Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Su Arıtma

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Su Arıtma

Su Arıtma kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Su arıtma ve filtreleme

Her gün dokunduğunuz veya içtiğiniz su hayal ettiğiniz kadar temiz olmayabilir. Yeterli kalitede su içtiğinizden, yemek pişirdiğinizden veya yıkandığınızdan emin olmak istiyorsanız, su filtrasyonu adı verilen bir çözüme ulaşın.

Evin her yerinde kaliteli bir su filtreleme sistemi, kirleticilerin çoğunu daha evinizin borularına gelmeden temizleyebilir. Yıllarca memnun kalacağınız iyi bir filtreleme sistemi seçmek için birkaç soruyu yanıtlayın.

Filtrelenmiş suyun faydaları nelerdir?

Filtrasyon size şunları sağlar: evdeki her su kaynağında daha iyi tat, temiz ve filtrelenmiş su. Arıtılmış su ile daha sağlıklı cilt ve kaliteli saçlara sahip olacaksınız. Aynı zamanda ev aletlerinin (çamaşır makinesi, su ısıtıcısı vb.) ve su borularının kullanım ömrü uzayacaktır. Ayrıca her yıkamada yenilerinden daha yumuşak, daha parlak ve daha uzun ömürlü olacak kıyafetleride unutmayın.

Neyi filtrelemem gerekiyor?

Filtrelerin çoğu 0,35 mikrona kadar olan tortuları filtrelemek için tasarlanmıştır. Bazı filtreler klor, demir ve ağır metalleri uzaklaştırmak için tasarlanmıştır. Hatta bazılarında su yumuşatıcı, UV ışıklı temizleyici ve suyun tamamen arıtılmasını sağlayan diğer özellikler bulunur.

Buradaki nokta, her zaman her şeyi arıtan bir filtreye ihtiyacınız olmamasıdır. Bir su analizi yaptırın ve sonuçlara göre ne yaptığınızı göreceksiniz. Gerçekten her şey için veya sadece bazı parçalar için tasarlanmış bir filtreleme sistemine ihtiyacınız var mı? Örneğin suyunuz yumuşaksa su yumuşatıcı kullanmanıza gerek yoktur.

Filtre ömrü ne kadardır?

Tüm filtre sisteminin kurulumu göründüğünden çok daha zor ve uzundur. Filtre kartuşunu değiştirmek, takmaktan daha az zor olsa da yine de oyuncak değildir. Biraz beceri gerektirir ve henüz yapmadıysanız, muhtemelen bir ustaya ihtiyacınız olacaktır.

Filtre kartuşunu değiştiren kişi, suyu birkaç kez kapatıp açması gerekir. Bu, tüm aile için rahatsızlığa neden olabilir. Tüm bu değiştirme işlemi kolay bir iş olmadığı için kartuşunu birkaç haftada bir değiştirmeniz gereken bir filtre satın almadığınızdan emin olun.

Suyunuzun kalitesine ve kullandığınız miktara bağlı olarak yıllarca hatta on yıllarca etkili olan filtreleme sistemleri de vardır. Bunları satın almak nihayetinde en iyi seçim olabilir.

Filtre sistemini kim kuracak?

Temel olarak, üç seçeneğiniz var. Birincisi, kendiniz kurabilirsiniz. İkinci seçenek bir tesisatçı veya elektrikçi bulmaktır. Üçüncüsü, her şeyi tüm filtreleme sistemini satın aldığınız şirkete emanet edersiniz.

Genellikle her usta, tesisatçı veya elektrikçi filtreleme sistemleri kurabilir. Üstelik özel bir eğitime bile ihtiyaçları yok. Herhangi bir sorunuz olması durumunda, satıcının teknik desteğini aramanız yeterlidir, onlar size orada bilgi verecektir. Tüm kurulum sürecini usta, tesisatçı veya elektrikçi üçlüsünden birine emanet ederseniz, çok paradan tasarruf edebilirsiniz. Yetkili bir şirket için bu kadar ucuz olmaz.

Ne tür bir filtrasyon kullanılır?

Bir evin tüm su sisteminin kurulması suyun tadını, kalitesini ve görünümü gibi bir dizi sorunu çözebilir. Tüm filtreleme sistemi, su borunuza bağlı bir filtre aracılığıyla sudaki kirleri giderir. Tüm su önce filtreden geçer ve ardından musluklarınıza gider.

Temizlemeniz veya arıtmanız gereken kirletici türleri, şebekeden su alıp almadığınıza göre değişir. Şehir suyuna bağlananların genellikle karbon filtrasyon sistemi kullanmaları önerilir.

Karbon filtrasyon kloru, kloraminleri, kokuları etkili bir şekilde giderir ve size kimyasalsız su sağlar. Demir, florür, tortu veya bakteri ile ilgili sorunlarınız varsa, belirli bir kirleticiyi gideren bir filtreye ihtiyacınız olacaktır.

Ne tür ev filtreleme sistemine ulaşmalı?

Tüm evde iki ana sistem türü vardır. İlk tip, yüksek performanslı bir filtreleme sistemidir. Çok miktarda filtre malzemesi kullanımı nedeniyle kirleticileri gidermek için en güçlü sistemdir. Medya, yaklaşık 1-1.5 m yüksekliğindeki bir tanka yerleştirilir ve 5 ila 10 yıl boyunca kirletici maddelere karşı özel koruma sağlar. Daha sonra ortamın değiştirilmesi gerekir.

İkinci tip sistem, standart kapasiteli bir su deposudur. Bu su filtresinin ek parçaları, evin her yerindeki kirli suyu arıtmak için dayanıklı filtre kapaklarının içine yerleştirilmiştir. Bu filtrelerin her yıl değiştirilmesi gerekir. Standart kapasiteli sistemler daha uygun maliyetlidir ancak biraz daha yoğun bakım gerektirir.