Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Şömine Kaplama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Şömine Kaplama

Şömine Kaplama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Şömine Karoları

- Sıkça sorulan sorular

Bir şömineyi kaplamak için en iyi malzemeler nelerdir?

Sevdiklerimizle bir arada olmayı soğuk mevsimlerin gelmesiyle daha çok önemsiyoruz. Oluşturduğumuz sevgi çemberiyle bir ateşin etrafında birlikte vakit geçirmek bizi mutlu ediyor. Ev şöminesinden yayılan ısıyla, sımsıcak bir ortamda sevdiklerimizle olmak bizi güvende hissettiriyor. Ancak biliyoruz ki şöminenin tek başına ısıtması yeterli değil. Şömine aynı zamanda modern görünmeli, estetik bir işleve sahip olmalı ve elbette çok da fazla ısı sağlamalıdır.

Şöminenin kaplandığı malzeme, işlevselliği üzerinde etkili olan önemli bir faktördür. Ayrıca ihtiyacınıza cevap verebilecek birçok çeşitte malzeme bulunmaktadır. Aradığınız, size uygun malzemeler ve bu malzemelerin avantajları ve dezavantajları hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Çelik

En popüler kaplama malzemelerinden biridir. Çelik, birçok farklı yüzeyde mevcuttur, bu nedenle çoğu iç mekana uyar. Şöminenin çelik çerçevesi genellikle odalara modern ve endüstriyel bir görünüm kazandırır.

Ahşap

Ne yaktığınıza bakıldığında, şömine astarı için daha az belirgin bir seçim ahşaptır. Eğer gövde düzgün tasarlanmışsa, bir şömine inşa ederken, yönetmelikler izin verdiği ölçüde şöminenin ahşap çerçeve ile kaplanması bir sorun oluşturmayacaktır.

Beton

Temiz hatlara ve doğal yüzeylere sahip beton bir şömine, iç mekana modern bir görünüm kazandırır. Bu tür şömineler ısıyı koruduğu için ortamı daha etkili bir şekilde ısıtır. Beton, şömineler için ideal olan dayanıklı bir malzemedir. Mevcut çok sayıda renk ve dokuya sahip olması nedeniyle de mekanınızda benzersiz bir tasarım öğesi oluşturabilir.

Taş

Taş kaplama, iç mekana rustik bir çekicilik katıyor. Taşlar ilginç bir doku oluşturuyor. Şömine ile birlikte ısınan taşlar, ısının yayılmasına, iç mekanın daha hızlı ısıtılmasına ve daha uzun süre sıcak kalmasına yardımcı oluyor. Çok çeşitli yüzeylere sahip olmasıyla şöminenizi farklı stil ve tasarım türleriyle kişiselleştirebiliyorsunuz.

Tuğla

Modern iç mekanlarda tuğla kaplama da kullanılabilir. Böylece ortam daha sıcak ve şık görünür. Tuğlalar birçok renk seçeneğine ve boyuta sahiptir. Tarzınıza uygun seçim yaparak mekana farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 Fayanslar

 Fayanslar çeşitli malzemeler, renkler, boyutlar ve dokularda mevcuttur. Bu nedenle herhangi bir iç mekanda kullanılabilirler. Seçilen fayans tipine bağlı olarak, nispeten düşük maliyetiyle çekici ve lüks bir görünüm elde etmek mümkündür.

Karolar

 Şöminenize bir karo koymak belirli bir beceri gerektirir. Bunun için özel yapım yönetmelikleri ve uyulması gereken montaj teknikleri vardır.

Seramikler

 Seramik karolar, çok eskiden beri şömineleri ve ocakları sıralamak için kullanılır. Dekoratif karolar özellikle 19. yüzyılın sonlarında popülerdi. Seramikler sıcağa iyi direnç gösterir ve şöminenin gereksinimlerini karşılayacak kadar dayanıklıdır. Daha kalın olan fayanslar şömine için daha uygundur.

Porselen

 Porselen, şömine için de harika bir seçimdir. Daha yüksek bir sıcaklıkta yanar, bu da ona biraz farklı bir görünüm verir. Seramik, yüksek sıcaklıklara dayanabilmesinin yanında popülerliğinden dolayı da daha fazla tasarım seçeneğine sahiptir. Özellikle büyük porselen tabakların benzersiz bir görünüm sundukları için popülerlik kazanmalarını düşünün.

Şömineyi döşerken nelere dikkat edilmelidir?

Açık ateşin bulunduğu yer, bina yönetmeliklerine uygun malzemelerle kaplanmalıdır. 80 °C'nin üzerindeki sıcaklıklar için fayanslar tavsiye edilmez, bu nedenle iç cephe kaplamalarında kullanılmamalıdır. Ancak dış cephe kaplaması için idealdirler. Ayrıca alanı kıvılcım veya karbona maruz kalan şömineden koruyabildikleri için şöminenin çevresi için de mükemmeldirler. Kullanabileceğiniz birçok farklı karo türü vardır. Ancak her zaman yüksek sıcaklıklara dayanıklı olduklarından emin olun.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Şöminenizi döşemek mi istiyorsunuz? Wilio, ihtiyaçlarınız için mükemmel bir müteahhit bulmanıza yardımcı olmak için burada. İster tasarım ve görselleştirme, ister karoların nakliyesi veya montajı konusunda birine ihtiyacınız olsun, yanınızdayız. Kaliteli işi uygun fiyata sunuyoruz, böylece fatura ödeme zamanı geldiğinde sürprizlerle karşılaşmazsınız! Müteahhitlerimizden birinin işinizde olmasını istiyorsanız bugün bize ulaşın!