Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Tuğla

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Tuğla

Tuğla kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Tuğla karolar

Açıkta kalan bir tuğla duvarın görünümünü ve verdiği hissi kim sevmez? Çıplak tuğlaların sağladığı sıcaklık ve renk zamansız. Neyse ki, bu görünüme ulaşmak her zamankinden daha kolay; Tuğla karolar, baştan yeni bir tuğla duvar inşa etmek zorunda kalmadan evinizin içini veya dışını iyileştirmenin ekonomik ve etkili bir yoludur.

Tuğla kaplama olarak da bilinen tuğla karo ince bir malzemedir. Gerçek bir tuğla duvar görünümü vermek için yüzeyde kullanılabilecek dilim tuğlalar etkili ve kurulumu kolaydır. Geleneksel bir tuğla duvarın sağladığı yapısal destekten yoksun olmasına rağmen, tuğla karolarla süslenmiş bir duvar, geleneksel bir tuğla duvar kadar estetik açıdan hoş ve enerji açısından verimlidir. Aslında, farkı fark etmek zordur.

Tuğla karolar veya dolayısıyla tuğla kaplamalar, seramik karolarla aynı şekilde kullanılabilen ince sıradan tuğla parçalarıdır.

Tuğlalar, fırınlanmış kil, kalsiyum silikattan veya beton oluşan dikdörtgen bloklardır. Tuğla bina binlerce yıldır var. Tuğlalar, inşaatta kullanıldığında genellikle daha pahalı ve öngörülemeyen taşların yerini alan ve seri üretilen tuğlaların yapı malzemeleri arasında fiili ilk tercih haline geldiği Sanayi Devrimi sırasında popülerlik kazandı.

Malta, genellikle kum, çimento ve su karıştırılarak yapılan yapıştırıcıdır. Eski İsrailliler ve Mısırlılar tarafından bir yapı malzemesi olarak kullanılmıştır. 10.000 yıl öncesine dayanan yapılarda bulunur ve modern inşaatın ortak bir parçası olmaya devam eder.

Tuğla karolar nasıl yapılır

Tuğla yapmanın iki yaygın yolu vardır. Fayanslar:

Doğrudan kalıptan

Normal fayanslar yapılır fırında klasik kil şekilli bir tuğla ateşlendiğinde. Bu işlemin ortasında, pişirilmeden önce ortak bir tuğla teli ile kesilerek kiremitler oluşturulur. Bunlara preformlar denir ve inşaat amaçları için seri olarak üretilirler.

Sıradan bir tuğla şeklinden kesildikleri için, tuğla karolar genellikle aynı boyutlara sahiptir: 215 × 65 mm. Üreticiye bağlı olarak, 50 mm kalınlığa kadar fayans veya 15 mm inceliğe kadar fayans satın alabilirsiniz. Her bir karo, doğal olarak yıpranmış ve dış etkilere maruz kalmış gerçek bir tuğladan geldiği için "gerçek"tirler. Geri kazanılmış tuğla karolar sıradan tuğladan kesilir ve modern restoran ve barlarda bulunan şık beyaz sırlı tuğla karo da dahil olmak üzere çeşitli tasarımlara sahiptir.

Neden tuğla karolar

Tuğla karoların ev sahipleri için çekici olmasının nedenlerinden biri kolay kurulumdur. Genellikle belirli bir duvara veya yüzeye uyarlanabilen bir alt tabakaya bağlanırlar. Fayanslar yatay çizgiler boyunca yerleştirilir, yapıştırıcı uygulanır ve latalar yerine yerleştirilir. İstenilen görünüme bağlı olarak, harcın uygulandığı her bir panel arasındaki boşlukları manuel olarak ölçmeniz gerekebilir (veya olmayabilir). Bu durumda, doğruluğu sağlamak için bir ara parçası kullanılır.

Tuğla kiremit ne için kullanılabilir?

Sıradan tuğla kullanmak mümkünse, tuğla kiremit kullanmak da mümkündür. Çeşitli odalar ve uygulamalar için idealdirler. Doğal bir dekoratif görünüm ile odanın estetiğini arttırırlar. İşte tuğla karoları evinizde nasıl kullanabileceğinize dair bazı örnekler.

Mutfak: Mutfağınızda sıcak ve rahat bir ortam yaratmak için düz fayans şeritleri kullanın.
Banyolar: Tuğla karolar veya kontur çerçevesi ile banyodaki duvarı vurgulayın.
Dış mekan: Evin dışını korumak için tuğla karolara ulaşın. Görsel çekiciliği artırırken bacaları, şömineleri ve dış duvarları onarmak için kullanılabilir. Bu, duvar ağırlığını ve kalınlığını azaltırken ısıyı koruyan, enerji açısından verimli bir duvar veya oda oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, geleneksel tuğla duvarlardan daha ince olan duvarlara veya yüzeylere tuğla karolar uygulanabileceğinden, bir parça değerli zemin alanı elde edersiniz.

Eviniz için yepyeni bir duvar seçmek söz konusu olduğunda, birçok seçeneğiniz var. Bununla birlikte, birçok ev sahibi artık geleneksel fayanslardan uzaklaşmaya ve evin her yerinde tuğla şeritler veya süslü fayanslar kullanmaya başlıyor. Bu, geleneksel bir tuğla duvarın sahip olduğu aynı sağlam ve özgün görünümü hiçbir çaba harcamadan elde etmenin mükemmel bir yoludur. Tuğla pervazları kolayca kullanabileceğiniz için mevcut bir iç duvarı yeniden düzenlemeye gerek yoktur.

Aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız farklı doku ve renk ile evinizde hemen hemen her görünümü oluşturabilir ve uygun maliyetlidirler ancak herhangi bir odada dayanıklı bir duvar oluşturmazlar. Tuğla efektli fayanslar, özellikle evin dış cephesi ile aynı tuğla görünümüne sahip olmasını sağladığı için son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Ayrıca, odadaki hemen hemen her atmosferle eşleştirebilirsiniz.

Tuğla şeritler iç ve dış mekanlarda kullanılabilir, bu da onları çok yönlü hale getirir. Mobilyalı odalarda, daha küçük alanlarda veya binaların komple dış cephelerinde kullanılabilirler. Sadece yeni binalar için değil, aynı zamanda güçlendirme veya yenileme projeleri için de mükemmeldirler. Görünür tuğlalar her yıl daha popüler hale geldikçe, bu duvarlara olan talep artıyor. Ayrıca çok çeşitli malzemeler, desenler ve renkler için popülerdirler.

Tuğla şeritler nedir?

Tuğla şeritler ayrıca tuğla kaplama veya tuğla kiremit olarak da adlandırılır ve temel olarak ince tuğla parçaları veya evin her yerinde, içeride ve dışarıda kullanabileceğiniz amaca yönelik tuğla karolardır. Genellikle gerçek bir klasik tuğla duvarın görünümünü taklit etmek için kullanılırlar.

Çok popüler bir seçimdir ve birçok modern evde oldukça yaygındır. Son birkaç yıldır onlara olan talep artıyor ve herhangi bir ev sahibinin tercihlerini tatmin etmenin birçok yolu var. Tuğla şeritler ayrıca nefes alabilir, dayanıklı ve yanıcı değildir. Dayanıklı, geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmış olmaları, onları enerji açısından verimli ve güzelleştirilecek alan için mükemmel bir çözüm haline getirir.

Tuğla şeritler, hızlı ve pratik bir alternatif sundukları için öncelikle estetik görünümleri için kullanılırlar sıradan tuğlalara göre. Artık duvarlarınıza her yerde tuğla kaplama yaptırabilirsiniz.

Pek çok farklı boyutta gelirler ve ayrıca özel gereksinimlerinize göre ölçülebilirler. Birçok farklı bitiş var, Aralarından seçim yapabileceğiniz, ancak en popüler olanı genellikle yıpranmış bir görünüm içerir, çünkü onlar sayesinde iç cephede dış cephe tuğla duvarlarda olduğu gibi aynı rustik görünümü elde edersiniz. Doğru yapıştırıcı ve astar ile eviniz için güzel, dayanıklı ve uzun ömürlü bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Tuğla şeritler ticari olarak da kullanılabilir örneğin restoranlar, kafeler ve giyim mağazaları için mükemmeldir. Rustik, otantik görünüyorlar ve herhangi bir alanı modern, şık bir ortama dönüştürebilirler. Bu tuğla karolar dayanıklı ve uzun ömürlüdür, bu da onları herhangi bir ticari alan için mükemmel bir yatırım haline getirir.

Tuğla şeritler ve tuğla efektli karolar

Tuğla efekti özelliklerine sahip karolar her yıl daha popüler hale geliyor. Bunun temel nedeni, çok yönlü olmaları ve evinizdeki duvarlara mükemmel tuğla görünümü sunmalarıdır. İnsanlar bu karoları sadece mutfak ve banyolara koymakla kalmıyor, aynı zamanda evin her yerinde kullanmanın başka yollarını da arıyorlar. Buna, oturma odası ve yatak odası gibi, özelleştirilmiş bir alanda benzersiz bir dizi sunan konutun diğer bölümleri için çeşitli yeni dokular ve desenler arasında bir seçim dahildir.

Tuğla efektli karolar etkili bir şekilde yapılır ve orijinal tuğlalardan çarpıcı bir tuğla duvar oluşturmaya yardımcı oldu. Gerçek bir tuğla duvarın görünümünü aslına uygun olarak kopyalamak için gerçek tuğlalardan yapılmış bir yüzeyle yapılırlar. Farklı bir tarzları vardır, bu da evinizde hemen hemen her görünümü ve hissi yaratacağınız anlamına gelir.

Tuğla karolar, tuğlaların ince bölümlerinden oluşur, klasik tuğlalarla aynı etkiyi sunarlar ve iç ve dış duvarlar için idealdirler. Belirli ölçülerde kesilen tuğla şeritler, doğal boyalarla karıştırılarak duvarlarınızı kusursuz hale getiriyor. Korkunç meblağlar ödemeden evinizde veya iş yerinizde bir etki bırakmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey duvarlarda tuğla görünümlü tuğla veya şeritler satın almak.

Bunların ikisi de: versiyonları mükemmel kapsama alanına sahiptir, iç duvarlar ve orijinal görünümünü kaybetmeden eski evlere stil kazandırmanın harika bir yoludur. Tuğla şeritler ve tuğla efektli karolar çok popüler hale geliyor ve en iyisi doğru malzeme türünü seçtiğiniz sürece bunları iç ve dış mekanlarda kullanabilirsiniz.

Güzel mutfak tuğla şeritleri ile kesinlikle dikkat çekecek şık bir duvar oluşturacaksınız. Mutfaktaki tuğla şeritler modern, pratik ve bazen sıcak hatta nemli olabilen ortamlar için uygundur. Bir ana duvarda veya tüm iç mutfak duvarlarında kullanılabilirler. Isıyı iyi idare ederler ve deneyimli ev sahipleri için kurulumu oldukça kolaydır.

Tuğla efektli mutfak karoları benzer bir seçenek sunabilir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda güzel tasarım vardır. Mutfağınızda, dış duvarlarda olduğu gibi aynı kaba görünüme sahip olurken, modern, çok şık ve çağdaş dekorunuzu mükemmel bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Tuğla efektli karolar her yıl popülerlik kazanıyor ve bu görünüm artık sadece dış duvarlar için ayrılmış değil. Ayrıca iç mekanda harika görünüyorlar.

Banyo tuğla şeritleri ve tuğla efektli banyo karoları

Tuğla efektli banyo karoları, özellikle banyonuzda güzel ama aynı zamanda benzersiz bir görünüm yaratmak istiyorsanız çok popüler bir seçimdir. Kişisel bir alan olduğu için onunla kendi benzersiz tarzınızı yansıtabilir, banyoda tuğla efektli güzel fayanslarla bu kolayca yapılabilir. Ayrıca beyaz, siyah, gri, mavi ve bej gibi geniş bir renk yelpazesi arasından seçim yapabilirsiniz. Lavaboya banyo tuğlası takmayı düşünüyorsanız ve uzun ömürlü olmasından endişe ediyorsanız , zorunda değilsin. Bu karolar bu tür yerlerde bile mükemmeldir. Duş veya geleneksel tuğla zemin kaplaması olsun, evdeki her odaya uyacak şekilde tasarlanmıştır. Suya dayanıklı oldukları ve banyo için mükemmel seçim oldukları için nemi iyi tutarlar. Birçok kişi tuğla veya karoların otantik görünümünü ve hissini sever. Her yerde kullanılabilir, montajı kolaydır ve evinize karakter kazandıracak ekolojik malzemelerden üretilmiştir. Gerçek bir tuğla duvarın sağladığı sıcaklığı ve yaşamı evinizde de yakalayabilirsiniz. Hepsinden iyisi, bu tuğla şeritler pahalı değildir, bu da hem inşaatçılar hem de ev sahipleri için uygun maliyetli bir seçenek anlamına gelir. Tuğla efektli karolarla çeşitli boyut ve renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Onları evinize mükemmel bir ek yapın. Köşeler bile bu karolar için sorun değil, çünkü farklı kalınlık ve ebatlara sahip köşeler arasından kolayca seçim yapabileceğiniz, her duvar için ideal, mükemmel ince ayar yapılabilen ve kullanımı kolay olan köşeler. Bu, duvarınızın ve desenlerinizin kesintisiz bir devamını oluşturmanıza ve duvarın fazla çaba harcamadan güzel görünmesini sağlar. Neden salonunuza rustik bir tarz kazandırmıyorsunuz? Tuğlalar mükemmel bir çözüm olacaktır. Yıllardır popülerliğini koruyan rustik sağlam görünümle ilgili bir şeyler olmalı. Ve bu görünümü profesyonelce yapılmış karolarla tuğla etkisi ile oluşturabilirsiniz.

Dış duvarları yeniden şekillendirmeye ne dersiniz?

Dış tuğla şeritleri ile yapabilirsiniz. Geleneksel tuğla evler, çok rahatlatıcı ve rahat göründükleri için rustik bir görünüme sahiptir. Ancak bugün, tuğla evlerin fiyatı, tuğlaları saymıyorum bile, keskin bir şekilde arttı, bu da bu tür konutların artık herkesin kullanımına açık olmadığı anlamına geliyor.

Çözüm? Son derece uygun fiyatlarla rustik bir çekicilik sağlayan dış tuğla şeritleri kullanın. Bu nedenle, günümüzde tuğla evlerin güzel popüler tarzını taklit eden rustik evler yaratmak için kullanabileceğiniz çok çeşitli dış mekan tuğla şeritleri mevcuttur.

Modern tasarımlarda her ev için tuğla dış şeritler de mevcuttur. Güçlü renklere ve zarif yüzeylere sahiptirler. Tuğlaların yalnızca temel özelliklerini taklit etmek için yapılmışlardır ve aynı zamanda kendi benzersiz yüzeylerini de getirirler. Evinizin daha da modern ve rustik görünmesini sağlamak için dış mekanlarda kullanılabilecek bir dizi sırlı dış tuğla şeritleri arasından seçim yapabilirsiniz. Benzersiz bir şey yaratmak veya tuğla yüzeyinin düzensizliğini taklit etmek istiyorsanız veya evinizin daha otantik görünmesini sağlamak için, tuğla dış pervazların çeşitli kombinasyonlarına da ulaşabilirsiniz.

Tuğla efektli tuğla karolara karşı şömine tuğla şeritleri

Tuğla karoların bu kadar etkili olmasının ana nedenleri, mükemmel ısı direncine sahip olmaları ve iyi görünmeleridir. Evinizin çok popüler bir bölümüne modern bir dokunuş katarken, odanın geri kalanının tasarımına ve rengine uyması için şöminenin etrafına monte edilebilirler.

Mükemmel ısı direncine sahip olmaları ve iyi görünmeleri. Evinizin çok popüler bir bölümüne modern bir dokunuş katarken, odanın geri kalanının tasarımına ve rengine uyması için şöminenin etrafına monte edilebilirler.