Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Vergi beyannamesi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Vergi beyannamesi

Vergi beyannamesi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Hangi vergi danışmanlığı hizmetlerini sipariş edebilirim?

Vergi danışmanlığı hizmeti neleri içerir?
Size yakın bir vergi tavsiyesi bulmak, sırasıyla tüm uygulanabilir kesintileri uygulamanızı ve minimum vergi ödemenizi sağlamanın en iyi yoludur. Vergi danışmanları şahsen, telefonla veya e-posta yoluyla toplantılar sunar. Birçok yerel vergi danışmanı da mobil hizmetler sağlar ve evinizde veya başka uygun bir yerde buluşabilir.
Serbest meslek sahipleri ve serbest meslekler için vergi beyannameleri
Kişisel gelir vergisi beyannameleri nispeten basit bir konudur. Serbest meslek sahibi olarak, geliriniz ve çalışma aletleri veya ofis ekipmanı gibi iş harcamalarınız hakkında bilgi vermeniz gerekecektir. Sonra danışmanınız gerisini halleder. Danışmanınız, mesleğiniz için mevcut olan herhangi bir özel vergi kesintisi talepleri hakkında da tavsiyede bulunabilecektir. Ayrıca, bir vergi beyannamesi doldurmanın olası ertelenmesi veya ek veya düzeltici dosyalama konusunda size tavsiyelerde bulunacaklardır. Vergi beyannamesi tamamlandıktan sonra, siz veya danışmanınız tarafından, fiziksel olarak vergi dairesinde veya elektronik ortamda, uygun formda imzanızla dosyalanabilir.
Şirketler için vergi beyannameleri
Vergi danışmanları, kurumsal şirketler için vergi beyannameleri ve mali tabloların hazırlanmasında uzmandır. Kurumlar vergisi uzmanları olarak, hangi kesintilerin vergiden düşülebilir olduğunu bilirler. Vergi beyannamesinin tamamlanma süreci gerçek kişilerinkine benzer.
Yatırımcılar için vergi beyannameleri
Gayrimenkul veya menkul kıymet yatırımcısıysanız vergi beyannamesi sizin için yeni bir boyuta sahip olacaktır. Vergi planlaması özellikle tavsiye edilir. Bölgenizdeki uzman bir vergi muhasebecisi, bir gayrimenkul yatırımcısıysanız, getirinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Kiralık ürünleriniz ve aksesuarlarınız için sermaye kazancı vergisi, negatif vitesler ve hatta amortisman programları hakkında tavsiyelerde bulunacaklar. Sabit kıymet satın almayı veya satmayı düşünüyorsanız, size özel vergi tavsiyeleri ve finansal projeksiyonlar da sağlayabilir.
Diğer vergi beyannameleri
İşletmeniz, gelir vergilerine ek olarak, katma değer vergisi (KDV), motorlu taşıt vergisi, belirli ürün türlerine ilişkin özel tüketim vergileri veya yerel vergiler gibi diğer vergilere de tabi olabilir. Bir vergi danışmanı, münferit vergiler, yasal gereklilikleri ve beyanları hakkında size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
İşlem vergisi danışmanlığı
Bir mülke yatırım yapmayı veya bir şirket (işlem) satın almayı / satmayı düşünüyorsanız, koşullarınıza göre uyarlanmış vergi danışmanlığına ihtiyacınız vardır. Kaliteli deneyime sahip özel eğitimli danışmanlar, mali durumunuzu gereksiz yere kaybetmemeniz için mümkün olan en iyi çözümü önerecektir. Wilio'da size en yakın her türlü vergi danışmanlığını bulun.
Sıkça Sorulan Sorular

Neden Wilio aracılığıyla bir vergi danışmanı aramalısınız?
Bölgenizde vergi danışmanlığı konusunda yardım mı arıyorsunuz? Gelir vergisi, kendiniz hesaplarsanız kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olabilir. Hangi geliri beyan etmeniz gerektiğine ve uygulayabileceğiniz kesintilere ilişkin tüm kurallarlı, kendiniz bulmanız saatler alabilir. Vergi uzmanınızdan verginizle ilgili yardım isteyin. Size yakın bir vergi danışmanı bulun, böylece vergi beyannamenizi doğru bilgilerle doldurabilir ve hakkınız olan vergi kesintilerini talep edebilirsiniz. Bir vergi danışmanı bulmanın en iyi yeri Wilio'dur. Wilio'da, şahıslar (bireyler) ve küçük işletmeler için vergi beyannamelerinden büyük işletmelerden ve yatırımcılardan kapsamlı getirilere kadar çeşitli vergi hizmetlerinde uzmanlaşmış vergi danışmanları bulacaksınız. Kurallarda gezinmenize ve vergilerden tasarruf etmenize yardımcı olması için aradığınız sorguyu girin ve kalifiye vergi danışmanlarının tekliflerini karşılaştırın.
Bir vergi danışmanı ile bir muhasebeci arasındaki fark nedir?
Muhasebeci, aynı zamanda vergi beyannamesi belgelerinden biri olan defter tutma konusunda uzmandır. Bununla birlikte, muhasebeci artık vergi beyannamelerinin hazırlanmasında uzman olmayabilir. Bir vergi danışmanı, vergi konularında uzmandır. Vergi Danışmanları Odası'na göre, başvuru sahiplerinin yalnızca 20-30%'u tarafından başarıyla geçilecek olan sıkı sınavları geçmek zorundalar. Ancak o zaman üstatlar Vergi Danışmanları Odasına kaydolur ve mesleği icra etmeye başlayabilirler. Bir vergi danışmanı, vergi beyannamenizi, denetim raporunuzu ve vergilerle ilgili diğer her şeyi işleme koyma yetkisine sahiptir. Zorunlu sigortası vardır, bu nedenle vergi dairesinin ceza uyguladığı şekillerde hatalar yaparsa, sigortası bunları karşılayacaktır.
Bir vergi danışmanına ihtiyacım var mı yoksa kendi vergi beyannamemi hazırlayabilir miyim?
Kendi başınıza bir vergi beyannamesi hazırlayarak tasarruf ettiğinizi düşünebilirsiniz, ancak uzun vadede bunu kaybedebilirsiniz. Deneyimli bir vergi danışmanı, vergi beyannamenizin hatasız olmasını sağlayarak sizi vergi denetimlerinden ve olası cezalardan kurtarabilir. Uzmanlığı, kanunun imkanları dahilinde vergilerden tasarruf etmenize de yardımcı olacaktır.
Bir vergi danışmanı işe almak için en uygun zaman ne zamandır?
Vergi beyannamelerini doldurmak için yasal son tarihlerden çok önce kesinlikle bir vergi danışmanı tutmalısınız. Ancak, vergi planlaması konusunda özel bir tavsiyeye ihtiyacınız varsa, mali yıl içinde bir vergi uzmanına danışmanız en iyisidir. Gelirinizi, giderlerinizi ve yatırımlarınızı vergi yükümlülüğünüzü en aza indirecek şekilde yapılandırmak için çok önceden değerli tavsiyeler alacaksınız.
Vergi muhasebecimle bir toplantıya nasıl hazırlanabilirim?
Her şeyden önce, vergi danışmanınızla görüşürken açık olmanız gerekir. Vergi gündemi avukatınız gibi. Her şeyden önce, ona gerçek gelirinizden, vergi içerikli faaliyetlerden ve aynı zamanda planlarınızdan ve hırslarınızdan açıkça bahsetmelisiniz. Ancak o zaman süreçte, belirli bir yıl için gelir ve giderlerinizle ilgili tüm bilgileri toplamanız gerekecektir.
Bir vergi danışmanını en iyi nasıl bulabilirim?
Bölgenizde kaliteli bir vergi danışmanı bulmanın en iyi yolu, Wilio'ya olan talebinizi girmektir. Nitelikli danışmanlardan referansları ile birlikte ve uygun fiyata teklifler alacaksınız. En iyi vergi danışmanları, durumunuzu ve ihtiyacınızı doğru bir şekilde belirlemek için size her zaman birkaç soru sorarak başlayacaktır.
Vergi danışmanlığının maliyeti nedir?
Serbest meslek erbabı için bir vergi beyannamesinin hazırlanması ve dosyalanması için bir vergi danışmanının tipik fiyatı yaklaşık 50 Euro'dur. Tüzel kişiler için fiyat, örn. şirket, zaten daha yüksektir ve vergi konularınızın karmaşıklığına bağlıdır - sahip olduğunuz gelir türleri (örn. iş, telif hakkı, gayrimenkul, sermaye yatırımı) ve sizin için geçerli olacak ve bunları kullanmak isteyeceğiniz indirimler .
Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Vergi danışmanı ile bir toplantıya hazırlanmanın en iyi yolu, gerekli tüm belgeleri düzenlemektir. Sormak istediğiniz soruların bir listesini de yapmalısınız.

Elinizde bazı finansal belgeler varsa, bunları toplantıya götürmeyi unutmayın. Muhasebecinize ne kadar fazla bilgi verirseniz, mali durumunuzun doğru bir resmini oluşturmaları o kadar kolay olacaktır. Bu onlar için çok daha kolay olacaktır.

Bir vergi danışmanı arıyorsanız, arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan, meslektaşlarınızdan veya komşularınızdan birinin veya diğerinin iyi bir danışman olduğunu duyabilirsiniz. Ama gerçekte kim olduğunu nasıl öğreneceksin? Danışmanların halka açık bir kaydı yoktur, bu da prensipte saygın bir danışman belirlemenin zor ve zaman alıcı olduğu anlamına gelir.

İnternet, vergi danışmanı arayışınızda değerli bir araçtır. Böyle bir site www.wilio.com.tr 'dir. Wilio, bölgenizdeki en iyi vergi uzmanlarını bulmak için harika bir kaynaktır. Başlamak için, mevcut vergi uzmanlarından teklif almak için projenizi girmeniz yeterlidir. Umut verici görünen birkaç tane bulduğunuzda, diğer müşterilerin yorumlarını okuyabilirsiniz.

Genel olarak, iki tür danışman vardır: vergi danışmanı ve muhasebeci. Bir vergi danışmanı ile bir muhasebeci arasındaki temel fark, birincisinin vergi işlerini yönetme konusunda tavsiye vermesi, ikincisinin ise muhasebe hizmetleri sağlamasıdır. Bir muhasebeci öncelikle kitapları gözden geçirmek, her şeyin yolunda olduğundan ve işinizin sorunsuz bir şekilde yürüdüğünden emin olmak için oradadır. Bir vergi danışmanı, müşterilerinin vergi makamlarının yasal gerekliliklerine uymasını sağlar. Ayrıca müvekkillerine vergi durumlarını yasal yollarla nasıl optimize edecekleri konusunda tavsiyelerde bulunur. Her ikisi de vergi işlerinizde size yardımcı olabilir, ancak farklı hizmetler sunarlar.

Yıl sonu için bir vergi danışmanıyla çalışmak en iyi ne zaman olur? Cevap basit: Herhangi bir şüpheniz olduğunda. Öncelikle şunu netleştirelim: Vergi uzmanıysanız, yıl sonundan daha iyi bir zaman olamaz! Yıl sonu, vergi uzmanları için parlamaları ve kazançlarını kazanmaları için bir fırsattır.

Bir vergi danışmanına mı ihtiyacınız var yoksa kendi vergi beyannamenizi hazırlayabilir misiniz? Basit vergi koşullarına sahip mütevazı bir kişiyseniz, kendi gelir vergisi beyannamenizi hazırlamak bir seçenek olabilir.

Wilio, şehrinizde bir vergi danışmanı bulmanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi bir pazardır. Vergi, herhangi bir işi yürütmenin en karmaşık finansal yönlerinden biridir. Vergiler söz konusu olduğunda tüm inceliklerle başa çıkmanıza yardımcı olabilecek bir profesyonelle çalışmak önemlidir. Ne tür bir ticari kuruluşa kaydolmanız gerektiği, işleri nasıl doğru bir şekilde yapacağınız ve cezalardan nasıl kaçınacağınız, nakit akışının nasıl yönetileceği, iadelerin nasıl dosyalanacağı ve gelecek için plan yapılması gibi dikkate alınması gereken pek çok şey vardır.

Bir vergi danışmanı arıyorsanız, başlamak için doğru yer Wilio'dur. İhtiyaçlarınız için mükemmel danışmanı bulmanıza yardımcı olabiliriz. Belki yeni bir işe başlıyorsunuz ve W-4 formunuzla ilgili yardıma ihtiyacınız var ya da emeklilik planınıza katkılarınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda sorularınız var. Belki küçük bir işletme kuruyorsunuz ve ilk vergilerinizi dosyalamak için yardıma ihtiyacınız vardır yada buna benzer işler.