Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Vidanjör hizmeti

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Vidanjör hizmeti

Vidanjör hizmeti kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Septik tankı boşaltmak

Yani çoğumuz septik tankın ne hakkında olduğunu biliyoruz . Tabii ki, dünkü öğle yemeği foseptik tankınıza ulaşmakla kalmayacak, aynı zamanda orada sona erecek başka atık türleri de var. Duşlarınızdan ve lavabolarınızdan gelen suyun yanı sıra bulaşık makinenizden ve çamaşır makinenizden gelen atık su da genellikle septik tankınıza akar ve gerçekten güzel bir "kokteyl" oluşturur!

Neden septik tankı boşaltmalıyız

Tüm septik tankların bir çıkışı, tanktan çıkan ve genellikle drenaj alanına veya drenaj sistemine izin veren delikli veya oluklu borulardan oluşan bir ağdır. Böylece septik tankınızdan gelen atık su, kirliliğe neden olmadan güvenli bir şekilde zemine nüfuz eder. Foseptik tankınızın kendisi atığı işlemez, ancak onu üç farklı katmana ayırır, çekici bir şekilde adlandırılan "alt", biraz daha tolere edilebilir "ayrı atık su" ve hoş bir şekilde işaretlenmiş "çamur". Sadece ayrılan atık su septik tankınızdan çıkar ve drenaj sistemine gider, diğer katılar tankta kalır. Bütün bunların düzenli olarak boşaltılması gerekiyor.

Septik tankı düzenli olarak boşaltmazsanız ne olur?

Kötü durumlar meydana gelir. Tabii ki, bahçenizde uzun süredir benzersiz bir yeni su özelliğinin tadına bakmadıysanız. Septik tankın düzenli olarak boşaltılmaması birkaç farklı soruna neden olabilir örneğin tuvaletlerin sifonu daha uzun sürer, borularınızda köpüren sesler, atıklar bile evinize geri dönebilir. Ayrıca, fosseptik tankınızdan emme sistemine yanlış türde atık sızarak, onu bloke ederek ve yer üstünde toplamaya zorladığı anlamına da gelebilir. Bu sadece sizin için kötü bir haber değil, aynı zamanda çevre için de kötü bir haber çünkü atıklar yerel su yollarını kirletebilir.

Bir fosseptiği ne zaman boşaltmalısınız?

Bu konuda katı ve hızlı kurallar yoktur, ancak genel olarak septik tankı yılda bir kez boşaltmanız gerekir. Bu, evinizde kaç kişinin yaşadığına ve dolayısıyla deponun ne kadar atık doldurduğuna bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, septik tankınızın mülkünüz için doğru boyutta olup olmadığına da bağlıdır örneğin, mülk zamanla genişlediyse, septik tankın ek atıklarla başa çıkmak için yenilenmesi gerekebilir. Bu nedenle, yetersiz kullanılan daha büyük bir tank, boş tanklar arasındaki daha uzun bir boşlukla başa çıkabilirken, yetersiz veya aşırı kullanılmış bir tankın daha düzenli olarak boşaltılması gerekebilir. Kural olarak, septik tankı yılda bir kez boşaltmalısınız.

Fosseptik boşaltma neleri içerir?

Yerel fosseptik boşaltma şirketi, tankerlerinden birini uzun esnek bir hortumla gönderir. Tanker operatörü bunu fosseptik tankınıza koyar ve ardından tüm atıkları boşaltmak için güçlü bir emiş gücü kullanır. Neyse ki, bu gördüğünüz (veya hissettiğiniz) son şey olacak ve onu alıp uygun şekilde imha edecekler.

Bu konuda, septik tankınızı boşaltan herkesin uygun atık imha izni vardır.

Foseptik boşaltma fiyatları bölgesel olarak değişir ve elbette rekabetçi bir pazardır, bu nedenle bazı bölgelerde daha düşük fiyatlar sunan birkaç şirket olabilir. Fiyat almak için Wilio'da birkaç yerel şirket bulun ve beğendiğiniz şirketi seçin.

Fosseptik veya çalkalayıcı ile ilgili sorunlarınız olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Bir fosseptik deposunu boşaltmanın iki ana nedeni vardır. Birincisi, yukarıda bahsettiğimiz yılda bir kez rutindir. İkinci neden, tankınızın yedeklenmesi veya beklenmedik bir şekilde taşmasıdır.

Tankınız rutinden dolayı boş değilse ve evde sadece iyi bir parti vermediyseniz, aşırı dolu bir tank, yeraltı sorunlarının bir işareti olabilir. Septik tankın veya drenaj sisteminin hasar görmesi, septik tankın normalden daha hızlı dolmasına neden olabilir.