Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Yapışkanlı Parke

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Yapışkanlı Parke

Yapışkanlı Parke kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Yüzer zemin

Parke ve laminat zeminlerin artıları ve eksileri size birkaç değerlendirme sunar. Tabii ki, laminat ve parke maliyetini karşılaştırırken, laminat genellikle daha uygun bir seçimdir. Bununla birlikte, dayanıklılık, onarımlar ve zeminin olacağı oda tipine de odaklanmalısınız. Bu makale, laminat ve parkenin bazı faktörlerini karşılaştırır ve eviniz için en iyisinin hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olur:

Parke

ARTISI - Parke zeminlerin güzel, birçok ev sahibi için çekici kılan doğal bir doku. Bir dizi seçenek oluşturan farklı ahşap türleri, boyalar ve cilalar arasından seçim yapabilirsiniz.

EKSİSİ - Düzgün bakım yapılmazsa parke zeminler kolayca çizilebilir. Ayrıca, uzun süre güneşe maruz kaldığında bazı parke zemin türlerinin rengi solabilir.

Laminat

ARTISI- Laminat parkeler kolay kolay çizilmez

EKSİSİ - Laminat parke sentetiktir ve tasarımı genellikle ahşabın görünümünü taklit etse de orijinal görünmez.

Görünüm için en iyisi: ahşap zeminler

Laminat ve parke maliyetleri

Döşeme maliyetlerinin gerçeği ve karşılayabileceğiniz şeyler kilometrelerce uzakta olabilir. Laminat ve ahşap zeminlerin maliyetini göz önünde bulundurun:

Masif ahşap

Masif ahşap döşeme, kurulum dahil, metrekare başına 29-49 TL'ye mal olabilir. Ancak, parke zeminlerin hasat edilmiş ağaçlardan yapıldığını unutmayın. Bu nedenle fiyat, seçtiğiniz ahşabın türüne bağlıdır. Genel olarak, parke satın alındığında ve kurulduğunda fiyatı önemli ölçüde daha yüksektir.

Laminat

Laminat ahşap zeminler, yüksek sıcaklıklarda preslenmiş kompozit ahşaptan yapılır. Sert ahşap görüntüsü daha sonra kompozit ahşap üzerine yerleştirilir ve bir laminat oluşturmak üzere kaplanır. Malzemelerin kendileri daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda laminat ahşap döşeme maliyeti, sert ahşap döşeme maliyetinden ortalama yüzde 50 daha düşüktür.

Laminat parke, kurulum dahil, metrekare başına 19 -33 TL mal olabilir. Kesin fiyatlar yine kullanılan malzeme türlerine ve evinizin büyüklüğüne göre değişecektir.

Maliyet açısından en iyisi: laminat parke

Laminat ve parkenin dayanıklılığı

Evinizdeki trafik yükünü ve zemin aşınmasını değerlendirin. Daha dayanıklı yüzeyin bakımı daha kolaydır ve gelecek yıllar için harika görünecektir. Ancak laminat parkeler parke ile karşılaştırıldığında ne kadar dayanıklıdır?

Parke

ARTISI: Parke gerçek bir garantidir, güzeldir ve yapabileceği ahşabın türüne göre değişir ayrıca evinize önemli bir değer katar.

EKSİSİ: Ayrıca çizilmeye eğilimlidir, aşırı nemden zarar görebilir ve özellikle ağır ve sık yüklerin olduğu alanlarda aşınma gösterir.

Laminat

ARTISI - Çünkü laminat preslenmiş ahşaptan yapılmıştır, çizilmelere, neme ve aşınmaya karşı daha dayanıklıdır. Laminat parkenin temizlenmesi de daha kolaydır.

EKSİSİ - Laminat daha dayanıklı olmasına rağmen görsel olarak çekici değildir. Daha düşük kaliteli laminatlar yapay görünümlü ahşap dokulara sahip olabilir.

Uzun ömür için en iyisi: Laminat zeminler

Laminat ve Parke onarımı

Evinizin zeminlerinin genellikle bazen onarılması gerekir. Hafif kazalardan aşırı aşınmaya kadar, laminat ve sert ahşabın avantajları ve dezavantajları vardır.

Masif ağaç

Masif ağaç, kusurları zımparalayarak ve yüzey işlemi yaparak tamir edilebilir. Bu, yıllarca dayanması bakımından laminata göre bir avantaj sağlar.

Laminat

Laminat parkelerin tamiri kolay değildir. Ayrı parçalar halinde gelen ve birbirine uyan bir zemin kaplaması satın alıyorsanız, güneş ışığına ve yaşa bağlı olarak yeni parça doğru şekilde eşleşmeyebilir.

Onarım için en iyisi: ahşap zeminler

Parke ve ahşap için en iyi odalar laminat parke

Fiyata ek olarak, dayanıklılık ve onarımlar için, her iki zemin türü için de evdeki en iyi (ve en kötü) yerleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Masif ahşap

Ahşap zeminler güzel ve nispeten dayanıklıdır , özellikle yatak odaları ve yemek odaları gibi trafiğin az olduğu odalarda. Ancak evcil hayvanınız varsa ahşap zeminleriniz zamanla çizilebilir ve yıpranabilir. Yüksek nemli bodrumlar ve banyolar da parke zeminler için iyi bir yer değildir. Öte yandan, sürekli güneş ışığı da zamanla parke zemininizi soldurabilir.

Laminat

Laminat parke çok dayanıklı olduğu için evcil hayvan aşınmasına daha az eğilimlidir. Masif ağaçtan daha iyi neme direnmesine rağmen, evde düzenli olarak ıslak bir yere yerleştirilmemelidir. Son kat kaplamaları sayesinde laminat parkeler genellikle parke zeminler kadar hızlı ve net bir şekilde güneş ışığından solmaz ve büyük pencereli odalarda güvenle kullanılabilir.

Hem masif hem de laminat parkelerin avantajları ve dezavantajları vardır. Masif ahşap daha yüksek bir fiyata gelir, ancak onarımı daha kolaydır ve laminattan daha uzun sürer. Laminat parkenin artıları ve eksileri, parke kadar kolay solmaz veya çizilmez, ancak onarımlar tüm zeminin yeniden modellenmesini gerektirebilir. Eviniz için en iyi seçeneğin hangisi olduğuna karar verirken, her birinin artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurun ve yaşam tarzınızı düşünün. Evcil hayvanlara, küçük çocuklara veya yoğun trafiğe sahip bölgelere sahip olmak kararınızı etkileyebilir.

Sık Sorulan Sorular

Laminat veya sert ağaç arasındaki farkı biliyor musunuz?

Evet, ancak ilk bakışta her şey açık olmayabilir. Laminat parkeler genellikle tekrar eden bir desene sahiptir ve parkenin boyanması ve çizilmesi daha kolaydır.

Parke laminattan ne kadar daha pahalıdır?

Laminat kurulum maliyetleri ve Parke her birinin türüne bağlı olarak büyük farklılıklar gösterir, ancak ortalama olarak parke laminattan yaklaşık iki ila üç kat daha pahalıdır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Zeminler, herhangi bir evin ayrılmaz bir parçasıdır ve bir nedenden ötürü değiştirilmeleri gerektiğinde, işi yapacak saygın bir şirket bulmak bazen zor olabilir. Wilio, yüzer zeminler söz konusu olduğunda şehirdeki en iyi profesyonelleri bulmak için bir kaynaktır. İster önceki döşemenizi kaldıracak, ister yeni malzeme yerleştirecek birine ihtiyacınız olsun, sağlayıcı listemiz ihtiyaçlarınıza uygun bir fiyatla size yardımcı olacaktır.