Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Şömineler, Sobalar

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Şömineler, Sobalar

Şömineler, Sobalar kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Bir şömine nasıl kurulur

Odun için sıcak hava şöminesi yapımı
Sıcak havalı şömineler evinizin inşaatının bir parçasıdır, bu nedenle, ister şömine ister baca olsun, bunların uygulanması veya onarımı genellikle karmaşık bir süreçtir. Teknisyeniniz şöminenin inşaatı için taş, tuğla, taş, fayans ve alçıpan veya ahşap gibi diğer malzemeleri kullanacaktır. Tasarımlar - Binanızda termal konforu sağlamak için optimum hava akışına, baca gazı tahliyesine dayalı uygun bir baca sistemi kurar, baca gazlarının geri dönüşünü önlemek için sızdırmazlığını sağlar. Kurulumcu, odun ısıtmanız için sağlam ve güvenli bir temel sağlamak için şöminenizi (genellikle tuğla, seramik karo veya beton) yerleştirerek başlayacaktır. Daha sonra, dumanı evinizden dışarı atmak için ünitenizi kuracak ve bacaları (içeride ve dışarıda, çatınıza) bağlayacaktır.
Gazlı şömine montajı
Alanınız için en iyi gazlı şömineyi seçtiğinizde (ister duvarın yanında, ister gömme, bağımsız veya mevcut şömine yapınızın içinde olsun), tesisatçı size gaz bağlantısı konusunda yardımcı olacaktır. Henüz bir benzin istasyonunuz yoksa, bir gaz tüpünün bağlantısını veya teslimatını ayarlayacaklardır. Ayrıca, şömine montajcınız şömine ünitesi ve bacalar dahil tüm parçaları monte edecektir. Tavan ve tavandan bacaya delikler açar ve sızıntı ve hasarı önlemek için tüm boşlukların sıkıca kapatılmasını sağlar. Son olarak, gazı bağlayacak ve yeni kurulan şöminenizi test edecektir.
Elektrikli şömine montajı
Elektrikli şömine montajcınız, çalışıp çalışmadığını görmek için şömineyi fişe takıp test ederek başlayacaktır. Daha sonra şömineyi varış noktasında duvara yapıştırır veya yerleşik şömineye uyması için duvarda bir delik açar. Ardından, güç kaynağını bağlayın (bu adım için lisanslı bir elektrikçiye ihtiyacınız olabilir). Son olarak şömineyle birlikte gelen tüm dekorasyonları (kütükler gibi) kurar ve ön cam paneli monte eder.
Sıkça Sorulan Sorular

Neden bir şöminenin kurulumunu veya yapımını Wilio üzerinden rezerve etmelisiniz?
Bir kış akşamını sıcacık şöminenin yanında geçirmekten daha keyifli olabilecek birkaç şey var. Ama önce bir şömine yaptırmanız gerekecek. Şöminenizi güvenli, işlevsel ve estetik hale getirecek birçok detay var. Bu nedenle, bir şöminenin montajı, kapsamlı deneyime ve bununla ilgili gerekli araçlara sahip birine emanet etmeniz gereken bir görevdir. Şömine kurulumunuzu Wilio üzerinden rezerve edin ve kısa sürede büyüleyici atmosferinin tadını çıkarın. Sadece isteğinizi gönderin, montajcınızı seçin ve size uygun bir şömineye sahip olun.
Ne tür bir şömine kurmalıyım?
Estetik, sıcaklık, verimlilik veya konfor gibi önceliklerinizin ne olduğuna bağlıdır. Sıcak hava odun şömineleri alternatiflerine göre mükemmel ısıtma verimliliği sunar, klasik bir görünüme sahiptir, gazlı ve elektrikli şömineler modern bir alternatiftir ve bakımı kolaydır.
Şömine yapımı sırasında bacayı çözmek gerekli midir?
Odun şöminesi istiyorsanız, hizmetin bir parçası olarak bir baca da kurmanız gerekecektir. Wilio ile iletişime geçtiğinizde, bundan bahsedin ve seçilen teknisyenle bunu teyit edin.
Bacasız bir şömine kurabilir misin?
Gazlı ve elektrikli şömineler duman üretmedikleri için bacaya ihtiyaç duymazlar.
Şömine montajı için kalifiye bir şirkete mi ihtiyacınız var?
Bir şöminenin yapımı veya montajı düzenlenmemiştir ve genellikle kalifiye ustalar tarafından yapılır. Bu yüzden zanaatkarın halihazırda birkaç başarılı şömine uygulamasına sahip olması önemlidir - bunu kontrol etmenizi öneririz. Bu evde potansiyel olarak tehlikeli bir konudur ve yangına ve dolayısıyla ciddi hasara neden olabilir. Baca yapımı sırasında baca temizleyicisi tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Uygulama, geçerli güvenlik yönetmeliklerine uygun olmalıdır.
Bir şömine inşa etmek ne kadar sürer?
Klasik bir odun şöminenin yapımı temelde ıslak bir inşaat sürecidir ve her şey yolunda gittiğinde genellikle birkaç günden bir haftaya kadar sürer. İstenilen tarihten yaklaşık 2-3 ay önce şöminenin yapımı ile ilgilenmek idealdir, böylece danışma ve hazırlık dokümantasyonu için yeterli zamanınız olur. Doğru tipin seçilmesi, mekana uygun yerleşim, harici bir hava beslemesine bağlantı, bacaya baca gazı boşaltımının çözülmesi - tüm bunlar ve daha fazlası ile, şöminenin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde size hizmet edeceğini düşünmeniz gerekir. Bu genellikle binanın incelenmesini veya evin tasarımcısına danışılmasını gerektirir. Daha sonra şöminenin proje dokümantasyonu hazırlanacak ve ayrıca belediyenizdeki / şehrinizdeki bina ofisine bir inşaat bildirimi göndermeniz gerekmektedir. İtfaiyecilerin proje dokümantasyonu üzerinde ek olarak görüşleri de gereklidir. Ayrıca, projeniz küçük bir hava kirliliği kaynağı oluşturacağı için belediyenizden izin almanız gerekecektir. Baca yapımı sırasında ve yapımından sonra bir revizyon yapılmalıdır - bunun için şömine tedarikçisi tarafından sağlanabilecek veya kendiniz sipariş verebileceğiniz bir baca temizleyicisine ihtiyacınız olacaktır. Yeni bir ev inşa ederken, tasarlarken şömineyi düşünmeniz ve doğrudan evin inşaat belgelerine dahil etmeniz önerilir. Elektrikli veya gazlı bir şöminenin montajı nispeten basittir ve sadece 4 saat sürebilir.
Bir şömine kurmanın maliyeti nedir?
Bir şöminenin fiyatı çok özel bir konudur. Bacalı bir sıcak hava şöminesinin komple inşasına gelince, maliyet, şömine ekinin karmaşıklığına ve ilgili inşaat işinin kapsamına ve yürütülmesine bağlı olarak yaklaşık 3000 - 15000 Euro'dur. Baca yapımının gerekli olması halinde bu fiyat daha da artabilir. Halihazırda sahip olduğunuz ön hazırlığa veya basit bir şömine eki takılmasına bağlı olarak fiyat çok daha düşük olabilir (yaklaşık 500 Euro). Onarımların fiyatı, yapılan işin kapsamına bağlıdır. Onarım, döşeme, baca onarımı, şömine ekini değiştirme, şömine geçme kapı menteşesini tamir etme gibi işlemleri içerebilir. Fiyat teklifinin hem malzeme hem de işçilik içermesi gerekip gerekmediği konusunda tedarikçi ile anlaşmak yine de gereklidir.
Bir şömine kurulumu neleri içerir?
Bir şöminenin inşası, genellikle, şömine ekleri ve sobalarının seçimi, proje belgelerinin hazırlanması, inşaat bildirimi için belgeler veya inşaat ruhsatı, inşaatın bir parçası ise baca muayenesi de dahil olmak üzere inşaat işinin uygulanmasından profesyonel tavsiyeler içerir. Bir uzman size sadece bir şömine parçası satmakla kalmayacak, aynı zamanda mevcut standartlara ve trendlere uygun kaliteli bir anahtar teslimi şömine yapımını deneyimleyecektir. Tedarikçiyle teslimatının neleri içermesi gerektiğini açıkça belirtmek önemlidir. İşin içeriği şömine tipine bağlı olacaktır.
Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Artık burada soğuk havayla birlikte şömineyi kullanmaya başladık, bu da bana bir şömine yapmanın ne kadar uzun sürdüğünü düşündürdü. Tatillerde insanların şöminenin etrafında toplanması gerçekten yaygındır, ancak birçok insanın bilmediği şey, bir şöminenin birçok parçası olduğu ve hatta kendi şöminenizi inşa etmeden önce bilmeniz gereken bazı güvenlik önlemleri olduğudur. Ortalama bir şömine bir günde inşa edilebilir, ancak kendi şöminenizi inşa etmeden önce birkaç şeye ihtiyacınız olacak.

Eviniz için seçeceğiniz şöminenin türü çok önemlidir. Yeni bir ev inşa ediyorsanız, karar vermeniz gereken ilk şeylerden biri bu olmalıdır. Şömine seçerken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Boyut, stil ve yakıt kaynağı, şömine kararınızda rol oynayabilir. Evinize şömine kurarken seçebileceğiniz birçok şömine türü vardır. Bazı şöminelerin montajı diğerlerinden daha zordur ve her tipin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. İki ana şömine kategorisi odun yanan şömineler ve gaz yakan şöminelerdir. Bu şömineler kurulum gereksinimleri, verimlilikleri, maliyetleri ve güvenlik faktörleri bakımından farklılık gösterir.

Şömine kurmak çok büyük bir projedir. Bu sadece herkesin yapabileceği bir şey değil. Şöminenin bu tür işlerde uzmanlaşmış bir şirket tarafından profesyonelce kurulması gerekir. Sadece bir manto giyip yakacak odun bulundurmaktan daha fazlasını gerektirir. Çalışan bir şömineye sahip olmak için atılması gereken birçok adım vardır.

Bir şömine inşa ederken, olumsuz sonuçlardan kaçınmak için bacanın doğru şekilde kurulduğundan ve bakımının yapıldığından emin olmalısınız. Ayrıca, iç mekanın düzgün şekilde havalandırıldığından emin olmanız gerekir. Bu, şöminenin içinde uygun bir taslak oluşturmaktan sorumlu olan bir havalandırma konektörü takarak ve ayrıca dumanın bacadan kaçmasını önleyecek bir damper takarak yapılabilir. Bu adımlar, güvenliği sağlamak ve karbon monoksit oluşumunu önlemek için önemlidir.

Şömine, her ev için harika bir araçtır. Bir odak noktası ekler ve bir odanın merkezi olabilir. Ama bacanız olmadığında ne olur? Bu sorunun cevabı, çoğu kişinin şömine kuramayacağını varsaydığı, ancak doğru ürünlerle bacasız bir şömine kurabileceğinizdir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Uzmanlarımız, en kaliteli şömine veya sobayı bulmanıza, evinize kurmanıza, garanti sonrası bakım yapmanıza ve hatta gerekirse size göndermenize yardımcı olacak! Bu hizmetlerin farklı sağlayıcıları var, bu nedenle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğimizden eminiz. Bu hizmetlerin yedi farklı sağlayıcısına sahibiz, bu nedenle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğimizden eminiz. Şömineler için güvenilir bir şirket bulmanın bunaltıcı olabileceğini biliyoruz. Neyse ki Wilio, bu sektördeki yılların tecrübesiyle orada. İster kuruluma ihtiyacınız olsun, ister teslimat ve kurulum sırasında bir şeyler ters gittiği için satın aldıktan sonra yapılan servis işi olsun, uzman sağlayıcılarımızdan biri tarafından her zaman problemlerinizi çözebilirsiniz.