Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Alçıpan, Alçıpan Montajı fiyatı

Alçıpan, Alçıpan Montajı? Bu kategori için, uygun fiyatlarla 541 onaylanmış ve kalifiyeli uzmanlar sunuyoruz. Talep gönderin.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Alçıpan, Alçıpan Montajı fiyatı

Kategorideki hizmetlerin maliyeti: Alçıpan, Alçıpan Montajı? Alçıpan, Alçıpan Montajı tüm hizmetleri kapsar. Bu sayfadaki hesap makinesinde ortalama fiyatlarını görebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:Hizmetler

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Alçıpan, Alçıpan Montajı için fiyat

ORTALAMA FİYATLAR

Düşük fiyat47,18 ₺/m2
Ortalama fiyat78 858,00 ₺/m2
Yüksek fiyat 128,06 ₺/m2
Ortalama fiyatlar yalnızca gösterge niteliğindedir. Hizmetin nihai fiyatı, projenin boyutuna, zorluğuna, malzemelerine, kalitesine ve konumuna bağlı olacaktır. Yalnızca hizmet sağlayıcıdan tam fiyatı alınacaktır.
Bir projeyi Liste
Hesap makinesi

Alçıpan, Alçıpan Montaj fiyat listesi

Alçıpanın tam fiyatını öğrenmek için, alçıpan montajı doğrulanmış uzmanlarımıza bir talep gönderin ve çeşitli teklifler alın. Alçıpan, alçıpan montajı kategorisindeki bireysel hizmetler için fiyatları görün.

Düz alçıpan tavan montajı337.0₺ / m2
Odanın çevre duvarlarında CD profilinin delinmesi. Her bir CD profili, çubuğun tavana bağlandığı destek telleri ile sabitlenmiştir. Izgaranın izolasyon malzemesi, cam yünü ile doldurulması, çift taraflı folyo yapıştırılması ve alçı levhaların delinmesi.
Toplam
m2
Talep oluştur
Basamaklı alçıpan tavan montajı421.25₺ / m2
Tavana doğrudan vidalarla tutturulmuş polietilen köpük ile tavan yalıtımı; tavanın genişliğini bölen bir çerçevenin montajı; spot aydınlatmanın montajı; derzlere de bağlı olan alçıpan üzerindeki dikişleri maskelemek için bir ağ uygulaması.
Toplam
m2
Talep oluştur
Alçıpan bölme inşaatı320.15₺ / m2
Profillerin dübel ile tavana ve zemine sabitlenmesi. CW ve dik profillerin montajı, ara boşlukların mastik ile doldurulması.
Toplam
m2
Talep oluştur
Alçıpan tavanın sökülmesi134.8₺ / m2
Matkap uçlu vidaların sac kaplamadan çıkarılması. Yüzey parçasının çıkarılması ve çerçevenin sökülmesi.
Toplam
m2
Talep oluştur

Bu bilgi size yardımcı oldu mu?

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Alçıpan montajının maliyeti nedir?

Ortalama olarak, alçıpan montajı, malzeme ve işçilik maliyeti dahil olmak üzere panel başına 20 ile 50 tl arasındadır. Alçıpan olarak da adlandırılan bu paneller, levhalara asılan ve konut ve ticari inşaatlarda duvarları ve tavanları tamamlamak ve düzleştirmek için kullanılan prefabrik levhalardır.

Alçıpan montaj projesinin toplam maliyetini etkileyen faktörler:

Bu maliyetler, malzeme, işçilik, hazırlık, orijinal alçı levhanın çıkarılması ve alçı levhanın tamir maliyetini içerir. Malzemenin maliyeti, sözleşmenin büyüklüğüne bağlı olarak, projenin toplam maliyetinin yüzde 15 ila 50'si arasında değişebilir. Örneğin, onarım ve restorasyon, malzemeden (vida, bant, boya vb.) çok daha fazla işçilik maliyeti (aletler, seyahat masrafları, boşaltma, paketleme) gerektirir.

Alçıpan türleri:

Projenize tam olarak başlamadan önce, mevcut alçıpan türlerini tanımanız faydalı olacaktır.

Standart alçıpan

Standart alçıpan için 1,2 x 2,5 metre ölçülerinde bir panel için ortalama 20-45 tl ödersiniz. Bu tip alçıpan, çoğu ticari ve konut mülkünde kullanılır ve özel yeteneklere sahip alçıpan panellerin kullanılmasının gerekli olmadığı her yerde kullanılır.

Neme dayanıklı alçıpan

Bu tür alçıpan paneller, özellikle banyo ve mutfakta nem oranı yüksek alanlarda kullanılmaktadır. Küf oluşumunu önleyen ve alçı levhanın işlevselliğini ve görünümünü koruyan antimikrobiyal özelliklere sahip cam elyaflar gibi kalıba dayanıklı malzemelerden yapılırlar. Duşakabinler gibi suyu yüksek yerlerde beton plakalar kullanılmaktadır. Daha dayanıklı malzemelerden yapıldıkları için bu tür panellerin daha pahalı olduğunu ve standart alçıpan için ödediğinizden daha fazla ödeyeceğinizi hesaba katmak gerekir. Ortalama olarak, 30 ile 45 tl’ye mal oluyor.

Yangına dayanıklı alçıpan

Bina yönetmeliğinin gerektirdiği yerlerde yangın alçı levhası kurulur. Bu tür bir alçı levha, standart 1.2 x 2.5 metre kenar yerleşimi ile genellikle 12 ila 15 mm kalınlığındadır ve cam elyaftan yapılır. Yanmaz alçıpan genellikle garajlara, şömine ve soba yakınlarına kurulur. Bu tür alçı levhalar için panel başına yaklaşık 35-45 tl ödersiniz.

Alçıpan karışımı

Alçıpan karışımı, esas olarak suyla karıştırılmış alçı tozunun beyaz bir tozudur. Bu kombinasyondan kütle oluşur. Alçıpan levhalar arasındaki derzlerin kağıt veya elyaf bant kullanılarak yalıtılmasında kullanılır. Alçıpan karışımı çeşitli şekillerde bulunur: hafif, evrensel veya hazır karışım (toz).

Alçıpan maliyetlerine örnekler:

Üç odalı standart bir dairede alçıpan duvarların ve tavanların yeniden modellenmesi durumunda, maliyetler dört temel gruba ayrılabilir.

1) Alçıpan montajı:

Alçıpan montajı, duvarların ve tavanların tamamen yeniden şekillendirilmesinde en pahalı parçalardan biridir. Varsayılan olarak, bu maliyetler tüm odalar için 4,500 - 10,000 olabilir.

2) Tavanın temizlenmesi ve kontrolü:

Son olarak monte edilen alçıpan panellerin çatlaklarının onarılması, düzleştirilmesi ve ardından boyanması 150 ile 350 tl arasında değişmektedir.

3) Tavan montajı:

Panellerin sonradan takılacağı yapıların montajı metrekare başına 15-50 tl arasında değişmekte olup, tüm dairenin tavanları tamamen monte edildiğinde 900 - 2,000 tl arasında bir meblağ oluşturabilmektedir.

4) Orijinal tavanın çıkarılması:

Eski tavanın sökülmesi, genellikle asbest içerdiğinden potansiyel bir sağlık riski oluşturur. Böyle bir tavanı çıkarmanın maliyeti, işin karmaşıklığına ve boyutuna bağlı olarak değişebilir.

Asgari hizmet ücreti

Birçok uzman sözde şarj etmeye alışır asgari servis ücreti. Bu ücret, profesyonellerin sizin için yapacakları bir sözleşmenin asgari tutarıdır. Bu, esas olarak, küçük odalarda yalnızca küçük onarımların veya kurulumların yapılması gereken durumlarda kullanılır. Her tedarikçi ve uzman, küçük bir sipariş durumunda bile nakliye, alet, malzeme ve tabii ki çalışanın seyahat süresini dikkate almalıdır. Sigorta, pazarlama, işletme yönetimi ve filo onarımını içeren genel işletme giderlerinin maliyetlerini de dahil etmek gerekir. Bu nedenle, küçük projeler için asgari hizmet ücreti nispeten sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle böyle bir ücret 100 ile 300 tl arasında değişmektedir.

Bir uzmana başvurun

Genellikle, bir profesyonelle ilk temasta, uzman, işin ne kadar süreceğine ve ücret maliyetlerinin ne olacağına bağlı olarak sizin için bir fiyat teklifi hazırlayacaktır. Fiyat ve malzeme maliyetleri de taban fiyata eklenebilir. Bazı uzmanlar alçıpan için metrekare başına belirlenen fiyat üzerinden fiyat tahminleri oluştururken, bazıları da gerekli süre ve iş kapsamına göre fiyat teklifi oluşturur. Diğer şeylerin yanı sıra, profesyoneller alçıpan tavanın tamamen çıkarılmasına, hasarlı parçaların onarılmasına ve tavanın montajına yardımcı olabilir. Bu profesyonellerin çoğu aynı zamanda derzlerin yapıştırılması ve zımparalanması, dokuların boyanması ve eski alçıpanın çıkarılması ve değiştirilmesi ile de ilgilenir. Doğru ve kalifiye uzmanı seçmek çok önemlidir, çünkü yeni duvarlarınızın dokusunun kalitesi, son yüzeyi pürüzsüzleştirme yeteneklerine bağlıdır.

Alçıpan koruma çeşitleri

Alçıpanı korumak ve onarımlardan tasarruf etmek için şu birkaç ipucunu deneyin:- Mobilyaları taşırken dikkatli olun. Mobilya, şifonyer ve sandalyelerin çarpması alçıpanda çatlaklara neden olabilir.

  • Ayrıca duvara resim veya TV konsolu asmak istediğinizde duvara zarar vermemek için mutlaka metal parça tutucu kullanın.
  • Nemli alçıpan parçalarını hızla onarın. Nem genellikle kurulum veya çatı kaplama ile ilgili bir sorunu gösterir. Alçıpanın ıslanma sebebi ne olursa olsun zamanla küf oluşabilir. Bu nedenle, ilk nem belirtileri ortaya çıkar çıkmaz harekete geçilmelidir.
Yeniden yapılanma ve yeni bina

Yeni bir binada alçı levha montajı, tam bir yeniden yapılanma durumunda alçı levha montajına kıyasla metrekare veya levha başına çok daha ucuzdur. Ev tadilatı sırasındaki işler genellikle evin her yerinde birçok farklı çalışma alanına bölünür. Alçıpan profesyonelleri, bu nedenle, işlerini aynı anda yapan diğer tedarikçiler ve işçilerle birlikte çalışarak süreci daha yavaş ve daha zahmetli hale getirmelidir. Duvarlar yeniyse iş çok daha kolaydır ve uzman saatte 12'ye kadar alçıpanı kesintisiz olarak yerleştirebilir.

Alçıpan Uzmanı ve  inşaat şirketi

Alçıpan uzmanları sadece bu çalışma alanına odaklandıkları için, geniş bir faaliyet yelpazesi sunan bir inşaat firmasına kıyasla bireysel projeler için daha doğru teklifler verebilirler. İnşaat şirketi projenin genel yönetiminden sorumludur. Öte yandan, şirket, alçıpan alt yüklenicisi için bir ek ücret ve işletme maliyetlerini karşılamak için bir ücret talep edecek ve bu da sonuçta toplam maliyeti artıracaktır. Ancak bir inşaat firmasına karar verecekseniz, iyi bir üne sahip bir firma seçtiğinizden emin olun. Diğer şeylerin yanı sıra, muhatap kişiyle iyi iletişim nedeniyle bu uygundur.

Sözleşme hazırlığı

Halihazırda çalışmak istediğiniz seçilmiş bir inşaat şirketiniz varsa, sözleşmede açıkça belirtilmiş tüm gerekli noktalara sahip olmanız gerekir. Sözleşme, alçıpan kurulum projesinin genel kapsamını özetlemelidir. Yani kaplamanız gereken metrekare cinsinden alan veya yüklemek istediğiniz yaprak sayısı. Sözleşme ayrıca kullanmak istediğiniz alçıpan türünü de belirtmelidir - örneğin küflenmeye karşı dayanıklı, yangına dayanıklı alçıpan vb. Elbette, tahmini işçilik ve malzeme maliyetlerinin bir dökümünü ve proje tamamlandıktan sonra uygulanacak ödeme yöntemini de eklemek gerekir. Daha küçük projeler söz konusu olduğunda, işi güvence altına almak için genellikle projenin başında bir avans gerekir ve geri kalanı iş tamamlandıktan sonra ödenir. Büyük projeler ve yeni binalarda komple tadilat veya kurulum için, taksitle ödeme yöntemi de sıklıkla kullanılmaktadır. Beklenmeyen sorunlar ve değişiklikler nedeniyle bu rakamlar biraz değişebileceğinden, projenin yaklaşık başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini sözleşmeye eklediğinizden emin olun. Tedarikçinin gerekli izinleri alıp almadığını netleştirin ve ayrıca atıkların toplanması ve bertarafı için düzenleme yapıp yapmayacaklarını yazılı olarak belirtin.