Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Taş ustası

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Taş ustası

Taş ustası kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Doğru taş ustasını seçmek

En görkemli katedrallerden en mütevazı kır evlerine kadar, taş ustaları sahip olduğumuz en güzel ve dayanıklı binaları inşa etmeye yardımcı olurlar. Böylesine uzmanlaşmış ve farklı bir alanda bir taş ustası bulmanız gerekiyorsa, zanaatını bilen ve ondan beklediğiniz ve talep ettiğiniz her şeyi sizin için yapmak için gerekli tüm bilgiye sahip bir kişi bulmanız önemlidir.

Karar verirken bilmeniz gerekenler

Sertifikaların yanı sıra deneyime de dikkat edin. Onu anladığınızdan emin olun. İşine nasıl giriştiğini sorun. Ondan her şeyi kapsayan ve ayrıntılı bir ödeme planı içeren bir teklif alın. İnşaat ruhsatları ve gerekli tüm inşaat yönetmelikleri hakkındaki bilgisini kontrol edin. Bir sonraki adımda ne yapacağınıza karar verin. Bu noktaları düşünmek, ustalarla buluşurken ve fiyat teklifi alırken neye bakacağınıza odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Taş ustaları, ister evlerde isterse bahçede olsun, geleneksel taş duvarların inşası ve bakımından tutun da, kapı eşiklerinin ve diğer taş kaplamaların oluşturulmasına kadar çok çeşitli işler gerçekleştirebilir. Bahçıvanlar gibi çeşitli kişiler, zanaatkarlar ve diğer ustalar, temel bir bahçe duvarı inşa etmek gibi belirli görevleri yerine getirme becerisine sahip olsalar da, bir uzman her zaman en iyi şekilde profesyonel iş yapmaya hazır olacaktır. Projeniz için arama yaparken, sizinkine benzer birçok görevi yerine getirmiş olanlarla konuşmak mantıklıdır. Portfolyolarının bir parçası olarak size gösterebilecekleri çalışmalarının önceki örneklerini görmenin yanı sıra, geçmişte çalıştıkları kişileri de onlar aracılığıyla ziyaret etmeyi planlayabilirsiniz.

Onlara sahip olabilecekleri nitelikler, işlerinin uzunluğu veya belirli işlerine nasıl ulaşacağınız hakkında sorular sormaktan çekinmeyin. Birçoğunun özel nitelikleri olacaktır. Diğerleri, yerleşik taş ustalarında çalışmak ve katedraller gibi özel projeler üzerinde çalışmak veya çeşitli kurslar almak için zaman harcamış olabilir. Diğerleri, daha deneyimli başka bir taş ustasıyla çırak olarak çalışarak öğrenmiştir.

Referanslarını bilmenin yanı sıra, seçtiğiniz potansiyel ustayı ne kadar insanca anlayacağınızı da değerlendirmelisiniz. Basitçe onunla iletişim halinde olacağınız ve iş sırasında ortaya çıkabilecek çeşitli konularda ona danışmanız gerekeceği için. İlk temas da çok şey anlatacaktır, daha duyarlı insanlar bir telefon görüşmesi sırasında da bunu bilecektir. Telefonda kibarlar mı, planlanan saatte toplantılara geliyorlar mı, proje hakkında çok soru soruyorlar mı? Bu kriterlere göre seçin.

İşin kapsamına bağlı olarak taş projeleri biraz zaman alabilir. Proje boyunca iyi iletişimi sürdürme yeteneği çok önemlidir. En iyi arkadaş olmak için çaba göstermeniz gerekmez, ancak profesyonel bir ilişkiniz olmalıdır - kendinizi rahat hissetmeniz ve ortaya çıkabilecek endişeler ve herhangi bir sorunu çözme hakkında açıkça konuşmanız gerekir.

Seçtiğiniz insanlarla iyi geçinmek anahtardır. Size her konuda bilgi vermekten, neyi ve nasıl yapacaklarını söylemekten gerçekten açık ve mutlu olmalılar. Geçmiş müşterilerle temas kurmak veya her şeyi açıklamak konusunda isteksiz görünüyorlarsa, bu kötü bir işarettir.

Değerlendirmenize yardımcı olacak sorular sormaya hazırlıklı olmanız gerekir. Kısayollarla hedefe ulaşan ve bir şeyi ihmal eden bir uzman istemezsiniz. Referans istemeye (ideal olarak onları görmek için) ve geçmiş deneyimlerini kontrol etmenin yanı sıra, günlük iş süreçlerini merak edin - sahada nasıl çalışacakları, projenizde normal bir iş günü nelerden oluşur, ne kadar spesifik gerekli görevler gerçekleştirilir, bunları merak edin.

Daha fazla fiyat teklifi alın

Alçak bir bahçe duvarının inşası gibi daha küçük işler karmaşık teklifler gerektirmeyecek olsa da, birçok büyük proje için en az üç uzman tarafından hazırlanan bir teklifin olması tavsiye edilir. Tekliflerinin ayrıntıları ve kapsamı, ilerlemeleri ve nitelikleri hakkında size çok şey söyleyebilir. Tüm tekliflerin benzer olduğundan emin olmak önemlidir - bunlar malzeme ve insan gücünün yanı sıra alt sözleşmeleri de içerir. Size fatura verip veremeyeceği de önemlidir.

Ayrıca teklifin, gerekli yıkım işlerinden malzemelerin kaldırılmasını içerip içermediği de dikkate alınmalıdır. En az üç bağımsız usta veya şirketten teklif almak, size gerçek maliyetler hakkında bir fikir verecek ve orantısız şekilde düşük veya gereksiz yüksek teklifleri belirlemenize yardımcı olacaktır. Bu size fiyatınızın kesin olup olmayacağını veya inşaat sırasında sözleşmelerde yapılacak ek değişiklikleri kabul etmeniz gerekip gerekmediğini söyleyebilir. Örneğin, büyük işler için birçok duvar ustası iskele işlerini taşerona verebilir ve kiralayabilir. Gerekli olup olmadığı ve bunun fiyata dahil olup olmadığı ile ilgilenen serbest meslek sahibi biriyle konuşun.

Doğru ve yazılı bir fiyat teklifi temelinde anlaştıktan sonra, size uygun bir ödeme planınız olduğundan emin olun. Yazılı bir sözleşme, yanlış anlamalar olmadan doğru yolda olduğunuzdan emin olmanın en iyi yoludur. Saygın bir uzman genellikle pahalı işlerin toplam değerini önceden beklemeyecek veya talep etmeyecektir. Ancak, küçük bir depozito nadir değildir. Birçok inşaatçı, iş ortakları adına malzeme satın alır ve bu maliyetleri karşılamak için önceden paraya ihtiyaç duymazken, büyük bir şantiyede yüksek maliyetlerle çalışan küçük bir şirketse, plana dahil edilebilir. Ödeme genellikle iş tamamlanana kadar ertelenir. Birçok serbest meslek sahibi, nakit para almaktan mutludur, ancak çoğu şu anda banka havalelerini kabul etmektedir.

Ayrıca bina yönetmelikleri hakkındaki bilgilerini kontrol edin

Taş ustasından talep ettiğiniz işin türüne bağlı olarak, bir inşaat ruhsatı almanız gerekebilir. Örneğin, yol boyunca bir duvar inşa ediyorsanız veya bir kaldırım yapıyorsanız, inşaata başlamadan önce bir inşaat ruhsatı veya yerel otoriteden onay için başvurmanız gerekecektir. Ancak, mevcut duvarlara yapılan onarımların çoğu herhangi bir raporlama yükümlülüğüne tabi olmayacaktır.

İyi bir profesyonel size hangi işi hemen yapabileceğini, bunun için yetkililerden izin almanız gerektiğini veya statik gibi başka belgelere ihtiyaç olup olmayacağını size söyleyebilmeli ve açıklayabilmelidir. Deneyimli taş ustaları en son gereksinimler ve yönetmelikler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Yapı ruhsatı veya yapılan işin denetlenmesi ihtiyacının farkında olmayan serbest meslek sahiplerine dikkat edin - yönetmeliklerin ihlali ağır para cezalarına neden olabilir ve işi sonlandırmanız veya tamamlanmış projeleri elden çıkarmanız ve iade etmeniz gerekecektir. Yatırımcı genellikle bunun farkında bile değildir. İyi bir uzman onu bu gerçeğe karşı uyarmalıdır.

İnşaattan sonra ne olacağı konusunda anlaşın

Herhangi bir inşaat projesinde, komplikasyonların ve sorunların ortaya çıkma olasılığı vardır. Bu sorunlar genellikle ancak işin teorik olarak sona ermesinden ve serbest meslek sahibi bir kişinin başka işlere aktarılmasından sonra kendini gösterebilir. Bu koşullarda, işine devam etmek ve işin bitiminden bu yana kendini göstermiş olabilecek eksiklikleri düzeltmek için şantiyeye dönmekten mutlu olan serbest meslek sahibi bir kişiyi işe almak mantıklıdır. Bazı uzmanlar bunu orijinal ev sahiplerinin sözleşmelerine dahil ederken, diğerleri daha gayri resmi bir çözüm sunacaktır. Buna nasıl tepki vereceğini kendiniz göreceksiniz. Böylesine güzel "küçük şeyler" temelinde bile doğru kararı verebilir ve projeniz için tam da ihtiyacınız olan her şeyi sizin için ve en yüksek kalitede yapacak olan usta taş ustasını kiralayabilirsiniz.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Taş ürünleri firması seçmenin faydaları nelerdir? Taş, inşaatta en dayanıklı malzemelerden biridir. Bu, yoğun trafiğe dayanacağı ve herhangi bir büyük onarım gerektirmeden yıllarca dayanabileceği anlamına gelir. Bu nedenle giderek daha fazla insan, mezar taşları, zeminler, mutfaklar ve şömineler dahil olmak üzere her alanda taş ustalarından kaliteli hizmetler sunan Wilio gibi şirketlere yöneliyor. Bu kadar geniş bir hizmet yelpazesiyle, ihtiyaçlarınız için mükemmel bir şey bulabileceksiniz - ne olursa olsun!