Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Yangından Korunma Projesi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Yangından Korunma Projesi

Yangından Korunma Projesi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Yangından korunma projesi

Neden Wilio'da bir yangından korunma uzmanı arıyorsunuz?

Bir müstakil ev mi inşa ediyorsunuz? Yeni sahiplerine satmak istediğiniz bir apartman mı inşa ettiniz? Çeşitli ürünleri ürettiğiniz veya depoladığınız bir mağazanız veya büyük bir salonunuz var mı? Tadilat mı yapıyorsunuz yoksa yeniden mi inşa ediyorsunuz? Bir apartmanı yalıtmak ister misiniz? Sorulardan en az birine evet cevabı verdiyseniz, doğru yerdesiniz. Her yeni inşaat, onay veya yeni bir operasyonun başlatılması için bir yangından korunma projesi sağlamanız gerekecektir. Wilio sayesinde çok kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken talebinizi girmek ve biz sizin için bir uzman arayacağız. Ancak o zaman onunla iletişime geçecek, sizin ve uzmanın memnun kalması için gereken her şey üzerinde anlaşacaksınız.

Yangından korunma projesi tam olarak nedir?

Yangın yöntemi projesi terimi, bir dizi faaliyet, yöntem, malzeme-teknik ve personel güvenliği anlamına gelir. Temel amacı, yangından korunma açısından, bireylerin, hayvanların ve mülkünüzün yaşamını ve sağlığını yangından veya insanların her gün karşı karşıya kaldığı diğer acil durumlardan korumak için tüm koşulların mevcut olmasını sağlamaktır. Bu projeye dayanarak, itfaiye ayrıca evinizde ne olduğunu veya salonunuzda ne sakladığınızı öğrenecektir, çünkü orada az çok yanıcı, tehlikeli ve çok yanıcı olan çeşitli şeyleri gerçekten saklayabilirsiniz. Bu proje, diğerlerinin yanı sıra, yangından korunmanın koşulları ve yöntemlerinide içerir. Bireylerin, hayvanların sağlığını sağlamak ve ayrıca mülkünüzü mümkün olduğunca korumak için yangın durumunda uyulması gereken kurallardır.

Ne zaman bir yangından korunma projesine ihtiyacım var?

İşinizi kurmak istediğinizde bir yangın projesi temin etmekle yükümlüsünüz. Bir binanın yangın güvenliğinin sağlanması, bir ev veya konut dışı alan inşası için temel gereksinimlerden biridir. Örneğin 8 katta 40 dairelik bir apartman yaptıysanız bu projeye kesinlikle ihtiyacınız olacak. Bir şeyin üretileceği, eritileceği veya depolanacağı bir salonu işletmeye almak istiyorsanız bir projeye de ihtiyacınız var. Bir müstakil ev mi yoksa bir kütük kulübesi mi inşa ettiniz? Eğer öyleyse, sizin için bir proje hazırlayacak bir profesyonele de ihtiyacınız var. Ek olarak binayı yalıtacak veya yeniden inşa edecek misiniz? Kesinlikle yeni geliştirilmiş bir yangından korunma projesine ihtiyacınız olacak.

Bir yangından korunma projesi için neye ihtiyacım var?

Bir yangından korunma projesi için, gerekli donanıma sahip bir şirket veya yangından korunma konusunda eğitimli ve deneyimli serbest meslek sahibi olan birini bulmanız gerekiyor. Wilio'ya tek yapmanız gereken talebinizi girmek, biz de bir uzman arayıp size tavsiyede bulunalım. Bir uzmana ek olarak, bir yangından korunma projesi için bir ev, depo veya kütük kabini projesine de ihtiyacınız var, buna dayanarak uzmanın yangın projesini size açıklayacağı veya posta yoluyla göndereceği bir projeye ihtiyacınız var. Evi tasarlayan mimar gerekli eğitim veya öğretimi almışsa yangından korunma projesi de geliştirilebilir.

Yangın projesinin amacı nedir?

Yangın projesi esas olarak duvarların, tavanların direncini ve binayı yangından kaynaklanan büyük hasarlardan korumak için hangi malzemelerin kullanılması gerektiğini belirlemek için kullanılır, burada duvarların veya tavanların alçıpan veya yığma olup olmayacağı belirlenir. Bir profesyonelin bunları kullanırken yangın riskini nasıl önleyeceğini belirleyeceği baca veya şöminelerin yapımında da bir yangın projesine ihtiyaç vardır. Yangın projesi sayesinde güvenli hale getirmek için kaçış yolunu nerede ve nasıl işaretleyeceğinizi bileceksiniz. Ayrıca, profesyonel itfaiyeciler gelmeden önce engelli kişilere yardımcı olmak için yangın söndürücülerin düzenini ve boyutunu belirleyecektir. Bu proje, yangının binaların diğer bölümlerine yayılmasını önlemek için bir yangın kapısı ile ayrılması gereken yangın bölmelerini belirleyecektir.

Böyle bir yangın projesi bana ne kadara mal olacak?

Bir yangın projesinin fiyatı esas olarak mülkün alanına bağlıdır. Bir aile evinin yangın projesinin fiyatı, bir konut veya üretim salonu projesinin fiyatından kesinlikle daha düşük olacaktır. Bir müstakil ev projesinin fiyatı, büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 600 tl civarındadır, ancak bir üretim salonunun fiyatı beş kat daha yüksek olabilir. Bu nedenle, fiyatlar hala bireysel olarak yapılmaktadır. Ancak iyi bir tasarımcı kesinlikle size biraz fazla para kazandırmaya çalışacaktır. Projeye uygun olarak her şey kesinlikle gerekli değildir ve bu isteğe bağlı şeylerin orada da olmasını isteyip istemediğiniz size ve bir profesyonelle anlaşmanıza bağlıdır. Daha iyi bir fikir için, örneğin bir acil durum ışığı olabilir. Deneyimli bir tasarımcı binanızı, salonunuzu veya konutunuzu uygun yangın bölümlerine ayırarak yangın kapılarından tasarruf edebilir, bunlar kesinlikle ucuz değil.

Tasarımcının bizzat gelmesi gerekli mi?

Hayır. Birçok şirket çevrimiçi olarak faaliyet göstermektedir. Daha sonra binanın kat planı, binanın bölümleri, binanın montajı ve teknik rapor gibi gerekli tüm belgeleri elektronik olarak göndermeleri yeterlidir. Firma projenizi değerlendirecek, işleyecek ve size posta veya elektronik olarak gönderecektir. Ancak bazı tasarımcılar, projeyi en iyi şekilde gerçekleştirebilmek için nesneyi kendi gözleriyle görmeyi tercih ederler. Bu özellikle büyük salonlar için geçerlidir, çünkü genellikle mal sahibi ucuz bir proje sipariş eder, ancak çözümü çok pahalıdır. Bu nedenle, çözümü tasarımcıya şahsen danışmak daha iyidir. Zaman alıcı ama daha verimli.

Evi tasarlayan mimar benim için de proje geliştirebilir mi?

Evet olabilir. Esas olarak küçük yapılar için kullanılır. Ancak, mimarın yangın projeleri geliştirmek için gerekli eğitim veya öğretime sahip olmaması durumunda böyle bir projenin geçerli olmadığını unutmayın. Geçerli bir proje yuvarlak damga içermelidir ve yalnızca gerekli eğitim, deneyim ve pratiğe sahip gerçek uzmanlar buna sahip olmalıdır.

Proje, yangından korunmayı sağlamak için gerekli ekipmanın kurulumunu bana sağlayabilir mi?

Kesinlikle evet. Deneyimli bir tasarımcı, teknolojinin nereden satın alınabileceğini tam olarak bilir ve size örneğin gerekli hortumlara sahip hidrantlar, acil durum lambaları ve ayrıca kaçış yolu işaretleri sağlayabilir. Karşılıklı anlaşma ile tüm bu teknoloji projede belirlenmiş bir yere kurulabilir, böylece güvenlik sağlanır.

Bir yangından korunma projesi neleri içermelidir?

Her yangından korunma projesi bir metin mesajı ve bir çizim bölümü içermelidir. Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar kurulu Kararnamesi'nin 2 No'lu Maddesi uyarınca 2009/15316 K, Binanın proje dokümantasyonu özellikle şunları içermelidir:

-Binanın yangın bölümlerine bölünmesi
Binayı yangın bölümlerine bölerken, tüm bina birbirine bağlanacak ancak yangın duvarları veya yangın kapıları ile ayrılacak daha küçük parçalara bölünür. Bu bölünme sayesinde olası bir yangının yayılma hızı azalacaktır.

-Yangın riskinin belirlenmesi ve bina yapıları için gereksinimlerin belirlenmesi
İnşaatın her özel bölümü için bir yangın riski belirlenir.

-İnsanların ve hayvanların tahliyesinin sağlanması ve bir kaçış yolunun belirlenmesi ve işaretlenmesi
Bu nokta çok önemlidir. Buna dayanarak, onlar için mümkün olan en güvenli kaçış yolunu oluşturabilmemiz için her gün binadaki maksimum insan sayısını bilmeliyiz. Hedefler veya acil durum ışığı ile işaretlenmelidir. Kaçış yolunun geçişini sağlamak için bir profesyonel tarafından düzenli olarak denetlenmesi gerekir.

-Uygun yangın önlemlerini belirleyin ve bir yangın durumunda gerekli olan ekipmanın yerini belirleyin.
Bu nokta özellikle müdahale birimlerinin yaklaşımının çözümünü içerir örnegin söndürme için su temini. Mal sahibi için bu, özellikle bir yangın merdiveninin montajı, iç hidrantların ve yangın söndürücülerin montajı anlamına gelir.

İpuçları ve püf noktaları

1. Ciro fiyatları
Tanıdıklarınızdan bir yangın projesi uzmanı arayarak ve farklı şirketlerden fiyat teklifi isteyerek zaman kaybetmeyin. Talebinizi girin ve kısa bir süre sonra, sizin için doğrudan bölgenizden bir yangın projesi hazırlamaktan memnuniyet duyacak yetenekli şirketlerden veya serbest çalışanlardan teklifler almaya başlayacaksınız.

2. Bütçenizi aşmayın
Bir yangından korunma projesinin fiyatları gerçekten farklı olabilir. Ancak, Wilio ile birkaç teklifi kolayca karşılaştırabilir ve bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun uygun olanı seçebilirsiniz.

3. Bir yangından korunma projesi için en uygun profesyoneli bulun
Bölgedeki yangın projeleri için en iyi derecelendirilmiş profesyoneli işe alın ve makul bir fiyata güvenebileceğiniz kaliteli işler elde edeceksiniz.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Yangından korunma projeleri alanında bir hizmete ihtiyacınız varsa, Wilio işi halletmek için kalifiye uzmanlarla bağlantı kurabilir. Müstakil evler, üretim dışı bina ve depolar üzerinde çalışıyoruz. Fiyat genellikle projenin kapsamına bağlıdır.