Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Sulama sistemi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Sulama sistemi

Sulama sistemi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sulama sistemi, güzel bir bahçenin anahtarıdır

Komşunuzun bahçesini kıskanıyor musunuz? Onun çimlerinin nasıl bu kadar güzel yeşil olabileceğini ve seninkinin yeşil renkten kilometrelerce uzakta olduğunu anlamıyor musun? Elinden geldiğince onunla ilgileniyor musun? Bunun sebebi sulama sistemi olabilir. Sulama sistemini kurmadan önce ilgileneceğiniz ve size faydalı olcak bilgiler.

Otomatik bir sulama sistemi kurmayı düşünmeye başladıysanız, birkaç temel sorunuz olduğundan emin olabilirsiniz. Ve size aşağıda gerekli cevapları vereceğiz.

Otomatik sulama sistemi şu anda kullandığınızdan daha fazla su mu tüketiyor? Hayır, otomatik bir sprinkler sistemi size su tasarrufu sağlayabilir. İyi tasarlanmış ve verimli bir sistem, tam olarak bahçenizin ihtiyaç duyduğu su miktarını uygular. Bu sayede su israf edilmez. Ayrıca modern sulama sistemlerinde bir yağmur sensörü de bulunur ve bu sistem yağmur yağdığını bilir ve otomatik olarak kapanır.

Sulama sistemi zamandan tasarruf sağlıyor mu?

Kesinlikle ve sizin çimleri sulamak için bir dakika daha harcamanıza gerek kalmayacak. Sisteminiz, siz evden uzaktayken bile sizin için her şeyi yapacaktır.

Sulama sistemi manuel sulama kadar verimli mi?

Otomatik sulama sistemi, çalışmayı daha da verimli hale getirir. Bahçenin çim, ağaçlar, çalılar ve bitkiler gibi tek tek kısımlarını gerektiği gibi sulamak için tasarlanmıştır.

Sulama sistemine sahip olmak gerekli midir, yeterli yağış olsa bile?

Üç günde bir ve aynı miktarda yağmur yağsa, sulama sistemine ihtiyacınız olmaz. Ancak doğa sistemi bu şekilde çalışmıyor. Bu nedenle güzel bir bahçeye sahip olmanın tek yolu, çimlerinizin ve bitkilerinizin düzenli olarak eşit miktarda su almasını sağlamaktır. Kurak mevsimde veya az yağmur yağdığında, sulama yapılmadığında bahçe sadece birkaç gün sonra kötü görünebilir.

Otomatik sprinkler sistemi nelerden oluşur?

Sistem bir kontrolörden, vanalardan(açılıp kapanan ve suyun akışını durduran), yeraltı boruları ve sprinklerden (suyu belirli alanlara dağıtan) oluşur. Sulama sistemi, toprak nem sensörleri, damla sulama bölgeleri ve yağmur kepenkleri kullanılarak daha da değiştirilebilir.

Sulama sistemini kendiniz kurmak mümkün mü?

Sulama sistemini kendiniz de kurabilirsiniz. Ancak herhangi bir projede olduğu gibi, bunun tüm yönlerini göz önünde bulundurmalısınız. Kurulum için yeterli zamana ve gerekli araçlara ihtiyacınız vardır. Bahçenizin büyüklüğüne bağlı olarak sistemin kurulumu birkaç günden fazla sürebilir. Ancak, kendi kendine kurulum yapmak istemiyorsanız, profesyonel sulama tedarikçilerinin hizmetlerini kullanın.

Bir sulama sisteminin kurulumu için uygun bir tedarikçi nasıl seçilir?

Piyasada bir sulama sistemi kurabileceğiniz birçok şirket var. Ama nasıl seçilir? Büyük olasılıkla, tedarikçi size bir teklif gönderdiğinde bahçenizi görmelidir. Bunun anlamı, sizinle yüz yüze görüşmek, bahçenin taslağını yapmak, su kaynağını bulmak, su basıncını okumak ve tabii ki sulama sisteminden ne beklediğiniz konusunda sizinle anlaşmak gerekli.

Uygun bir tedarikçi seçerken, onun deneyimine odaklanmaya çalışın veya önceki müşterilerin yorumlarını okuyun. Yalnızca fiyata odaklanmadığınızdan, hizmetlerine ve yeteneklerine göre iyi bir tedarikçi seçtiğinizden emin olun.

Bir püskürtme sisteminin kurulması ne kadar sürer?

Her şey koşullara bağlıdır, örn. bahçenin büyüklüğünden, hava koşullarından, çevre düzenlemesinden ve benzerleri. Ancak uygun koşullarda kurulum en fazla bir hafta sürer.

Kaliteli bir sulama sistemi ne kadara mal olur?

Fiyat, bahçenin büyüklüğü, peyzaj türü, kullanılan malzeme vb. gibi birçok faktöre bağlıdır.

Sulama sistemlerini kullanırken tasarruf etmek gerçekten mümkün mü?

İyi bir sulama sistemi, çimleri iyi durumda tutarken paradan tasarruf etmenize yardımcı olur. Düzgün tasarlanmış sistem, birçok yönden size para tasarrufu sağlar:

- Püskürtme sistemi bir zamanlayıcı kullanır. Püskürtme zamanını ayarlamak mümkündür.
- Yukarıda bahsedilen yağmur sensörleri de büyük bir avantajdır.
- Halihazırda bir sulama sistemi kullanıyorsanız, bunun iyi durumda olduğundan emin olun. Eski veya kalitesiz sistemlerden su sızabilir ve bu da sadece gereksiz yere harcamalarınızı artırır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Wilio'da drenaj sistemleri konusunda uzmanlar ve çim halı döşeme, araziyi düzleştirme, sistem kontrolü, püskürtme uçları ve temizlik konularında uzmanlar bulacaksınız. Size uygun fiyata kaliteli hizmet sunacaklar. İnsanların paralarını bir sulama sistemine yatırmayı seçmelerinin birçok nedeni vardır ancak bunların çoğunun su tasarrufu veya sulamadan zaman tasarrufu ile ilgisi vardır. Neden Wilio profesyonel sulama uzmanlarını seçmelisiniz? İhtiyaçlarınızı karşılamak için geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. Çim halının döşenmesi, arazinin tesviye edilmesi ve sistem bileşenlerinin kontrol edilmesindeki bu uzmanlar, haftanın yedi günü, günde 24 saat size hizmet vermeye hazır. Amacımız, yağmur suyu akışını kullananlar da dahil olmak üzere her türlü sistemle mülkünüzü veya peyzajınızı korumaya yardımcı olacak bir uzmana sahip olmanızdır.