Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Su, Kanalizasyon tesisatı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Su, Kanalizasyon tesisatı

Su, Kanalizasyon tesisatı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Su ve kanalizasyon bağlantısının kurulması

Su yaşamın temelidir ve bir ev inşa ederken veya keyifli bir yaşam veya çevre düzenlemesi ile ilgili herhangi bir proje inşa ederken ihtiyacınız olacak en önemli şeylerden biridir. Herhangi bir yaşam koşulunda susuz yapamazsınız.

Evinizi inşa etmeden önce suyunuz yoksa hiçbir şey inşa etmeyeceksiniz, bu yüzden su kullanımı çok önemlidir. ilk peyzaj çalışmasına ek olarak veya çeşitli izinler işlenirken akılda tutulmalıdır. Bir kuyu sizi kurtarabilir ama yeraltı suyunun yüksek olmadığı, su sıkıntısının olduğu veya yüksek yerlerde bulunduğu yerlerde bu çözüm değildir. Hala iyi, arkadaş canlısı komşular tarafından kurtarılabilirsin, size suyu kim verecek ve siz onlarla daha sonra maddi olarak ilgileneceksiniz. Ve sonra en uygun çözüm var, o da bir su bağlantısı ve kanalizasyon inşa etmek olacaktır. Bu durumda, hiçbir şeye veya hiç kimseye güvenmek zorunda değilsiniz. Her şey size ve tedarikçiye bağlı olacaktır.

Bağlantı kurma prosedürü

Su temini, drenaj ve atık yönetimi yerel yönetimler tarafından sağlanır ve bu nedenle tüm belediyeler şehirler'de su ihtiyacını sağlamaktan sorumludur. Sadece bir sözleşmeniz varsa, umumi su temini ve kanalizasyon sistemine bağlanabilirsiniz. Bu yazılı olarak yapılmalı ve su kaynağının sahibi ile sonuçlandırılmalıdır. Bunu web sitesinde kolayca bulabilirsiniz. Bu tesadüfle baş edemezseniz, size ilgili lokasyondaki ofiste tavsiye vermekten mutluluk duyacaklardır. Sevindirici durum her yerde böyle bir sağlayıcının olduğu ve bu nedenle bir tekele sahip olduğudur. Dezavantajı ise, birden fazla sağlayıcı ile fiyat pazarlığı yapamamanızdır, ancak katılmayı planladığınız alanda geçerli olan hüküm ve koşulları kabul etmelisiniz.

Başlarken

Her şey belgelerle başlar. İlk olarak, gelecekteki tedarikçinizden, mevcut dönemde ihtiyaç duyulan tüm ekleri işaretleyeceğiniz bir su bağlantısı kurulumu talebi olan bir form almanız gerekir. Buna diğer belgeler de dahildir. Oraya bir kereden fazla gitmek zorunda kalmamak için gerekli tüm formlara sahip olduğunuzdan emin olun.

Başvuru ve gerekli tüm belgeler yazıldıktan sonra, işletmeci teslimat anında bunları hemen kontrol edecek ve su bağlantısının onayına karar verecektir. Ardından, sonraki adımlar konusunda onunla hemfikir olacaksınız ve uymaya çalışmanız gereken son tarihleri ​​belirleyeceksiniz.

Göreviniz ne olacak ve neye hazırlanmanız gerekiyor

Önce su bağlantısını çekmek istediğiniz rotayı çizin, civarda birkaç arsa varsa veya sahiplerle iletişime geçin ve onlara su temini ve kanalizasyon yapımını da organize edip etmediklerini sorun. Bu olabilir, birlikte finanse etmeyi beklediğiniz toprak işlerini birleştirmeye değer. Bir kanal kazma, satın alma maliyetlerini bölersiniz, bir su hortumu döşemek, gömmek ve muhtemelen bir erişim yolu inşa etmek ve bir aile evinin inşasıyla ilgili diğer gerekli şeylerden tasarruf edersiniz.

Toprak işleri nasıl yapılır

Kanalı ne kadar kazmanız gerektiğine bağlı olarak ana su bağlantısına ve bir komşuyla ortak bir prosedür üzerinde anlaşmaya varıp varmadığınıza karar verilmelidir. Bu toprak işleri masrafları size ait olmak üzere mi yapacaksınız yoksa bu işi yapan bir şirket mi kiralayacaksınız. İşinizi kolaylaştıracak ve size zaman kazandıracak gerekli tüm araç ve mekanizmalara sahiptir. Ancak, uygulama için daha yüksek bir miktara güvenmeniz gerekecektir.

Operatör ne yapacak

Tüm su bağlantısını ve kanalizasyonu bir araya getirecek (sizi şebekeye bağlayacaktır). Bu görevler harici bir şirket tarafından da gerçekleştirilebilir.

Kime ihtiyacınız olacak

Rotayı belirlemek için bir haritacıya ihtiyacınız olacak. Bir su bağlantısı kuruyor olsanız bile, ama çok daha fazlası, kamu kanalizasyonuna bağlanmanız gereke bilir. Kanalizasyon kullanırken, duş, banyo, tuvalet ve tüm lavabolardan çıkan atıkların yerçekimi ile kanalizasyona mı gireceğini veya bir pompa istasyonu inşa etmeniz gerekip gerekmediğini bilmeniz gerekir. Bunu yapmak için, bir yokuşta mı yoksa yokuş yukarı mı gittiğinizi size söyleyecek bir cihaza sahip bir kişiye ihtiyacınız var.

Kanalı el aletleriyle ayrı ayrı kazabilir veya bu kadar çalışmaya ve tasarruf edilen paralara değip değmediğini düşünebilirsiniz ya da mini ekskavatörlü bir esnaf veya inşaat firması bulabilirsiniz. Sadece kanalınızı kazmakla kalmayın, aynı zamanda su hortumları ve boruları sağlayın, bir şaft inşa edin, kanalizasyona bağlayın veya kanalizasyon olmayan bir alanda inşa ediyorsanız, küçük bir evsel atıksu arıtma tesisi kurun örneğin, bir kanalizasyon. Her şey ihtiyaçlarınıza ve elinizdeki projeye bağlıdır.

Doğru kişiyi nasıl bulabilirsiniz

Size çok yardımcı olabilecek bir site var. wilio.com.tr 'de doğru insanları tek bir yerde bulacaksınız. Önce orada deneyin ve büyük olasılıkla başka bir yere bakmanıza gerek kalmayacak. Wilio, tüm alanlardan ve akla gelebilecek tüm disiplinlerden tüm ustaları ve uzmanları bir araya getiriyor. Kelime uzmanlarına ek olarak, şu anda ilgilendiğiniz alanda yolunuzu bulmak için ihtiyaç duyduğunuz referansları ve diğer gerekli bilgileri de bulacaksınız.

Bu sayfa yardımcı olmazsa, kesinlikle internette başka bir yerde bulacaktır. Önce en alakalı bağlantıları göreceksiniz, ancak endişelenmeyin ve aramaya devam edin. Belki civardan, çok daha ucuza bir şirket veya serbest meslek sahibi biriyle karşılaşacaksınız.

Tüm bunlar size ne kadara mal olacak

Bağlantının fiyatı, müşterinin belirli bir tedarikçiyle yaptığı sözleşmeye bağlıdır. Türkiye'de içme suyu temini için ortalama fiyat KDV dahil 0.43 tl/ 1 m3'tür. Arıtma dahil atıksu bertarafı için ortalama fiyat KDV dahil 0.91 tl / 1 m3 seviyesindedir. Bu fiyat, Ağ Endüstrileri Düzenleme Dairesi tarafından kararname ile verilmektedir. Su temini, üretimi, dağıtımı için fiyat düzenlemesi yapar ve kanalizasyon ile ilgili tüm detaylarla ilgilenir. Bu miktarlara toprak işleri için para eklemeniz gerekecektir. Bu miktar, uygulama yöntemine bağlıdır.

1. Toprak işleriniz bir firma tarafından yapılıyorsa, gerçekleştirmenin kendisi için, onun neyi fark edeceği ve sizin ne yapmanız gerektiği konusunda onunla hemfikir olun. Bir inşaat şirketi veya şahıs firması size sadece kendi mekanizmalarını ve çalışmalarını sağlayabilir. Malzemelerin satın alınması, hortumların veya boruların döşenmesi, bir su besleme şaftının inşası, küçük bir evsel atık su arıtma tesisinin kurulumu, bir pompa istasyonu veya bazı izinler gibi diğer şeyleri kendiniz düzenlemeniz ve çalıştırmanız gerekecek.

2. Veya işin tamamen tamamlanması konusunda onunla hemfikir olabilirsiniz. Bu, sizin için gerekli tüm işleri yapacakları, malzemeyi veya gerekli tüm ekipman ve tesisleri satın alıp teslim edecekleri ve sadece bitmiş işi devralacak, devralmayı imzalayacak ve parayı ödeyeceğiniz anlamına gelir. Sonunda, emin olun (ve sözleşmede kapsanmış olmalıdır), Bitmiş işle ilgili herhangi bir sorun olması durumunda, yüklenici gelip her şeyi düzene koymaya isteklidir.

Yeterli zamanınız varsa, hangi uygulama yönteminin sizin için daha kabul edilebilir ve daha ucuz olduğunu öğrenin. İlk bakışta öyle görünmese de, çoğu zaman her şeyi şirkete bırakmak, malzemeyi kendiniz sağlamaktan daha az paraya mal olabilir. Bunun nedeni, inşaat şirketlerinin genellikle inşaat malzemeleri ve diğer tedarikçilerle mükemmel ve uzun vadeli sözleşmeleri olmasıdır; bu, bir kerelik satın alma ile alacağınızdan çok daha iyi girdilere ve çok daha yüksek hacimli indirimlere sahip oldukları anlamına gelir.

Parametrelerine sahip olması gereken bir su besleme şaftı inşa etmek de sizin için sorunlu olabilir. Yeraltı suyu yüksek bir bölgede inşaat yapıyorsanız, şaftı iyi yalıtmak önemlidir ve bu, özellikle gerekli uzmanlığa sahip olmayan bir kişi için oldukça zor bir görev olabilir. Su her yere bulaşır ve düzgün yapmazsanız, yalıtım çalışmaz ve su sayacı yine su basar ve bu da ona zarar verebilir (paslı konektörler, hasarlı contalar) ve hatta onu tahrip edebilir. Bu da demek oluyor ki bir uzman ve uygun yalıtım malzemelerine ayırdığınız parayı daha sonra tamir etmek zorunda kalacaksınız.

Tabii ki karar size kalmış. Ancak bazı şeyleri netleştirmeniz, daha ayrıntılı bilgi edinmeniz, ilham almanız veya başka şeyler, ilginizi çeken kişi ve şirketler varsa wilio.com.tr 'yi ziyaret edin ve çok daha fazlasını öğrenin.