Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Taban Plakası, Bina Temelleri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Taban Plakası, Bina Temelleri

Taban Plakası, Bina Temelleri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Evimin temellerini atacak bir uzman nasıl bulunur?

Kendi başınıza yetenekli bir inşaatçı bulmak çok zaman alabilir. Komşulara ve tanıdıklara sormak eğlenceli değil, çünkü herkesin işin kalitesi için farklı gereksinimleri vardır ve bu nedenle, temellerin inşası ve taban plakasının dökülmesi ve parlatılması dahil hemen hemen her konuda uzmanlar bulacağınız bir Wilio vardır. Tek yapmanız gereken, Wilio için ondan neye ihtiyacınız olacağını ayrıntılı olarak açıklayacağınız bir talep girmek. Ardından talebinizi değerlendirip yayınlayacağız ve siz yalnızca en iyisini seçebileceğiniz yetenekli ustalardan teklifler alacaksınız.

Taban plakasını kendim yapabilir miyim?

Bir taban plakası oluşturmak eğlenceli değil. Gerçekten usta inşaatçıların yetenekleri ve deneyimlerine ihtiyaç vardır. Binaların veya evlerin inşası, aslında, inşa ettiğimiz her şeyin sağlam temeller üzerinde durması gerekir ve gerekli deneyime sahip belirli bir alt zemin için ne tür beton kullanılacağını bilen uzmanların ellerine bırakılması en iyisidir. Bu bilgi gerçekten çok önemlidir, çünkü belirli ilkelere uyulmazsa, taban plakası çatlayabilir ve yeni bir evde sorunlara neden olabilir. Eviniz zaten inşa edilmiş olacağından bu sorunları çözmek çok zordur.

Bir temel uzmanının özel eğitime ihtiyacı var mı?

Çoğu inşaat temeli uzmanının en az orta dereceli bir meslek okulundan inşaat işlerine odaklanmış olarak mezun olmuş, ancak zamanla deneyim kazanmış olanlar da var. Profesyonel deneyime sahip olduğundan emin olun, emin değilseniz ona geçmişte yaptığı projeleri sormayı deneyin. Size eski çalışmalarının bazı fotoğraflarını göstermesine izin verin. İşinden eminse, eski müşterileri sizinle iletişime geçirmekten kesinlikle mutluluk duyacaktır. Daha sonra arayıp müteahhitle olan deneyimlerini de sorabilirsiniz.

Temelleri inşa etmek bana ne kadara mal olur?

Temelin inşaat bedeli gerekli parametreler olmadan döşemeyi tahmin etmek zordur. Her şey arka plana, binanın bir yamaçta mı yoksa düz bir yüzeye mi yerleştirileceğine, binanın geçmişte bir kuyu veya bir mahzen olduğu yerde durup durmayacağına bağlıdır. Aynı zamanda, birçok tip olduğu için beton seçimi için farklı seçeneklere de bağlıdır. Bununla birlikte, deneyimli bir inşaatçı, temeliniz için hangi betonun en iyi olacağını size söyleyebilmelidir. Ayrıca, fiyat da inşaatın yılın hangi zamanında yapılacağına bağlıdır. Beton, örneğin kışın kötü ve uzun süre de sertleşir. Daha sonra ısıtıcılarla kurutmaya yardımcı olmak gerekir ve bu da temellerin maliyetini artırabilir, beton da ıslak veya nemli ortamda, örneğin dışarıda yağmur yağdığında sertleşmez. Sıcak yaz aylarında inşaata başlamayı düşünün çünkü bu maliyetleri büyük oranda düşürecektir.

Temellerin inşası için fiyat ne olmalıdır:

Haritacılar tarafından temellerin döşenmesi, ekskavatörlerle kazı, temel şeritlerinin işaretlenmesi, temel derzlerinin temizlenmesi, kurulum paratonerlerin montajı, gerekli fitinglerin montajı, IS tesisatı (su, elektrik, kanal, vb.), betonlama, kalıp, donatı montajı, betonun vibrasyon tekniği ile sıkıştırılması, taban plakasının kalıp ve betonu bunların hepsi gözününde bulundurularak toplam maliyet hesaplanır.

Taban plakasının uygulanması ne kadar sürer?

Gerekli tüm görevlerle ilgili uygulama yaklaşık 10 gün sürer bu elbette binanın büyüklüğüne, karmaşıklığına ve ayrıca hava durumuna bağlıdır. Bu günlerden sonra temel döşemeniz penetrasyon kaplama, su yalıtımı uygulamasına hazır olacak ve üzerine koruma malzemelerini serebilirsiniz ve temeliniz uzun yıllar dayanacaktır.

İnşaat uzmanıyla yapımdan önce buluşmak gerekli mi?

Evin yapılacağı yerde bir uzmanla görüşmek, onu planla tanıştırmak, projeleri göstermek kesinlikle daha iyidir. Uzman, inşaatın hızını ve maliyetini etkileyen faktörlere bakabilecektir. Bu faktörler şunları içerir: arazinin eğimi, toprak altı, kalıp bloklarının yüksekliği ve dökme betonun kalınlığı. Usta ayrıca, işçileri ve aletleri olan arabaların yanı sıra betonlu bir mikser ve bir beton pompasının da karaya gelip gelmeyeceğini görecektir.

Taban plakasının kalitesini neler etkiler?

Temel döşemesinin kalitesi esas olarak yapının üzerinde duracağı toprağın bileşiminden etkilenir. İnşaata başlamadan önce gerçekten arazinin ve toprağın bileşiminin yanı sıra hafriyat sahasında elektrik, su veya kanal olup olmadığını bilmek gerekir, çünkü bütçenizi birkaç kat artıracak küçük sorunlara neden olmaz. Doğru beton seçimi de önemlidir. Ancak bunun için endişelenmenize gerek yok, deneyimli bir usta, sizin için en uygun olanı kesinlikle size bildirecektir.

Taban plakası ile taban şeridi arasındaki fark nedir?

Taban şeritleri

Bu tip aşağıdakilerden biridir, en yaygın olarak aile evlerinin temelleri için kullanılır. Bu tür temel şeritleri, her bir taşıyıcı duvar, basamak eğimi, baca ve 150 mm'den daha kalın olan tüm bölmelerin altına kazılacaktır. Bu tür şeritlerin genişliği, zeminin taşıma kapasitesi temelinde yapılan statik bir hesaplamaya bağlıdır. Bununla birlikte, genellikle duvarın kalınlığına her iki tarafta 100 ila 150 mm eklediğimizde, duvarın kalınlığı temelinde hesaplanırlar. Ev inşaatı durumunda temel şeritleri için taş ve düz beton, daha büyük binalar ve daha ağır yükler durumunda ise takviye için betonarme kullanılır.

Temel şeritlerinin avantajları

-Betondan tasarruf edin, beton yalnızca kazılan şeritlere dökülür bu nedenle neredeyse üçte bir ila bir buçuk oranında tasarruf sağlanır.

Temel şeritlerinin dezavantajları
- Çok tolere edilemeyen (uzman tarafından belirlenecek) topraklarda kullanılamazlar. Bu gibi durumlarda, kazılan şeridin orantısız bir şekilde geniş ve uygun şekilde takviye edilmiş olması gerekir
- Bu şeritler zemin nemine karşı yalıtılmamıştır, bu nedenle malzemenin kendisi buna dayanmalıdır.

Taban plakaları

Taban plakası, onlarca santimetre derinliğinde bir betonarme döşemedir. Taban plakası esas olarak şu durumlarda kullanılır: zemin çok yük taşımadığında veya plakanın altında zemin basınçlı su olacağı zaman (sörveyör tarafından kontrol edildikten sonra). Taban plakası ayrıca statik hesaplamalara göre çok geniş taban şeritleri yapılması gerektiğinde kullanılır. O zaman bunları tek bir tabakta birleştirmeniz ekonomik olarak da daha avantajlıdır. Taban plakasının kalınlığı 600 ila 1200 mm'dir, ancak ağırlığının yüksek olduğu ve bu nedenle yaklaşık 100 mm oturabileceği dikkate alınmalıdır ancak temel döşemesinin uygulanması, temel şeritlerinin uygulanmasından daha finansal olarak talep etmektedir.

Tekil temeller

Bu tip temel, binanın destekleyici yapısının kolon, merdiven, baca veya elektrik hatları olacağı durumlarda kullanılır. Bu tip bir temel ile, gerekli miktarda betonun döküldüğü şantiyede derin inşaat çukurları kazılır. Sertleştikten sonra, kolonlar nokta temeller üzerine serilir ve dikey takviye veya çelik levhalarla bir kolona bağlanır. Bataklık gibi kötü ve engebeli bir zemine dikilmiş ahşap kütükler. Bu yığınlar derin ve sağlam bir temel oluşturur. Onlarla örneğin, neredeyse tüm şehrin böyle bir temel üzerine oturduğu Venedik'te karşılaşabiliriz.

Tavsiye ve ipuçları

1. Ciro Alıntıları
Tanıdıklarınıza temellerinizi dökmek ve farklı firmalardan teklif istemek için doğru uzmanı aramakla vakit kaybetmeyin. Talebinizi girin ve yakında doğrudan bölgenizden inşaat işleri için yetenekli ustalardan teklifler almaya başlayacaksınız.

2. Bütçenizi aşmayın
Taban plakası dökülme fiyatları gerçekten farklı olabilir. Ancak Wilio ile birkaç teklifi kolayca karşılaştırabilir, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

3. En iyi temel uzmanlarını bulun
Güvenebileceğiniz kaliteli işler elde etmek için makul bir fiyata bölgedeki en iyi derecelendirilmiş ustaları işe alın.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

İstediğiniz yerde bir ev veya iş yeri inşa etmek kolay bir iş değildir. Temelin, inşa ettiğiniz şeyin ağırlığını taşıyacak kadar güçlü olduğundan ve duvarlarınızın düz olması için zeminin düz olması gerekir. Bu süreçte tehlikede olan çok şey var bu yüzden evler ve işyerleri için temel atma konusunda uzmanlaşmış kaliteli inşaatçılar bulmak işe yarıyor. Wilio, insanların hayallerindeki evleri her yerde inşa etmelerine yardımcı oldu! İnşaatların temellerini atma zamanı geldiğinde güvenilir uzmanlar olan üst düzey inşaatçılar ile çalışıyoruz. Ortak şirketlerimizle temel döşemelerinden kalıba kadar çok çeşitli inşaat hizmetleri sunuyoruz. Çalışmalarımızda en son teknolojileri gururla kullanıyor ve her türlü bina için en kaliteli hizmeti veriyoruz. Wilio, proje talebiniz için her zaman yardıma hazır! Bugün bizi arayın veya e-posta gönderin. Wilio ile temel inşa etmeyle ilgili tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.