Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ahşap, Ağaç Ev fiyatı

Ahşap, Ağaç Ev? Bu kategori için, uygun fiyatlarla 578 onaylanmış ve kalifiyeli uzmanlar sunuyoruz. Talep gönderin.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ahşap, Ağaç Ev fiyatı

Kategorideki hizmetlerin maliyeti: Ahşap, Ağaç Ev? Ahşap, Ağaç Ev tüm hizmetleri kapsar. Bu sayfadaki hesap makinesinde ortalama fiyatlarını görebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:Hizmetler

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ahşap, Ağaç Ev için fiyat

ORTALAMA FİYATLAR

Düşük fiyat558 681,20 ₺/parça
Ortalama fiyat788 045,41 ₺/parça
Yüksek fiyat 932 462,30 ₺/parça
Ortalama fiyatlar yalnızca gösterge niteliğindedir. Hizmetin nihai fiyatı, projenin boyutuna, zorluğuna, malzemelerine, kalitesine ve konumuna bağlı olacaktır. Yalnızca hizmet sağlayıcıdan tam fiyatı alınacaktır.
Bir projeyi Liste
Hesap makinesi

Ahşap Evler fiyat listesi

Ahşap evlerin tam fiyatını öğrenmek için doğrulanmış uzmanlarımıza talep gönderin ve çeşitli teklifler alın. Ahşap evler kategorisindeki bireysel hizmetler için fiyatları görün.

48 m2 arsasız prefabrik ahşap bungalov704900.0₺ / bitti
Arsasız prefabrik ev 48 m2, 2 yatak odası, mutfak, komple cephe yalıtım sistemi, iç içme suyu dağıtımı, kanalizasyon, iç tavanlar, izolasyon, döşeme, fayans ve atık su tahliyesi.
Toplam
bitti
Talep oluştur
100 m2 arsasız prefabrik ahşap bungalov1007000.0₺ / bitti
Arsasız prefabrik ev 100 m2 kullanım alanı 4 yatak odası, mutfak, komple cephe izolasyon sistemi, iç içme suyu dağıtımı, kanalizasyon, iç tavanlar, izolasyon, döşeme, fayans ve atık su tahliyesi.
Toplam
bitti
Talep oluştur
130 m2 arsasız prefabrik iki katlı ahşap ev1611200.0₺ / bitti
Arsasız prefabrik ev 130 m2 kullanım alanı, 4 yatak odası, mutfak, komple cephe izolasyon sistemi, iç içme suyu dağıtımı, kanalizasyon, iç tavanlar, izolasyon, döşeme, fayans ve atık su tahliyesi.
Toplam
bitti
Talep oluştur
140 m2 arsasız prefabrik iki katlı ahşap ev1812600.0₺ / bitti
Arsasız prefabrik ev 140 m2 5 yatak odası, mutfak, komple cephe izolasyon sistemi, iç içme suyu dağıtımı, kanalizasyon, iç tavanlar, izolasyon, döşeme, fayans ve atık su tahliyesi.
Toplam
bitti
Talep oluştur
İlgili fiyat listeleri

Diğer hizmetlerin fiyat listeleri

Yeni YapılarKategorideki hizmetlerin maliyeti: Yeni Yapılar? Yeni Yapılar tüm hizmetleri kapsar. Bu sayfadaki...
Daha fazla göster

Bu bilgi size yardımcı oldu mu?

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Ahşap bir ev inşa etmenin maliyeti nedir?

Ahşap mekan, cazibesi sayesinde rustik izlenimi yaratan bir mekandır. Burası size çeşitli kullanım şekilleri sunuyor. İçinde yaşayabilir, aileniz ve arkadaşlarınızla bir tatil geçirebilir veya tüm yıl boyunca veya yılın sadece bir bölümünde orada rahatlayabilirsiniz. Böyle bir evde hayatın tadını sonuna kadar çıkarmak gerekir. Bir ahşap evin fiyatı, sahip olmak istediğiniz evin büyüklüğüne ve tipine bağlıdır.

Ahşap ev alırken mutlaka kullanılan malzemelere dikkat edin, özellikle ahşap seçin. Boyalı, küf ve çürümeye karşı dayanıklı olmalıdır. Ahşabın yoğunluğu yüksek ve hamuru az olmalıdır. Sağlam bir çatı ihtiyacı, özellikle bir kar tabakasının tüm yapının çökmesine neden olabileceği karlı alanlarda çok önemlidir. Koruma ve güvenlik için güçlendirilmiş bir çatı aldığınızdan emin olun. Takviyeler, ahşap evin bazı bölgelerini rüzgardan ve şiddetli fırtınalardan korunmaları için güçlendiriyor.

Çift camlı pencereler ve kapılar, iç mekanın yazın serin, kışın ise sıcak kalmasına yardımcı olur. Sağlam bir çerçeve ve menteşe kullanarak ev yapısının gücünü artırabilirsiniz. Kapı, kırılması zor olan sert ağaçtan yapılmalıdır. Kaliteli kilitler ve menteşeler, yabancıların içeri girmesini engelleyebilir, oradayken kendinizi güvende hissetmenizi sağlar, orada olmadığınızda nesneyi korur ve çeşitli hava koşullarına dayanabilir.

Temelinizin gerçekten sağlam,ve iyi yapılmış olması çok önemlidir. Temel atarken bir uzmana danışmak en iyisi olabilir. Temel, evin yapısını koruyacak ve sağlam olmasa eğer ahşap çatlayacak sonra haşereler yapıya girecek ve ev tehlikeli hale gelecektir. Kaliteli bir temel alın ve onlarca yıl boyunca kaliteli bir yapıya sahip olacaksınız.

Ahşap evlerin artıları ve eksileri

Bir ahşap evin artılarını ve eksilerini değerlendirmek, evi satın almadan önce karar vermenize yardımcı olabilir. Ahşap evler, beton ve geleneksel tuğladan yapılmış evlere göre daha ekonomik bir alternatiftir. Ahşap doğal bir malzeme olduğu için ahşap evler çevre için de faydalıdır. Bununla birlikte, yüksek bakım maliyetleri de dahil olmak üzere çeşitli dezavantajları vardır.

Sürdürülebilir inşaat için ahşap ev çeşitleri

Ahşap evlerin sürdürülebilir inşası için inşaatçılar, evi inşa etmek için kestikleri ağaçların yerine yeni bir ağaç dikmelidir. Bu ekolojik dengenin korunmasına yardımcı olur.

Ahşap ev çeşitleri:

Mobil evler: Üreticiler fabrikalarda evleri birleştirir ve büyük parçaları şantiyelere taşır. Ahşap evler, evin toplam büyüklüğüne göre ayrı birimler halinde üretilebileceği gibi parçalar halinde de taşınabilir.
Kütük evler: Sitede bir kütük ev monte edilir veya inşa edilir. Evi inşa etmek için kullanılan kaba ahşap kütükler, ona benzersiz bir görünüm kazandırıyor. Ek olarak, gerilmeler iç mekanın sıcaklığını ve nemini düzenlemeye yardımcı olur.
Ahşap çerçeve ev: Çoğu ahşap ev bu tasarımda inşa edilmiştir. Böyle bir evin inşası için, modüllerin montajını ve ön üretimi kolaylaştırmak için çok sayıda küçük bileşen kullanılır. Ahşap kereste daha sonra çivilerle birleştirilir.

Ahşap bir ev satın almanın veya inşa etmenin avantajları

Ahşap evler, geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilen bir ürün ve bu evleri son derece çevre dostu yapan malzemelerden oluşur.

Enerji tasarrufu

Ahşap doğal bir yalıtkan olduğundan, ahşap evler diğer evlere göre daha fazla enerji verimli olma eğilimindedir. Bu malzeme sayesinde eviniz yazın soğuk, kışın sıcak olabilir, bu nedenle sürdürülebilir yapılaşmaya uygundur. Isıyı ve soğuğu etkili bir şekilde yalıtabilir. Bir ahşap eve yatırım yaparsanız, enerji maliyetlerinden binlerce Euro tasarruf etmiş olursunuz.

Araştırmalar, küçük ahşap evlerde yaşayan ev sahiplerinin havalandırma, ısıtma ve iklimlendirme konusunda yılda yüzde 60'a varan tasarruf sağlayabileceğini gösteriyor. Çoğu ahşap ev, evleri dış gürültüden ve sabit sıcaklıklardan yalıtmaya yardımcı olan malzemelerden oluşur.

Doğal olarak çekici

Estetik bir malzeme olarak ahşap, dekoratif bir unsur olarak hizmet edebilir. Her ağaç benzersiz bir tasarım, renk ve kokuya sahip ahşap üretir. Renge bağlı olarak farklı ahşap malzemeler bulmak kolaydır. Ancak ahşap tasarımı nasıl kesildiğine bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Ahşabın doğal rengini kullanabilir veya tarzınıza ve tercihlerinize göre boyayabilirsiniz. Birkaç mat veya parlak renk ile daha koyu renklere boyayabilirsiniz. Ancak herhangi bir dekoratif kaplama olmadan ahşap, evinizi daha da güzelleştirecektir.

Son derece evrensel

Ahşabın elastik olduğunu biliyor muydunuz? Ahşap evler kolayca değiştirilebilir, inşa edilebilir ve hatta manipüle edilebilir. Ahşap parçaları kesebilir, oyabilir, bükebilir, yapıştırabilir, çivileyebilir, vidalayabilir, lamine edebilir, birleştirebilir, frezeleyebilir veya birleştirebilirsiniz, böylece gelecekteki tadilatlarda bunları kolayca değiştirebilirsiniz.

En büyük avantajı, ahşabı yeniden kullanabilmeniz veya geri dönüştürebilmenizdir. Ahşabı çeşitli bina türleri inşa etmek için de kullanabilirsiniz. Ahşabın çok yönlülüğü sayesinde, malzeme gelecekte evlerini geliştirmek isteyen ev sahipleri için mükemmel bir seçimdir.

Uygun maliyetli

Evin tasarımına bağlı olarak ahşap evler daha hızlı ve daha uygun fiyata inşa edebilirsiniz. İnşaat maliyetleri açısından geleneksel tuğla ve beton evlere göre yüzde 30 daha ucuzlar. Hasar durumunda ahşap evler ucuza onarılabilir veya yeniden inşa edilebilir. Ayrıca, malzeme ucuz olduğu için ahşap bir ev inşa etmek için fazla bir ücret ödemezsiniz. Termal özellikler ayrıca ısıtma ve klima maliyetlerinden tasarruf etmeye yardımcı olur.

Ahşap evlerin dezavantajları

Diğer tüm yapı malzemeleri gibi, ahşabın da büzülme ve böcek hasarı gibi çeşitli dezavantajları vardır. İşte ahşap bir evde yaşamanın bazı dezavantajları.

Hasara açık

Hem abiyotik hem de biyotik maddeler ahşabı tahrip edebilir veya bozabilir. Biyotik faktörlerin bazıları böcekleri, bakterileri ve mantarları içerir. Tahta kuruları ve termitler gibi böcekler ahşap evler için büyük bir tehdittir. Evinizin ömrünü azaltabilirler. Abiyotik elementlerden bazıları güneş, su ve rüzgardır. Ortam çok nemliyse, ahşap hızla parçalanabilir.

Kolayca küçülür ve şişer

Ahşap higroskopiktir. Bu, özellikle su basmış bir bölgede bir ev satın alırken çevredeki suyu emebileceği anlamına gelir. Ahşap parçaları neme maruz kaldığında büzülür ve şişer. Bunu önlemek için su geçirmez kaplamalar kullanın.

Kolay tutuşur

Ahşap, esas olarak malzemeyi oldukça yanıcı yapan hidrojen ve karbon elementlerinden oluşur. Yangın sırasında elementler oksijenle birleşirse etkileri yıkıcı olabilir. Bazı ağaçlar kolayca tutuşabilen kimyasallar içerir. Harika bir örnek, daha düşük sıcaklıklarda tutuşabilen reçine bir çam ağacı parçasıdır.

Artık ahşap evlerin artılarını ve eksilerini bildiğinize göre, onlara yatırım yapıp yapmama konusunda doğru kararı verebilirsiniz. Ahşap evler genellikle ekolojiktir ve inşaatları ucuzdur. İnşaat, ısıtma ve klima maliyetlerinden çok tasarruf edeceksiniz. Bununla birlikte, dezavantajlar yatırımınız için potansiyel bir risk oluşturur.