Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Venedik Sıva

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Venedik Sıva

Venedik Sıva kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Venedik sıva

Gerçek Venedik sıvası, yüzeyin güzelliğini artıran gerçek mermer tozu içerir. Geleneksel Venedik sıvası kireç veya alçıdan yapılır ve çıtalara, kirişlere tutturulmuş yatay ahşap şeritlere ve duvar pimlerine uygulanır. Ancak alçıpan, fayans, ahşap, tuğla ve hatta boyalı yüzeylerde de kullanılabilir. Sentetik malzemeler günümüzün Venedik alçı tarzı ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sıva, iç veya dış mekanlarda kullanılabilir. En iyi özelliklerinden biri de çevre dostu olması ve yüksek pH seviyesi sayesinde mantar ve bakteri gibi diğer organizmalara karşı dirençli olmasıdır.

Venedik sıva nasıl uygulanır?

Venedik sıva, duvarlara yüzey kaplama uygulamanın eski bir yöntemini tanımlayan modern bir terimdir. Venedik sıva (bazen kireç sıva olarak da bilinir) temelde yanmış kireçtaşı veya suyla karıştırılmış mermer tozundan yapılmış bir macundur. Uygulama sonrası yüzey cilalandığında gerçek mermer görünümü ile karşılaşmaktayız.

Venedik sıva yüzeyi, geleneksel olarak, yetenekli bir usta tarafından uygulanan benzersiz malzemeler kullanılarak etkisini elde etmiştir. Ama artık daha yeni ürünler, Kendin Yapçıların sadece birkaç adımda ve özel eğitim almadan benzer sonuçlar elde etmesine izin vermektedir. Daha da iyisi, günümüz ürünleri daha dayanıklı bir yüzey oluşturan akrilik polimerler içermektedir. Venedik sıva, kalite açısından ödediğinizin karşılığını size geri verecektir. Uygun maliyetli ürünler yoğun bir renkten başka bir şey değildir, ancak en iyi Venedik sıvası akrilik bir tabana karıştırılmış gerçek mermer tozu içermektedir.

Venedik sıvayı, yapı marketlerde ve nalburlarda bulunabilirsiniz. Boya gibi teneke kutularda satılır. Bazı ürünler halihazırda renklendirilmiştir, diğerleri ise sizden veya bayinizden istenen rengi elde etmek için evrensel boyalar eklemenizi gerektirir. İkinci seçenekte, çok daha fazla renk seçeneğiniz bulunmaktadır.

Venedik sıva uygulamanın olumlu yanlarından biri ise, uygulamak için çok fazla alet ve malzeme satın almanıza gerek olmamasıdır. Venedik sıvası temel yüzey işlemi için, sadece çelik mala ve sıva malzemesine ihtiyacınız vardır. Yeni alçıpan, düz duvarlarda bir ön kaplama veya astar gerektirir, bu nedenle daha temel boyama malzemelerine ihtiyacınız olabilir.

Neye ihtiyacınız var?

Ekipman/aletler
 • Çelik spatula veya 10-15 cm alçıpan bıçağı

 • İş eldiveni

 • Göz kalkanı veya koruyucu gözlük

 • Fırça

 • Boya rulosu

 • Boya tepsisi

 • Malzemeler

 • 400 ila 600 tanecik boyutunda zımpara kağıdı

 • Venedik sıva

 • Zemin kaplaması

 • Standart boya

 • Rulo kapak

 • İstenilen renkte boya

 • Üst kat veya macun balmumu

Talimatlar

Becerilerinizi geliştirin

Venedik sıvası renkli boyadan farklıdır ve bir odayı nasıl boyayacağınızı bilmek, sizi otomatik olarak Venedik sıva ustası yapmaz. Bu yeni materyalle biraz zaman harcamak, güven ve beceri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Bunu uygulamanın iyi yöntemlerinden biri de, birkaç alçıpana biraz alçı uygulamak ve farklı vuruş ve açılar denemek için bir spatula kullanmaktır. Yüzeye farklı miktarlarda doku uygulamayı deneyebilirsiniz.

Alçıya kendi renginizi ekleyin, küçük miktarlarda boyalarla karıştırın ve doğru karışımı bulana kadar deneyimleyin.

Odayı hazırlayın

Boyanacak odayı olabildiğince temizleyin ve zemin koruyucuları (örneğin eski halıları) yere sererek zemini damlalardan koruyun. Venedik sıvasını çoğu duvar ve tavanda kullanabilirsiniz, ancak yüzey düz ve pürüzsüz olmalıdır. İçinde çatlak veya delik varsa önce bunları doldurup zımparalayın. Tüm kiri ve yağı temizleyin. Venedik sıvasını uygulamadan önce yüzeyler önce astarlanmalı veya eşit olarak boyanmalıdır.

İpuçları

Parlak boya yüzeyleri, parlaklığı gidermek için önceden hafifçe zımparalamanız şartıyla sıvanabilir. Lütfen Venedik sıva kutusunun üzerindeki talimatları dikkatlice okuyun.

Çelik sıyırıcılar ve alçıpan bıçaklar, sıvayı çizebilecek keskin noktalara sahip olabilir. Bu sorunu önlemek için, alet uçlarını 100 parçacıklı zımpara kağıdı ile yuvarlayın.

Alçıtaşı karıştırırken ve uygularken, cildinizi tahrişten korumak için eldiven takmanız gerekebilir.

Tavanlara Venedik sıva uygularsanız, başınızın üstündeki alanlarda koruyucu gözlük takın.

Her kullanımdan önce Venedik sıvasını iyice karıştırın.

İlk katı uygulayın

Bir kutu Venedik sıvası açın ve gerekirse renk ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın.

Sıva, odanın köşesinden başlayarak esnek çelik mala ile yüzeye uygulanır. Malayı duvardan 15 ila 30 derecelik açıyla tutarken ince bir tabaka şeklinde uygulayın. Alçıyı uzunluk ve açı bakımından değişken vuruşlarla yayın.

Her santimetrekareyi boyama konusunda endişelenmeyin. Bazı yerlerde, orijinal duvar yüzeylerinin parlamasına izin verin. Ancak yüzeyi makul derecede pürüzsüz tutun. Kuru sıvayı işe müdahale etmeyecek şekilde, zaman zaman temizleyin.

Başka bir kat uygulamadan önce sıvanın iyice kurumasını bekleyin (yaklaşık dört saat).

İkinci kat uygulayın

İkinci kat için aynı renkte Venedik sıvası kullanın. Alçı levha spatulayı veya bıçağı 60 ila 90 derecelik bir açıyla tutun ve başka bir ince tabaka uygulayın. Örtüşen (X şeklinde) uzun ve kısa vuruşlar yapın. Yüzeyi iyice örtün, boşlukları doldurun ve fazlalıkları kaldırın.

Alçının en az 24 saat kurumasına izin verin.

Nihai parlatma

Venedik sıvasının son adımları, yüzeyin cilalanması veya hatta bir üst katın uygulanmasından oluşur.

Yüzeyi cilalamak için, çok ince zımpara kağıdı (400 veya 600) ile dairesel hareketler yapın. Yüzeyi nemli bir bezle temizleyin. Daha parlak bir görünüm için, yüzeyi temiz bir silecek veya macunun düz tarafı ile ovalayın.

Üst kat (isteğe bağlı)

İsteğe bağlı son adım olarak, sıvanın dayanıklılığını artırmak için yüzey işlemi yapabilirsiniz. Bu, özellikle nem oranı yüksek odalarda (örneğin banyolarda) ve birçok insanın gittiği yerlerde önerilir. Son kat uygulamaya karar verirseniz, kesinlikle kullanılan herhangi bir alçı markası için özel olarak önerilen bir ürün seçin. Üst kat genellikle alçı kuruduktan kısa bir süre sonra spatula ile uygulanır. Üst katın boyayı biraz koyulaştırabileceğini unutmayın.

Kuruduktan sonra yüzeyi temiz mala veya macun ile tekrar parlatabilirsiniz.

Üst kata bir kat macun balmumu ekleyerek de yüksek parlaklık elde edebilirsiniz. Bir spatula ile ince bir tabaka halinde balmumu uygulayın ve ardından düzleştirerek yüzeye yayın.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Venedik sıva hizmetleri sunan bir şirket arıyorsanız, o zaman Wilio doğru yer. Spatula ve alçı malzemesi gibi sıvama ekipmanlarına ihtiyacınız varsa, bunu da kategorideki profesyonellerimizden biriyle birlikte sunuyoruz. Wilio, uygun fiyatlara kaliteli işçiliğe sahiptir!