Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Tavan arası İzolasyon

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Tavan arası İzolasyon

Tavan arası İzolasyon kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Tavan arası yalıtım

Son yıllarda, başlangıçta kullanılmayan tavan arası alanları bile yaşam alanlarına dönüştürüldü. Genellikle tavan arasını yeniden biçimlendirirken ek ısı yalıtımı kullanırız. Ama genel olarak neden iyi yalıtılmış bir tavan arasına sahip olduğunuzu düşündünüz mü? Tavanı yalıtarak, sadece çok fazla ısı değil, aynı zamanda paradan da tasarruf edersiniz. Çatı iyi yalıtılmalıdır, aksi takdirde kışın ısınma için büyük miktarda enerji kullanacaksınız ve yazın çatı ve tavan arası aşırı ısınır.

Çatı ne kadar karmaşıksa, ısı kaybı ve çatının fiyatı o kadar yüksek olur. Aksine - çatının parçalanması ne kadar küçükse, ısı kaybı o kadar az olur. Bu açıdan bakıldığında en avantajlı şekil, bir eyer çatıdır.

Çatı katı için alan kullanımı ile ilgili olarak eski bir evin yeniden inşasını planlarken temel gereksinim, binanın orijinal çatısının, kafesin inşası tarafından belirlenen gerekli şekle sahip olmasıdır.

Isı yalıtımının kalınlığı nasıl seçilir

Tavan arası yalıtımının kalınlığı, evin bulunduğu ortamın iklimsel taleplerine veya binanın ekonomik çalışması için gereksinimlere (normal, düşük enerjili veya pasif ev) bağlıdır. Dış hava sıcaklığı, iklim koşullarına ve yüksekliğe bağlıdır.

Isı yalıtımının kalınlığı, yapının özelliklerini, iklimi ve diğer faktörleri dikkate alan doğru bir hesaplama ile belirlenir. Her çatı için, dış ve iç koşullara göre bir termal koruma çeşidi seçilmelidir.

Tadilattan geçmiş tavan aranızı evde gerçek bir vaha haline getirmek için, yaz aylarında aşırı ısınma, kışın soğuk, düşen yağmur damlalarının gürültüsü ve diğer rahatsız edici unsurlardan şikayet etmemek için birçok ilkeyi, teknolojik prosedürü ve doğru malzeme seçimini takip etmeliyiz.

Tavan arasını yalıtmanın yolları

Yaşam alanı olarak kullanmak istediğimiz tavan arası ev, dikkatli bir planlama ve çatı yalıtımının uygulanmasını gerektirir. Her şeyden önce, önemli bir bina ayrıntısını küçümsememeliyiz - buhar bariyerinin doğru montajı.

Buhar bariyeri, içeriden ısı yalıtımının altına yerleştirilen ve yaşam alanından doğal nemin (su buharı) makas yapısına girmesini engellemesi gereken bir folyodan oluşur. İhtiyaç, mükemmel sızdırmazlıktır ve bu bazen tavan pencerelerinin ve sık yapısal değişikliklerin olduğu engebeli tavan alanında bir sorundur. Bu nedenle, yalnızca kendinize güvenmeyin, bunun yerine çatı yalıtım uzmanlarına danışın veya Wilio platformunda ünlü bir şirketin hizmetlerini kullanın.

Isı yalıtımının kendisine gelince, tavan arasına veya tüm çatının altına iki şekilde yerleştirilebilir - kirişler arasındaki boşluğu yalıtıyoruz veya üzerlerine yalıtım elemanları yerleştiriyoruz.

Interosseous yalıtım

Bu durumda, çoğunlukla mineral yün kullanılır, ancak iyi yalıtım özelliklerine (kenevir yalıtımı veya selüloz pullarından üfleme yalıtımı) sahip diğer ekolojik malzemeler de kullanılır. Bununla birlikte, bu tip tavan arası yalıtımı durumunda, ahşabın araya sokulan yalıtımdan farklı yalıtım özelliklerine sahip olduğu dikkate alınmalıdır, böylece yalıtımın arasına yerleştirildiği kirişler bir ısı köprüsü olabilir. Döşemeler bu nedenle kirişlerin altına yerleştirilir veya iki katmanlı yalıtım uygulanır - önce kirişlerin arasına ve sonra içeriden, kirişlerin altına.

Geçmişte, kirişlerin yerine termal köprüler oluşturulduğundan, en sık kullanılan kirişler arası yalıtım mevcut trendlere uygun değildir. Bunu çatının iç kısmından ince bir yalıtım tabakası ile sınırlamak mümkün olsa da bu pek de mutlu bir çözüm değildir.

Mertek izolasyonu

Aksine, merteklerin üzerine ısı yalıtımı yapılması en avantajlı seçenek olarak görülmektedir. Çatı kaplamasının kalınlığını artırmasına rağmen diğer yandan ısı köprüleri olasılığını ortadan kaldırır.

Kalıbın kapladığı serbest kirişlere, daha sonra çatı kaplamalarının döşendiği (torna için) bir sözde yalıtım şablonu tabakası (çoğunlukla polistirenden yapılmıştır) yerleştirilir. Kiriş izolasyon sisteminin avantajı, ısıl köprü riskinin ve ahşap kirişlerin ıslanmasına ilişkin sorunların % 100 ortadan kaldırılmasıdır. Ek olarak, inşaatçı kirişler arasında daha fazla iç alan elde eder. Eğimli bir çatıyı yalıtmanın zarif ve ekonomik bir yoludur.

Tavanı yalıtmak için kullanılan malzemeler

Malzeme açısından ısı yalıtımı köpük malzemeler (polistirenler, poliüretanlar, PVC, genleşmiş polistiren, PUR köpük, köpük cam), mineral lifli malzemeler (mineral yün) ve bitki malzemeleri (kenevir, reçine, saman) olarak ikiye ayrılabilir.

Alçıpan, şüphesiz günümüzün modern bir yapı malzemesidir ve tavan arası alanların yeniden inşasında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Tartışılmaz avantajı, kuru duvarcılık sistemleri arasında yer almasıdır. Onunla çalışmak için harç veya alçıya ihtiyacımız yoktur.

Şu anda, cam ve bazaltın bir kombinasyonu olan mineral yün, ısı yalıtımı üretiminde giderek daha fazla kullanılmaktadır. Mükemmel ısı yalıtımı ve kış ve yaz güneşine karşı koruyucu özelliklere sahiptir. Selüloz pulları, mineral yüne bir alternatiftir. Bu izolatörlerin her ikisi de, özellikle ulaşılması zor yerleri kapatmak istediğinizde bir avantaj olan üfleme izolasyonuna uygulanır.

Ekolojik açıdan hevesli insanlar, mükemmel ses yalıtımına sahip yenilenebilir kaynaklardan yapılmış sunta yalıtım levhaları şeklindeki yalıtım çözümünden memnun kalacaklardır.

Püskürtülen köpük, önemli ölçüde ısıtma masraflarından tasarruf edeceğiniz bir yalıtım şeklidir. Ek olarak, köpük güvenlidir ve tüm yıl boyunca yalıtım yapılabilir. Cam mineral yününden farklı olarak köpük, üzerinde termal köprülerin olmadığı sürekli bir yüzey oluşturur. Püskürtülen yalıtım yüzeye daha iyi yapışır ve çok stabildir. Hava şartlarından dolayı bile şeklini değiştirmez, küçülmez. Diğer bir avantajı ise tozsuz olması ve ozon tabakasına olumsuz bir etkisinin olmamasıdır. Çevreyi koruyan son derece ekolojik bir çözümdür.

Tavan arası izolasyon fiyatı

Tavan arası yalıtımı seçerken, bir bütün olarak yalıtım fiyatını dikkate almak gerekir. Tavan arası tadilatlarının çoğu aşağıdaki işlerden oluşur: çatı pencerelerinin montajı, çatı yalıtımı, alçıpan kaplama ve boyama. Tavan arası yalıtımın fiyatı, yalıtımın kalınlığı, yalıtımın türü, yalıtım yöntemi (mineral veya cam yünü döşemek, köpük yalıtımı üflemek veya enjekte etmek) ve tabii ki müteahhidin kendisi ve işinin maliyeti. 30 cm kalınlığında, buhar bariyerli ve işçili cam veya taş yününden yapılan ısı yalıtımının fiyatı 140 - 150 TL / m2 arasında değişmektedir. Yalıtım kalınlığı (yaklaşık 25 cm) için fiyat m2 başına 100-130 TL arasında değişmektedir. Alçı levha yalıtımının fiyatı m2 başına 35 ila 90 TL arasında değişmektedir.Alçıpan ile tavan arası kaplaması için fiyat, profesyonel olarak güçlendirilmiş ve eklemli yanmaz kaplama anlamına geliralçı levhalar, 180 TL / m2'dir. Son boyama yaklaşık 50 TL / m2'dir. İş için, ustalar yalıtım tesisatı için 0,10 sentten ücret alıyor. Genellikle, usta sizin için malzeme, yalıtım yöntemi ve diğer maliyetler dahil tüm işlemleri içerecek tek bir fiyat belirler.Çatı pencerelerinin montajı, çatı yalıtımı, ısıtma, montaj ve alçı levha montajı ile birlikte tavanın tamamen yeniden inşası için fiyattır. 2.600-7.100 TL / m2.

Ücretsiz bir fiyat teklifi isteyin

Her iyi usta sizin için ücretsiz bir teklif hazırlayacaktır. Kullanılacak malzemenin fiyatını (ev sahibi ile görüştükten sonra), bireysel işler için kırılmış fiyatları (işin kapsamına, yalıtım yöntemine, vb. bağlı olarak) içermelidir. Tavanın yeniden inşasından önce, her bir usta, alana bakmak ve kaç m2 malzeme alması gerektiğini ölçmek için bir inceleme için gelmelidir. Bazen malzemeyi kendiniz satın alırsınız ve zanaatkara sadece işin kendisi için ödeme yaparsınız. Her zanaatkar kendi aletlerini, iş kıyafetlerini ve iş için gerekli diğer araçları kullanmalıdır.

Ustanız izolasyona başlamadan önce birkaç adım atmanız gerekir. Tavan arasını temizleyin, uygulama hortumu eski mobilyalara girmemeli ve ustaların ihtiyaç duydukları her yere gitmeleri gerekiyor. Ek olarak, olukları kapatmalısınız.

Tavan arasını yalıtarak sadece tasarruf sağlamayacak, aynı zamanda binanın hizmet ömrünü, yangın güvenliğini ve sertifikalı polistiren ve mineral yün sistemleri sayesinde evinizin akustik konforunu artıracaksınız. Wilio ustaları her zaman en son teknolojiyi kullanır ve düzenli olarak eğitim alırlar.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Tavan arası yalıtımı, bulunması zor olabilecek bir hizmettir. Neyse ki Wilios, bölgede bu hizmeti sağlayabilecek kalifiye profesyoneller bulmanın kolay bir yolunu sunuyor. Makaslarınızda ister üflemeli yalıtıma, ister cam yünü montajına veya akıllı iklimlendirme membranına ihtiyacınız olsun, sizin için doğru kişiler bizde!