Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Vergi danışmanlığı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Vergi danışmanlığı

Vergi danışmanlığı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Sıkça Sorulan Sorular

Neden bir muhasebeci Wilio aracılığıyla tutmalı?
Hiçbir şey kesin değil, sadece ölüm ve vergiler ve neyse ki hayatınızın büyük bir bölümünde bu iki kesinlikten sadece biriyle ilgilenmeniz gerekecek. Ama neden vergilerle uğraşasın ki? Muhasebe, paradan tasarruf etmenizi sağlayan birkaç hizmetten biridir. Para kazanmak için para harcarsınız. İyi bir muhasebeci, paranıza mal olabilecek hataları ve verimsizlikleri gösterebilir ve daha da fazla tasarruf etmenin yollarını sunar. Sadece bu değil, aylık KDV beyannameleri hazırlayarak veya hesap döneminin sonunda vergi borcunuzu en aza indirmek isteyeceğiniz bir vergi mutabakatı hazırlayarak orantısız bir zaman tasarrufu da elde edersiniz. Tek yapmanız gereken kaliteli bir muhasebeci bulmak. Neyse ki, sadece birkaç tık uzakta olabilirler! Wilio sayesinde, profesyonel muhasebeciler artık parmaklarının ucunda ve onları bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Sadece talep ettiğiniz vergi hizmetlerini tanımlayın ve tekliflerinizin yayınlanmaya başlamasını bekleyin. Ücretsiz, bağlayıcı olmayan bir fiyat teklifi alın ve bugün size en yakın mükemmel muhasebecinizi bulun.
Bir muhasebeci ne yapar?
İster serbest meslek sahibi (gerçek kişi) ister şirket olarak iş yaparken bir muhasebeciye ihtiyacınız var. Her serbest meslek sahibi (gerçek kişi) ve her şirket, hesaplarını yasal gerekliliklere uygun olarak tutan ve her yıl gelir vergisi beyannamesi hazırlayan güvenilir bir muhasebeci olmalıdır. Muhasebeciniz bir alan veya muhasebe türü konusunda uzmanlaşabilir (tek mal sahipleri için basit muhasebe veya şirketler için çift girişli defter tutma gibi), ancak aynı zamanda gelir vergisi işleme, katma değer vergisi, maaş bordrosu işleme gibi çeşitli muhasebe ve finansal hizmetler de sunabilir. vergi danışmanlığı, denetim, finansal analiz, finansal planlama, bütçeleme ve raporlama.
Ne zaman bir muhasebeci aramalıyım?
Küçük bir işletme veya müteahhitseniz, bir muhasebeci tutmak mantıklıdır çünkü sizi daha fazla müşteriye hizmet vermek veya ailenizle geçirebileceğiniz daha fazla zaman kazanmak için serbest bırakır. Bir muhasebeci işe almak, sonunda bir hesap kutusu veya yüzlerce onay e-postasını onunla ne yapacağını bilen birine teslim edebileceğiniz anlamına gelir. Kural olarak, sadece anladığınızdan ve etkili bir şekilde iletişim kurabildiğinizden emin olmak için değil, aynı zamanda vergi yükümlülükleri ve vergi planlaması, başka bir deyişle neler yapabileceğiniz konusunda tavsiye almak için muhasebe yılının başında bir vergi muhasebecisiyle iletişime geçmek en iyisidir. muhasebe yılı boyunca satın alın ve silin. Hesap döneminin sonunda bir muhasebeci arayarak, kendinizi bu ipuçlarından / avantajlardan mahrum bırakıyorsunuz. Ek olarak, tüm muhasebeciler vergi iadesi son tarihinden önce gerçekten meşguller, bu yüzden son dakikaya bırakmayın.
İyi bir muhasebeci veya vergi danışmanını nasıl bulabilirim?
Bölgenizde iyi bir muhasebeci bulmanın en iyi yolu, hizmetleri ihtiyaçlarınızı karşılayan adaylar bulmaktır. Sonra önemli incelemeler var - kaliteli hizmet verdiklerinden ve zamanında sunduklarından emin olun. Muhasebe ve vergi gündemi katı yasal son tarihlere tabidir ve gecikmeleri size önemli para cezalarına mal olabilir.
Yakınımda bir muhasebeci bulmam gerekiyor mu?
Wilio, Slovakya'nın çeşitli yerlerinden muhasebecilerden oluşan bir liste içerir. Yakınlarda bir muhasebeci bulundurmak sizin için avantajlı ve uygun olsa da, günümüzün elektronik çağında bir muhasebeci ile uzaktan da çalışabilirsiniz. Tercihinize kalmış.
Muhasebeci benden hangi belgelere ihtiyaç duyacak?
Gerçek bir kişinin veya şirketin cari muhasebesinin gerçekleştirilmesi için muhasebeci, hem gelir hem de gider tarafında düzenli olarak sizden tüm faturalarınıza ihtiyaç duyacaktır. Bunlar, yakıt satın alma belgesi, iş ekipmanı, şirket telefonu, bilgisayar, ofis kiralama belgesi ve benzerlerini içerir. Günün sonunda muhasebecinize masraflarınızın tüm kanıtlarını sunmak sizin menfaatinize olacaktır. Daha da az vergi ödersiniz. Muhasebecinizin de banka hesap özetlerinize ihtiyacı olacaktır (şirket hesabınızdaki bir şirket olması durumunda). Belgeleri muhasebecinize elektronik olarak gönderirseniz, orijinallerini saklamanız gerekecektir.
Muhasebe tutmanın maliyeti nedir?
Serbest meslek erbabı (gerçek kişi) için basit muhasebe ve vergi beyannamesi, hesap yılı başına 50-100 Euro'ya mal olacaktır. Daha küçük tek kişilik şirketler için, muhasebe gündeminin yönetimi, şirketin aynı zamanda bir KDV mükellefi olup olmadığına bağlı olarak ayda 30-70 Euro arasında değişmektedir. Aynı zamanda işveren olan şirketler için muhasebe maliyeti ayda 100 Euro'nun üzerine çıkıyor. Günün sonunda muhasebe maliyeti, şirketinizin ticari faaliyetine bağlıdır - ayda kaç adet alış ve satış işlemi yaptığınız ve kaç çalışanınız olduğu.
Muhasebeci sizin için ne yapacak

Serbest meslek sahipleri (gerçek kişiler) için muhasebe
Serbest meslek sahibi (gerçek kişi) olarak iş yaptığınızda, muhasebeci sizin için basit bir muhasebe tutacak ve bir yıl sonu vergi beyannamesi hazırlayacaktır. Muhasebeciye, sizin için finansal olarak avantajlı bir çözüm olabilecek ve yıl boyunca muhasebenizi önemli ölçüde kolaylaştıracak olan sabit oranlı harcamaları uygulama olasılığını kontrol edin.
Şirketler için muhasebe (tüzel kişiler)
Bir işe başlarken yapmanız gereken ilk şeylerden biri, deneyimli bir muhasebeci dahil etmektir. İş türüne ve finansal plandan beklenen gelir miktarına göre en iyi iş yapıları hakkında size tavsiyelerde bulunacaklardır. Ve herhangi bir evrakı doldururken doğru kutuları kontrol ettiğinizden daha emin hissetmenize yardımcı olacaktır. Bir şirket (tüzel kişilik) olarak iş yaptığınızda, muhasebeci sizin için daha çok çift girişli muhasebe tutmaya devam edecektir. Bu, muhasebe yazılımının kullanılmasını ve muhasebe prosedürleri ve kanunları hakkında iyi bilgi sahibi olmayı gerektirir. Hesap yılı sonunda sizin için yıl sonu kurumlar vergisi beyannamesi hazırlayacaktır.
Ücret işleme
İşinizde, ister ticaret için isterse bir şirket olarak olsun, aynı zamanda insanları da istihdam ediyorsanız, örn. İşveren iseniz, bordro işlemeyi, kamu kurumları ile iletişimi, aylık raporlar göndermeyi ve personel alanında profesyonel tavsiye vermeyi de kullanabilirsiniz.
KDV muhasebesi
Daha büyük bir ticari faaliyet hacmiyle, yasal sınırlara uymaya mecburen veya gönüllü olarak katma değer vergisi (KDV) mükellefi olarak kaydolmanız gerekecektir, bu sizin için mali açıdan avantajlı olabilir. Bu konuda muhasebecinize danışmak da iyi bir fikirdir. KDV mükellefi olursanız, muhasebeci, yasaların gerektirdiği normal KDV vergi beyannamelerini aylık veya üç ayda bir hazırlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
Bütçeleme ve finansal planlama
Muhasebeciniz bütçenize veya bazı durumlarda mali durumunuzu planlamanıza yardımcı olabilir. Şahsen veya şirketiniz için mali durumunuz, hedefleriniz, geliriniz ve giderleriniz hakkında konuşacağınız bir toplantı düzenleyebilirsiniz. Daha sonra muhasebeci, ileriye dönük en iyi adımları önermek için araçlarını (ve uzun yıllara dayanan deneyimini) kullanabilir. Bir muhasebeciyi bir bütçeye dahil etmenin avantajı, ne yazabileceğiniz, borçlu olduğunuz vergiler ve ne geri alabileceğiniz açısından mali durumunuza bakabilmesidir.
Mali tabloların ve uygunluğun denetimi
Para cezalarından kaçınmak ve cezai iş risklerini en aza indirmek için işletmelerin uyumluluk esastır. Ancak kuralları bilmiyorsanız, ayrıntıyı atlamak veya yanlış adımı atmak kolaydır. Muhasebeciniz, işletmeniz için geçerli tüm yasal gerekliliklere uyumu ve uyumu izlemenize yardımcı olabilir. İşletmeniz Muhasebe Yasası uyarınca bir denetim yükümlülüğüne tabi ise, muhasebeciye ek olarak bağımsız bir denetçi tutmalısınız. Bu, yalnızca denetçiler listesine kayıtlı gerçek veya tüzel kişi olabilir, yani denetimi yapmaya yetkilidir. Denetim, ticari işletmenin hesapları Slovak muhasebe ve vergi düzenlemelerine uygun olarak doğru bir şekilde tutmasını sağlamak için bağımsız bir muhasebe kontrolüdür.
Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

İşletme sahibiyseniz, muhasebecinizin veya saymanın vergi belgelerinizi görmesi gerekir. Bunlar, vergi beyannamelerinizi ve bunlarla birlikte gelen tüm programları, ekleri veya destekleyici beyanları içerir. Ayrıca, en son yıldan bugüne kadarki dönem için güncel kâr ve zarar tablolarına sahip olduklarından emin olmanız gerekir.

İyi bir muhasebeci veya vergi danışmanı bulmak, şahıs veya işletme sahibi için en önemli ve zor kararlardan biri olabilir. Bu nedenle, bir muhasebe veya vergi uzmanında nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek önemlidir.

Muhasebeci, bir şirketin finans departmanında çalışan kişidir. Muhasebeciler, bir şirkete giren ve çıkan tüm parayı takip eder. Şirketin vergi parasının uygun şekilde harcandığından emin olurlar. Muhasebeciler özel şirketler, devlet kurumları veya kar amacı gütmeyen kuruluşlar için çalışabilirler. Muhasebeciler genellikle masa ve bilgisayar bulunan bir ofiste çalıştıkları için herhangi bir fiziksel iş yapmak zorunda kalmazlar ayrıca muhasebeciler çok organize olmalı ve ayrıntılara dikkat etmelidir.

Belirlenmiş bir fiyat yoktur. Bireysel işletmelere ve onların özel ihtiyaçlarına bağlıdır. Bazı işletmelerin sadece aşağıdakileri içeren temel muhasebe işlemlerini yapması gerekir: - Banka hesap özetlerinin ve makbuzların silinmesi ; - İşlemlerin muhasebe yazılımına girilmesi ; - Yönetim için raporlar hazırlanması ; - Merkez ofise aylık rapor gönderilmesi . Ayrıca, muhasebeciniz vergi beyannamenizi hazırlayabilir, bordro hizmetleri sağlayabilir ve her türlü KDV gereksinimlerini karşılayabilir.

Wilio, muhasebeci rezervasyonu yapmak için en iyi yerdir. Platformumuz aracılığıyla 30 dakikadan daha kısa bir sürede yerel bir muhasebeci bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, bilgilerinizi ve gereksinimlerinizi içeren kısa bir formu doldurmak ve gerisini sizin için biz halledeceğiz: sizi mevcut en iyi profesyonellerle eşleştirmek, onlarla iletişim kurmanızı sağlamak ve hızlı ve sorunsuz bir hizmet sunmaktayız.

Wilio, yerel bir işletme bulmanıza yardımcı olan ücretsiz bir çevrimiçi hizmettir. Web sitemizde listelenen binlerce işletmemiz var ve her gün büyüyor. İnsanların muhasebeciler için Wilio aracılığıyla rezervasyon yapmayı seçmesinin birçok nedeni vardır.