Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Spor Zeminleri (Sentetik Çim, Tenis Kortu, Halı Saha)

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Spor Zeminleri (Sentetik Çim, Tenis Kortu, Halı Saha)

Spor Zeminleri (Sentetik Çim, Tenis Kortu, Halı Saha) kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Farklı spor yüzeyleri arasında nasıl seçim yapılır

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli spor yüzeyleri vardır. Performans, dayanıklılık, bakım ve görünüm açısından bunları karşılaştırmak önemlidir.

Sentetik çim

Performans:
- sentetik çimin yüzeyi topun tüm yüzeyinde aynı hızı, dönüşü ve hatta zıplamayı sağladığı için çeşitli spor oyunlarında kullanıma izin verir
- yıl boyunca kullanım, çabuk kurur, böylece yağmurdan kısa bir süre sonra üzerinde oynayabilirsiniz
- yazın sabit bir sıcaklığı korur, kışın kaymaz
- eklemlere ve uzuvlara karşı daha naziktir, darbeleri mükemmel şekilde emer ve iyi çekiş sağlar
- ayrıca hokey, kriket için kullanılabilir
- sentetik yüzeyi temiz tutmak yeterlidir, yosun oluşması durumunda püskürtmek yeterlidir
- sulama gerektirmez, kuru yaz aylarında bile görünümünü korur

Görünüm :
- parlak ve kontrastlı çim renkleri oyun çizgilerini net bir şekilde tanımlar, böylece oyun oynarken kavgalardan kaçınırsınız
- ister taze yeşil renkte sıcak pişmiş toprak çizgilerle sentetik çimi seçseniz de, beyaz çizgilerle soğuk mavi, her zaman mükemmel görünen bir oyun alanı elde edersiniz.

Doğal çim yüzeyler

Performans:
- doğru çimden yetiştirdiğiniz bakımlı bir doğal saha, hızlı, yansıtıcı, rahat oyun yüzeyi, taze ve sağlıklı çimin görüntüsü başlı başına bir ödül

Görünüm:
- iyi gübrelenmiş, sulanan ve yabani otlardan arındırılmış geleneksel bir tenis kortunu ziyaret edin, çekici ve zarif görünümüyle sizi her bir tenis kortuyla büyüleyecek.
- boş zamanlarınızda ona bakmak istediğiniz zaman ruh halinizi iyileştirecek

Sert yüzeyli akrilik tenis kortları

Akrilik kat kat boya uygulanmış beton veya asfalt yüzeylerdir. Birçok renkte üretilirler ve yüzeyleri kauçuklaştırılabilir, bu nedenle darbeleri daha iyi emer.

Performans:
- akrilik yüzeyin hızı eklenen kum miktarına bağlıdır. Yüzey kaplamasını ara sıra süpürün ve hemen onarılması gereken herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin.

Görünüm:
- akrilik oyun alanı şık ve çekici görünüyor ve her bahçeyi süsleyecek.

Kil yüzeyler

Doğal kilden yapılmış tenis yüzeyi, hassas dereceli boyutlarda kırılmış doğal taştan yapılmıştır. En ince katman olan toz, sahada su ile birleşerek en üst katmanı oluşturur. Bu yüzeyler tuğla kırmızısı (kırma tuğladan oluşur) veya gri kil (bazalttan elde edilir) olabilir.

Performans:
- toprak tenis kortu yavaş, ITF'ye göre uygun taban çizgisinden oynamak içindir.
- yüzey kaygandır, oyuncuların kaymasına izin verir ve ayrıca oldukça tozludur.

Bakım:
Toprak tenis kortunun dezavantajları, önemli ölçüde gereklilik gerektiren yüzeylere kıyasla dikkatli bir şekilde düşünülmelidir.
- sahanızın en yüksek kalitesini korumak için günlük bakım gerektirir. Yüzey hareketli olduğundan oyun çizgilerinin düzenli olarak boyanması gerekir.
- doğal toprak kortlar düzenli sulama, süpürme ve tesviye gerektirir. Ek olarak, yaz boyunca en iyi oyun koşullarını sağlamak için her baharda yüzey rekonstrüksiyonundan geçmek gerekir.

Dayanıklılık:
- kış aylarında oyuna izin vermemek don ve yüksek nem sırasında, toprak tenis kortları kuru havalarda oynamak için tasarlanmıştır.
- kurumaları uzun sürer, bu da kort kullanma süresini kısaltır.

Görünüm:
- yeterli özenle, kırmızı veya gri kil yüzeyi çekici görünüyor
- ancak görünümü mevsime ve bakımı için ne kadar zaman harcadığınıza da bağlı.

Sentetik kil

Sentetik kil tenis kili doğal toprak kortlara pratik bir alternatiftir, daha az bakım gerektirir, ancak oyun özellikleri ve görünümleri hemen hemen aynı olma eğilimindedir. Böyle bir yüzeyin tenis sezonunun başında yeniden yapılandırılmasına veya pahalı sulamaya ihtiyacı yoktur.

Performans: kaliteli bir drenaj sistemi suyun daha hızlı boşalmasına yardımcı olur, böylece yağmurdan kısa bir süre sonra oyun alanına gidebilirsiniz
- böyle bir yüzeyi tamir etmenin maliyeti, özellikle çeşitli çatlaklar açısından çok yüksektir veya parçalanmaya başlayacak.

Bakım:
- beton oyun alanlarını tozdan ve diğer kirliliklerden düzenli olarak temizlemek yeterlidir
- her bahar oyun çizgilerinin işaretlemesi yenilenmelidir oyun alanı sık kullanılıyorsa
- gelen gölge ve neme bağlı olarak yüzeyinde püskürtülmesi gereken yosunlar ve likenler oluşabilir

Görünüm:
- beton oyun alanları çok çekici değildir, ancak pratiktirler, sözde ile karakterize edilirler. Belirli bir estetik seviyeye ulaşmak istiyorsanız, çevredeki bitkilerle birlikte bakımlı bir beton yüzey en iyi çözümdür
- beton tenis kortu üzerine akrilik boya uygulayabilirsiniz
- beton bir yüzey üzerinde çimen bir alternatif sentetik döşemedir iyi inşa edilmişse ve kaliteli bir drenaj sistemine sahip olması gerekiyorsa.

Ev koşulları için doğru tenis kortunun seçilmesi

Yerel iklim koşulları seçimi etkiler spor yüzeyi, özellikle çim veya kil gibi doğal yüzeyler, bu nedenle gelecekteki tenis kortunuzun nerede duracağını düşünmeniz gerekir. Çim veya toprak tenis kortu yoğun bakım gerektirir, maliyet açısından daha az çekici bir seçimdir, sentetik bir tenis yüzeyinden daha fazla bakım gerektirir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Spor yüzeyleri (tenis, kortlar ve sentetik çim) alanında hizmete mi ihtiyacınız var? Wilio, kaplamalı zeminler, parke, laminat ve vinil zeminlerin üretimi ve montajında ​​kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacaktır. Fiziksel ve sportif faaliyetlere yönelik yüzeylerin fiyatı genellikle m2'ye bağlıdır. Hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin: kategorideki uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanan yüzey tesviye maliyetleri, akrilik ve koruyucu aletler'dir. Profesyonellerimiz, sizin veya ekibiniz için doğru yüzeyi seçerken hayatınızı kolaylaştıracak geniş bir ürün yelpazesi sunar. Fiyat, ne tür döşeme malzemesinin seçildiğine bağlıdır.