Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Temellerin Su Yalıtımı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Temellerin Su Yalıtımı

Temellerin Su Yalıtımı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Doğru su yalıtım yüklenicisini seçme

-Doğru izolasyon uzmanını seçerken akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta vardır. Bu yazıda, onları adım adım anlatacağız.
-Ustalarla tanışmadan önce kendinizi temel bilgilerle donatın.
-Çok fazla deneyime sahip birini seçin.
-Ürün üreticileriyle olan ilişkileri sorun.
-Aktif kalın ve her belgenin önemli bilgiler içerdiğinden emin olun.
-Kandırılmamak için bu basit kontrolleri kullanın.

Ürünün yapısı, sunulan garantiler, nitelikler ve eğitim hakkında daha fazla bilgi edinin. Üçlüden ilk öğeye biraz daha detaylı bakalım. Esnafla tanışmadan önce kendinizi temel bilgilerle donatın. Bir usta aramadan veya işinize bütçe ayırmadan önce, temel bir anket yapmayı deneyin.

En yaygın nem türleri artan nem, nüfuz eden nem ve yoğunlaşmadır bu her türe farklı şekilde davranılması gerektiğini gösterir. Her birini nasıl tanımlayacağınızı anlamak, size ihtiyacınızdan daha pahalı bir çözüm satmaya çalışan vicdansız bir pazarlamacı tarafından soyulmaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Çok fazla deneyime sahip birini seçin. Benzer işleri yapma konusunda yeterli deneyime sahip, günlük teşhis ve nemle çalışma konusunda uzmanlaşmış serbest meslek sahibi bir kişi arayın.

Devrim, 30 yıldır yalıtım teknisyeni olarak çalışıyor ve Wilio'nun sitesinde mükemmel müşteri geri bildirimleri var. Kendisi şöyle açıklıyor, neden onun bakış açısına göre bir uzman işe almak önemlidir: “Konu su geçirmezlik olduğunda, niteliklerin veya en azından konuyla ilgili iyi bir temel bilgi birikiminin gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. İnsanların genellikle sıradan inşaatçılar aradığını gördüm. Artan nem, bodrum su yalıtımı, solucanlar, ıslak ve kuru çürüme konusunda uzmanım. Bu yüzden oluklar ve iniş boruları gibi şeylerle uğraşmıyorum. Genel inşaatçılar, olukları onarmak, çatıları onarmak vb. işlerle uğraşırlar. Bununla birlikte, bir yalıtım uzmanı seçmenin avantajı, her şeyden önce sorunun ne olduğunu bulmak için sorunun köküne inebilmesidir. Artan nem, yoğuşma, nüfuz eden nem, hidrostatik nem veya başka bir şey olup olmadığını size söyleyebilir. Ardından önerilen prosedürlere göre çözebilirsiniz. “

Bölgenizde profesyonel yalıtım, nem kontrolü uzmanları bulmanıza ve bugün gerçek fırsatlar elde etmenize yardımcı olacağız. Esnaf Wilio hakkında inceleme aramaya ek olarak, önceki çalışmalardan fotoğraf istemekten çekinmeyin. Daha önce benzer işler yaptığı bir veya iki müşteri ile görüşmenizi öneririz. Bu, hangi işle uğraşacağınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, dakik ve kibar mıydılar? Kendilerini mi temizlediler? İşi bitirdikten sonra yeniden ıslanma oldu mu? Ayrıca üreticilerle ilişkiler hakkında bilgi isteyin.

İyileştirme uzmanları genellikle üç kategoriden birine girer: Büyük su yalıtım şirketlerinde çalışanlar (aynı zamanda su yalıtım ürünleri de satan); Ürün şirketleri tarafından istihdam edilmeyen ancak ürünlerini kullanmak için bir veya daha fazla şirketle iş anlaşması olan; Tamamen bağımsız çalışan kişiler.

Devrim şöyle açıklıyor: “Her zanaatkâra belirli üreticilerle herhangi bir ilişkisi veya ticari ilişkisi olup olmadığını sormaya değer. Bazı insanlar, onlardan belirli ürünleri rahatça satın almak ve kullanmak için üreticilere kaydolur. O zaman biraz temkinli olmalısınız, çünkü sorunu doğru bir şekilde teşhis etmek yerine, sizi sorununuzu belirli bir ürünle çözmeye ikna edebilirler. "

Devrim:" Yani, teşhis uzmanı veya nem sorununun tedavisi, sorun belirli bir ürün üreticisine bağlı olup olmadığı veya tamamen bağımsız olup olmadığına bağlıdır. Evinize bakacak, sorunu gördükleri gibi teşhis edecek ve sizin için bir iş teklifi hazırlayacak en az üç profesyoneli ziyaret etmeye değer. Bazı bağımsız iyileştirme uzmanları bir ilk inceleme ve nem raporu talep ediyor. ”Ancak herkes yapmaz: Devrim, aktif olmak için her zaman ücretsiz bir anket ve yazılı rapor yaptığını söylüyor bu yüzden aramaya değer.

Bir izolasyon uzmanının anketi gerçekleştirmesini kabul ederseniz, örneğin satın almayı düşündüğünüz mülk üzerinde bu anketle başlayın. Bu, teknik durum hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Kapsamlı bir inceleme sırasında, bir nem uzmanı genellikle aşağıdaki adımları atacaktır: Binanın dışını, yüzeyin nemli olup olmadığını ve binanın nasıl inşa edildiğini kontrol edin (örneğin, duvarları sağlam mı yoksa içi boş mu? Oluklar, dış su boruları ve drenajlar var mı? Herhangi bir hasar var mı örn. çatlak sıva veya kırık oluklar gibi)? Nemin tarihçesini ve neme karşı herhangi bir önleyici çalışma yapılıp yapılmadığını soran ev sahibi (varsa): Binanın içini nem belirtileri açısından inceleyin (gevşek duvar kağıdı, boya soyulması veya su kirliliği gibi). Nemin doğru teşhisini yapmak için bir higrometre kullanın.

Düzeltme uzmanının incelemenin bir parçası olarak notlar veya fotoğraflar alması da olasıdır. Ziyaretten sonra, iyi bir uzman, sorununuzu değerlendirmek için size yazılı bir rapor vermelidir. Kontrol etmek her mesajın önemli bilgiler içerip içermediğini gösterir. Bu basit kontrolleri hemen yapın ve hayal kırıklığına uğramaktan kaçının.
Devrim bu raporun içermesi gereken temel unsurlara dikkat çekiyor: “Ev sahibi, aldığı her mesajın aşağıdakileri içerdiğinden emin olmalıdır: Buldukları hakkında uzman gözlemleri; Elektronik sayaçtan ölçülen değerlerin sonuçları (nem seviyesini belirlemek için); Sorunun kaynağı olarak gördüğü şeylere ilişkin çıkarımlar; Ev sahibinin bu konuda ne yapması gerektiğine dair öneriler; Bu işi yapmanın maliyeti için bir teklif. ”

İyi haber şu ki, ev sahiplerinin dikkat etmesi gereken önemli belirtiler var. Devrim şöyle açıklıyor: “Genellikle hiç yükselmez ve basit bir yoğunlaşma, arızalı bir ön kapı contası veya hatta sızıntı yapan bir radyatör olabilir. ”

Bir ev sahibinin, neminin yükselip yükselmediğini anlamasının belirli yolları vardır. Birincisi siyah noktalı küfleri aramaktır: “Duvarlarda lekeler varsa nem yükselmez bu neredeyse kesinlikle yoğuşma veya su sızıntısıdır. Birinci kat seviyesinde nem yükselemez! Kulağa tuhaf geliyor, ama birçok insan hala öyle düşünüyor. Sadece zemin katta artan nemi elde edebilirsiniz bu bir metre yüksekliğe kadar, dışta 1,5 metre kadar ulaşır. Üçüncü bir yaygın hata, kaidenin altındaki ıslak çürümenin her zaman yükselen nemden kaynaklanmasıdır. Artan nem olabilir ancak yalnızca ahşabın duvarla temas etmesi nedeniyle oluşabilir. Duvarla temas eden herhangi bir ahşap mantara eğilimlidir. Yani nem kesinlikle yükselmiyor. Size tek nedenin bu olduğunu söyleyenlere dikkat edin. ”

Sunulan garantinin şartlarını öğrenin. Birçok nem yalıtım uzmanı, sağladıkları iş ve kullandıkları malzemeler için garantiler sunmaktadır. Bu, ev sahibine bir güvenlik hissi verse de, Devrim garanti koşullarının tam olarak ne olduğunu öğrenmenin önemli olduğunu açıklıyor: “20 yıl garanti veriyoruz. Bununla birlikte, ek bir ücret karşılığında sigorta kapsamındaki bir garanti de sağlıyoruz. Bu, faaliyeti sonlandırsak bile mülkünüz üzerinde yaptığımız işlerin kapsanacağı anlamına gelir. Şirket tarafından verilen tek garanti sigorta kapsamında değilse ve o zaman şirket ticareti durdurursa bu garantinin üzerinde yazılı olduğu kağıt değerinde bile değildir tek neden bu.”

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Su yalıtım temelleri alanında hizmete mi ihtiyacınız var? Wilio, penetrasyon, taban plakasının yalıtımı ve yüzey işleme uygulamalarında kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacaktır. Neme karşı yalıtım temellerinin fiyatı genellikle m2'ye bağlıdır. Hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin: kategorideki inşaatçılarımızdan biri tarafından sağlanan silikon dolgu macunu, harç, izolasyon vb. Bir temelin su yalıtımının maliyeti genellikle yüzeye ve boyutuna bağlıdır. Projenizi inceleyecek ve size teklif verecek deneyimli bir müteahhit ile çalışmak mümkündür. Ekibimizle iletişime geçin: Wilio, bu alanda size yardımcı olabilecek en iyi şirketi nasıl bulacağınızı anlatan bazı kılavuzlar sunuyor! Bugün inşaatçılarımızdan biriyle iletişime geçerek nem sorunlarından kaçının!