Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Toprak işleme

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Toprak işleme

Toprak işleme kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sık Sorulan Sorular

Kazıma nedir?

Güzel bir bahçeye sahip bir evde mi yaşıyorsunuz, ancak çimleriniz kuru ve bir şekilde cansız mı görünüyor? Güzel bir yeşil çim için can atıyor musunuz? Her iki soruyu da anlaşarak yanıtladıysanız, bahçenizin tam olarak ihtiyaç duyduğu şey çimlerin kazınmasıdır. Kazıma, çimin kalitesini ve görünümünü iyileştiren bakım çalışmalarından biridir. Bu aktivite çimdeki yosunları, yabani otları, kuru otları temizler ve daha sonra besin maddelerinin eklendiği tüm çimi havalandırır. Kazarak, çim havalandırılır, çimi "boğutan" ve sağlıksız bir görünüm kazanmasına yardımcı olan geçirimsiz bir tabaka kaldırılır.

Bir verticutter hangi becerilere sahiptir?

Çimleri havalandırmak için benzinli veya elektrikli kazıyıcılar kullanılır. Bu cihazlarda, çimi dikey olarak keserek havalandıran yerleşik metal bıçaklar bulunur. Alternatif olarak, havalandırmadan sonra çimleri yerden kazıyan kazıyıcı türleri de vardır. Kazıyıcı, iş sürecinin temel kurallarını bilir. Bunu yanlış yaparsanız, istemeden çimlerinizi mahvedebilirsiniz. Yetenekli bir uzman, çimleri biçtikten ve ıslattıktan sonra kazıma işlemi gerçekleştirir. Çim kuru ise havalandırmak uygun değildir, ancak çok ıslaksa da havalandırılmalıdır. Bu nedenle kazıma, çimi veya yağmuru ıslattıktan yaklaşık iki gün sonra yapılmalıdır. Kazıyıcılarla çalışmanın bir diğer önemli kısmı da bıçaklarını ayarlamaktır. Uzman, bunları yaklaşık 2-4 cm'lik bir kesme derinliğine ayarlar. Kesme derinliği daha büyükse, çimlerin köklerini ve dolayısıyla güzel çimi kaybedersiniz. Bıçakların ayarlanması işin tek önemli kısmı değildir. Doğrulamanın hızı ve yönü de işin kalitesini etkiler. Yavaş ama çok hızlı olmayan bir tempo seçilmemelidir. Yavaş bir hızda, sağlıklı bir çimin kaldırılması da gerçekleşebilir ve hızlı bir adım, kaliteli bir iş için yetersizdir. Yöne gelince, düz bir çizgide dikey hale getirilmeli ve ardından önceki düz çizgiye dik olarak geri gösterilmelidir. İşi bitirdikten sonra uzman, çim alana uygun bir gübre türü uygulayacak ve alanı sulayacaktır.

Kaliteli bir kazıyıcı nasıl bulabilirim?

Çimleri kazımaya mı karar verdiniz ve işi tam olarak yapacak birini mi arıyorsunuz? Tüm gereksinimleri karşılayan ve profesyonelce çalışmaya başlayan yetenekli bir çim bakım uzmanı bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Wilio bu konuda sana yardım edecek. Tek yapmanız gereken talep oluşturup, ihtiyacınız olanı girmek ve teklifleri beklemektir. Wilio, işlerine aşina olan uygun bakım profesyonellerini bilgilendirir. Bölgenizde bulunan ve işi yapabilecek profesyonelleri gereken zamanda bilgilendirir. O zaman tek yapmanız gereken size sunulan teklifler arasından seçim yapmak. Wilio, kaliteli hizmetleri makul bir fiyata sunan profesyonelleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Müşteri puanlarına ve incelemelerine bakarak bireysel bakım çalışanlarının kalitesini kendiniz de görebilirsiniz.

Uzmana malzeme ve aletler sağlamalı mıyım yoksa kendiminkini mi getireyim?

Çiminizin bakımını yaparken uzmanın tek bir araca ihtiyacı vardır, bir kazıma makinesi. Deneyimli bir çim havalandırıcı, kendi elektrikli veya benzinli kazıyıcısını kullanacaktır. Bir bakım hizmeti sipariş ettiğiniz için, bir uzmanın ekipmanı elbette bir mesele olmalıdır. Bir uzmana bir kazıma makinesi teslim etmek, cüzdanınıza yük olur ve sağlanan hizmetin profesyonelce olmadığını gösterir. Bir uzmanının kendi ekipmanları vardır ve hizmeti sağlamak için doğru olanı seçebileceği birkaç araç vardır. Uygun kazıma işleminden sonra çim yüzeyi bir uzman tarafından gübrelenir. Bu durumda bile, uzman gerekli gübre substratını bağımsız olarak sağlamalıdır.

Taraklama için en uygun dönem hangisidir?

Taraklama dönemi çimin kalitesinin sağlanmasında büyük rol oynar. Bahsedilmesi gereken en önemli nokta ilk skarlaşmadır. Bu, çimlerin köklenmesine zarar vermemek için ekimden itibaren 2-3 yıllık bir süre boyunca yapılabilir. Skarifikasyon yılda yaklaşık iki kez yapılmalıdır. İlkbahar ve sonbahar için en iyisi. İlkbaharda kazıma, doğanın çiçek açmaya başladığı bir zamanda yapılmalıdır. O zaman toprak artık donmaz veya çok ıslak olmaz. Sonbahar havalandırmasına gelince, en uygun zaman güneşin yanmadığı ve toprağın tamamen kurumadığı havadır. Belirli bir tarih veya ay için ilkbahar ve sonbaharda doğru zamanı belirleyemeyiz, çünkü Türkiye'niz farklı bölgelerindeki hava belirli bir dönemde farklılık gösterir. İlkbahar havası güney kesimlerinde kuzey kesimlerine göre daha erken başlar. Bu nedenle her zaman doğayı takip etmek gerekir.

İlkbahar ve sonbaharın yanı sıra yaz aylarında da çimlerin havalandırılması yapılır. Ancak bu yaz tipi kazıma, sıradan çim alanlar için uygun değildir. Ağırlıklı olarak spor sahalarında yapılır.

Kazımayı kendi başıma yapabilir miyim yoksa bir Wilio uzmanına başvurmak daha mı iyi?

Çimlerinizin bakımı söz konusu olduğunda , kazıma uzman olmayan bir kişi tarafından da gerçekleştirilebilecek bir faaliyettir. Ancak önce çimin boyutunu ve bir kazıyıcıya yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Bahçenin büyüklüğü açısından kazıma bakarsak, küçük ve orta büyüklükteki alanları kendi başınıza da havalandırabilirsiniz. Tersine, alan büyükse, boyutu veya engebeli arazi nedeniyle havalandırma üzerindeki çalışma daha zorlu hale gelir. Bu yüzden dikey geniş alanlara gidecekseniz, uzmanların hizmetlerinden yararlanmak daha doğru bir seçim olacaktır. Bir kazıma makinesine ve kendi kendine kullanımına yatırım yapmayı düşünüyorsak, makinenin kullanım sıklığını dikkate almalıyız. Havalandırma yılda en fazla iki kez yapılmalıdır. Bu nedenle, miktarı en düşük olmayan bir makineye yatırım yaparsanız, makine yılın büyük bir bölümünde evde saklanacaktır. Bu durumda yine kazıma makinesine sahip olan ve yılda iki kez hassasiyetle hizmet veren uzmanların hizmetlerinden faydalanmak daha uygun bir çözümdür.

Kazıma ne kadar tutar? Kazımanın fiyatı, kullanılan gübrenin miktarı ve türünün yanı sıra çimin boyutuna da bağlıdır.
Piyasa ne tür kazıma yöntemleri sunuyor?

Elektrikli kazıyıcılar
Bu tür makine, bahçedeki küçük ve orta boy çimler için daha uygundur. Bahçedeki elektrik şebekesinin mevcudiyeti, bir elektrikli kazıyıcı ile elbette bir mesele olmalıdır. Bu modelin kullanımı kolaydır, ağır değildir ve gürültüsü minimumdur. Kolay kullanımı nedeniyle kullanımı kolaydır ve bu nedenle kadınlar için de uygundur, ancak bazıları kablodan kaçınmanın pratik olmadığını görebilir.

Benzinli kazıyıcılar
Daha güçlü motoru ve yüksek dayanıklılığı sayesinde, daha engebeli araziye sahip geniş çimler için uygundur. Benzinli kazıyıcı satın almak, elektrikli tipine göre daha büyük bir yatırımdır, ancak sonuç herhangi bir büyük çimi güzel bir yeşil çime dönüştürecek güçlü bir makineye sahip olmak olacaktır.

İpuçları ve püf noktaları

Ciro teklifleri
Bir çim kazıyıcı aramakla veya farklı şirketlerden teklif istemekle zaman kaybetmeyin. Wilio aracılığıyla uygun bir uzman bulun. İsteği girmeden önce yapmanız gereken işi mümkün olduğunca kesin olarak yazın. Yakında doğrudan bölgenizden çeşitli yetenekli uzmanlardan teklifler almaya başlayacaksınız.

Bütçenizi aşmayın
Kazıma fiyatları değişebilir. Ancak Wilio ile çeşitli teklifleri kolayca karşılaştırabilir, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Soru sorarken, hizmet sağlayıcıya bütçenizi ve uygulama gereksinimlerinizi bildirin.

En iyi kazıma uzmanlarını bulun
Çevrenizdeki en iyi puan alan uzmanları işe alın. Wilio aracılığıyla seçim yaparak, makul bir fiyata güvenebileceğiniz kaliteli bir çalışan elde edeceksiniz. Soru sorarken, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olan hizmet sağlayıcıyı bütçenizi ve uygulama gereksinimlerinizi bildirmeniz yeterlidir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Çim havalandırma, daha sağlıklı bitki büyümesini destekleyen daha iyi hava ve su penetrasyonuna izin vermek için toprağı gevşeten bir işlemdir. Farklı derinliklerde çim havalandırmanın farklı seviyeleri vardır ancak en popüler türlerden biri derin çim havalandırmasıdır. Bu alanda bir uzman bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, o zaman bugün Wilio ile iletişime geçtiğinizden emin olun. Havalandırmanın fiyatı çiminizin boyutuna bağlı olmalıdır, bu nedenle danışma için bahçıvanlarımızdan biriyle iletişime geçtiğinizden emin olun.