Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Tuvalet Tamiri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Tuvalet Tamiri

Tuvalet Tamiri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sık karşılaşılan tuvalet sorunları ve çözümleri

Kurulum aracı olmadan deneyin. Flushing, gürültülü ve sürekli akan su ile ilgili sorunları kendiniz fazla çaba harcamadan çözebilirsiniz. Temel, tuvaletin gerçekte nasıl çalıştığını ve borularında nelerin gizlendiğini bilmektir.

Tuvalet nasıl çalışır?

Tuvaletin sifonu çekme ve işleyişini daha iyi anlamak ister misiniz? Su haznesini açın ve birkaç kez durulayın. Kolu ittiğinizde zincir, yıkama valfi açıklığını kapatan bir kanadı (depo durdurucu veya bilye olarak da adlandırılır) kaldırır. Depodaki su, boşaltma vanasından geçerek klozetin içine akar. Aynı zamanda tanktan gelen su, klozetteki atık suyu sifon vasıtasıyla ana gidere doğru iter. Tank boşaldığında, kanat valfi kapanır ve su doldurma valfinden akar. Depo dolduğunda doldurma vanasındaki şamandıra mekanizması su akışını durdurur.

Tuvalet Onarımı

Birçok tuvalet onarımı nispeten basit olsa da, sorunları önlemek için birkaç şeyi aklınızda bulundurun. Ekteki talimatları izleyin ve satın aldığınız yedek parçaların tuvalet tipine uygun olduğundan emin olun. Somunları, cıvataları veya diğer bileşenleri aşırı sıkmayın. Metal bağlantı elemanlarının aşırı sıkılması klozetin yırtılmasına neden olabilir. Aşırı sıkılan plastik bağlantı elemanları zarar görür. Depo kapağını çıkarırken dikkatlice kaldırın ve patlamasını önlemek için güvenli bir yerde saklayın.

Emin değilseniz, onarımla ilgili şüpheleriniz veya sorularınız mı var? Yetkili bir kurulumcuya başvurun.

Dikkat! Doldurma ve boşaltma valf takımlarının bazı onarımları, ayarlanması ve değiştirilmesi, besleme hattının tanktan ayrılması ve tankın sökülmesi, su beslemesinin durdurulmasını ve tankın boşaltılmasını gerektirir.

En yaygın tuvalet sorunları

• Su sürekli akıyor: tuvaletteki su doldurma problemi varsa, genellikle doldurma tankındadır.
• Tanktaki su seviyesi düşüyor: klapeyi kontrol edin. Yıkama valfi sızdırmazsa, tanktan su sürekli olarak kaseye sızacaktır. Amortisörü gerektiği gibi değiştirin. Damper iyi durumdaysa veya değiştirilmesi sorunu çözmüyorsa, tüm yıkama valfi tertibatının değiştirilmesi gerekebilir.
• Tank sızdırıyor veya su seviyesi taşma borusuna dökülecek kadar yüksek: doldurma valfinin temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekebilir. İçindeki kir, su kapatma mekanizmasının düzgün çalışmasını engelleyebilir.
• Besleme hattının tuvalet tankına girdiği yerde sızıntılar: tedarik hattının tuvalete bağlantısını kontrol edin ve gerekirse sıkın. Doldurma valfi tertibatının tankın dibine düzgün şekilde takıldığından emin olun. Ayrıca besleme hattını kontrol edin. Hasar görürseniz veya 5 yıldan eskiyse, güç kablosunu değiştirin.
• Tankın klozete bağlandığı yerden sızıntı var: vidaların sıkılı olup olmadığını ve sızıntının devam edip etmediğini kontrol edin, su haznesi ve tuvalet tabanı arasındaki vidaları ve contayı değiştirin. Haznede çatlak olup olmadığını kontrol edin. Hazne çatlamışsa, değiştirilmesi gerekir, değilse tüm tuvaleti değiştirin.
• Tuvalet yeterince sifon çekmiyor: tuvalet tıkalı. Tuvaletin yanlış yıkandığını fark ettiğiniz anda su besleme vanasını kapatın. Girintili kolu kontrol edin ve gerekirse çok gevşek veya çok sıkıysa ayarlayın. Gömme tutamaklar genellikle karşıt dişe sahiptir; bu, somunu gevşetmek için saat yönünde ve sıkmak için saat yönünün tersine çevirmeniz anlamına gelir. Yıkama kolu veya kaldırma kolunu kontrol edin ve gerektiği gibi ayarlayın veya değiştirin.
• Tuvalet kullanılmadığında gürültülü yapıyor: su besleme vanasının tamamen açık olduğundan emin olun. Tuvalet kullanılmadığında sifonu çekiliyor. Dolum vanasından çıkan dolum borusunun taşma borusuna takılıp takılmadığını kontrol edin. Klapenin yıkama valfi açıklığını kapattığından emin olun. İyi bir sızdırmazlığı engelleyebilecek tortuları temizleyin ve gerekirse klapeyi değiştirin.