Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Yüzey İşlem

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Yüzey İşlem

Yüzey İşlem kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Duvar kaplamaları için küçük bir kılavuz

Başlangıç ​​için harika bir haber. Bütün bir duvara kaplama yapılabilir. Duvarların en fazla kireçle ya da sadece beyazla kaplandığı dönemden bu yana gelişme ilerlemiş ki bugün farklı bir sorunumuz var. Günümüzde o kadar çok olasılık var ki, ister tek bir oda ister tüm ev olsun, bir duvarı özel yapmanın veya dekore etmenin en iyi yolunun ne olduğunu çoğu zaman bilemiyoruz.

Duvar kağıdı

Duvar kağıdı, duvarlara yapıştırıcı ile uygulanan kaba dekoratif kağıttır. Modern tasarımlar, basit öncüllerinden ve tasarımlarından çok yol kat etti ve günümüzde bunları ortadan kaldıracak.

Ya da duvarı çiçekli bir çayırdan esinlenerek çiçekli bir dekorasyonla kaplamak istiyorsanız, zevk veya bütçe açısından bile böyle bir duvar kağıdı bulma şansınız çok yüksek. Potansiyel bir proje planlarken, banyo ve mutfak gibi yüksek nemli odalarda duvar kağıdı kullanılmasının genellikle tavsiye edilmediğini unutmayın. Neme tekrar tekrar maruz kalmak kağıda zarar verebilir, kıvrılabilir veya kırışabilir. Ancak, ürünün kalitesi kadar evinizin tam koşullarına ve havalandırmasına da bağlı olacaktır.

Temel talimatlar

Farklı olabileceğinden, önce üreticinin talimatlarını okuyun. Kural olarak, duvarları hazırladıktan sonra duvar kağıdını duvarların boyutuna göre şeritler halinde kesmek gerekecektir. Küçülme ve genişlemeyi hesaba katarken kalıbı tekrarlamayı unutmayın. Daha sonra yüzeye bastırın ve mala ile düzeltin. Son olarak bir fırça veya bezle temizleyin.

Gerekli alet ve ekipmanlar

Açmak ve yapıştırmak için kesici aletler, duvar kağıdı, düz yüzey, rulo, mala ve fırça. Ve sonra sadece becerikli ve sabırlı olmalısınız.

Zorluk derecesi: orta

Şablonlar

Şablonlar ince kaliteli malzemeden yapılmıştır örneğin delikli veya bir desen halinde kesilmiş plastik veya karton. Bu tasarım daha sonra boya veya başka bir ürün uygulanarak duvara aktarılır.

Renkler, dokular, parlaklık içeren şablonlar kullanabilir ve bunları sıvada kabartabilirsiniz. Duvardaki kullanımları çok yönlü ve çeşitlidir. Tam olarak kendi tercihlerinize göre ölçmek için yapılmış olması dışında, duvar kağıdı gibidir. Neredeyse her yere, bir boya fırçasıyla tamamen sığarlar. Tek tek kullanılabilirler, yalnızca birkaç yerde basılabilirler veya tüm odaya, duvar ve tavanın herhangi bir yüzeyine uygulanabilirler.

Temel talimatlar

İlk önce duvarınızın yüzeyini değerlendirin, çünkü durumu nihai tasarımın görünümünü etkileyecektir. Mantıken, sakar duvarlarda ince çizgiler oluşturmak zordur. Şablonu duvara itin ve kullanmayı seçtiğiniz boyayı veya başka bir ürünü bir süngerle yayın.

Anahtar, boyanın şablonun altına sızmasını nasıl önleyeceğinizi bulmaktır. Şablona zarar vermemek için kuru haddeleme önerilir. Alternatif olarak, sızıntıyı önlemek için daha kalın bir renk kullanılmalıdır. Her şeyin katılaşmasına izin verin ve şablonu yavaşça ve dikkatlice çıkarın.

İhtiyacınız olan araç ve gereçler

Şablon, boya veya başka bir ürün, fırça veya mini rulo ve tepsi. Duvarın çok geniş bir alanını bir şablonla kaplamak istiyorsanız, işi daha hızlı tamamlamak için iki veya daha fazla şablonun sabitlenmesi önerilir. Bu şekilde birinin kurumasını veya sertleşmesini beklemek zorunda kalmazsınız ve bir sonrakiyle devam edebilir ve yavaş yavaş temizleyebilir, döndürebilir ve daha hızlı hareket edebilirsiniz.

Zorluk derecesi: kolay

Kireç sıva

Kireç sıva eski zamanlardan beri var olmuştur, kullanım örnekleri MÖ 7200'e kadar uzanmaktadır. Doğal kireç sıvası genellikle sönmüş kireç (kalsiyum hidroksit), su ve agregalardan oluşur. Islak sıva, dayanıklı ve aynı zamanda nefes alabilen, yani duvarda nemin hapsolmadığı bir kireçtaşı versiyonuna sertleşir. Doğal kireç sıva küflenmeye karşı dayanıklıdır, iç mekan hava kalitesini iyileştirir ve neredeyse karbon nötrdür, bu da onu yeşil bina projeleri için popüler bir seçim haline getirir. Son olarak, "Venedik sıva" genellikle İtalya menşeli sıvalarla ilişkilendirilen bir kaplama türüdür. Kireç sıva neredeyse rakipsiz bir kaplamadır. Hem görsel hem de dokunsal olarak ilgi çekicidir. Farklı renklerde, tonlarda ve parlaklıklarda mevcuttur. Uygun şekilde uygulandığında sauna, duş ve dış mekan dahil her yere gidebilir. Zarif bir şekilde eskir ve zamanla özelliklerini geliştirir. Temel uygulama ürüne ve istediğiniz nihai görünüme bağlı olacaktır, ancak mala ve spatula ile geleneksel sıvama tekniklerini içerir.

Gerekli alet ve ekipmanlar:

Sıva, kova, su, karıştırıcı, mala ve spatula. Zorluk derecesi: Bu herkes için bir iş değil. Duvarın doğru bir şekilde sıvanmasını istiyorsanız ve profesyonel çalışma ve teknik tiple tam bir dost değilseniz mutlaka bir uzmana başvurmalısınız.

Taş Kaplama

Taş kaplama, duvarlara daha modern ve endüstriyel bir görünüm kazandıran, konut ve ticari ortamlara uygun, aynı zamanda bir evin sıcaklığını da yaratabilen ve hem iç hem de dış mekan uygulamaları için tasarlanmıştır.

Dayanıklı, gerçek taştan yapılmış ancak çok ince, esnek ve özellikle hafif bir malzemedir. Duvarlarda, zeminlerde ve tezgahlarda kullanılabilir. Ayrıca ahşap, laminat ve fayansların yanı sıra kaplanması gereken eski betonu da kaplayabilir. Banyo ve mutfaklar dahil olmak üzere beton görünümünün gerekli olduğu her yerde kullanılır.

Temel kullanım talimatları
Uygun bir yapıştırıcı ile olası yüzeylerle hemen hemen her yere kolayca uygulayabilirsiniz.

Gerekli aletler
Kaplamayı uygulayacağınız yüzeyin istenen görünümüne, karmaşıklığına ve boyutuna bağlıdır, ancak genel olarak bir mala, fırça, sünger veya rulo ile astar ve dolgu macunu gerektirebilir.

Zorluk derecesi: Duvar uygulaması için incelik ve hassasiyet gereklidir. Ancak prensipte bu çok karmaşık bir faaliyet değildir. Yatay yüzeylerde kaplama uygulamak daha kolaydır.

Diğer her şey

Farklı dekoratif yüzey işleme yöntemlerinin olanakları şu anda gerçekten sonsuzdur. Beğeninize göre desenler, yaygın olarak kullanılan klasik dokularlar oluşturun. Ahşap veya taş gibi doğal bir dokuyu taklit edin, örneğin yaldızlı bir tavan icat edin. Pinterest'te beğendiğiniz odaların resimlerini arayın ve ardından ilham alın. Onları dramatik, sanatsal veya gerçekten kişisel bir etki yaratmak istediğiniz herhangi bir odada kullanın veya zıt duvarlarla oynayın. Bu alanda hayal gücünüzün sınırı yok.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Duvarlara uygulanabilecek birçok farklı yüzey işlemi vardır. En popüler olanlardan biri, duvar yüzeyine çeşitli aletlerle bir veya birkaç kat sıvı çimentolu malzeme uygulanarak yapılan sıvadır. Sıvama söz konusu olduğunda, iki ana tip vardır: geleneksel ve alçıpan. Malzemelere katmanlar ve kaplamalar uygulayarak temizleme, cilalama veya bitirme maliyeti genellikle m2'ye bağlıdır. Bir yüzey işleme hizmetine ihtiyacınız varsa, Wilio sıva, boya, duvar kağıdı ve brüt beton uygulamak için kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacaktır. Hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin: o kategorideki uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanan ön çalışmalar size referans olabilir.