Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Sürgülü kapı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Sürgülü kapı

Sürgülü kapı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sürgülü kapılar

Sürgülü veranda kapısı satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken üç şey:

Sürgülü veranda kapınızın boyutu
Veranda kapınızın boyutu toplam maliyetinizi etkiler. Kapınızın en azından yaklaşık olarak ne kadara mal olacağını öğrenmek istiyorsanız, inşaat açıklığını ölçmeniz gerekir. Ancak, bu adımı potansiyel bir tedarikçiye bırakmanızı öneririz. Bu konuda zaten tecrübesi var ve terasa açılan kapıyı doğru boyutta sabitlemek için ne yapması gerektiğini tam olarak biliyor ve en önemlisi size kesin bir fiyat teklifi verecek.

Veranda çerçeveniz için malzeme
Nerede yaşarsanız yaşayın, sürgülü veranda kapıları dış hava koşullarında test edilecektir. Soğuk, kardan yağmura ve sıcağa kadar, yaşadığınız yerdeki havanın üstesinden gelebilecek veranda kapılarına ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle plastik veranda kapıları öneriyoruz. Bu kapılar, enerji faturalarını azaltmaya ve aşırı hava koşullarına dayanmaya yardımcı olan inanılmaz ısı çıkışı sunar. Ve hepsinden önemlisi, plastik kapılar çok az bakım gerektirir.

Kişisel tarzınız
Fransız veya sürgülü veranda kapıları? Onların arasındaki fark ne? Fransız kapı terimi tavandan zemine kadar camlı olan ve açılabilen kapılar için kullanılmıştır. Bu tür kapılarla ilgileniyorsanız, açmak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Terasa açılan sürgülü kapılar, daha küçük alanlara sahip evler için daha uygundur. Bu sadece bir fark, diğerleri kesinlikle seçtiğiniz tedarikçi tarafından size tanıtılacaktır.

Alüminyum sürgülü kapılar nerede ve ne zaman düşünülmeli?

İnşaat açıklığınızın boyutu belirleyici faktörlerden biridir sürgülü teras kapısı seçerken. Hem iki parçalı hem de sürgülü kapılar evinize bol miktarda ışık ve hava sağlarken, terasa açılan sürgülü kapılar da size geniş cam duvarlar sağlıyor. Sürgülü kapı ayrıca kapatıldığında çok daha az dikey sütuna sahip olacak ve size daha büyük cam paneller sağlayacaktır. En az dört metrelik geniş bir açıklığa sahip olduğunuz için şanslıysanız, sürgülü kapı mükemmeldir ve size rahatsız edilmemiş harika bir görünüm verir. Çift kanatlı bir kapı tercih ettiğinizi düşünüyor olsanız da sürgülü kapıları da düşünün. Öğrenmek için şaşırabilirsin.

Alüminyum kayar kapıların U değerleri iyi mi?

U değeri, Evinizin içinden beklenen termal kayıpları aldığınız kapılar sayesinde kaymanın termal çıktısının bir ölçüsünü temsil eder. U değeri ne kadar düşük olursa kapı o kadar ekonomik olur. Kaliteli alüminyum pencere ve kapılar ısı yalıtımlı çerçevelere sahiptir. Alüminyum sürgülü veranda kapıları çok daha fazla cam kullandığından, evinizde çok daha iyi U değerleri ve mükemmel enerji verimliliği elde edersiniz.

Sürgülü alüminyum kapıların kullanımı pratik mi?

Evinizi sık sık havalandırmak istiyorsanız, sürgülü kapılar, pencereler veya açılır kapılar kadar etkili olabilir. Sürgülü kapılar, kanatlı kapılardan daha kontrollü havalandırma sunar, sürgülü kapı paneli tam olarak ihtiyacınız olduğu gibi dışarı çekilebilir ve açılabilir. Günlük kullanımda sürgülü kapılar açıkça pratiktir. Modern ürünler, en yeni nesil bileşenleri, makaraları ve alt takımı kullanır, böylece her boyutta veya ağırlıkta kapıyı zahmetsizce kullanabilirsiniz. Sürgülü kapılar, evinizi serin tutmadan daha soğuk günler veya akşamlar için ideal olan kapının sadece kısmen açılmasına izin verir. Bu, genellikle en az bir panelin tamamen açık olmasını gerektiren çift açılır kapılardan daha pratik olabilir.

Kayar kapılar görüş için daha iyi bir seçim mi?

Çift- panel sürgülü kapılarda sadece bir dikey kolon bulunur. Sadece iki adet üç panelli kapı var. Bu dikey sütunlar diğer kapı tiplerinden daha dardır, bu sayede daha fazla cam, daha az alüminyum ve genel olarak daha iyi bir görüş elde edersiniz. Bifold kapılar, birleştirildikleri, kaydırıldıkları ve katlandıkları yerlerde daha kalın çerçeveler kullanır. Sürgülü kapı numarası, kırsal kesimde yaşıyorsanız veya evinizden muhteşem manzaraların tadını çıkarıyorsanız, sürgülü kapılarla bunlardan daha çok keyif alacağınızı düşünüyoruz. Katlanır kapıların katlanması için bana göre evinizin içinde veya terasta dışarıda alana ihtiyacı vardır. Kapı panelleri ne kadar fazla olursa, kompozisyon ve alan kaybı o kadar geniş olur. Sürgülü kapılar, küçük teraslar veya balkonlar için ideal olan mevcut mekanlarına kayar. Teras sürgülü kapılar yol boyunca kayar ve ister açık ister kapalı olsun daha etkili bir görünüm sağlar. Kararınız, sürgülü kapınızı nasıl kullandığınıza bağlıdır. Yağmurlu bölgelerde yaşıyorsanız, bu da kapınızın yılın büyük bir bölümünde kapalı olacağı anlamına geliyorsa, arka arkaya birkaç gün boyunca tam açık olmak yerine, büyük teras camından gün boyu güzel manzaraların keyfini çıkarmayı tercih edersiniz.

Sürgülü kapılar düşük eşik ile mümkün mü?

Yüklenici, en düşük eşiği olacak şekilde sürgülü kapıların kurulumunu gerektiriyorsa, genellikle mülk sahibiyle yakın çalışır. Hem sürgülü hem de katlanır kapılar size düşük bir eşik sağlar. Bu genellikle kış bahçesi ile ana binayı ayıran kapılar için geçerlidir. Kayar kapılar, katlanır kapılardan farklı bir ray düzeni kullanır, yani onları her zaman düşük ve aynı zamanda mükemmel hava koşullarına dayanıklı olarak ayarlayabilirsiniz.

Köşede birleşen sürgülü bir kapı alabilir miyim?

Elbette. Ayrıca, her iki tarafında sürgülü kapılar bulunan çarpıcı bir cam köşe duvarı oluşturmanıza olanak tanıyan sabit veya görünmez köşe direğine sahip kapılar da vardır. Yepyeni bir ev inşa ederken, bu tür kapılar gömme konutun içine kayarlarsa görünmez bile olabilirler.

Sürgülü kapılar çift kanatlılardan daha mı az talep görüyor?

Alüminyum kayar kapılar, bugün en çok satan çift kanatlı kapıların yanı sıra en popüler ev geliştirme ürünlerinden biridir. En yeni nesil alüminyum sürgülü kapılar daha ince, daha güvenli, hiç olmadığı kadar ısı verimli ve çok yönlüdür. Bugün, alüminyum sürgülü kapıları tam olarak çift kanatlı kapılar gibi düşünmelisiniz evinizi yenileseniz bile. Alüminyum sürgülü kapılar, size çok çeşitli renk seçenekleri, yüksek güvenlik ve kötü hava koşullarında performans gibi tüm avantajları sağlar. Evinize bir kayar kapı takmanın hiçbir tavizi yoktur.

Kayar kapıların ahşap bir alt çerçeveye ihtiyacı var mı?

Hayır. Eski nesil veranda kapıları, yardımcı bir çerçeve ile mevcuttu. Günümüzün sürgülü kapıları, eski kapılarınızın yerini alacak şekilde sunulmaktadır veya yeni açıklıklara kurulum için idealdir. Bu nedenle sürgülü kapılar satın alırken tek, çift ve üçlü çıtalarla geldiklerini unutmayın. Çerçeve seçeneklerinin mevcudiyeti, kayar kapının yeni bir genişleme veya mevcut bir açıklık için uygun olduğu anlamına gelir.

Katlanır-sürer ile kaldırma-sürer kapı arasındaki fark nedir?

Sürgülü kapılar satın alırken farklardan biri de çalışmasıdır. Katlanır-sürgülü kapılar, çerçeveye ve çıtalara yerleştirilmiş cam panellere sahiptir. Kanat, sabit camın önündeki çerçeveye paralel ray boyunca hareket eder. Dezavantajı, engelsiz erişim sağlamaması ve kanadın işlenmesinin de daha karmaşık olmasıdır. Kolu açık konuma getirirseniz kanat kalkacaktır, bu serbest bırakılır ve yana kaydırılabilir. Çerçeveye paralel ray boyunca hareket eder. Basit ve rahat çalışma sağlar. O halde maksimum konfor için engelsiz geçiş hoş bir avantajdır.

Hangisi daha iyi? İki parçalı mı yoksa sürgülü kapılar mı?

Her iki kapı türü de evinizde fayda sağlar. Daha büyük bahçelere veya geniş manzaralara sahip daha büyük mülkler, sürgülü kapılardan daha fazla yararlanır. Daha küçük evler iki parçalı açılır kapıları tercih edebilir. Sürgülü kapılar, çift kanatlı kapılardan çok daha büyük camlara sahip olmanızı sağlar. Kapı kapalıyken, alüminyum çerçeve daha az görünür olduğundan, sürgülü kapı sayesinde çift kombinasyona göre dışarıdaki görüşünüz daha iyi olacaktır. Yaz aylarında, çift açılır kapılar, sürgülü kapılardan daha büyük bir açıklık oluşturur.

Sürgülü kapılar için düşük eşik seviyeleri mevcut mu?

İki parçalı kapılar için eşik, her zaman sürgülü kapılardan daha düşüktür, bu da düz bir zemin elde etmenin daha kolay olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, sürgülü kapılarda, zemin seviyesine ulaşmak için raylar daha alçakta yerleştirilebilir. Ancak, kapının farklı tasarımı ve çalışması sayesinde, sürgülü kapıda her zaman çift açılımdakinden biraz daha yüksek bir eşiğe sahip olacaksınız.

Kayar kapının kullanımı kolay mı?

Günümüzün mevcut sürgülü kapılar, kolay kullanım sağlayan en gelişmiş makaraları, rayları ve bağlantı parçalarını kullanır. Bazı kapı panelleri iki yüz kilogramdan daha ağır olabilir, ancak bunları yalnızca iki parmağınızla açabilirsiniz.

İnce veya ultra ince kayar kapılar nedir?

Kayar kapıları araştırırken, son derece ince alüminyumlu son nesil ultra ince kayar kapıları görmüş olabilirsiniz. Bu kapılar, kapalı konumda kapının birleştiği yerde minimum miktarda alüminyum sağlamayı amaçlamaktadır. Bu ince kapılardan bazıları çok pahalıdır ve özel kurulum, nakliye ve kullanım gerektirir. Nispeten, bu sürgülü kapılardaki merkezi sütunlar temel olarak pahalıdırlar, bazen birçok müşterinin bütçesini aşarlar.

Sürgülü bir kapıyı nasıl onarırım?

Bu yaygın bir sorudur. Sürgülü kapılar için dikkate alınması gereken çok sayıda bileşen olduğundan, sürgülü kapıların onarımı kolay bir iş değildir. En önemlisi, kapıyı açarken ve kapatırken sabit basınca ve aşınmaya dayanan kayar kapıyı sabitlemek için yüksek kaliteli bileşenler ve bağlantı parçaları ve yüksek performanslı bir ray kullanırsınız.

Kayar alüminyum kapı ayarlanıp onarılmalı mı?

Kayar kapı ayarlanabilir, ancak hasarlıysa üzerindeki yatakları çıkarıp değiştirmeniz gerekir. Aslında, alüminyum sürgülü cam kapıların onarımı en yaygın olanlardan biridir. Çoğu sürgülü kapı alüminyumdan yapılmıştır. Cam en fazla ağırlığı taşır, bu nedenle çerçeve genellikle alüminyum gibi hafif bir malzemeden yapılır. Çoğu durumda, yalnızca sürgülü kapıların tekerleklerini ve yataklarını değiştirmeye ve ardından rayları yeniden kaplamaya odaklanmak gerekir. Ancak, hala güvenli olduğundan ve kapı ve çerçevenin iç bileşenlerinde kalıcı hasara neden olmadığından emin olmak için kapının bütünlüğünü kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Maliyeti ne kadardır?

Sürgülü bir kapıyı tamir etmek mi? Bir sürgülü kapıyı tamir etmenin maliyeti birçok faktöre bağlıdır. Genellenemez, her kapı özeldir. Bazı kapılar o kadar ciddi şekilde hasar görebilir ki, kapı çerçevesini tamir etmeniz gerekir, bu da daha uzun sürer. Diğer zamanlarda, görev, tekerlekleri söküp değiştirmek, rayları çıkarmak, ardından takmak, bağlantı elemanlarını tamamen değiştirmek. Her şey onarımın kapsamına ve harcanan zamana bağlıdır. Ancak, onarım her zaman tam bir değiştirmeden çok daha ucuzdur.

Sürgülü cam kapıyı nasıl çıkarıyorsunuz?

Camla her çalıştığınızda doğru güvenlik araçlarına sahip olmalısınız. Cam kırılabilir ve zeminlere veya halılara ciddi şekilde zarar verebilir. Sürgülü cam kapıyı güvenli bir şekilde çıkarmak için uygun şekilde hazırlanmalı ve çok dikkatli olmalısınız.

Sürgülü dolap kapağını nasıl onarırsınız?

Sürgülü dolap kapağı onarımlarından biri en yaygın onarımlarımız. Temelde terasa açılan sürgülü kapılar için de aynısı geçerlidir.

Sürgülü kapı rayı nasıl kurulur?

Bu konuda uzmanları aramalısınız. Ray, sürgülü kapının üzerinde düzgünce kayması, diğer kapıya çarpmaması için neredeyse kusursuz bir şekilde kurulmalıdır, yanlara uçup sendelenmemeliler. Aynı zamanda bu tür kayar kapı montajı yapan firmalar için de bir sanattır.

Kayar kapı raylarındaki rayları nasıl temizliyorsunuz?

Kesinlikle yağ kullanmayın. Sürgülü kapı raylarını temizlerken, önce bir elektrikli süpürge kullanarak bariz kirleri ve kiri temizleyin. Daha sonra bunları tek kullanımlık bir bezle silip güzelce temizleyebilirsiniz. Yağ bazlı ürünler şiddetle tavsiye edilmez. Onları kullanmayın. Alkol bazlı temizleyiciler ve benzerlerini kullanabilirsiniz. O zaman rayların gerçekten temiz olmasını sağlayacak ve böylece size uzun ve iyi hizmet edecek sürgülü kapınızın sorunsuz ve doğru çalışmasını sağlayacaksınız.