Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Toprak İşleri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.670 profesyonel

1.083 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Toprak İşleri

Toprak İşleri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.670 profesyonel

1.083 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Toprak işleri nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, toprak işleri, ister elle, ister mekanik olarak ya da birlikte yapılsın, toprakla çalışmayı içeren işlerdir. Üç temel alana ayrılırlar:

• Hafriyat hazırlıkları,
• Ana hafriyat işleri,
• Bitirme hafriyat işleri.

Bunlara daha yakından bakalım.

Hazırlık çalışması

Bir inşaatçı olduğunuzu ve müstakil eviniz veya büyük bir geliştirme projesi için alanı ayarlamanız gerektiğini varsayalım. Ön toprak işleri, binaların kurulacağı, bakımsız araziye veya alana kazı makinaları sipariş ettiğiniz anlamına gelir. Sitede eski nesneler varsa, bazı kullanılmayan ve gereksiz kalıntılar yıkılmakta, ya o an için tanıtılmayacakları bir yere taşınmakta ya da doğrudan çöp sahasına götürülmektedir. Toprağı yaşlı ağaçlardan, kütüklerden ve çalılardan temizler, yabani otlardan, gereksiz çöplerden arındırır ve muhtemelen üst toprağı çıkarır. Gerekirse, arsa üzerindeki eğimi değiştirecekler ve üzerine normal bir ulaşım yolu yapılmamışsa ve en azından hafif asfalt bir yol varsa, onu da en azından güvenli ve diğer mekanizmalar üzerinde yürüyebilir hale getireceklerdir, daha fazla çalışma için buna ihtiyacınız olacak.

Ana işler

Her şeyi mükemmel bir şekilde hazırladınız, şantiyede çalışmaya başlayabilirsiniz. Mekanizmalar şimdi taramaya ve gerekli derinliğe kadar daha fazla toprağı çıkarmaya başlayacak. Bir bodrum veya temel kazmak için ne kadar derine ihtiyacınız olacak, ister sadece çevreyi kaplayın, ister büyük bir temel çukurunu tamamlayın. Zaten çok derindeyseniz, bu eğimleri ve duvarları kaymalarını önlemek için güçlendirmeniz ve kaymaya karşı emniyete almanız gerekecektir. Hafriyatta su varsa, tüm alanın boşaltılması gerekecektir. Kazılan kilin bozulmaması için bir depolama sahasına veya kalitesine göre kullanılacağı bir yere götürülmesi veya daha sonra kullanılmak üzere (peyzaj, çukurların geri doldurulması) mevcut arazide depolanması gerekir. Bütün bunlar ana kazı işlerinden biridir.

Bitirme işleri

Yukarıda belirtilen kenara ihtiyacınız olacak şey budur. Bitirme işleri arasında çevre düzenlemesi, tesviye veya eğim bulunur. Yamaçların, rüzgar perdelerinin inşaatı, su veya diğer hava koşullarına karşı muhtemelen diğer engeller. Bu, yatırımcının ve projesinin ihtiyaç duyduğu çim veya diğer çeşitli alanların yapımını içerir.

Başka hangi işler yapılabilir

Toprak işlerinin yıkım, çevre düzenlemesi, temel kazma, yol ve yol tadilatlarında onlar olduğunu zaten açıklamıştık. Ancak, çok daha geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Bunları hem müstakil evlerde hem de büyük binalarda lağım çukurları, kanalizasyon ve kanalizasyon kazmak için veya örneğin devlet tarafından yürütülen projelerde de kullanabilirsiniz. Bir çit inşa etmeniz mi gerekiyor ve kayalık araziniz mi var? Sorun değil, mekanizmalar direk veya topuk için sorunsuz bir şekilde delik açmak için kullanılabilir. Ve matkap yaptığında bile, daha derinden bir toprak örneğine ihtiyacınız yok mu? Toprak işleri, üzerine otopark yapacakları arazi sahipleri tarafından da kullanılacaktır. Mekanizmaların yardımıyla araziyi güçlendirecek, araziyi ayarlayacak ve genellikle bir otopark inşaatına hazırlayacaklar. Yollar veya bisiklet yolları da inşa edilebilir. Ve düzenli depolama sahalarının fiili olarak kurulmasını, atıkların yerine yüklenmesini ve tabii ki nihai olarak dahil edilmesini içeren düzenli depolama alanlarında yapılan çalışmaları unutmamalıyız. Son olarak, bu çalışmalar arasında kaldırımların, yolların veya kentsel alanların kış tasarımının yanı sıra örneğin hipermarketlerin önündeki özel otoparkları da içerebiliriz.

Toprak işlerinde hangi mekanizmalar kullanılır

• yükleyici ile birleştirilmiş ekskavatör
• nokta dönüşlü yükleyici
• paletli mini ekskavatör
• kamyon
• hidrolik kol
• çok amaçlı makine
• buldozer
• paletli saman
• kaldırma kamyonu
• traktör

Ancak, çok daha fazlası vardır ve hafriyat sağlayan her şirket veya serbest meslek sahibi, işi için gerekli olan daha büyük veya daha küçük bir araç filosuna sahiptir.

Hafriyat işini kendiniz de yapıp tasarruf edebilirsiniz.

Elbette, çok zamanınız varsa veya size yardımcı olacak çok arkadaşınız varsa, bunda sorun yok. Ancak, aceleniz varsa ve bu daha büyük ve daha zorlu bir projeyse, mekanizmaları olan ve size bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyacak bir şirket bulmanız gerekecek. Küçük bir evin temellerini kendi başınıza da halledebilirsiniz, ancak alışveriş merkezi veya otoparkla değil. Yarım günde küçük bir su kuyusu kazıyorsunuz, büyük bir lağım çukuru ile ailenize ayırabileceğiniz çok zaman öldürüyorsunuz. Kaldırımın bir parçasını kendiniz de ayarlayabilirsiniz, toprak işleri uzmanları olmadan uzun bir araba yolunu yönetemezsiniz. Küçük bir havuz, yaz aylarında tembellik ederek bir hafta sonu geçirmek için davet edeceğiniz bir komşuyu kazmanıza yardımcı olabilir. Havuzun yarısını o kadar uzun süre kazacaksın ki, içinde bir yıla kadar yüzebilirsin.

Daha küçük projeler için hafriyat işlerini de güvence altına alabilirsiniz

Elbette, uzmanlaşmış şirketlerde yalnızca büyük ekskavatörler, vinçler ve büyük kamyonlar yoktur. Ayrıca tekerlekli veya paletli her türlü yüzeyde kullanılabilen küçük torbaları vardır. Arazinize sadece klasik temelleri mi kazmanız veya ana yoldan gelen ağları getirmeniz ve bir ekskavatörden sadece bir küçük kaşık almanız mı gerekiyor? Problem değil. Aklınıza gelebilecek her şey kazılabilir. Ve bu kadar küçük işleri yapacak büyük bir şirket bulamazsanız, bu işten kesinlikle yararlanacak bir dizi serbest meslek sahibi insan var.

Doğru şirketi veya çalışan kişiyi kendi kendime nasıl bulurum?

En iyi çözüm bir arkadaştan iyi bir tavsiye almaktır. Elbette bölgenizde bu tür hizmetleri zaten kullanmış birileri olacaktır. Onunla iletişim kurun, işten ne kadar memnun olduğunu sorun ve iletişim isteyin. Yakınınızda arayın. Bu, iletişim, ilk görüşme, zaman açısından daha uygundur ve kabul ederseniz, şirketin kendisinin yakın çevresinde iş yapması lojistik açısından daha kolaydır.

Tavsiye edecek birini bulamazsanız, İnternette şirket arayın. Bugün internette kim yok ki. Arama motorlarına en önemli anahtar kelimeleri girin ve Wilio ile aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce şirket ile bağlantı kurma şansına sahip olacaksınız.

Sosyal ağlar da yardımcı olacaktır. Şehrinizde ve çevresinde yaşayan insanların oluşturduğu çeşitli gruplara katılın. Orada hizmetlerini sunan yüzde yüz serbest meslek sahibi insanlar bulacaksınız. Sosyal ağlar da iyidir, çünkü referanslara veya onlar hakkında yazdığım geri bildirim ve yorumlara da başvurmanız gerekir veya tam tersine, memnun olmayan müşteriler varsa.

Ve sonra başka bir harika çözüm var. Tüm endüstri alanlarından şirketleri ve serbest tüccarları bir araya getiren wilio.com.tr web sitesi var. İhtiyaçlarınıza en uygun ve projenizi kısa sürede ileriye taşıyabilecek uygun adayı mutlaka bulacaksınız. Bu sayfada ayrıca seçilen adaya referansları ve olası basit bir fiyat karşılaştırmasını okuyabilirsiniz. Ayrıca, toprak işleri alanından, gerçekten neye ihtiyacınız olduğuna karar vermenize ve kendinizi yönlendirmenize yardımcı olabilecek diğer ilginç bilgileri de öğreneceksiniz.

Hangi fiyatlara hazırlanmalı

Basit soru, zor cevap. Her şeyin yapmanız gereken işe bağlı olduğu sizin için açık olmalıdır. En az üç şirket seçmek idealdir, veya fiyat teklifi istediğiniz serbest meslek sahibi kişiler. Karşınıza ilk çıkanı asla almayın. Ayrıca, tüm şirketlerden aynı işler için teklif aldığınızdan emin olun. İdeal olarak, sağlamanız gereken bir projeniz var. Kesin bir projeye dayalı olarak, tekliflerin hazırlanması çok daha kolaydır. Tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilmek gerçekten çok iyi. Mekanizmaları şantiyeye taşırken örneğin şirketin sizden talep edebileceği yakıt için fiyatı artırmamaya veya örneğin fazladan çalışma saatleri vb. ücretlendirmemeye dikkat edin. Fiyat doğru ve net olmalıdır.

Herhangi bir makineye veya alete ihtiyacınız var mı?

Ne üzerinde anlaştığınıza bağlıdır, ancak prensipte çoğu kiraladığınız şirket tarafından güvence altına alın ve yürütülün. Kazıları temizlemek, kısa sığ dalları kazmak veya bazı küçük atıkları temizlemek için küçük el aletlerine ihtiyacınız olabilir. Birkaç dakika içinde yapamayacağınız hiçbir şey yok. Alternatif olarak, temelleri veya eğimleri güçlendirmek için bazı kalıplar var. Ancak, bu tür ayrıntılar ve ayrıntılar üzerinde şahsen anlaşmanız gerekir.

Terimler nelerdir

Dikkatli olun - iyi ustalar veya iyi şirketler bulmak kendi içinde nispeten karmaşık bir süreçtir, ancak belirli bir tarih (örneğin başka bir işin takibi ise), bir sorununuz olabilir. İşletmeler meşgul ve çoğu zaman size ne zaman gelebileceklerine kendileri karar veriyor. Bu nedenle ileriyi düşünmek gerekir. Haziran ayında bu işi güvence altına almanız gerektiğini biliyorsanız, Şubat ayı başlarında kış müteahhitleri arayın. İleriyi düşünmek sizin için bile faydalıdır - zamanla strese girmezsiniz, huzur içinde karar verebilirsiniz, daha fazla seçeneğiniz ve daha fazla seçenekle çok daha ucuz olabilecek bir şirket bulabileceksiniz. Son dakikada hafriyat müteahhitleri ararken, genellikle elinizde kalan seçeneğe ulaşmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Özet

Toprak işleri çok spekülatif olmayan işlerdir. Bunları kendiniz yapabilir veya bir şirket kiralayabilirsiniz veya alternatif olarak birleştirilebilir. Şirketin tasarruf etmesi için daha büyük ve daha karmaşık işleri yapabilirsiniz, daha küçük işleri kendiniz yapacaksınız.

Şirketler bulun, onlarla iletişime geçin, bir teklif isteyin. Teklifin doğru ve herkes için aynı olduğundan emin olun. Arama yaparken bir zaman rezervi tutun. Stresten kaçının ve paradan tasarruf edin.

Bir ödeme yöntemi üzerinde anlaşmayı unutmayın. Size bir fatura verip vermeyeceklerini ve depozito isteyip istemediklerini sorun. Ve eğer öyleyse, yapılan toplam miktarın yüzde kaçını vereceklerini başta konuşun.
İşinizin kalitesini garanti edip edemediklerini ve çalışmaya değer olup olmadıklarını öğrenin ve bir miktar garanti verin. Hemen beton döktüğünüz temelleri kazarken veya ağı döşedikten hemen sonra toprakla örttüğünüz bir tesisat kanalını kazarken fark etmez. Bu yollar, kaldırımlar, otoparklar veya diğer asfalt alanlar için önemlidir. Bu alanların düşmeye veya parçalanmaya başladığını hayal edin. Burası olmazsa olmazı böylece şirketler hatayı kabul edebilir ve bu onarımları garanti kapsamında yapabilir.

Sonunda, tedarikçi ile tüm çalışmaları gözden geçirin. Herhangi bir çekinceniz varsa, şimdi ona söyleyin. Memnunsanız, onu değerlendirin ve web sitesine veya sosyal ağına iyi bir yorum yazın. Böyle iyi bir referansla sadece ona değil, belki ona ihtiyacı olan diğer insanlara da yardım etmiş olursunuz.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Toprak işleri yapacak bir şirket arıyorsanız, Wilio lider bir uzman hizmet sağlayıcısıdır. Uzmanlarımız, ihtiyaçlarınıza uygun kaliteli çözümler bulmanıza yardımcı olacaktır. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıya bakın:
- Mini ekskavatör kiralama
- Hidrolik kol kiralama
- Atık toplama