Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Yüksekte Çalışma Eğitimi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Yüksekte Çalışma Eğitimi

Yüksekte Çalışma Eğitimi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sorular ve Cevaplar

Araçlar veya başka ekipman sağlamam gerekiyor mu?

Hayır. Yüksek irtifa çalışmaları son derece uzmanlaşmış bir faaliyet olduğundan, sertifikalı teknolojik aletler kullanmak gereklidir. Tırmanma ekipmanı veya basınçlı yıkayıcı olsun, kalifiye bir işçi her zaman gerekli tüm araçlara sahip olmalıdır.

Bireysel çalışma ne kadar sürer?

Yüksekte çalışma, farklı ekipmanların kullanılmasını gerektiren çok çeşitli aktiviteleri içerir. Bu nedenle, klima ünitelerinin kurulumunda yardım veya küçük onarımlar gibi görevlerden bahsettiğimizde, bu tür faaliyetler birkaç saat sürebilir. Diğer taraftan, ancak, büyük bir binanın cephesinin yeniden inşa edilmesi gerekiyorsa, çalışma birkaç haftadan aylara kadar sürebilir. Önemli bir faktör de bireysel eylemlerin gerçekleştirilme şeklidir. Yüksek kaldırma platformu kullanmanın mümkün olduğu yerlerde, aktiviteler tırmanma ekipmanı kullanımına göre daha hızlı gerçekleştirilebilir. Ancak bir platformun kullanıldığı durumda tırmanma ekipmanlarına göre daha pahalı bir yöntemden bahsediyoruz. Bu nedenle fiyat, yapılan işin hızını etkileyen önemli bir faktördür.

Wilio'da iş siparişi vermek ne kadar önceden gerekli?

Bu olay, bu durumda bile işin türüne ve yoğunluğuna bağlıdır. Yaygın olarak yapılan küçük onarımlar ve tırmanma ekipmanı yardımıyla yapılan kurulumlar nispeten kısa bir hazırlık gerektirir. Aynı zamanda hemen hemen her yüksekte çalışma sağlayıcısı tarafından sunulan bir aktivitedir. Bu nedenle, bu tür işleri yapabilecek bir uzman bulmak zor olmayacak ve bu işlerin çoğunda hizmeti Wilio aracılığıyla sipariş verdikten sonraki bir hafta içinde uygulamak mümkün olacaktır. Ancak örneğin sertifikalı irtifa işçileri nezaretinde ağır bir yük taşımak için helikopter kullanmanız gerekiyorsa böyle bir hizmet için beklemeniz gerekecektir. Bazı durumlarda, bir aydan fazla sürebilir bu. Bunun nedeni, bu tür bir teknolojiye sahip olacak şirketlerin nispeten dar olması ve bu tür bir nakliyeye hazırlanmanın çok zaman gerektirmesidir.

Yüksekte çalışma talebi ne zaman gereklidir?

Yüksekte ve serbest derinliğin üzerinde çalışma: bir kişinin yüksekten düşmesi veya kayması nedeniyle tehlike altında olduğu için riskli çalışma olarak tanımlanabilir. Yükseklik çalışması, yüksekte ulaşılması zor yerlerde yapılan tüm aktiviteleri içerir. Ana faaliyetler cephelerin onarımı, balkonlar, bacalar, ağaç kesme, çeşitli temizlik yöntemleri ve çok daha fazlasını içerir. Bu şekilde yapılan işlerin büyük çoğunluğu tırmanma ekipmanları yardımı ile gerçekleştirilir. Böyle seçilmiş bir iş türünün avantajı, fiyatı ve bulunabilirliğidir. Ek olarak, Wilio'daki çeşitli sağlayıcıların sunduğu çeşitli teklifler arasından seçim yapabilirsiniz.

Yüksekte tipik çalışma

Yüksekte standart çalışma beş temel gruba ayrılabilir:

Temizlik ve bakım

Temizlik ve bakım, irtifa çalışanları tarafından gerçekleştirilen en yaygın faaliyetler arasındadır. Pencerelerin, pencere çerçevelerinin ve pencere pervazlarının yıkanması hijyenik olarak yılda iki kez tavsiye edilir. Bu nedenle özellikle idari binalarda düzgün yüzeylerin temizliğini sağlamak için temizlik ekipmanları kullanan çalışanları düzenli olarak görmek mümkündür. Yakın zamana kadar, yüksek irtifa temizlik işleri yalnızca çok işlevli veya idari binalarla ilişkilendiriliyordu, ancak son yıllarda bu hizmetlere olan talepte önemli bir artış görebiliyoruz. Bu artış standart yüksekliği aşan veya büyük pencereleri olan konut sayısının artmasından da kaynaklanmaktadır.

Cephe temizliği de giderek daha fazla kullanılan bir hizmettir. Burada özellikle yüksek basınçlı su jeti ile derinlemesine temizlik kullanılır bu sayede biriken tozun, duman ve isten kaynaklanan diğer yabancı maddelerin temizlenmesi mümkündür.

Son olarak, duvarların ve tavan yapılarının vakumlama yoluyla temizlenmesi. Bu temizliğin amacı üretim ve depolama hollerindeki tozu azaltmaktır.

Cephe rekonstrüksiyonu

Cephe rekonstrüksiyonu yapılırken uzun ömürlü olması ve yapılan işin kalitesi için tüm adımlar izlenmelidir. Öncelikle cephenin sağlam olmayan kısımları kaldırılarak bu alanların yüksek su basıncı altında yıkanabilmesi sağlanır. Cephe, özellikle yoğun bir yolun yakınında bulunduğu yerlerde, genellikle tozla kirlenir. Küfler ve yosunlar cephelerde, özellikle kuzey tarafında, doğrudan güneş ışığına maruz kalmayan yerlerde daha az sıklıkta görülmez.

Cephe temizlendikten sonra boya uygulaması yapılabilir. Burada cepheyi güçlendiren ve boyanın daha iyi yapışmasını sağlayan nüfuz edici bir kaplama uygulamak çok önemlidir. Daha sonra duvar ve sıva ile ilgili olarak kaplamanın kendisine geçilebilir.

Baca servisi

Hava koşullarının sürekli etkisi, bacaların dalgalanmasına neden olur ve bunun sonucunda çeşitli parçaların ve bacanın yapısı bozulur veya yıkılır. Bireysel yerlere zayıf erişim, bacaların çok kötü bir durumuna neden olur. Başka bir faktör bireysel parçaların durumunu olumsuz yönde etkileyen nemdir. Bu, betonarme yapının demir takviyesine etki ederek korozyona neden olur. Beton parçaların çatlamasına ve soyulmasına neden olan hacmini arttırır. Bu, insanları tehlikeye atma veya baca altındaki mallara zarar verme riskini artırır. Tırmanma ekipmanlarının yardımıyla, erişilemeyen yerlere ulaşmak mümkündür. Orada, uzmanlar onarım ve yüzey işleme ile ilgili tüm faaliyetleri gerçekleştirebilir.

Yüzey işlemeye ek olarak, bacalar üzerinde yapılan yüksek irtifa çalışmaları, hava aydınlatmasını kurmak ve onarımını yapmak veya anten uygulamak için işaretler de kullanılır.

Ağaç budama ve kesimi

Ağaç budama ve kesimi ağaç alanında bilgi sahibi ve aynı zamanda yüksekte çalışma becerisine sahip eğitimli ağaç uzmanları tarafından yapılır. Bu kategoriye giren temel faaliyetler şunlardır:

● Ağaç tırmanma ekipmanı kullanılarak ağaçların budaması ve kesilmesi,
● ağaç tepesinin temizlenmesi,
● ağaç sağlığı değerlendirme,
● riskli ağaçların stabilizasyonu

Montaj ve inşaat işleri

Forklift veya manlift kullanmanın mümkün olmadığı yerlerde , montaj ve inşaat işleri yardım tırmanma tekniği ile yapılmaktadır. Paratoner, oluk sistemleri veya reklam elemanlarının montajı işi yüksek irtifa işçilerinin davet edildiği montaj işlerinden biridir. İnşaat faaliyetleri, vericilerin, direklerin, bacaların ve diğer pek çok şeyin yapımını içerir.

Yüksek irtifa işçi ekipmanı

Yüksek irtifa işçileri tarafından sağlanabilecek çok çeşitli faaliyetler, bunun için çok fazla teknik gerektirir ayrıca sunulan hizmetlerin varyasyonları farklılık gösterir. Ancak her boyda çalışanın sahip olması gereken belli bir ekipman segmenti olduğu söylenebilir. Bu, özellikle koruyucu ekipmanı, iniş ve tırmanma ekipmanını içerir. Çok sayıda temizlik, inşaat ve montaj işi yapmak için kullanılabilir.
Kaldırma platformları, ağırlıklı olarak yüksek irtifa çalışanları tarafından kullanılan teknik makineler arasındadır. Üretim holleri ve depolarda montaj ve modifikasyon yapılması veya sokak aydınlatmasının tamir ve değişiminin gerekli olduğu durumlarda bu makinelerin kullanılması uygun bir seçimdir.

Helikopterler istisnai olarak yüksekte belirli çalışma türleri için kullanılır. Özellikle ağır yüklerin kendilerinin yüklenmesi ve boşaltılması durumunda kalifiye işçiler önemli bir rol oynamaktadır. Malların fiili olarak yüklenmesinden önce, bu uzmanların malları yüklemeye uygun olacak şekilde bir yer sağlamaları gerekir. Daha sonra kişisel yaralanma veya mal hasarı riskini en aza indirmek için malları güvence altına alırlar. Bu gibi durumlarda, genellikle polis çağrılır, çünkü böyle bir yük değişimi bazen tek tek yol bölümlerinin kapatılmasını gerektirir.

En riskli mesleklerden biri olduğu için teknik ekipmanların yanı sıra her yüksekte çalışanın yüksekte çalışmaya odaklı sertifikalı sağlık ve güvenlik eğitimlerini tamamlaması gerekmektedir. Eğitime katılanlar, iple erişim, çıkış, iniş, tırmanma, tahliye teknikleri, çatıda çalışma, direklerde çalışma veya ilk yardım eğitimi teknikleri hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Böyle bir kurs genellikle 5 gün sürer ve fiyatı 750 tl arasında değişir.

İpuçları ve Püf Noktaları

İlk adımda, Wilio'daki sağlayıcılardan aldığınız teklifleri tek tek karşılaştırmalısınız. Sadece fiyat değil, aynı zamanda önceki müşterilerin yorumları da belirleyici olabilir. Böyle bir hizmeti önceden sipariş etmeniz gerektiğini unutmayın. Kararlaştırılan bir tarih ve çalışma kapsamına sahip olduğunuzda, herhangi bir teknik ekipman sağlamanız gerekmez. Bireysel irtifa işçileri bunu kendileri getirecektir. Bu hizmetlerin fiyatı 15 tl / saat arasında değişmektedir.