Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Tamirci, Çatıcı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Tamirci, Çatıcı

Tamirci, Çatıcı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Doğru çatı örtüsünü seçmek

Doğru çatı kaplama uzmanını seçerken akılda tutulması gereken bazı önemli şeyler vardır. Bu makalede, size adım adım yol göstereceğiz:

 • İşi kanıtlanmış birini seçin
 • Çatının durumunu iyi kontrol edecek birini seçin
 • Düşündüğünüz her ustadan ayrıntılı bir teklif alın
 • Çatı ustasının güvenlik ekipmanını doğru kullanıp kullanmadığını öğrenin
 • Her bir profesyonelin ekipman kiralama maliyeti hakkında önceden bilgilendirildiğinden emin olun
 • Asla tutarın tamamını peşin ödemeyin!
 • Zanaatkarın belirli bir derneğin üyesi olduğundan emin olun.
 • Tamamlanan işin, sözleşmeyle kabul ettiğiniz durumda olup olmadığını kontrol edin

Her birine biraz daha derin bakalım. Kesinlikle çok özel deneyime sahip birini seçin. Hangi çatınız var? Sazdan, kiremitli çatılar ve düz çatı onarımları çok farklı beceriler gerektirir, bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz benzer işleri yapma konusunda özel deneyime sahip bir ustaya karşı dikkatli olun. Hasan B., 11 yıldır bir çatı ustası ve Wilio sunucusunda 200 olumlu eleştiriye sahip. Şöyle açıklıyor: “Kiraladığınız çatı ustasının işinizi yapma konusunda gerçek deneyime sahip olduğundan emin olun, özellikle de büyük bir projeyse - örneğin yepyeni bir çatı gibi. Çoğu çatı ustası, kiremitlerle çalışma deneyimine sahip olacaktır - ancak birçok düz çatı projesi, bazı çatı ustalarının fazla deneyime sahip olmayacağı fiberglas ve diğer daha modern malzemelerin kullanımını içerir.

Özellikle büyük çatı kaplama işleri için, önceki bir müşteriyle şahsen konuşmaya çalışın

Kendisinin açıkladığı gibi, iyi bir çatı kaplama uzmanı geçmiş projelerle övünmek ister: “Normal şartlar altında, potansiyel bir müşteriye portföyümüzü gösterirdik - örneğin bir tablette. Ve müşterinin bizden istediği işe benzer bir iş varsa, birbirleriyle konuşabilmeleri için eski müşteriyle iletişime geçmeyi teklif ederiz. "

Bu alanı ayrıntılı olarak inceleyecek birini seçin

Ev sahibinin bakış açısından, sorunu kendisi tanımlayamadığı veya projeye dikkatlice bakamadığı için çatı kaplama işi özellikle gizlilik içinde örtülebilir. Hasan B.'nin vurguladığı gibi, çatıyı derinlemesine inceleyecek ve fotoğrafla belgeleyecek bir çatı ustası seçmek gerçekten önemli. Fiyat teklifi almak istediğiniz her çatı kaplama uzmanının performansını gerçekten kontrol ettiğinden emin olun. Çatı sızdırmazsa, zemin gerçekten herhangi bir kusur göstermeyecektir! Her çatı ustası çatıdaki soruna bakmalı ve eksiklikleri gidermek için bir çalışma planı oluşturmalıdır.

Hasan B .: “Çalışan mekanı incelerken size sorunun ne olduğunu ayrıntılı olarak açıklamalı ve size ayrıntılı fotoğraflar göstermelidir. Ev sahibinin etkilenen bölgeyi kendisinin değerlendirmesi olası olmadığından, bu özellikle çatı sorunları söz konusu olduğunda önemlidir. "

Düşündüğünüz her profesyonelden ayrıntılı bir teklif alın

Her bir çatı ustası size olası tüm maliyetlerin dökümünü içeren açık ve ayrıntılı bir yazılı teklif sunmalıdır. Bunlar şunlar olabilir:
 • İş - herhangi bir alt yüklenicinin işe alınması dahil
 • KDV ve diğer vergiler dahil malzemeler
 • Otopark ücretleri
 • Atık bertaraf maliyetleri
 • Diğer alet veya ekipmanların kiralanması
 • Site güvenliği veya ekipman - örneğin çit veya portatif tuvalet
 • Her teklif ayrıca ücret yapısını açıklamalıdır (saat başına mı, günlük mü yoksa tüm iş için sabit bir oran mı?) Ve bazı ödemelerin ne zaman yapılması gerektiğini vurgulayın. Örneğin, herhangi bir malzeme için önceden ödeme yapmanız beklenir mi? Yoksa tüccar tüm projeyi tamamladıktan sonra ödeme yapmaktan mutlu mu?

Son olarak, her öğe ayrıntılı bir iş tanımı içermelidir. Benzer ürünleri karşılaştırabilmek için iletişim kurduğunuz tüm ustalardan aynı bilgileri aldığınızdan emin olun. Ve teklifte herhangi bir detayın eksik olduğunu düşünüyorsanız, sormaktan korkmayın.

Ücretsiz fiyat teklifi almak

Bölgenizdeki profesyonel çatı ustalarıyla tanışmanıza ve bugün gerçek fırsatlar elde etmenize yardımcı olacağız. Tesisatçının güvenlik ekipmanlarını doğru kullanıp kullanmadığını öğrenin. Ancak, çatı ustası, ekipmanını güvenli ve yasal bir şekilde nasıl kullanmayı planladığını size kolayca açıklamalıdır. Her kişiye ekipman kiralama maliyeti hakkında önceden bilgi verildiğinden emin olun. Belirli ekipmanların kiralanması büyük olasılıkla önemli maliyetlere yol açacaktır - bu nedenle, seçtiğiniz zanaatkarın herhangi bir ek ücret hakkında önceden bilgilendirilmesi önemlidir. Hasan B. şöyle açıklıyor: "Uzmanın kullandığı ekipmanla ilgili olarak, bu gerçekten sadece bir tercih meselesi. Örneğin, iş gerektirmedikçe asla iskele kullanmam. İskele kullanan bir çatı ustasını kabul etmekte yanlış bir şey yoktur, ancak ev sahibi kiralamanın pahalı olduğunun farkında olmalıdır, bu nedenle serbest meslek sahibi, siz bunları kabul etmeden önce bu artan maliyetleri size önceden bildirmelidir. İdeal olarak, tekliflerine işçilik ve her türlü malzemeden ayrı olarak iskele maliyetini dahil etmeleri gerekir. "

Asla tutarın tamamını peşin ödemeyin!

Bazı çatı uzmanları, iş tamamlanana kadar ödemeleri beklemeyi sever. Diğerleri, özellikle daha büyük projeler için önce depozito için başvurabilir. Ancak işe başlamadan önce % 25'ten fazla ödeme yapmamalısınız; ve tam meblağı peşin isteyen bir ustaya asla iş vermeyin. "Yağmur yağana kadar ödemeyi erteleyip erteleyemeyeceğinizi çatı ustasına sormaktan korkmayın! Bu şekilde düzeltmeyi doğru bir şekilde test edeceksiniz. İşine güvenen iyi bir uzmanın bununla bir sorunu olmamalıdır. "

Tüm onarımdan fotoğraflar isteyin

Ödeme yapmadan önce, zanaatkardan iş süreçlerinin fotoğraflı dokümantasyonunu istemelisiniz: “Zanaatkarın bitmiş işin çok sayıda fotoğrafını çektiğinden ve bunları size verdiğinden emin olun. Bu şekilde, ödeme yapmadan önce çatlak fayanslar veya aşırı silikon kullanımı gibi pek doğru olmayan herhangi bir şey hakkında onu uyarabilirsiniz. Aslında, fotoğraf çekmek için dronları gönderiyoruz - özellikle çok çalıştıktan sonra. "

Müşteriler evin havadan bir görünümünü ve yapılan işin kolayca yaklaşabilecekleri yüksek kaliteli ayrıntılı resimlerini alacaklar. İşi bitirdikten sonra bir şeyler ters giderse, teftişe orijinal şirket dışında bir şirket dahil etmekten korkmayın. Asıl şirket ne yapılması gerektiğini sorgulamaya çalışırsa, profesyonel bağımsız bir ikinci görüş alacaksınız. İhtiyacınız olursa diye arka cebinizde taşıyabileceğiniz fazladan bir parça.

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Çoğu insanın sorduğu yaygın bir soru, "Çatı onarımım ne kadar sürer?" Bunun cevabı bir dizi faktöre bağlıdır. İlk olarak, yapılabilecek birkaç farklı çatı onarımı türü vardır ve her türün kendi zaman çerçevesi vardır. Bazı çatı onarımları kolaydır ve birkaç saat içinde yapılabilirken, bazılarının tamamlanması daha fazla zaman alır ve bir veya iki gün kadar sürebilir.

Bir çatı ustası veya uzmanı ne yapar? Çatı kaplama, bina inşaatının en önemli parçalarından biridir. Binanın üst kısmını kaplar ve her türlü hava şartlarından korur. Bu yüzden sadece profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Bir çatı ustası, çatıların montajı, onarımı ve bakımı konusunda uzmanlaşmış bir kişidir.

Çatı kaplama hizmeti, insanların evlerinin bakımı söz konusu olduğunda sahip oldukları ana harcamalardan biridir. Çatılar bir evin dış cephesinin en büyük parçasıdır ve aynı zamanda en önemli parçalarından biridir. Bu nedenle, birçok ev sahibi, kendileriyle ilgili herhangi bir büyük sorun yaşamamak için çatılarına sık sık bakım yaptırdığından emin olmak ister.

Çatı kaplama, bir evin en önemli yönlerinden biri olmasına rağmen, birçok ev sahibi için ortak bir sorundur. Çatılar her türlü hava koşuluna maruz kalır ve çoğu zaman dolu, şiddetli yağmur ve hatta kuvvetli rüzgarlardan zarar görür. Mülkünüzü su hasarından korumak istiyorsanız, çatınızı sık sık kontrol etmeniz ve herhangi bir sorunu derhal gidermeniz gerekir, aksi takdirde gelecekte çok daha ciddi sorunlara yol açabilirler.

Çatı ustaları nitelikler, sertifikalar ve lisanslar gerektirir. Çatı ustası olmak kolay değil. Yıllarca süren bir eğitim ve deneyim gerektirir. Çatı kaplama, kaliteli işi tamamlamak için dikkatli planlama, malzeme ve ekipman gerektiren yetenekli bir ticarettir. Bir çatı kaplama işinin kalitesini, kullanılan malzemelerin kalitesi, bunları döşeyen işçilerin becerileri ve çatının en başından nasıl tasarlandığı gibi bir dizi farklı faktör etkileyebilir.