Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ütüleme

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ütüleme

Ütüleme kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Düzgün ütüleme

Yeni ütülenmiş giysilere bakmak güzeldir: temiz, taze ve düzenlidirler. Ütü yapmak harika bir şeydir, ancak birçok insan bundan çok hoşlanmaz veya daha sonraya erteler. Ne için? Ya da en sevdiğiniz kıyafetlerinizi mahvetme korkusu mu? Uzun süreli ütüleme sırasında bilek ve omuzun zorlanması mı?

Burada ütülemenin en basit ve en yaygın örneklerini açıklıyoruz. Temel araç elbette ütüye ek olarak bir ütü masası. Teorik olarak, herhangi bir katı düz yanıcı olmayan yüzey olabilir, ancak bu yalnızca acil bir çözümdür. Ütü masaları özellikle ütülemeyi kolaylaştırmak için yapılır, ayrıca belirli bir kumaşla (örneğin Teflon yüzeyli) kaplanır, ısıyı tutan ve aynı zamanda nefes alabilen, böylece ısının kumaşın altından ütülenen giysiye nüfuz edebilmesi sağlar.

Bir gömleği ütülemek ilk bakışta göründüğünden daha hızlı ve kolaydır. Doğru prosedürle gömleği ütülemek ortalama üç dakika sürmelidir. Kollardan başlamak en iyisidir, çünkü gömleğin geri kalanını (gövde) bitirene kadar ütü masasının yanlarına rahatça asılacaktır. Tersi durumda ise gömleğin ütülenmiş kısımlarının az ya da çok kırışması olabilir. Öndeki düğmeleri açmayı unutmayın. Bu, birçok insanın hafife aldığı veya görmezden geldiği bir şeydir. Döğmeleri "düz" olarak açarsanız, tabiri caizse, sadece kolları değil, tüm gömleği daha iyi ütülersiniz. Aynı şey gömlek yakası için de geçerli. Açılmalı ve "düz" yerleştirilmelidir. Tüm gömleği ütüledikten sonra, tamamen soğuması için birkaç dakika bekletin. Bunun nedeni, ütülemenin kumaşı çok yüksek bir bağıl sıcaklığa ısıtması ve yumuşatma işleminin, deyim yerindeyse soğutma sırasında kumaşa "yazılması"dır. Bu, kumaşı ilk giydiğinizde buruşmasını önleyecek ve tüm çalışmalarınız boşa gidecek.

Temel ilke, belirli bir madde türü için doğru sıcaklığı ayarlamaktır. İpek veya polyester gibi kumaşlar yüksek sıcaklıklara maruz bırakılamaz. Pamuk ve keten için ütü ayarını yüksek tutarken yün ve suni ipek için orta bir ayar kullanın. Ütüleyeceğiniz kumaşın cinsinden emin değilseniz mutlaka bir adım aşağı inin. Kırışıklıklar ütülenemiyorsa, ütüyü biraz daha yüksek bir seviyeye getirmeyi deneyin.

Her ütülemeden önce ütünün sıcaklık ayarını dikkatlice kontrol edin. Ancak ütü elinizde olmayabilir. Sonra ne olacak peki? Bu durumda, takip edebileceğiniz birkaç numara var.

İlk yardım duşluk kullanmaktır. İlk bakışta kulağa eğlenceli gelse de, kıyafetleri doğrudan duş perdesinin arkasına veya sıcak su akan bir kapının arkasına astığınızda, kırışıklıkları kısmen giderebilirler. Ancak, yanlış bir püskürtmeyle giysinin kolayca ıslanması ve giysi üzerinde kasıtlı olarak oluşan kıvrımların kaybolması riski vardır.

İkinci seçenek bir püskürtücüdür. Ancak kaba bir kitap gibi daha ağır, düz bir nesneye de ihtiyacınız var. Kırışan yere biraz su püskürtün, nazikçe kumaşa sürün, düz bir yüzeye yayacak ve daha önce bahsedilen kitapla yükleyeceksiniz. Ancak, başka bir yerde kırışmamak için çok fazla bastırmayın.

Üçüncü numara ise kurutucudur. Kırışmış kumaşı ıslatın ve kurutucuya yerleştirin. Giysileri sıcakken çıkarırsınız ve hemen asmanız gerekir. Bu sayede kumaştaki tüm kırışıklıklar giderilebilir. İyi bir tavsiye: Giysilerinizi suyla ıslatmak yerine kurutucularla buz küpleri ekleyebilirsiniz.