Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Tavan Tadilatı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Tavan Tadilatı

Tavan Tadilatı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Tavan arasının yenilenmesi

Tavan arasını yenilemeden makalemizi okuyun! Evinizin en üst katını ister ayrı bir ana oda, ister sessiz bir home office veya bir çocuk köşesi olarak hayal edin, şirketimizin profesyonel tavsiyelerini okumadan parmağınızı kıpırdatmayın.
Evinizin en üst katını hemen hemen her şey için bir süit, sessiz bir ev ofisi veya çocuk oyun alanı olarak hayal edin, çatı katı tadilatını tamamlamanıza yardımcı olacak bu 14 ipucunu okuyun:

Tavan arasına çıkan merdiven

Her çatı katı farklıdır, ancak tadilat yaparken bazı yerleşik standartları ve prosedürleri takip edebilirsiniz. İnşaatın bir profesyonel tarafından kontrol edilmesini sağlayın: Bitmiş çatı katı, sadece gelecek sezon için saklanan eşyaların bulunduğu kutuların bulunduğundan çok daha ağırdır. Evinizin temellerini ve inşaatını kontrol edecek ve evin çatı katının ağırlığını taşıyabilmesini sağlayacak bir mühendis kiralayın. En azından, eklenen yük için genellikle çok sığ veya çok uzak olan tavan kirişlerini güçlendirmeniz gerekebilir.

Şu yaklaşımı göz önünde bulundurun: Sıfırdan merdiven inşa ediyorsanız, düzenini düşünün. Düz bir merdivenden daha fazla alana ihtiyaç duysa da (merdiven başına 33'e kıyasla yaklaşık 12.5 ila 15 m2), yapısı doğrusaldan daha karedir, bu nedenle genellikle düz bir merdivenin gidemediği alanlara sığar.
Çıktının üst katta manevra yapmaya yetecek kadar büyük olduğundan emin olun.

Tavan kaplaması ekleyin

Tavan arası için bu kaplamalardan birini düşünün.

"Duvar" çerçeveleri
Aplike paneller geleneksel alana zarif bir dokunuş getiriyor.

Beadboard panelleri
Tavan arası tavanda Beadboard panelleri. Bu zamansız bir klasik, bu oluklu panellerin montajı kolaydır ve alçak tavanı çarpmalardan ve çöküntülerden korur.

Ahşap paneller
Tavan arasındaki yatak odasındaki ahşap tavan sade görünüyor. Lekeli veya sol çıplak ahşap, alçak tavanlı bir tavan arasını rahat ve sıcak hale getirir. Görünümü farklı genişlikteki panolarla değiştirebilirsiniz.

Daha iyi sıcaklık kontrolü için bir tavan vantilatörü kurun
Tavan arasına sahipseniz, vantilatör sıcak aylarda size daha hoş bir hava verir. İçeride serin bir esinti oluşturacaktır. Kışın ise fan daha sıcak havayı aşağı iterek daha rahat bir sıcaklık elde edin.

Doğru tavan arası aydınlatmasını seçin
Yerleşik aydınlatmaya sahip bir çatı katı, yatak odası için bir cennettir. Yerleşik LED ışıklar duvara tam oturur, istenmeyen ısı üretmez ve etraflarına güvenli bir şekilde yalıtım takılabilir.

Zeminleri silin
Tavan arası, aşağıdaki odalarda gürültüye neden olabilir. Tavanı şişirilmiş kalın yalıtımla doldurmak gibi, daha kalın zemin kirişleri de gürültüyü azaltır. Düşük teknoloji tavsiyesini de unutmayın: yere halı koyun.

Tutarlı bir renk şeması kullanın
Duvarları, tavanları, zeminleri ve hatta hafif kesimli cihazları boyamak, sizi en küçükte bile hissettirmek için farklı malzemeleri bir araya getirip, çatı katını daha havalı yapacaktır. Sıcak beyaz bir renk seçerseniz yanlış gidemezsiniz. Örneğin, antiseptik bir hastane görünümünden kaçınmak için fildişi veya krem ​​rengi bir ton seçin.

Sprey köpük ile çatı yalıtımını iyileştirin
Fiberglas yalıtımından iki ila üç kat daha maliyetlidir, ancak çatı, ısı kaybetmenin veya kazanmanın ana yoludur bu nedenle püskürtülen köpük için ekstra para ödemeye değer. Çok daha sıkı bir hava bariyeri oluşturur ve daha az sayıda santimetre ile aynı R değerine sahip olursunuz, böylece başınızın üzerinde daha fazla alana sahip olursunuz.

"Masa" - papazın altındaki alan
Papazın altındaki masa sizi büyüleyecek. Parlak alanı ve doğal ışığın nüfuzunu artırmanın yanı sıra, papaz kendi minyatür odasını açık bir kat planında gizlemeye yardımcı olacaktır. İpucu: Keskin köşeleri yumuşatın. Tavan arasının garip açıları büyüleyicidir, ancak dikkatli olmazsanız zamanla gözü rahatsız edebilirler. Bir masa ekleyin ve yeni bir ev ofisiniz, çocuklar için bir zanaat alanınız olsun; veya alanı rahat bir okuma koltuğu ve tabure ile donatın.

Banyoda rahat ve huzurlu bir inziva yeri için ipuçları:

Maliyetleri azaltmak ve boru tesisatını kurarken duvar hasarını azaltmak için yeni ve devam eden tesisat işleri arasındaki süreyi en aza indirin. Bazen yeni boruları eskilerine bağlayabilirsiniz, ancak optimum su basıncı ve uygun egzoz gazı tahliyesi için, çatı katı giriş ve çıkış borularını bodrum katına çalıştırmak genellikle daha uygundur.

Tavan penceresiyle aydınlık bir alan elde edin
Uzaktan kumanda, tek bir düğmeye dokunarak yüksek tavan pencerelerini açıp kapatmanıza olanak tanır. Kışın, kiri önlemek için böcek ağlarını yuvarlayın. Camı temizlemek için takılan ekranlar yerleştirilebilir. Güneşlikler, iç sıcaklıkların çok keskin bir şekilde yükselmesini engeller.

Özenle saklayın
Devre çekmeceleri ve dolapları yerden tasarruf sağlar. Çekmeceyi gömmek için talimatlar alın. Görünüşe göre uygun olmayan nişler bile bacaların ve boruların yanında veya alçak duvarların yakınında ev sahiplerine açık raflar monte etme fırsatı sunar. Alanı raflarla tanımlayın. Tavan arası merdivenleri boyunca kitap depolamak çok ilginç bir seçenektir. Depolama alanını bir odanın içine dahil etmenin yollarını arayın. Pencere pervazında da depolama alanı oluşturabilirsiniz. Yerleşik depolama için yer yoksa, başka türlü deneyin. Pencere pervazlarının altına yerleştirilmiş çekmeceli veya kapaklı gömme dolaplar size ekstra alan sağlar.

Çift kişilik yataklar yapın
Elbette, yatakları karşılıklı çıkıntıların altına yan yana yerleştirebilirsiniz. Ancak böyle eğlenceli bir düzenleme, çocukların uykuya dalmadan önce birlikte gülmelerini sağlayacaktır. Ek olarak, bu diğer kullanımlar için tavan aralığının diğer tarafını serbest bırakır.

Acil çıkışa erişin
Her çatı katı odası için, herhangi bir kaza durumunda kaçmak için kullanılabilecek bir acil durum penceresine sahip olmak iyi bir fikirdir. Dolap kapağının arkasına gizlenmiş bir duvar ipi merdiveni size huzurlu bir uyku verecektir.

Kendi termostatınızı kullanın
Tavan aranızın kendi sıcaklık koşulları vardır: iyi yalıtılmışsa, yaz ve kış aylarında daha sıcaktır. Bu nedenle, tavan arasına kendi termostatınızı yapın, bu da sıcaklığı düzenlemenizi kolaylaştıracaktır.

Tavan arasını tamamladıktan sonra, iki faydalı şey daha satın almanız gerekir:
Süpürge dolabı - Süpürgeyi tekrar yukarı aşağı sürüklemek istemeyeceksiniz. Yedek bir elektrikli süpürge için de kapsam bırakmak gerekir.
Kalıcı olarak takılan kapı zilinize kablosuz kapı zili uzantısı. Katılın ve önemli bir minibüsü veya beklenmedik bir misafiri bir daha asla kaçırmayacaksınız.

Tavan arası nasıl bitirilir ve bir odaya dönüştürülür

Bitmemiş çatı katınızı kullanılabilir bir yaşam alanına dönüştürmekle ilgileniyor musunuz?
İster başka bir yatak odasına, bir ofise veya bir oyun odasına ihtiyacınız olsun, çatı katının kullanışlı bir tadilatı, bunu yapmanın harika bir yoludur. Yeni bir uzatma için ödeme yapmak zorunda kalmadan evinizi nasıl genişletirsiniz. Bu kılavuzda, alanınızı çatı katından oturma odasına nasıl dönüştüreceğinizi öğreneceksiniz.

Tavan arasını tamamlamadan önce nelere dikkat edilmelidir

Tavan aranızın yerel bina kotalarını karşıladığından emin olun. Tavan arasını yaşam alanına dönüştürürken, evinizdeki diğer odalarla aynı inşaat gereksinimlerini karşılaması gerekir. Çoğu bina yönetmeliğine uymak için, öncelikle yerine getirilmesi gereken koşullar hakkında inşaat yetkilisine danışmalısınız. Temel gereksinimler şunları içerir: Alana tamamen merdivenle erişilebilir olmalıdır. Acil bir durumda başka bir çıkış veya kolay erişilebilir bir pencere yapın. Tavan arasına yalnızca bir merdiven veya yürüyen merdivenle erişilebiliyorsa, depolama alanından başka bir şey olarak hizmet etmeden önce kalıcı bir merdiven inşa etmeniz gerekecektir. Profesyonel İpucu: Tavan arasındaki tavanın çoğu 2 metrede azsa, odanın yüksekliğini artırmak için bir çatı uzmanı tutabilirsiniz.

Bir inşaat iznine ihtiyacınız olup olmadığını öğrenin

Tavan arasını yeniden inşa etmek için izne ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için yerel izin ofisinize başvurun. İzin genellikle yalnızca elektrik veya havalandırma ekliyorsanız veya süreç sırasında mevcut bir duvarı yıkmak veya çatı penceresi eklemek gibi evinizin yapısını değiştirmeyi planlıyorsanız gereklidir.

Isıtma ve havalandırma ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun

Tavan arasında henüz tesisat yoksa, mevcut klima sisteminizin başka bir odayı destekleyip desteklemediğini görmeniz gerekir. Tavan arasına ek boruların eklenip eklenemeyeceğini görmek için bir uzmandan mevcut ısıtma ve soğutma sisteminizin kapasitesine bakmasını isteyin. Boru kapasitesindeki artış bütçenizi aşarsa, diğer seçenekler arasında süpürgelik ısıtması bulunur. Ayrıca, tavan arasını tamamlamak için taktığınız yalıtımın arkasında havanın hareket edebilmesini sağlamak için yüklenicinin kiriş havalandırmalarını denetlediğinden veya taktığından emin olun. Kirişlerdeki açıklıklar, çatı katı sıcakken bile çatınızı serin tutacaktır.

Tavan arasını tamamlamanın maliyetini göz önünde bulundurun

Ortalama tadilat maliyeti değişir. Yeniden inşa maliyetleri, projenizin içerdiği unsurlara bağlı olacaktır.

  • Tavan arası yeniden yapılandırma maliyetleri unsurları
  • Boruların ve havalandırmaların montajı
  • Yeni HVAC sistemi
  • İnşaat vikiera
  • Kendin Yap projesi
  • Profesyonel kurulum
  • Merdiven ekleme
  • Elektrik hatlarının profesyonel kurulumu

Tavan arasını kendi kullanımınız için yenilemeyi planlıyorsanız, bekleyebilirsiniz. Çatı katının boyutuna bağlı olarak, alçıpan, yalıtım ve halılar dahil olmak üzere malzemeler için yaklaşık 5000 ile 7000 tl ödeyeceksiniz.

Tavan arasını makaslarla bitirmek
Çatınız makaslarla destekleniyorsa, muhtemelen tavan arasında bir oda inşa etmek için yeriniz olmayacaktır. Bina yönetmeliklerinin gerektirdiği alanı ve tavan yüksekliğini yaratmak için kafes kirişlerin yerini değiştirmeniz gerekecektir. Bu, bir mimar, bir mühendis ve önemli bir finansal yatırım gerektirecektir.

Tavan arası nasıl bitirilir, İşinizi yaparken beceri seviyenizde gerçekçi olun. Bu ilk tadilatınızsa, tavan arasını yeniden şekillendirmenize yardımcı olması için bir uzman tutmayı düşünün.

1. Tavan arasını temizleyin
Tavan aranızı yeniden inşa etmeye başlamadan önce, alanı temizlemeniz ve artık ihtiyacınız olmayan eski çöpleri ve inşaat malzemelerini kaldırmanız gerekir. Alçıpanı kurmadan önce yeni yalıtım eklediğinizi varsayarak, tüm eski yalıtımı kaldırın. Yalıtım gevşekse veya sarkıyorsa, endüstriyel bir elektrikli süpürgeyle çıkarın. Tavan arası yalıtımı iyi durumdaysa, üzerine bir taban döşeyebilirsiniz. Eskiyse ve üzerine basılmışsa, değiştirmeyi düşünün.

2. Tavan arasını elektriğe bağlayın
Tavan aranız hazır olduğunda ve izin aldığınızda, tüm kabloların profesyonel gereksinimleri karşıladığından emin olmak için lisanslı bir elektrikçi kiralayın. Duvarlardan ve tavanlardan elektrik hatları döşemek için bir profesyonel kiralayarak, ev sahiplerinin genellikle karşılaştığı yaygın sorunların çoğunu önleyebilirsiniz. İşi kendiniz yaparsanız, elektrik çarpması nedeniyle yangın riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Genel olarak, her duvarda en az bir çıkış ve ayrıca her 4 metrede en az bir priz olmalıdır.

3. Uygun bir temel oluşturun
Çatı katınızın zemininde kirişler görünüyorsa, bir temel oluşturmanız gerekecektir. Tüm elektrik ve havalandırma tesisatları tamamlanmadan bu işleme başlamayın. Bitmiş çatı katından evin geri kalanına yayılan gürültüyü azaltmak istiyorsanız, zemin kaplamasının altına yalıtım ekleyebilir veya daha kalın bir zemin paneli seçebilirsiniz.

Bir taban oluşturmak için: Kirişin merkezini tüm uzunluğu boyunca işaretleyen bir tebeşir çizgisi oluşturun. Panellerin kenarları bu işaretin üzerinde olmalıdır. İlk paneli tavan aralığının en uzun duvarı boyunca duvardan ¼ inç uzağa yerleştirin. Panelin en uzun kenarı döşeme kirişlerine paralel uzanmalıdır. Her 6 inçte bir zemin kirişlerine 2 ½ inç vida delin. Mevcut panel arasında ¼ inç boşluk olacak şekilde başka bir panel takın. Aşağıdaki sırayı takarken, dikişleri üst üste yığmaktan kaçının. Zemin kaplanana kadar prosedürü tekrarlayın. Tüm dikişleri ve vida başlarını kapatın.

4. Tavan arasını yalıtın
Keçeyi takmadan önce, aşağıdaki odalara havanın girebileceği boşlukları veya sızıntıları kapatın. Korniş yalıtımı genellikle oyulmuştur. Standart kirişler ve 2.5 m yüksekliğinde bir duvar arasına sığacak şekilde olmalıdır. Tavan arası duvarları her zaman çok yüksek değildir.

Tavan arası yalıtımının montajı: Yalıtımı, buhar bariyerinin dış duvara değil, odaya bakan kirişleri arasındaki boşluğa yerleştirin. Yalıtım değerini düşürmemek için yalıtımı mümkün olduğunca az sıkıştırmaya çalışın. Yalıtım üreticisinin talimatlarına göre yalıtımı kirişlere bağlayın. Tüm tavan duvarlarında ve tavanda işleme devam edin. Boruların veya elektrik kablolarının arkasını yalıtmanız gerekiyorsa, yalıtımı ayırın ve iki katman oluşturun. Katmanları, buhar bariyeri odaya bakacak şekilde engelin etrafına yerleştirin.

5. Alçıpan ve tavan kurun
Yalıtım kurulumu tamamlandıktan sonra duvarları bitirme zamanı. Asma alçıpan, tavan arası dönüşümünüzün şekillenmesini sağlayacaktır. Alçı levhayı açıktaki pimlerin arkasına yatay olarak asın ve vidalarla alçı levhaya sabitleyin. Dikişleri ve vidaları alçıpan kapaklarla kapatarak bu işlemi tamamlayın. Tavanınızın yüksekliğine göre eğimli bir tavan seçerek daha kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak, bina kodu standartlarına uymak için yerden tasarruf etmeniz gerekiyorsa, alçıpanı doğrudan tavana da kurun.

6. Tavan arası tavanı ve duvarları boyayın
Ardından, alçıpanı boyayın ve tavan aranızın gerçek bir yaşam alanı gibi görünmeye başladığını yavaş yavaş görmeye başlayın. Boyamadan önce yeni alçıpan astarlanmalıdır. Astardan sonra en az iki kat boya atınız, alçıpan mükemmel görünmesini sağlamak için. Tavan için alçıpan kullandıysanız, duvarlara başlamadan önce boyayın. Tavan arası odanız için renk seçerken, özellikle odanın az sayıda penceresi ve az doğal ışığı varsa, daha parlak seçenekleri göz önünde bulundurun.

7. Tavan arası katları seçin ve kurun
Ev tarzı tadilatınızla işiniz neredeyse bitti. Bir sonraki adım, zemini odaya uygun seçmek seçmek ve kurmaktır. Tavan arasında halılar iyi bir seçimdir çünkü gürültüyü azaltmaya ve zemine ekstra yalıtım eklemeye yardımcı olurlar. Seçtiğiniz zemin kurulum talimatlarını izleyin.

Bitmiş çatı katınızın keyfini çıkarın
Bir sonraki adım, yeniden tasarlanmış tavan arasını dekore etmektir! Şimdi, Tavan arası duvarları boyadıktan ve zeminleri bitirdikten sonra, odayı gerçek bir yaşam alanı yapmak için mobilya ve dekorasyonlara odaklanın.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Ev tadilatında kaliteli işler sunan bir şirket arıyorsanız, gideceğiniz yer Wilio'dur. Yalıtım, zemin değiştirme, yıkım ve duvar işleri, duvar boyama ve daha pek çok konuda uzmanlaşmış profesyonellerimiz var. Çatı altındaki alanınızı yeniden şekillendirmenin fiyatı genellikle projenizin kapsadığı metrekareye bağlıdır. Yalıtım, boya ve atık imha işleri dahil hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen bir proje oluşturun ve hizmet verenlerimiz size teklifler sunsun daha sonra onları değerlendirmek size kalmıştır tabiki yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.