Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Sürgülü Pencereler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Sürgülü Pencereler

Sürgülü Pencereler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sürgülü pencereler

Pencereleri değiştirirken, ilk adım mevcut tüm seçenekleri tam olarak anlamaktır. Tarzı değiştirmek, en sevdiğiniz odaların herhangi birine önemli ölçüde farklı bir görünüm kazandırabilir ve söz konusu olduğunda, günlük ev deneyiminizi daha verimli hale getirmenize yardımcı olabilir.

İki yaygın pencere stili vardır: sürgülü pencereler ve bir tutamakla açılan pencereler (kanat olarak da adlandırılır). Sürgülü pencereler, kanadın pist boyunca dikey veya yatay olarak hareket ettirilmesiyle kontrol edilir. Pencereyi kaydırırken, bir veya daha fazla panel yol boyunca "kayabilir" veya bir panel sabit kalabilirken diğer panel kayar ve açılır.

Mevcut stilinizden ve işlevselliğinizden memnun olsanız bile, Nihai bir karar vermeden önce kanatlı ve kayar pencereler arasındaki farkı anlamak önemlidir. İki stil arasındaki tüm temel farkları öğrenin.

Kayar kanatlı pencereler

Kayar kanatlı pencereler, kanadı kaydırarak (panel hareket eder) dikey veya yatay olarak açılan pencerelerdir. Dikey sürgülü pencere seçenekleri popülerdir ve tek veya çift açılır pencereleri içerir. Aralarındaki fark kontrol edilebilir panellerdedir. Çift kanatlı pencere yukarıdan veya aşağıdan açılabilirken, tek kanatlı pencere sadece bir kanadı açabilmektedir. Yatay sürgülü pencerelere genellikle basitçe sürgülü pencereler denir. Bu stil geleneksel olarak bir pencerede bir yandan diğer yana kayan paneller içerir.

Her iki stilin de kompakt özellikler ve kullanım kolaylığı gibi bir dizi avantajı vardır. Sürgülü kanatlı pencereler, sınırlı alana sahip alanlarda, dış kaldırımlarda veya pencereye yakın yaşam alanlarında popülerdir. Klasik bir seçenektir ve çok yönlülükleri, dayanıklılıkları ve ölçeklenebilirlikleri nedeniyle popülerliğini korumuştur.

Sürgülü pencerelere karşı çift süspansiyon

Sürgülü pencereler genellikle yukarıdakinden daha geniştir ve geniş deliklere daha uygun olacaktır. Geniş sürgülü pencere, daha engelsiz bir dış görünüm sunar ve daha geniş bir manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Boyutu sayesinde geleneksel çift askılı pencerelere göre daha doğal havalandırma sağlar. Sürme pencereler temiz ve engelsiz bir görünüme sahiptir. Ancak, bunu hesaba katmak gerekir birçok standart çift açılır pencerenin menteşeli açılma seçeneği sunması, dış camın temizlenmesini daha kolay hale getirir, sürgülü pencerelere dışarıdan erişimi zorlaştırır ve temizlenmesi daha zor olabilir.

Sürgülü pencereler tek menteşeli pencereye karşı

İşlemi basitleştirmek istiyorsanız, tek menteşeli pencereler harikadır. Bu tür pencereler sadece bir hareketli panele sahiptir ve bugün birçok evde bulunabilen klasik bir kurulumdur. Sürgülü pencereler ise her iki taraftan da açılır, bu da size daha fazla esneklik ve genellikle daha büyük bir açıklık sağlar. Tek açılır pencereler genellikle her iki taraftaki sürgülü pencerelere göre daha uygun maliyetli olacaktır. Bu iki stili karşılaştırırken bir başka yön de estetiktir bazı ev sahipleri, bazı ev stilleri için tek hareketli kanatlı klasik bir pencerenin görünümünü tercih eder.

Kulplu mafsallı pencereler

Katlanır pencereler, kolu çevirerek farklı bir açma ve kapama yöntemi sunar. Basit kullanımda mükemmeldirler, tam havalandırmaya izin verirler, çünkü tüm panel açılır ve yalnızca ikinci kanatta kaymaz. Katlanır kanatlı iki ana tip katlanır pencere vardır. Bir tipi dikey, diğeri yatay olarak katlanabilen kanatlara sahiptir. Ancak burada, onları aşağı katlarken içeride mi yoksa dışarıda mı katlandığının farkında olun.

Kanat ve çift süspansiyon

Pencere kanatlarının çift menteşelere göre ana avantajı, kanadın tamamen açılabilmesi, çift cidarlı pencerelerin hareket aralığının biraz daha sınırlı olmasıdır. Kanatlı pencereler, net bir manzarayı tercih eden ev sahipleri için mükemmeldir.

Ancak bazı ev sahipleri kanatlı pencereleri sevmezler çünkü onları temizlemek çift menteşeli katlanır pencereleri temizlemek kadar kolay olmayabilir. Diğerleri ayrıca, sıcak havanın açık üst kanattan dışarı çıkmasına yardımcı olurken, soğuk havanın açık alt kanattan girmesine izin veren çift menteşeli pencerelerin benzersiz havalandırma özelliklerini takdir eder.

Kanat ve sürgülü pencereler

Daha büyük bir açıklık veya daha net bir görünüm mü? Daha küçük pencere açıklıklarını ve klasik stili tercih edin veya tasarım için sürgülü pencereleri seçin. Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer husus da tercih ettiğiniz malzeme olabilir. Sürgülü pencereler plastikten, cam elyafından veya alüminyumdan yapılabilir, ancak ahşaptan yapılmayabilir. Ahşabı tercih ederseniz, yol kanatlı bir pencere olabilir. Dikkate alınması gereken başka bir şey, iki stil arasında gereken temizlik veya bakım olabilir. Krankla çalışan pencereler, mekanizmaların sorunsuz çalışmasını sağlamak için düzenli bakım gerektirir. Öte yandan, bazı ev sahipleri sürgülü pencerelerde, raylarda ve sürgülü cihazın tamamında diğer pencere sürümlerine göre çok daha fazla toz biriktiğini iddia ediyor.

Peki hangi pencereleri seçmelisiniz?

Sürgülü kanatlı pencerelere karşı krankla çalışan pencereler mi?

Pencere kontrolünü düşünmek kolaydır. İster klasik kanat pencere stilini ister sürgülü pencerelerin sağladığı daha geniş açık görünümü tercih edin, kişisel olarak hangi kontrollerin sizin için en iyi olduğunu düşünün. Birçok ev sahibi sonunda birleşik bir çözüm seçer. Sadece karar veremiyorsanız veya seçenekleri tartışmak istiyorsanız, alandaki uzmanlara başvurun.

Yatay ve dikey pencereler

Yatay pencereler, yukarıdaki gibi daha geniş yatay pencere türleri, sürgülü pencereleri ve tenteleri içerebilir. İki pencereyi yan yana yerleştirerek daha ilginç bir yatay pencere görünümü elde edebilirsiniz.

Dikey pencereler daha geniştir. Çift veya tek perdeli dikey sürme pencere seçeneklerine sahipsiniz. Bir kulp ile açmak istiyorsanız, kanat pencereler mükemmel bir seçimdir.

Evinizde kendinizi sadece bir tarzla sınırlamak zorunda değilsiniz. Pencere kombinasyonları benzersiz ve ilginç bir ayrıntı olabilir. Şık bir yaşam yaratmak için birkaç türü birleştirmeyi düşünün.

Pencerelerin en popüler iki sürümünün son karşılaştırması

Kanatlı pencereler için argüman

Geleneksel kanatlı pencerelerin basit bir tasarımı vardır. Çerçeve ile birlikte gelen ve bir kapı gibi açılan cam panelden oluşmaktadır. Bunları açabilir veya kapatabilirsiniz, çerçevenin kendisi menteşeye bağlıdır. Bazı modeller içe ve dışa açılır, ancak çoğu içe açılır. Ayrıca, rüzgarlı günlerde kullanışlı bir özellik olan, yerinde kilitli kalmalarını sağlayan güvenlik kancaları veya sürtünme menteşeleri vardır.

Kanat penceresi tasarımının sadeliği nedeniyle çok yönlüdür ve hemen hemen her ev tasarım tarzına uygun yapılabilir. Etkinlik açısından ısı sızıntısını önlemede mükemmeldir. Güvenlik, özellikle dışarıdan açılabilir durumdayken biraz yetersiz olabilir, ancak güvenlik ızgaraları ile kolayca sabitlenebilir.

Kayar pencere argümanı

Endişeli isiniz, Güvenlik için kanatlı pencerelerden vazgeçebilir ve sürgülü pencereleri seçebilirsiniz. Duvarlara göre ayarlanabildikleri ve neredeyse tüm büyük bina açıklıklarına kurulabildikleri için genellikle yerden tasarruf sağlarlar. Modern tarzdaki evler için ideal olan tasarımları, onları kanatlı muadillerine göre biraz daha az çok yönlü hale getirir.

Sürgülü pencereler genellikle kanatlı pencerelerden daha ucuzdur ve kullanımı çok daha kolaydır. Ayrıca, evdeki hava akışı ve havalandırma üzerinde size biraz kontrol sağlayacak şekilde, onları ne kadar açık tutmak istediğinizi de seçebilirsiniz. Genel olarak, sürgülü pencereleri satın almak ve kurmak daha ucuzdur, ancak bakımı daha pahalı olabilir. Bu da size evdeki hava akışı ve havalandırma üzerinde biraz kontrol sağlar. Genel olarak, sürgülü pencereleri satın almak ve kurmak daha ucuzdur, ancak bakımı daha pahalı olabilir.