Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Yeşil Çatı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Yeşil Çatı

Yeşil Çatı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Yeşil çatı

İdeal dünyamızda yeşil çatılar her yerde bulunurdu. Vikingler zamanından 19. yüzyılın sonuna kadar İskandinavya'yı düşünüyoruz. Ve hayır, daha pitoresk bir geçmişi nostaljik bir şekilde özlediğimiz için değil. Aslında tüm şehrin çatılarının canlı ve yeşil olacağı, daha sağlıklı bir çevrenin mirasını bırakacağı yeni bir gelecek yaratmaya çalışıyoruz.

Yeşil veya yaşayan çatı nedir?

Yeşil veya yaşayan çatı, çevrenin yararına bitki örtüsünü ve bitki yaşamını destekleyen özel olarak tasarlanmış bir çatıdır. Yeşil çatıların üç kategorisi vardır; ekim ortamının ne kadar derin olduğuna ve ne kadar bakım gerektirdiğine bağlı olarak: yoğun, yarı yoğun ve kapsamlı. Yoğun yeşil çatılar, geleneksel bir yer üstü bahçesinin koşullarını yeniden yaratır ve bunların bakımı büyük çaba gerektirir. Yelpazenin diğer ucunda, sert ve kuraklığa dayanıklı bitkilerle kendi kendine yeterli olan ve bakımı nispeten kolay olan büyük yeşil çatılar vardır (bunları her yerde görmek isteriz).

Yeşil çatılar çevreye nasıl faydalıdır?

Bitkilerin ve bitki örtüsünün çevreye sağladığı faydaları hepimiz biliyoruz. Kent ortamındaki yeşil çatılar, bitişikteki yoğun bina bloklarında kaybolan yeşilliklerin yerini aldığı için başka bir dokunuş katar.

Yeşil çatılar, bitkileri soluyarak hava kirliliğini azaltır ve bitkiler güneş ısısını emip koruduğu için ısıya maruz kalmayı azaltır. Diğer tarafta, geleneksel çatı kaplama malzemeleri güneş ısısını yeniden yayar ve şehirlerdeki sıcaklıkların çevredeki kırsal alanlara göre daha yüksek olmasına neden olur.

Yağmur suyunu emme ve filtre görevi görme yetenekleri sayesinde yeşil çatılar yüzey akışını azaltır, böylece taşma olasılığını azaltırken kirletici içermeyen sular sağlar. Yeşil çatılı binalarda yerleşik ısı yalıtkanları bulunur ve ısıtma ve soğutma için fazla enerji gerektirmez. Son olarak, yeşil çatılar, gelecek için biyoçeşitliliğin korunmasına ve desteklenmesine yardımcı olan yaban hayatı için değerli yaşam alanları yaratır.

Yeşil çatılar nasıl yapılır?

Modern yeşil geniş çatı sistemleri 1 ila 4 inç kalınlığındadır, büyüyen ortamı ve bitki örtüsünü destekleyen katmanlardan oluşur. Beş ana katman su geçirmez bir zar, bir kök koruma bariyeri, bir drenaj tabakası, bir büyüme ortamı ve bitkiler içerir.

Yeşil bir çatıda hangi bitki türleri büyür?

Bitkileri seçerken, en önemli iki faktörü göz önünde bulundurmalısınız: ne kadar bakım yapmak istediğiniz ve çatınızın ne kadar güneşli olduğu. Bitkileri seçerken birçoğunun sakin bir dönemi olacağını unutmayın, bu nedenle tüm yıl boyunca yeşil bir renge sahip olmak istiyorsanız, karışıma her zaman yeşil bitkiler ekleyin. Genel bir kural olarak, ne kadar çok çeşit yetiştirirseniz, yetiştirme ortamınız o kadar güçlü olmalıdır, bu da çatınızın ağırlığını artırır.

Yeşil bir çatı ne kadar bakım gerektirir?

İlk yıl karışık yedi (bakım gerektirmeyen ekimler) ile donatılmış minimum 4 inçlik yeşil çatı sistemi, birkaç ayda bir sulama ve ayıklama gerektirir. İkinci yılda, yabani otları sadece üç veya dört kez ve ardından yılda sadece bir kez sökmek ve gübrelemeniz gerekecek.

Yelpazenin diğer ucunda, yetiştirdiğiniz şeye bağlı olarak, bakım gereksinimleri, bir sulama sistemini düşünmek isteyebileceğiniz noktaya kadar artabilir.

Yeşil çatının ağırlığı ek destek gerektiriyor mu?

Yeşil çatılar geleneksel çatı kaplama malzemelerinden daha ağırdır ve bunları kurmayı düşünüyorsanız, en iyisi bir yapı mühendisine danışın. Yeni yapı, yeşil çatının ağırlık yükünü hesaba katacak şekilde kolayca tasarlanabilirken, mevcut binaların güçlendirilmesi dikkatli bir değerlendirme gerektirir.

Yeşil bir çatının maliyeti nedir ve ne kadar dayanır?

Yeşil çatı biraz daha büyük bir yatırımdır: ek olarak evi yalıtır ve ayrıca yaz aylarında gölgeler ve serinletir, bu da uzun vadeli ısıtma veya soğutma maliyetlerinden tasarruf sağlar. Düz yürünebilir bir çatıya sahip olmak istiyorsanız fiyat 5 € / m2'dir. Geniş yeşilliklere sahip yeşil çatı fiyatı 8 €/m2 civarındadır. Hiçbir koşulda ucuz çözümler sizi baştan çıkarmamalıdır, çünkü düz bir çatının yeniden inşası pahalı ve zahmetlidir. Sizin için, istek gönderebileceğiniz ve çeşitli teklifler alacağınız, başarısı kanıtlanmış Wilio çatı ustalarından oluşan bir veri tabanı hazırladık.

Ancak çatı membranının korunması sayesinde yeşil bir çatı, çatının ömrünü normal ömrünün iki veya üç katına kadar uzatabilir. 1960'lardan beri yeşil çatıların inşa edildiği Avrupa'da, yeşil çatıların 30 ila 50 yıl dayandığı bilinmektedir.

Yeşil çatı özeti:

Artıları :
- Çevre için iyi
- Yeşil çatının ısı yalıtım özelliklerinden dolayı daha düşük enerji maliyetleri
- Düşük bakım
- Uzun ömür

Eksileri:
- Geleneksel çatılardan önemli ölçüde daha yüksek ilk kurulum maliyetleri
- Daha yüksek ağırlık, ek yapısal maliyetler anlamına gelebilir

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Yeşil çatı, dünyadaki en popüler ve en hızlı büyüyen çatı türlerinden biridir. Enerji maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilecek doğal bir yalıtım katmanı oluşturmak için bitki örtüsünü kullanır. Bu tür çatı kaplama ile ilgili herhangi bir hizmete ihtiyacınız varsa, o zaman Wilio size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır! Uzmanlarımız, her türlü ihtiyacı olan insanlara yardım etme konusunda yılların deneyimine sahiptir: bir fiyat teklifi için çatınızın ölçülmesinden, fiyatın hesaplanmasından veya montajına kadar. Maliyet, bitkilendirmek istediğiniz metrekareye göre değişebilir ama endişelenmeyin sizin için en iyisinin ne olduğunu değerlendireceğimiz ücretsiz bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Çatı su yalıtımı, çatınızı su sızıntılarından koruyan bir hizmettir. Alt tabaka mükemmel drenaj özelliklerine sahip olmalı ve ayrıca ısı kaybı ve gürültü kirliliğine karşı iyi bir yalıtım sağlamalıdır. Hazır kurulumlu yeşil çatılar gibi bazı çatı türleri için bu alanda uzmanlaşmış birini bulmanız gerekebilir.