Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Teras Su Yalıtımı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Teras Su Yalıtımı

Teras Su Yalıtımı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Balkon veya teras nasıl yalıtılır

Balkon veya teraslarda su yalıtım sistemleri uygularken, yeni inşaat veya mevcut bir sorunun onarımı olup olmadığına bakılmaksızın mevcut duruma en uygun su yalıtım sistemini değerlendirmek ve ardından seçmek önemlidir. Bu nedenle, bunun farkında olmak ve çoğu durumda su sızıntılarının meydana geldiği ve daha sonra sorunlara neden olan kritik noktalar ve yerler olan tüm ayrıntılara ve bunların doğru anlaşılmasına özellikle dikkat etmek gerekir.

Balkon veya terasın su yalıtımından önce ne yapılmalı?

Öncelikle tamir edilen alanın mevcut özelliklerinin değerlendirilmesi gerekir, çünkü balkon veya terasın korunma durumuna bağlı olarak yeniden inşa etmek istiyorsanız, farklı olası çözümler ve çözülmesi gereken farklı adımlar var.

Değerlendirilecek ilk şey mevcut durumdur bu görünür olan ve aynı zamanda incelenmesi en kolay olan katmanı değerlendirmek anlamına gelir. Bu değerlendirme, örneğin bağlantıların tutarlı, sağlam veya eksik olup olmadığı kontrol edilerek yapılabilir. Çoğu durumda, su derzlerden sızmaya başlar ve bu nedenle, yüzey işleminin su geçirmezlik etkisinin en büyük eksikliğinin bulunduğu yer burasıdır.

Sonuç olarak, su diğer önemli unsurlara ciddi zarar verir ve tüm tasarımı bozmaya başlar. Paralel olarak, özellikle çatlak veya sızıntı açısından zemin tabakasının durumunu kontrol etmek mümkündür.

Her şeyden önce, balkon veya terasın mevcut su yalıtım sistemi kapsamlı bir araştırma yapılıp gerekli olup olmadığını veya su yalıtımının yenilenmesinin yeterli olup olmadığını ayırt etmek gerekir. Bu ayrım, hangi seviyede su yalıtımına müdahale etmemiz gerektiğini anlamamızı sağlar.

İlk durumda su yalıtım sisteminin uygulanması daha basit iken, yeniden yapılanma durumunda mevcut durumun analizi yapmak daha zordur. Bu durumda, başlangıçta tortuların veya dolgu macunları gibi önceki işlemlerin çıkarılmasından ve ardından alt tabakanın nötr bir deterjanla temizlenmesinden oluşan yalnızca minimal invaziv bir tedavi gerçekleştirilebilir.

Kuruduktan sonra terasın yalıtımı, mükemmel geçirimsizlik özelliklerine sahip olması gereken ve böylece son katın ve ardından tüm tasarımın bütünlüğünü garanti eden uygun bir dış dolgu macunu ile onarılabilir. Son olarak, özellikle çeşitli derzler gibi sızıntı riskinin en yüksek olduğu yerlerde, çoğunlukla su yalıtım ürünlerinin uygulanmasıyla ilgili bazı ayarlamalar yapılması gerekir. Bu tür bir müdahaleden sonra her balkon veya teras yalıtımının su yalıtımının sağlanması açısından önemlidir. suyun balkon veya terasın yalıtım katmanından nüfuz etmesi durumunda, su yalıtım sistemini restore etmeye devam ediyoruz. Tamiri mümkün olmayan ve hasarlı üst tabakayı, şapı koruyan yapıştırıcı ve su geçirmez tabaka ile birlikte kaldırıyoruz.

Bu tabakadan, su geçirmez sıvı ürünlerle şapın yeni su geçirmezliğini ve ardından izolasyonun yapıştırılmasını sağlıyoruz. Dış mekan kullanımı için özel olarak tasarlanmış su yalıtım özelliklerine sahip yeni kaplama yüzeyi ve derz dolgusu.

Balkon veya terasta sızıntılar nasıl önlenir

Daima eklemler ve yapılan malzemelerin doğru boyutunu seçtiğinizden emin olun. Her şey balkon veya terasınıza uygulamak istediğiniz zemin tipine bağlıdır.

Büyük karo zeminler giderek daha fazla kullanılmaktadır buu nedenle derzler, zeminde olası çatlaklara neden olmayacak ve sızıntı riskini en aza indirecek şekilde uyarlanmalıdır.

Özel dikkat gösterilmesi gereken bir diğer unsur ise eşiklerdir. Esas olarak balkon veya teras ile dışarıyı evin içine bağlayan pencere kapıları arasındaki bağlantı. Kural olarak, evin içi balkon seviyesinden en az 2,5 cm daha yüksektir, ancak estetik nedenlerle giderek aynı yükseklikte yapılırlar, bu nedenle yağmur suyu drenaj işlevi hafifçe bastırılır.

Duvar ve zemin köşeleri, genleşme derzleri veya giderler gibi ayrıntıların işlenmesi söz konusu olduğunda, genellikle önerilen çeşitli su yalıtım sistemleriyle birlikte kullanılan özel elemanlar oluşturulur. Bu sistemler, yerleştirme ve inşaatın özel karmaşıklığı nedeniyle sızıntı riskinin her zaman daha yüksek olduğu ek su yalıtım noktaları sağlar ve korur.

Bir balkon veya terasın su yalıtımı için ideal ürünün özellikleri

Bir balkon veya terasın su yalıtımı için ideal sistem, zemin uygulaması için kullanılan çimento esaslı derzlere olağanüstü yapışma sağlarken, elastik ve son derece dayanıklı bir su yalıtım tabakası sağlamalıdır. Bu sistemlerin teknik dokümantasyonu, kullanım amaçları için yürürlükte olan yönetmeliklere uygun özelliklere sahip olmalıdır.
• duvarlarda uygun dikey kıvrımlar ve eşik koruması ile balkon veya teras yapısının birincil su yalıtımı,
• su yalıtımını yük dağıtım tabakasının etkisinden koruyan bir malzeme tabakasının uygulanması,
• yük dağıtım tabakasının oluşturulması,
• sonraki karo yapıştırıcılarının uygulanmasıyla uyumlu şap koruması için bir su yalıtım sisteminin uygulanması,
• uygun bir yapıştırıcı ile bir tabakanın uygulanması bu amaçla,
• kiremit derzlerinin, derzlerden sızıntıyı önlemek için su geçirmezlik özelliklerine sahip uygun bir malzeme ile birleştirilmesi,
• olası bitişler ek bir su yalıtım bitişi sağlar.

Teras sorunu var, çözün!

Yürümek için de tasarlanmış teraslar veya çatılar nem ile ilgili sorunlar yaşayabilir. Bir terasın su yalıtımı için birkaç yöntem vardır, ancak hepsi aynı prensibi takip eder. Bu yaz planladığınız partiler ve diğer etkinlikler için hazırlanın.

Terasta zeminin hazırlanması

Su sızma sorunları başlar. Bu sorunun farkındaysanız, sadece yeni bir cephe elde etmek için değil, aynı zamanda neme karşı daha dayanıklı hale getirmek için terası su geçirmez hale getirmenin zamanı geldi. Su yalıtımının kendisinden önce, zeminin veya terasın yüzeyinin temiz, pürüzsüz, düz ve mümkün olduğunca tozsuz olacak şekilde hazırlanması çok önemlidir.

Yüzeyin temiz olması, yağsız ve aynı zamanda gevşek malzemelerin temizlenmesi gerekir. Derzlerde biriken tüm yosun, yabani ot ve yabancı madde izlerini hariç tutun. Yeniden büyümelerini önlemek için bitkilerin köklerine biraz kimyasal ürün püskürtebilseydik faydalı olurdu.

Özel noktalara dikkat edin

90% Terasın su yalıtımı, tekil noktalar olarak bilinen faylardan kaynaklanır. Bu, drenajları, duvarlar ve zeminler arasındaki derzleri, genleşme derzlerini, dikey duvarları, çevre kenarlarını vb. içerir. Dikkatimizden kaçmamak için onları haritalamak ve uygun şekilde işaretlemek önemlidir. Tedavileri bulundukları koşullara bağlı olacaktır, ancak genel olarak bu noktaları bir jeotekstil ve çift kat su geçirmezlik koruması ile güçlendirmek idealdir. Son olarak, çatının eğimini ve drenajını da hesaba katmalıyız.

Su geçirmez teras için malzemeler

1. Elastik kaplama.

Tamir edilecek yüzeyde nem olduğunda dahi kullanabilir ve boyayabilirsiniz. Hemen hemen her zaman kullanıma hazırdır ve oda sıcaklığında hava nemi ile temas ettiğinde kürleşir.

Çatıların, terasların ve balkonların su yalıtımı ve onarımı için idealdir. Bu ürün fırça veya rulo ile uygulandığı için kullanımı kolaydır. İki kat ürün uygulanmalıdır, birinci ve ikinci katlar arasında ürün tamamen kuruyana kadar 12 ila 24 saat bekleyin. Her hatalı kısmı güçlendirmeyi unutmayın, gelecekteki sorunlardan kaçınmak için.

2. Araçlar

Fırça veya rulo. Eldiven giyin ve leke çıkması durumunda, lekeler hala taze ve kuruyken endüstriyel deterjanla yıkayın.

3. Bakım ve temizlik

Basınçlı su, hortum veya benzeri ile temizleyin.

Düz çatı ve terasların yalıtımı

Terasların yalıtımı bina yapımında karmaşık bir sorundur, çünkü esas olarak yüzeyler düzdür bu da suyun binadan hızlı bir şekilde boşalamayacağı, yavaş akacağı veya yüzeyde birikeceği ve sızma için ideal fırsatlar yaratacağı anlamına gelir. Ek olarak, bu düz yüzeyler, bir diğer önemli sızıntı kaynağı olan dikey drenaj borularına girmeden önce suyun akabileceği toplama çukurları ve kanalları gerektirir. Sonuç olarak, terasların pürüzlü yüzeyleri, yavaş hareketi veya büyük su birikimini teşvik ettikleri için su yalıtımı için iyi değildir. Pürüzsüz yüzeyler suyu tahliye etmede çok daha iyi ve çok daha verimlidir.

Terasın eğimi ne kadar büyükse o kadar iyidir. Teraslar için 1'den 100'e kadar veya daha dik bir eğim önerilir. Düz bir terası su geçirmez hale getirmenin en iyi yolu su yalıtım folyosu kullanmaktır. Sürekli olan ve yapıya su sızmasına hiçbir şekilde izin vermeyen ince bir su geçirmez malzeme tabakasıdır. Membran, inşaat tahtasının üstüne yerleştirilir. Membranın üzerine dolgu malzemesi yerleştirilir. Terasın eğimini elde etmek için dolgu malzemesi gereklidir. Bu eğim çıkışlara yol açar. Son katman yüzey işlemidir. Kiremit, taş veya dış koşullara dayanabilecek herhangi bir malzeme olabilir. Yüzey işleminin kendisi ve dolgu katmanları su yalıtımına katkıda bulunmaz.

Kritik alanlar

Su yalıtımının başarısız olma ihtimalinin yüksek olduğu birkaç kritik alan vardır. Bu, suyun drenaj borularına akmadan önce toplandığı drenaj şaftları olarak da adlandırılan çıkışlarda meydana gelir. Bir hata oluşursa, katmana erişilemediği için kolayca kaldırılamaz. Arızayı gidermek için işçiler zemin yüzeyini ve dolgu malzemesini sökmek zorunda kalacak, hasarlı katmanın tamamını onarmak veya değiştirmek ve üst katmanları tekrar üzerine koymak gerekecektir. Gelecekte bu sorunu yaşamamak için bu tür işleri ustalara bırakmak iyi bir fikirdir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Kaliteli teras su yalıtım hizmetleri mi arıyorsunuz? Wilio, ev sahiplerinin mülklerini nemden korumalarına yardımcı olmak için bir dizi profesyonel çözüm sunar. Fiyatlar, hizmetin boyutuna ve türüne göre değişir, bu nedenle bugün inşaatçılarımızdan biriyle iletişime geçmeyi unutmayın!