Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

TV ve Uydu Tamiri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

TV ve Uydu Tamiri

TV ve Uydu Tamiri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Sıkça Sorulan Sorular

Neden yerel bir TV tamircisini Wilio üzerinden ayırtın?
TV'nizle ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz ve yakınınızda bir tamirci mi arıyorsunuz? Bir TV onarımını rezerve etmek, iki nedenden dolayı doğru seçimdir. İlk olarak, TV'nin elektrikli bileşenlerini onarmanız önerilmez - bu tehlikelidir ve daha da fazla hasara neden olabilir. İkincisi, sorunu teşhis etmek için bir TV'yi hizmete sokmak (düzeltmeyi umarak) genellikle yeni bir TV satın almaktan daha ucuzdur. Kaliteli bir onarım sayesinde en sevdiğiniz şovu kısa sürede salonunuzun konforunda yeniden izleyebileceksiniz. Bir TV onarımını rezerve etmek ve yakınınızdaki bir teknisyeni bulmak için en iyi yer Wilio'dur. Bizimle, size hemen yardımcı olacak deneyimli uzmanlar bulacaksınız.
Bir TV ile ilgili en yaygın sorunlar nelerdir?
Yaygın sorunlar arasında ekran arızaları, sessiz sorunları, açılış sorunları, ekranda çizgiler ve siyah gölgelerin görüntülenmesi, arızalı HDMI girişleri ve akıllı TV'lerde Wi-Fi bağlantısı sorunları bulunur.
Bir TV tamircisiyle görüşmeden önce ne yapmalıyım?
Bir TV onarımı için rezervasyon yapmadan önce, sorunu kendi başınıza çözüp çözemeyeceğinizi veya teşhis edip edemeyeceğinizi görmek için temel kontrolleri yapın. Diğer şeylerin yanı sıra, TV'yi kapatıp tekrar açabilir, bağlı kabloları kontrol edebilir, TV'yi başka hiçbir bileşenin bağlı olmadığı başka bir elektrik prizine takabilir, ayarları ve girişleri kontrol edebilir ve fabrika ayarlarını geri yüklemek için uzaktan kumandayı kullanabilirsiniz.
TV'yi tamir ettirmeli miyim yoksa yenisini almalı mıyım?
TV'niz eski değilse, hangi seçeneğin daha uygun olduğunu öğrenmek için bir tamir atölyesi ayırtmak iyi bir fikirdir. Onarım fiyatı bilgisi, yenisini satın alıp almayacağınıza veya mevcut TV'nizi tamir edip etmemeye karar vermenize yardımcı olacaktır.
TV'mi servise götürmeli miyim yoksa yakınımdaki bir mobil TV tamircisi mi sipariş etmeliyim?
En avantajlı seçenek, bir mobil TV tamircisi rezervasyonu yapmaktır. Onarım için TV servisinden önce rezervasyon yaptırabileceksiniz. Bir mobil tamirci, en yaygın tamir aletlerini ve yedek parçaları beraberinde getirecektir. Sorun yerinde çözülemezse özel yedek parça siparişini ve teslimini yaptıktan sonra TV'nizi alıp işlerini tamamlayacaklardır.
TV tamircileri herhangi bir niteliğe ihtiyaç duyar mı?
TV tamircilerinin genellikle özel niteliklere sahip olmaları gerekmemekle birlikte, birçoğu çıraklıklarını tamamlamış veya elektronik alanında sertifika sahibidir.
Bir TV'yi tamir etmenin maliyeti nedir?
Bir Wilio tamircisi tarafından bir TV'yi tamir etmenin maliyeti genellikle 40 ila 130 avro arasında değişiyor. Fiyat, TV tipine, arızaya, onu çıkarmak için gereken karmaşıklığa ve süreye ve gerekli tüm yedek parçaların maliyetine bağlı olacaktır.
TV'yi onarmak ve kurmak için lisanslı bir uzmana ihtiyacım var mı?
Bazı müdahaleler lisanslı bir uzman gerektirir. Bir teklifi kabul etmeden önce, daima tamircinin TV'yi onarmak ve kurmak için uygun ayrıcalıklara sahip olduğundan emin olun.
TV onarım ve kurulum hizmetleri neleri içerir?
TV onarım ve kurulum hizmetleri, sorunu değerlendirme ve nedenini bulma, ses, video, resim kalitesi sorunlarını giderme, hatalı veya hasarlı parçaları değiştirme ve akıllı TV'lerde Wi-Fi bağlantısı kurma gibi çeşitli görevlerden oluşur. Daha karmaşık onarımlar, bir tamircinin TV'nizi atölyesine götürmesini gerektirebilir.
Hizmetler

TV sorunlarını giderme
TV'nizi kontrol etmeyi ve sorunun nedenini belirlemeyi içeren temel bir hizmet. Bu, hatalı kablolama, yetersiz güç kaynağı veya bozuk / arızalı parçalar gibi birkaç faktörden kaynaklanabilir. Tamirci, sorunun mahiyetini belirlemeye çalışacak ve sizi gerekli onarımlar ve satın almanız gereken parçalar hakkında bilgilendirecektir.
Televizyon ekranlarının onarımı
Çoğu TV tamircisi, yeni LCD veya LED TV'leri daha hızlı onarabilir. Düz ekranı olmayan eski modellerde onarım daha karmaşık olabilir ve yedek parçalar pahalı veya elde edilmesi zor olabilir. LCD veya LED TV'nizde çatlak veya kırık ekran varsa, bazı durumlarda onu onarmak veya değiştirmek mümkün olabilir. Tamirci hasarı değerlendirecek ve size onarımın fiyatı ve süresi hakkında bilgi verecektir.
Akıllı TV'leri kurma
İnternet bağlantısı olan akıllı TV'ler günümüzde standarttır, ancak bir Wi-Fi ağına bağlanmak karmaşık bir mesele olabilir. Bir bağlantı sorununuz varsa, tamirci sorunu bulacak ve çözecektir. Ayrıca Smart TV'yi Wi-Fi'ye bağlamak için gerekli tüm adımları gerçekleştirir ve yönlendiriciye ve TV'ye giden kablosuz bağlantıları ve kabloları kontrol eder. Tamirci ayrıca Wi-Fi sinyalinin gücünü de kontrol edecek ve bazı durumlarda sinyali iyileştirmek için yönlendiriciyi veya TV'yi taşımayı önerebilir.
TV sinyaliyle ilgili sorunlar yaşıyorum. Sorun ne olabilir?
Anten, bir fırtına, çatınızdaki kuşlar veya hayvanlar nedeniyle hasar görmüş olabilir. Yüksek binalar, ağaçlar veya diğer nesneler boyunca sinyal yayılımının engellenmesi nedeniyle sinyal sorunları da ortaya çıkabilir. Kapsamlı bir teşhis ve sorun giderme için bir anten kurucusu ayarlayın.
Uydu ne kadar dayanır?
Çoğu televizyon uydusu en az 10 yıl dayanacak şekilde tasarlanmıştır. İşlevsellik hava koşullarına bağlıdır (şiddetli fırtınalar, rüzgar veya kar). Düşük performans fark ederseniz, onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir.
Bir uyduyu kurmak ne kadar sürer?
Uydunun kurulumu yaklaşık 2 saat sürer. Eviniz çok katlıysa veya ek donanım kurmanız gerekiyorsa bu süre uzayabilir.
Bir uydu TV kurmanın maliyeti nedir?
Uydunun Wilio üzerinden rezervasyon yaptıran montajcılar tarafından kurulumu 60 ila 180 avro arasında değişiyor. Fiyat, neyi yüklemeniz gerektiğine, evinizin ne kadar yüksek olduğuna veya herhangi bir onarım gerekip gerekmediğine bağlı olarak değişebilir.
Uydu kurulumu neleri içerir?
Uydu montajcıları teknik bilgilerini geniş bir hizmet yelpazesinde uygulayabilirler. İşte size yardımcı olabilecek en yaygın anten kurulumcularından bazıları.
Uydu kurulumu
Kurulumcu, eviniz için doğru uydu çanağını seçmenize yardımcı olacaktır. Uyduyu dışarıya, genellikle çatıya kurmanız gerekecek. Kurulumcu vericinizin konumunu belirleyecek ve uyduyu doğru yöne yönlendirecektir. En iyi ve en güvenilir alımı elde etmek için sinyalinizi test eder ve ayarlar. Uydu yerine oturduğunda, kurucu kabloyu uydudan eve (duvar) geçerek TV'ye geçirecektir. Doğru bağlantıyla ilgilenecek ve en sevdiğiniz TV programlarını izlemenize yardımcı olacaktır.
Uydu onarımı
Televizyon uydularının işlevselliği genellikle on yıldır. Uydu istendiği gibi çalışmazsa onarılması veya yeniden ayarlanması gerekebilir. Havada sık ve ani değişikliklerin, ağaçların zarar görmesinin yanı sıra kuşların veya vahşi yaşamın uydunun doğru yerden hareket etmesine, bükülmesine veya kırılmasına neden olduğu durumlar vardır. Bir uyduyu onarmak paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir ve sinyal sorununuzu yenisini satın almaktan daha hızlı çözebilirsiniz. Tamirci, sorunun ne olduğunu bulmak için genellikle yerden ve çatıdan görsel bir inceleme yapar. Sinyal alımını test eder ve uyduyu en iyi sinyale sahip yerine yerleştirir. Sorun hava koşullarından ve dış etkilerden kaynaklanıyorsa, başka bir çözüm önerebilir, örn. alım sinyalini artırmaya yardımcı olmak için bir amplifikatör kurmak
Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Bir TV tamircisi çağırmadan önce kendinize sormanız gereken iyi bir soru, televizyonunuzdaki sorunun tam olarak ne olduğudur. Görüntü mü yoksa ses mi? TV tamircisini aramadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da bu sorun ne zaman başladı? Önceden herhangi bir uyarı olmadan birdenbire başladıysa, sorunun televizyon setinizden kaynaklanma olasılığı yüksektir.

Televizyon onarım ve kurulum hizmetleri, hatalı TV setlerini, kabloları veya hasarları onarmayı içerir. Pek çok kişi, düz ekran TV'lerini, VCR'lerini ve diğer elektronik cihazlarını kurması için bir profesyonel tutar çünkü bunu nasıl yapacaklarından emin değildirler veya işi mümkün olan en kısa sürede halletmek için acele ederler.

Maliyet: Bir TV'yi tamir etmek, TV'nin marka ve modeline ve ekranın boyutuna bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Ama muhtemelen düşündüğünüz kadar pahalı olmayacak. Ortalama onarım fiyatı, yepyeni bir TV'nin maliyetinin yarısından fazlasıdır! TV setlerinde yapılan en yaygın onarımlar arasında güç kaynağı ünitesinin değiştirilmesi ve ekranın değiştirilmesi yer alır.

Birçok TV sahibi, TV'lerini tamir ettirmenin masraf ve zahmetine değip değmediğini veya yeni bir tane satın almaları gerektiğini merak ediyor. Çoğu insan, yeni bir televizyona, mevcut televizyonunu tamir ettirmek için ödediğinden daha fazla para harcar. Tek başına maliyet tasarrufu, çoğu insanı yeni bir tane satın almak yerine mevcut TV'lerini tamir etmeye ikna etmek için yeterlidir.

Televizyonunuzla ilgili bir sorun yaşarsanız, kendinize "Televizyonumu bir tamirciye mi götürsem yoksa yanıma bir mobil TV tamircisi mi getirsem?" diye sorabilirsiniz. Gerçek şu ki, çoğu zaman bir mobil TV tamircisi bulmak, TV'nizi bir tamirhaneye götürmekten daha ucuz ve daha kolaydır. Mobil TV tamircileri doğrudan evinize veya ofisinize gelerek sorunu yerinde çözebilir. Bir mobil TV tamircisi ile sadece tamir için harcadığı zaman için ödeme yaparsınız.

TV'ler pahalı ekipmanlardır, bu nedenle acil bir durumda TV'yi tamir etmenin ne kadara mal olduğunu bilmek önemlidir. Bir TV'yi tamir etmenin fiyatı, TV'nin marka ve modelinin yanı sıra TV'de meydana gelen soruna da bağlıdır.

Birçok kişi yerel bir TV tamircisini nasıl bulacağını bilmiyor. Muhtemelen yellowpage baktınız, ancak hangi şirketlerin güvenilir olduğunu ve hangilerinin olmadığını bilmek zor olabilir. Bölgenizdeki birkaç TV onarım şirketini arayabilirsiniz, ancak bu zaman alıcı olabilir. Wilio ile yerel bir TV onarım şirketini kolayca arayabilirsiniz. İster mahallenizde ister daha uzak bir yerde bir tamirci arıyorsanız, kalifiye servis sağlayıcılardan fiyat teklifi alacaksınız.