Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Yüzer Merdivenler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Yüzer Merdivenler

Yüzer Merdivenler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Yüzer merdivenler hakkında

Yüzer merdivenler nedir?

Yüzer merdivenler, herhangi bir yapısal destek unsuru olmadan havada yüzermiş gibi görünecek şekilde tasarlanmıştır. Geleneksel merdivenlerden farklıdırlar, çünkü merdiveni desteklemek için özel bir montaj parçası tasarlanmıştır. Daha sonra braket ya duvara yapıştırılır ya da merdivenlerin altına gizlenir. Nihai ürün, geniş bir açık alana sahip zarif ve modern bir merdivendir. Her ikisi de yüzer bir merdiven yanılsaması yarattığından, ancak tüm yüzer merdivenlerin açık yükselticileri olmadığından, yüzer bir merdiven genellikle açık bir tırmanma merdiveni ile eş anlamlıdır.

Birçok yüzer merdiven: diğerleri çift kiriş kullanırken, yan kirişler, metal çerçeveler veya duvar cepleri çelik bir mono merdiven tarafından tutulur. Bazı kirişler camdan yapılmıştır ve bazıları tavanı bile destekler.

Yüzer merdivenler günümüzün tasarım dünyasında giderek daha popüler bir seçim haline geliyor. Cam korkuluklar, kablo korkuluklar veya çubuk korkuluklar gibi farklı modern korkuluk seçenekleriyle eşleştiğini görmek yaygındır.

Yüzer merdivenler de son derece çok yönlüdür. Merdiven tipine bağlı olarak, iç veya dış mekanlara monte edilebilirler. Stüdyo daireler gibi küçük alanlar bile yüzer merdivenler kullanabilir örneğin açık profil konsepti küçük bir odayı büyütmek için harika bir yoldur. Ayrıca şirketlerden evlere ve tadilatlara kadar her tür tasarıma uyarlanabilirler.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok farklı merdiven türü vardır:

-Metal merdiven: Modern ev sahibi için popüler bir minimalist seçimdir.
-Konsol merdiven: Duvar cepleri veya gizli metal çerçeveler kullanan modaya uygun bir seçenektir.
-Döner merdiven: Küçük alanlar için kompakt seçimdir.
-Kavisli merdiven: Döner merdivene benzer, ancak biraz daha geniştir.

Yüzer merdiven montajı

Ev projeleri söz konusu olduğunda, metal basamaklı yüzer bir merdiven kurmak daha iyidir. Kurulum sürecine en az dört kişiyi dahil etmek iyi bir fikirdir çünkü kirişin kendisinin yaklaşık 136 kg ağırlığında olacağını unutmayın.

Merdivensiz bir yüzer merdiven kurarsanız, süreç biraz daha karmaşık olacaktır. Merdivenlerinizin kodlara uygun olmasına özellikle dikkat edin. Bağlantı rayı olmadan kurulduğunda, yüzer merdivenler genellikle bir takviye metal çerçeve veya prefabrik ankraj cepleri kullanılarak doğrudan duvara sabitlenir.

Nasıl ölçülür

İster tadilat veya yeni inşaat için yüzer merdivenleri ölçmek her zaman benzersiz bir süreçtir. Doğru araçlarla, kendiniz kolayca yapabilirsiniz! İşlemin ilerleyen aşamalarında daha spesifik tasarım ölçümleri almanız gerekecek ancak yüzer merdiveni kurmaya hazır olmak için yalnızca birkaç başlangıç ​​boyutuna ihtiyacınız olacak.

İşte ihtiyacınız olacak iki araç:

Standart şerit metreler: Metrik işaretlere değil, başparmak işaretlerine baktığınızdan emin olun.

Lazer ölçüm aracı: Bu cihaz arkadan veya önden ölçüm yapabilir. Cihazınızın metre cinsinden ölçüm yapacak şekilde ayarlandığından emin olun.

İlk ölçüm çok önemlidir. Bir kattan diğerine ölçüm yapmak için lazer ölçüm aletinizi kullanacaksınız. Ardından, başlıktan bitişik duvara ölçüm yapmak için lazerin arkasını kullanın.

Yine, tavan ve merdiven yükseklikleri gibi alan kısıtlamalarını ölçmek için lazerin arkasını kullanın. Tavanın doğru ölçümünü almak için lazerinizin tavandaki küçük destek kirişlerinden biri olan ışına çarptığından emin olun. Başlığın yüksekliğini belirlemek için standart bir metre kullanın ve alt tabakanın yüksekliğini eklediğinizden emin olun.

Alt tabaka genellikle kontrplaktan yapılır. Bitmiş döşemenizin temeli olarak kirişlerinizin üzerine serilmiş yapısal bir katmandır.

Başlık, ikinci katta üst yükselticinin sabitlendiği bir çerçeveleme parçasıdır. Duvardaki bir delikten geçen bir tahta parçası arayın.

Alan kısıtlaması, merdiveninizin etrafındaki herhangi bir kısıtlama veya engel için geçerlidir. Örnekler arasında tavan, başka bir duvar, kapılar, pencereler ve merdivenlerin altındaki zeminde tüm açıklıklar, örneğin bir sahanlık veya aşağı inen başka bir merdiven yer alır.

Kiriş genellikle ahşap veya çelikten yapılır. Bu destek kirişlerini tavanın veya zeminin kaba bir versiyonunda göreceksiniz. Son olarak, deliğin uzunluğunu ve genişliğini ölçmek için lazerin arkasını kullanın.

Bir zemin deliği, bir merdivenin altındaki zeminde bulunan bir deliktir.

Yüzer merdivenler güvenli mi?

Evet, yüzer merdivenler geleneksel merdivenlerden daha güvenli olmasa da aynı derecede güvenlidir. Belirli kod gereksinimlerine uymaları gerekir (belediyenizin gereksinimleri hakkında bilgi için yerel kod görevlinize başvurun) ancak kodla kurarsanız merdiveniniz güvenli olacaktır.

Bazı insanlar, çocukları olduğu için yüzer merdivenler kurmaktan korkarlar. Ancak, yüzer merdivenleri çocuklar için daha güvenli hale getirmenin birkaç yolu vardır. Küçük çocuklarınız varsa, aşağıdakilerden birini göz önünde bulundurun:

-Daha geniş bir tasarım seçin
-Bir cam korkuluk kurulumu seçin
-Merdiveninizin koda uygun olduğundan emin olun

Yüzer merdivenler nasıl çalışır?

Ayrıca herhangi bir yükseltici içermeyen bir yüzer merdiven çeşidini de biliyoruz. Bu merdiven, onu destekleyen bir tür basamak veya kiriş ile donatılmıştır. Konsol, mono merdivenler ve spiral merdivenler çoğunlukla açık çıkışlar olarak sınıflandırılır. Bu sistemler sofistike tasarımları ile bilinir ve genellikle bir kiriş veya destek sistemi ile eşleştirilmiş açık basamaklı köprülü özel merdiven basamakları ile karakterize edilir.

Konsol merdivenler

Konsol merdivenler harika çalışır çünkü her merdivenin yalnızca bir ucu duvara bağlıdır. Diğer uç ya serbestçe yüzer ya da korkuluğu tutmak için bir cam çubuğa veya direklere bağlanır. Konsol basamakları duvara çeşitli şekillerde takılabilir örneğin metal bir çerçeve, duvardaki cepler veya ender durumlarda duvara takılan tek bir bağlantı elemanı ile.

Metal üst yapılar

Geleneksel merdivenler genellikle merdivenin her iki yanında birer tane olmak üzere iki ahşap kiriş kullanır. Yüzer merdivenler ise, merdivenleri aşağıdan destekleyen metal bir merdiven kullanır. Modele bağlı olarak, yüzer bir merdiven çift veya tekli merdiven tırmanıcılar kullanabilir.

Şelale merdivenleri

Şelale merdivenleri halının zemine oturmasını sağlayacak şekilde çalışır ve tamamen merdivenden aşağı indirilir. Halı her tasarımın kenarına sarılmadığı için Hollywood yönteminden farklıdır. Bunun yerine, basitçe yerine takılır. Bu yöntem, basamak kenarına sıkıştırılması zor olacak daha kalın bir halı gerektiren merdivenlerde işe yarar.

Metal merdiven

Bir çelik mono adıma kaba adımlar ekleyerek çalışır. Kirişler mono diziye vidalanır, kablodan çubuğa ve cama kadar çeşitli korkuluk sistemleriyle desteklenebilir. Prefabrike doğrudan merdiven, modern minimalist evlerde giderek daha popüler bir konfigürasyondur.

Basamakların ve korkulukların altında yüzer bir merdiven var. İp zemine ve başlık panosuna bağlanır. Tüm merdiven sisteminin omurgası görevi görür. Her metal direk, merdivenleri desteklemek için direğe takılan özel basamak tutucularla tamamlanır. Ahşap merdivenden çıkan merdivenler daha sonra merdivene vidalanır.

Merdiven (tek bir merdiven veya bir çift merdiven), tüm yüzer merdiven sisteminin ağırlığını taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. 136 kg saf metal ağırlığındaki merdiven, kirişleri ve korkulukları tutar ve merdivenin havada durduğu yanılsamasını yaratır.

Metal dizileri test etme

İnşaat yönetmeliklerinin gerektirdiği merdiven desteğine bağlı basamağa kadar olan herkesin en az 136 kg konsantre ağırlık taşıması gerekiyordu. Merdivenlerimize önemli ölçüde zarar vermek 1360 kg'dan fazla zaman alır bu da, yönetmeliklere uymak için gereken ağırlığın 10 katına kadar sahip olduklarını gösterir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Merdivene mi ihtiyacınız var? Wilio, kendi kendini destekleyen merdivenlerde en iyi uzmanları bulmanıza yardımcı olacaktır. Merdivenlerin tasarımı, görselleştirilmesi, ölçümü ve montajı gibi hizmetler sunuyoruz. Fiyat genellikle işin kapsamına bağlıdır. Aydınlatma, boyama veya kulp gibi ek hizmetleri, ilgili kategorideki uzmanlarımızdan birinden alabilirsiniz.