösterebilirler.

Kendim yapmalı mıyım?

Küçük, düşük riskli işler için bunları kendiniz deneyebilirsiniz. Özel akreditasyon veya sertifikasyon gerektirebilecek veya olası büyük hasara yol açabilecek her şey uzmanlara bırakılmalıdır. Sıhhi tesisat veya kablolama değişikliği gerektiren herhangi bir iş, kayıtlı bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Birlikte çalışacağınız insanlarla tanışın. Ev tadilatı gibi büyük işler için, inşaatçının şantiyeyi incelemesi ve ne yapılması gerektiğini öğrenmesi muhtemeldir. En doğru teklifi almak için evde olduğunuzdan emin olun ve tadilat projenizi sunun.