Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Taş Kaplama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Taş Kaplama

Taş Kaplama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Doğal taş zeminler

Zemin malzemeleri arasında doğal taştan daha şık ve lüks yoktur. "Doğal taş" terimi, herhangi bir sentetik veya yapay taş ürününün aksine doğal olarak oluşan taşları ifade eder. Zemin yapmak için kullanılan yaygın doğal taşlar arasında kayrak, mermer, kireçtaşı, traverten, granit ve kumtaşı bulunur - her biri biraz farklı özelliklere sahiptir ve bu onlardan yapılan zeminler için de geçerlidir. Belirli bir konuma uygun olup olmadığını görmek için satın almayı planladığınız her bir taş yer karosu türünün özelliklerini anlamak önemlidir. Doğal taş karo satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç genel faktör vardır.

Emilim derecesi

Malzemenin ne kadar gözenekli olduğunu ifade eder. Ne kadar emici olursa, taş lekelenmeye o kadar yatkındır. Emici taş, dona maruz kaldığında çatlaklardan zarar görmeye de eğilimli olabilir. Doğal taşlar, hızları ve emme kabiliyetleri açısından büyük farklılıklar gösterir, kumtaşı en gözenekli ve granit su emilimine en fazla geçirimsizdir.

Doğal taş kaplamayı seçerken aklımızda tutmamız gereken şeylerden biri emilim seviyesi. Emme oranı en yüksek olan doğal taş ve ondan yapılan karolar hiçbir nemli ortamda kullanılmamalıdır. Bununla birlikte, genellikle dahili kullanım için uygun kabul edilirler. Orta derecede emicidirler, daha az emme kapasitesine sahiptirler, bu nedenle sıvılara daha fazla maruz kalırlar ve bakım sırasında daha fazla dikkat gerektirirler. Düşük ve orta trafikli iç ve dış mekan kullanımı için uygundurlar.

Geçirimsiz malzemeler sıvı emilimine dirençlidir ve bu nedenle bakımı daha kolay olacaktır. Genellikle ticari tesislerde kullanılırlar. Kumtaşı genellikle doğal taşın en gözenekli malzemesidir. Traverten, kireçtaşı ve arduvaz orta emiciliğe sahipken, granit nispeten su geçirmezdir. Cilalı malzemeler ayrıca yontulmuş malzemelere göre daha az su emer.

Bazı uzmanlar, malzemelerin kalitesini değerlendirmek için bir sınıflandırma sistemi kullanır. Bu, karonun boyutu, şekli ve kalınlığı ile yüzeyinin durumu ile ilgili olabilir. Çoğu sınıflandırma sisteminin üç kalite seviyesi vardır: Seviye 1, yüksek kaliteli ve tek tip malzemeler için geçerlidir. Aşama 2, talaş, çizik veya düzensiz yüzeyler gibi küçük kusurları olan malzemelerden oluşur. Sınıf 3, malzemelerin boyut, şekil, yüzey veya yongalarda büyük kusurları vardır, bu da onları yalnızca vurgu olarak veya belirli rustik dekoratif uygulamalar için uygun kılar.

Sürtünme katsayısı

Farklı malzemelerin ne kadar kaygan olduğunu gösterir. Katsayı ne kadar yüksekse, kaplama o kadar güvenli olur. Bu faktör özellikle banyolar ve mutfaklar gibi nemli ortamlarda ve ayrıca trafiğin yoğun olduğu ticari alanlarda önemlidir.

Bazı doğal taş zemin malzemeleri, diğerlerine göre dış mekan kullanımına daha uygundur. Yukarıdaki faktörlerin çoğu, malzemenin açık bir ortamda kullanılması gerekip gerekmediğini belirleyecektir. Emici malzemeden yapılan kaplama, kir ve asit yağmuru nedeniyle renk değişimine ve donup yayıldığında çatlamaya maruz kalacaktır. Düşük sürtünme katsayısına sahip taşlar, yağmurlar ve sağanak kar yağışı sırasında da kayma riski oluşturacaktır.

Doğal taş malzemeler milyonlarca yıldır yeraltında oluşmuştur ve genellikle çeşitli elementler içerir. Bazen bu malzemelerde, taşın yüzeyinde parlak kırmızı veya kehribar tonları gösterebilen demir bulunur. Dış ortamdaki sorun, bu demir izlerinin oksitlenebilmesidir, bu da karoların paslı görüneceği anlamına gelir. Bu, tüm kaldırımın zamanla bozulmasına neden olabilir.

Doğal taş zemin kullanmanın avantajları

Doğal taş zeminlerin iyi bir seçim olmasının estetik ve pratik birçok nedeni vardır. Her bir taş parçası, her zemin uygulamasını benzersiz kılan, toprağın benzersiz bir eseridir. Kullanıldığı her kat diğerlerinden farklı olabilir. Dağlardan gelen taşın özellikleri, yaşam alanlarına doğal dünya ile doğrudan ve sonsuz bir bağlantı verebilir. Yapay yapı malzemelerinin böyle bir yeteneği yoktur. Taş karolar doğal, çevreyi kirletmeyen ve ekolojik parçalardır. Yerel olarak çıkarılmış taşları satın almak, taşımacılığın çevresel etkisini azaltabilir.

Doğal taş zemin kullanmanın dezavantajları

Granit ve arduvaz haricinde, doğal taş oldukça gözeneklidir ve kaplama yüzeylerini korumak için düzenli olarak bir emprenye maddesi ile işlemden geçirilmesi gerekir. Mermer gibi bazı cilalı malzemeler kolayca çizilebilir. Diğer taşlar çok kırılgandır ve ayrılması kolaydır. Doğal taş döşeme malzemeleri satın alırken, biraz araştırma yapmak ve satın aldığınız malzemenin özelliklerini anlamak önemlidir. Kaplamanız gereken özel konumunuza uygun olup olmadığını ve ne kadar bakım gerektireceğini öğrenin. Bir satın alma işlemi yapmadan önce bayinize sorun ve taşı iyice inceleyin.

Doğal taş, zeminlerini iyileştirmek ve mülklerinin değerini artırmak isteyen ev sahipleri için en iyi malzeme seçimidir. Seçim yaparken, iç mekanın tercihlerini, maliyetleri ve kullanım amacını ve işleyişini dikkate almak gerekir. Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, işte doğal taş zeminler için en iyi beş seçenek.

1. Mermer. Doğal taş zeminlerin kralı olarak klasisizm ve zarafet isteyen ev sahipleri için en iyi seçimdir. Pahalı bir döşeme malzemesidir ancak cilalı mermer zeminlerin görünümü, özellikle krem ​​çeşitleri, kesinlikle yatırıma değer. Mermer zemin döşeyen ev sahipleri, diğer her türlü doğal taşların bakımını yapmanın yanı sıra, onları korumak için hazırlıklı olmalıdır. Neyse ki, bu tür yüzeyler için güvenli ve uygun bir temizleyicinin mevcudiyeti sayesinde, bu kolay bir iştir.

2. Granit. Bu tip taş genellikle mutfak ve banyodaki tezgahlarda kullanılır, ancak yoğun trafiğin beklendiği yaşam alanlarında da zemin malzemesi olarak şiddetle tavsiye edilir. Granit, mermerden daha ağır ve dayanıklıdır. Aynı zamanda daha az gözeneklidir, bu da renk değişikliğine çok yatkın olmadığı anlamına gelir. En çekici mermer renkleri daha açık olma eğilimindeyken, granit daha koyu tonlarda, özellikle kırmızı ve yeşil damarlarda daha iyi görünür.

3. Kumtaşı. Antik Roma'daki inşaatçılar, çoğunlukla dekoratif iç mekan uygulamaları için kumtaşı kullandılar. Bir döşeme bileşeni olarak kullanıldığında, genellikle yürürken ağır bir şekilde yüklenmemiş tören alanları içindi. Kumtaşı, mermerden daha fazla bakım gerektiren ince bir taştır. Görünümü açısından güneybatı ve İspanyol sömürge mimarisine sahip evler için idealdir.

4. Fayans taşı. Geçmişte daha çok havuz alanları, güneşli alanlar ve bahçe yolları gibi dış mekan zeminlerinde kullanılıyordu. Artık rustik görünüm iç dekorasyon açısından popüler hale geldiğinden, giderek daha fazla ev sahibi mutfak, yatak odası ve oturma odası için fayans taşı seçiyor. Çini taşın estetik avantajlarından biri asimetrik şekillerde mevcut olması, yani mozaik tarzlarda düzenlenerek göz alıcı zemin yüzeyleri oluşturabilmesidir. Kiremit taşı, doğal ve cilasız görünümüyle daha güzel görünür. Bakımı kolaydır ve genellikle ekonomiktir.

5. Kireçtaşı. Mısır piramitlerini inşa edenler, güzel eserlerini örtmek için kireçtaşı kullandılar. Ancak, sızdırmazlık maddelerini tanımadılar, binlerce yıl sonrasına kadar mevcut olmadılar, bu da büyük hasar ve erozyona neden oldu. Kireçtaşı çok dayanıklıdır, ancak aynı zamanda çok gözeneklidir, bu da ev sahiplerinin yer karolarının sık sık temizlenmesi ve sızdırmazlığı için hazırlıklı olması gerektiği anlamına gelir. Bazı hafif kireçtaşı çeşitleri mermere çok benziyor.

Granit ve doğal taş zeminlerin nasıl temizleneceği ve bu tür yüzeylerin hiç uygun olup olmadığı ve özellikle evinize veya yaşadığınız ortama uygun olup olmadığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, mevcut iç mekan veya dış mekanla ilgileniyor olun, iletişime geçin. Doğal taştan taş döşeme üretimi yapan firmalara, mevcut tüm seçenekleri ve olası alternatifleri öğrenebilirsiniz.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Taş döşeme, herhangi bir bina veya bahçe tasarımının ayrılmaz bir parçasıdır. Eviniz için doğal, zamansız ve davetkar bir ortam yaratır. Taş döşeme konusunda en iyi kararı vermenize yardımcı olacak bazı adımlar şunlardır: 1) Bu konuyu bilen profesyonellere danışın - Taş döşemeciler, projeniz için ne tür taşların uygun olduğu, nasıl yapılacağı konusunda size profesyonel tavsiyelerde bulunacaktır. ihtiyacınız olan birçok metrekare ve daha fazlası. 2) Fiyatı düşünün - Taş döşeme maliyeti genellikle m2'ye (metrekare) bağlıdır. Nereden sipariş verdiğinize (yerel tedarikçi veya çevrimiçi perakendeci) bağlı olarak farklı fiyatlar bulabilirsiniz. Fiyatları karşılaştırın ve akıllıca seçin! 3) Bakımı düşünün - Taş döşemenizin uzun süre dayanacağından emin olmak istiyorsanız, biraz bakım yapmanız gerekecektir. Taş finişerleri, taşların yılda bir kez doğal yağlar veya diğer dolgu macunları ile kaplanmasını tavsiye eder. Birçok kişi, taş döşeme ile çalışmanın ve hasar gördükten sonra onları tamir etmenin ne kadar karmaşık olduğunu bilmiyor! Wilio, bu alanda uygun fiyatlarla kaliteli hizmetler sunacak bir uzman bulmanıza yardımcı olabilir: - projeniz için doğru taş türünü seçme konusunda danışmalar; - gerekli malzeme miktarının hesaplanması; - kurulum süreci (fazla malzemenin kesilmesi); - bloklar arasındaki derzlerin doldurulması. Ve çok daha fazlası - ne zaman ihtiyacınız olursa biz buradayız. Wilio, bu alanda uygun fiyatlarla kaliteli hizmetler sunacak bir uzman bulmanıza yardımcı olabilir: - projeniz için doğru taş türünü seçme konusunda danışmalar; - gerekli malzeme miktarının hesaplanması; - kurulum süreci (fazla malzemenin kesilmesi); - bloklar arasındaki derzlerin doldurulması. Ve çok daha fazlası - ne zaman ihtiyacınız olursa biz buradayız. Wilio, bu alanda uygun fiyatlarla kaliteli hizmetler sunacak bir uzman bulmanıza yardımcı olabilir: - projeniz için doğru taş türünü seçme konusunda danışmalar; - gerekli malzeme miktarının hesaplanması; - kurulum süreci (fazla malzemenin kesilmesi); - bloklar arasındaki derzlerin doldurulması. Ve çok daha fazlası - ne zaman ihtiyacınız olursa biz buradayız.