Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Vinç Kiralama, Asansör Kiralama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Vinç Kiralama, Asansör Kiralama

Vinç Kiralama, Asansör Kiralama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Bir vinç ne kadar ağırlık kaldırabilir?

Bir şantiyede ağır bir yükü kaldırmanız gerekirse nereye gideceğinizi hepimiz biliyoruz, elbette yerel vinç kiralama şirketiniz. Ancak bir vinç tam olarak ne kadar kaldırabilir? Cevap belirsiz. Her şey vincin tipine ve modeline ve işin doğasına bağlıdır.

Daha fazlasını öğrenmek için, farklı vinçlerin kaldırabileceği ağırlığın tam dökümünü okuyun.

Vinç özellikleri hakkında bilgi alın. Farklı araç özellikleri, belirli bir vincin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına karar vermenize yardımcı olur. Vinç spesifikasyonları, vinç yüksekliğinden arazi özelliklerine kadar her şeyi kapsar.
Vinç spesifikasyonları söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken en önemli şeylerden biri şudur: vincin kapasitesidir. Bu, araçla kaldırabileceğiniz ağırlıktır. Genellikle ton olarak ölçülür.

Ama ne yazık ki, işler nadiren göründükleri kadar basittir. Bir vincin kaldırabileceği tam ağırlık, nihayetinde çeşitli işlevlere bağlıdır. Önce asılı yükün ağırlığına bakalım.

Asılı yükün ağırlığı

Vincin ne kadar ağırlık kaldırabileceğini yanıtlamanın ilk zorluğu, vincin ağırlığıdır. Herhangi bir nesnenin (ve dolayısıyla bir nesnenin ağırlığının) uyguladığı kuvvet, yükün konumuna bağlıdır. Başka bir deyişle, yerde mi yoksa havada mı olduğuna bağlıdır. Kiralık vinç aradığınızda bunu aklınızda bulundurmalısınız.

Süspansiyon yükünün ağırlığı, Isaac Newton'un ikinci hareket yasasına bağlıdır. Neyse ki, anlamak oldukça kolay. Bunu hesaplamak için genellikle F (nesne ağırlığı) = m (kilogram cinsinden nesne ağırlığı) xa (nesne ivmesi) formülünü kullanmak gerekir.

İvme, bir vincin bir yükü hareket ettiren kaldırma hızıdır. Ancak nesne hareketsiz asılı kaldığında, onu yerçekimi ivmesi ile değiştirirsiniz, bu da yerdeki 9.8 m/s ^ 2'dir.Bu durumda formül F = mx g değerine sahip olacaktır.

Vinç firmasına tüm detayları verirseniz, hangi vincin ihtiyaçlarınıza uygun olacağını seçmenize yardımcı olurlar.

Yükseklik, mesafe ve açı yük kapasitesini nasıl etkiler?

Ancak süspansiyon yükünüzün ağırlığı her şey değildir. Dikkate alınması gereken bir diğer faktör, vincin yükü kaldırdığı ve hareket ettirdiği açıdır. Ayrıca, işlem sırasında kolun ne kadar uzayacağını da göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Her vinç modeli, kullanım kılavuzunda bir yük tablosu ile donatılmıştır. Mesafe ve açı dikkate alındığında modelin yük kapasitesinin nasıl farklılaştığını açıklayan bir tablodur.

Genel olarak, herhangi bir vinç operatörü için muhtemelen en önemli kaynaktır.

Örneğin, 50 ton veya 110.231 pound kaldırabilen bir vinç. Ancak yük yarıçapı 30 metre ve bom açısı 17 derece ise kapasitesi sadece 3.950 kilo oluyor. Bu oldukça önemli bir fark.

Ek olarak, vincin kapasitesi herhangi bir ataşmana (örneğin bir yardımcı bomdan) bağlı olarak değişebilir. Ve bunların ne ölçüde genişletildiğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Yük tablosunu anlamak oldukça zorlu bir görev olabilir. Ancak yine de uzmanların yardımına güvenebilirsiniz.

Vinçlerin kaldırabileceği ortalama ağırlık

Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm bu faktörler şu anlama gelir: Farklı vinçlerin yük kapasiteleri büyük farklılıklar gösterebilir.

Guinness Dünya Rekorları'na göre, bir vincin kaldırdığı en zor nesne 20.133 ton ağırlığındaki suyla dolu bir tekneydi. Bu inanılmaz başarı, 2008 yılında Çin'in Yantai kentindeki Yantai Raffles Tersanesi'nde "Taisun" vinci tarafından gerçekleştirildi. Perspektif olarak ifade etmek gerekirse, yük Brooklyn Köprüsü'nün tamamından daha ağırdı!

Ancak çoğu vinç bu rekorun yanına bile yaklaşamıyor.

Aşağıda, farklı vinç türleri için ortalama kapasite verilmiştir:

Kule vinçler: 20 ton
Mobil vinçler: 10 ila 60 ton
Ancak, birçok vinçler çok daha fazlasını kaldırabilir. Örneğin, bazı belden kırma kamyonların kapasitesi 175 tona kadar çıkabilir.

Ancak küçük şeyler ayrıntılarda gizlidir

Dolayısıyla sorunun basit bir cevabı yok. “Bir vinç ne kadar ağırlık kaldırabilir?” sorusu, “Çoğu vinç ortalama 10 ila 60 ton kaldırabilir. Ancak bazı modeller çok daha fazla ağırlık taşıyabilir.

Kapasitenin belirli araca ve asansörün yapısına bağlı olduğunu unutmayın. Neyse ki, kiralama uzmanları ve operatörleri, ekipman kılavuzunu ve yük şemasını çözmenize yardımcı olabilir.

Belirgin bir şekilde, vinçlerin dikkat etmeniz gereken tek özelliği ağırlık değildir. Bu nedenle, kiralama sürecine girmeden önce, vincin teknik özelliklerini anlayın.

ARAZİ VİNCİ NEDİR?

Arazi vinci, ağır tekerlekli (vinçli kamyon) bir araçtır ağır malzemelerin taşınması ve en yüksek yüksekliklere kadar kaldırma veya acil taşıma yapabilme kapasitesine sahiptir.

Mini vinç: bir mini vinç, özellikle bir nakliye konfigürasyonunda küçük bir vinçtir ve ayrıca bir asansöre de girebilir, bu nedenle dahili bir vinç olarak kabul edilir. Erişilemeyen yerlerde kaldırmak için kullanılır ve ağırlığı nedeniyle dengesiz veya engebeli arazilerde de kullanılabilir, çünkü en zor durumlara bile uyum sağlayabilen "örümcek gibi bacaklar" ve bu sayede ulaşılması zor ve engebeli yerlere bile ulaşabilir.
Elektrikli vinçler: hangarlarda veya endüstriyel tesislerde ağır yükleri kaldırmak ve taşımak için elektrikle taşınan ve taşıma vinçleri olarak da adlandırılır. Bu araçlar, küçük, yüksek performanslı alanlarda kullanıma izin veren küçük boyutları ve yüksek kapasiteleri ile karakterize edilir.

Durum için doğru ekipmanı belirlemeye yardımcı olmak için genellikle yerinde inceleme isteriz. Kararınız için size üreticinin yük diyagramlarının bir kopyasını da sağlayacağız.

Soru: Bir vinç kiralamayı kaç gün önceden planlamalıyım?
Cevap: Daha fazla zaman da bir vinç kiralama planı yapmalıyız, bu sizin için ve müşterilerimiz için daha iyi olacaktır. Vinç tipine bağlı olarak, bir teslimat izni almamız, vincin montajı için bir montaj ekibi planlamamız gerekebilir ve bazı vinçlerin yüksek iş yükleri nedeniyle önceden rezerve edilmesi gerekebilir. Bu nedenle projeniz için gerekli tüm ekipmanları tamamladığınızda en kısa sürede satış temsilciniz ile iletişime geçmenizi öneririz. Kiralama sözleşmesini imzaladıktan hemen sonra sizin için bir vinç rezerve edilir. Ancak son dakikada olsa bile bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Acil durumlar veya öngörülemeyen ihtiyaçlar olduğunu anlıyoruz ve filomuzda mevcutsa gerekli ekipmanı size en kısa sürede sağlayacak deneyime sahip olduğumuzdan emin olabilirsiniz.

Soru: Ekipmanın nakliyesi için ücret alıyor musunuz? Maliyet nedir?
Yanıt: Nakliye ücretleri şunlara göre değişir:

Ne tür bir ekipmana ihtiyacınız var ve gerekli yapılandırma (platform, bom, kule, paletli) vinç vb.)
-Vinç nerede bulunuyor
-Proje ve şantiye nerede
-Sağlanan karşı ağırlık sayısı
Bu bilgileri tartıştıktan sonra, şirketin satış temsilcisi gerekli nakliye, kurulum ve bakım için bir sabit ücret sağlayabilecektir.

Operatörü aramadan önce hangi bilgileri toplamam gerekiyor?

Telefonda vincin boyutunu seçerken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

• Kaldırılacak nesnenin (nesnelerin) ağırlığı nedir?

• Kaldırılacak nesnelerin yapısal boyutu nedir?

• Kaldırma noktaları nerede? Eşyalarınızı kaldırmak için nasıl bağlarız?

• Herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız var mı?

• Ve dahil olmak üzere kaldırılacak binanın veya engelin fiziksel boyutları nelerdir?

a.vinç tamponundan binanın yan tarafına olan mesafe

b. bina yüksekliği

c. binanın çatısı arasındaki mesafe

• İnşaat alanında hızlı bir güvenlik kontrolü yapın. Belirli bir konum gerektiren havai hatlar, ağaçlar, yeraltı tesisleri, dengesiz toprak veya diğer güvenlik sorunları var mı?

• Vinç özel veya kamu mülkü üzerinde mi duracak? Vincin halka açık bir alanda yapılması gerekiyorsa, bu mülkü kullanmak için izin almamız veya bazı durumlarda halka açık alanlarda durmak için izin almamız gerekecek.

• Vinç nerden nereye gidecek? Daha büyük makinelerimiz, belirli alanlarda araç kullanmak için seyahat izinleri gerektirir. Bunu önceden yapmalıyız.
Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Kaldırma ekipmanı kiralama, birçok işletmenin önemli bir parçasıdır. İster bir ev inşa ediyor olun ister büyük makineler kuruyor olun, doğru aletler olmadan montajı zor olabilir. Ancak Wilio tarafından sağlanan vinç ve asansör kiralama hizmeti ile bu artık sorun olmaktan çıkıyor. Bünyemizde kiralanabilecek çok çeşitli vinç ve asansörlerimizle, herkes için bir şeyimiz var. Sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın.