Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Yenileme / Garaj Onarımı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Yenileme / Garaj Onarımı

Yenileme / Garaj Onarımı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Bir garajı yeniden inşa etmek

Hedeflerinizi önceden iyi düşünürseniz, bir garajı yeniden inşa etmek çok eğlenceli olabilir. Garaj, evinizdeki önemli alanlardan biridir ve en güzel yanı, sadece arabanızı park etmek için değil, aynı zamanda da kullanabilmenizdir. Onu gerçekten canlı ve dinamik bir alana dönüştürebilirsiniz. Başka, daha büyük bir ev aramak zorunda kalmadan yaşam alanınızı genişletmenin bir yoludur. Yeterli alan sağlar ve onu verimli kullanıp kullanmamak size bağlıdır.

Bir garajı yeniden şekillendirirken, genellikle sıfırdan yeni bir yaşam alanı inşa etmekten çok daha az harcarsınız. Arabanızı başka bir yere park etmek için yeterli alanınız varsa, garajınızı genişletme fikri gerçekten harcadığınız tüm çabaya değebilir. Komşular yapabilir ve sizin kararınızı kabul etmeyebilirler, ancak bu tamamen farklı bir hikaye.

Maliyetler

Bahsettiğimiz gibi, garaj zaten ayakta duran bir alandır, yani siz yeni temeller atmanıza, duvarlar inşa etmenize ve yeni bir çatı döşeme işini çözmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken bahar temizliğine başlamak ve garajınızı nasıl kullanmak istediğinize dair bir plan yapmak. Bununla ilgili maliyetler, genellikle, eve ayrı bir uzantı inşa etmek zorunda kalmanızın yarısı kadardır. Ayrıca sıfırdan yeni bir alan inşa etmek zorunda kalmadığınız için çabalarınız da çok daha az olacaktır.

Garajınızın vermek istediğiniz yeni özellikleri, garajınızın tüm masrafları en büyük bölümünü oluşturacaktır. Aynı zamanda, elbette, ne kadar çok ekipman eklerseniz, maliyet de o kadar yüksek olur. Örneğin, garajı banyoya dönüştürmek istiyorsanız, 5.000 ila 17.000 lira arasında bir harcama yapacaksınız.

Garajı yenilerken nelere dikkat edilmelidir?

Garajın yeniden inşası her zaman göründüğü kadar hafif olmak zorunda değildir. Garajın bir rüya biçiminde yeniden inşası, belirli bir miktar sabır ve kararlılık gerektirir. İyi bir yenileme, kapsamına bağlı olarak 4 ila 8 hafta sürebilir.

Birkaç hususu daha aklınızda tutmalısınız: alan üzerindeki daha büyük yüke dayanacak şekilde garajdaki elektrik kabloları mümkün olan en iyi duvar ve tavan yalıtımı veya modernizasyonu da gereklidir. Mevcut garaj kapısı yerine tamamen yalıtımlı masif bir duvara da sahip olmak isteyebilirsiniz. Garaj alanına daha fazla doğal ışığın girmesini sağlamak için garaja ek pencere ve kapıların takılması gerekebilir.

Isıtma ve klima

Planladığınız gibi garajı bir konut uzantısına dönüştürmek, aktif olarak kullanacağınız alanın mevcut bir ısıtma, havalandırma ve klima sistemine bağlanması gerekebilir. Alternatif olarak, jeotermal ısı eşanjörü veya Mini split sistem gibi ayrı bir ısıtma ve klima sistemi kurabilirsiniz. Yalıtım için zemin yüksekliğini de artırmanız gerekebilir. Alternatif olarak, cömert bir açık yaşam alanı elde etmek için garajı evin geri kalanından ayıran bölme duvarından kurtulmak isteyebilirsiniz.

Otantik görünüm

Bazı yenilenmiş garajlarda, sadece yenilenmiş bir garaj olduğu hemen fark edilir. Garaja yeni taşındığınız ve tadilatın bittiğini ilan ettiğinizin ilk bakışta anlaşılmasını istemiyorsanız, proje için biraz daha çaba sarf etmeniz gerekecektir.

Garajın evinizin otantik bir parçası gibi görünmesi için eski geçmişinin tüm izlerini ortadan kaldırmanız gerekiyor. Bu, tabiri caizse, ona eski bir "garaj" dokunuşu veren tüm kanıtlardan kurtulmak anlamına gelir. Daha iyi havalandırma ve ışık kaynağı için yeni pencereler kurun ve çatı elemanlarını evin bir parçası gibi görünecek şekilde ayarlayın.

İlham alabileceğiniz ve yeni fikirler alabileceğiniz birçok kaynak var ya da bunu yapabilirsiniz. Karar vermenize yardımcı olması için profesyonel bir mimara başvurun. Ancak, mimar ek maliyetler demektir. Böyle bir uzman genellikle saatlik ücret alır ve bunun sonucunda projenizin maliyeti artar.

Yalıtım neden önemlidir

Ne için harika fikirler var eski bir garajla yapmak için. Aracınıza ek olarak aletlerinizin ve diğer ev gereçlerinizin sığabilmesi için alanı yalnızca kısmen iyileştirebilirsiniz. Bu, garajı birçok pratik faydası olan mükemmel bir şekilde organize edilmiş bir depolama alanına dönüştürecektir.

Ayrıca garajı, çeşitli zanaat projeleri üzerinde çalışmanıza olanak tanıyan iyi donanımlı bir atölyeye de dönüştürebilirsiniz.

Ya da büyük ekran TV, ev sinema sistemi, mini bar, dart, bir bilardo masası ve birkaç kanepe ekleye bilirsiniz.

Gerçek şu ki, garaj her durumda harika bir şekilde kullanılabilecek pratik ve kullanışlı bir alan sağlıyor. Ancak kış geldiğinde, gerçekten yaşanılmaz ve soğuk olur, bu yüzden içinde kalmak paradoksal olarak cehenneme dönüşebilir. Bu nedenle, yeni yaşam alanınızın kaliteli yalıtımına ulaşmak gerekir.

Garajın yeniden inşası sırasında yalıtım sorunları

Isı, esas olarak garaj kapısından kaçar: eski garaj kapısı modeli, garajın diğer duvarlarını yalıtmasına rağmen, eskisinden daha fazla ısı kaçacaktır. Bu nedenle, enerji faturalarınızın kontrolünü yeniden kazanacağınız için daha iyi yalıtım sağlayan yeni bir garaj kapısı satın almanızı öneririz. Ayrıca, içerideki ısıyı başarılı bir şekilde yakalarsınız ve yeni garaj kapısı duvar ve tavan yalıtımına mükemmel bir katkı olacaktır.
Modern garaj kapıları daha iyi yalıtım sunar ve bunları güvenilir bir üretici ve tedarikçiden satın alırsanız, dayanıklılık ve uzun hizmet ömrü açısından başka bir avantaj elde edin.

Sıcaklık dalgalanmalarını önlemek için bağlantı duvarını yalıtın: garajınızda çok fazla zaman geçirmeyi planlamıyorsanız ve yalnızca depolama alanınızı daha iyi organize edin, yalnızca kesinlikle gerekli olduğu yerlerde yalıtmanız önerilir. Bu durumda tüm garaj tamamen yalıtılmamış olabilir.

Ancak ev garaja belirli bir duvarla bağlıdır. Garajınızı genişletmek için yıkmaya karar vermediyseniz, bu duvarın yalıtımına birkaç lira koymak faydalı olabilir. Bu duvar kışın aşırı soğumaya neden olabilir ve bu nedenle tüm ev için enerji faturalarınızı artırabilir. Yalıtım sayesinde eviniz, ısıtma ve iklimlendirme sisteminin aşırı çalışmasına neden olan sıcaklık dalgalanmalarına maruz kalmaz. Evin sıcaklık dalgalanmaları varsa, içinde daha fazla nem olabilir ve yaz aylarında kesinlikle sevmeyeceksiniz. Yalıtım sayesinde tüm yıl boyunca garajda keyifli olacak. Daha iyi yalıtım, iç sıcaklığın daha iyi düzenlenmesi anlamına gelir. Yaz aylarında yenilenen garaj alanınızda aşırı sıcaklık ve nem hissi ile problem yaşamayacaksınız çünkü soğuk ön kapıdan kaçmayacak.

Kış aylarında kaliteli kapılar size izin verecektir. Garajda hoş bir sıcaklığın tadını çıkarmak için. Böylece yeniden tasarlanan garajda aileniz veya arkadaşlarınızla yeni bir hobiniz olduğunda, kışın tatsız hissiyle yüzleşmek zorunda kalmayacaksınız. Duvar yalıtımı da içerideki ısıyı yakalar ve mevsim ne olursa olsun hoş bir ortam yaratır.

Garajınızı yeşilliklerle dolu bir yer yapın

Evinizi yenilemeye karar verdiyseniz: Garaj, harika bir fikir ona çok sayıda ev bitkisi eklemektir. Yeni pencerelerden garaja yeterli güneş ışığını sağlarsanız, yeşillik tüm alanı güzelleştirmek için ideal koşullara sahip olacaktır. Sonuç olarak garaj canlanacak ve siz, aileniz ve arkadaşlarınız için harika bir yaşam alanı olacaktır. Ayrıca odadaki hava kalitesi de iyileştirilecektir. Daha fazla oksijen havayı daha temiz ve taze hale getirecektir.

Örneğin, garajınızı bir koşu bandı ve birkaç dambıl ve ağırlık bulunan kapalı bir spor salonuna dönüştürmeye karar verirseniz, ev bitkileri size doğa ile ideal bir bağlantı sağlayacaktır.

Garajınızı daha yeşil hale getirmenin başka bir yolu yeşil yapmaktır. Garaja da evin geri kalanı kadar dikkatli ve saygın davranmalısınız. Yalıtımın ve yeni bir garaj kapısının enerji maliyetlerinizi nasıl azaltabileceğinden daha önce bahsetmiştik, ancak garajdaki karbon ayak izinizi azaltmanın birkaç yolu daha var. İster bir araba için depolama alanı olarak kullanın, ister yaşam alanınıza hoş bir ek yapın.

Güneş panellerini hiç düşündünüz mü? Aile bütçeniz izin veriyorsa, yüklediğinizden emin olun. Uzun vadede, güneş panelleri gerçekten buna değer. Eviniz, güneş ışığı doğrudan çatısına düşecek şekilde konumlandırılmışsa, güneş panelleri kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir unsurdur. Şebekeden sağlanan enerjiyi kullanmak zorunda kalmayacağınız için elektrik faturalarınızı önemli ölçüde düşürürler. Ayrıca onlar sayesinde yenilenebilir bir enerji kaynağı kullanacak ve böylece çevreye karşı bir iyilik yapmış olacaksınız.