Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Sıva

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Sıva

Sıva kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sıva

Misafirleri ilk etkileyen şey evinizin dışıdır. Sıva, evin dışını taze ve temiz bir görünümle yenilemekle kalmaz, aynı zamanda sahibine birçok fayda sağlar. Sıva hakkında daha fazla bilgi edinin ve bu çimento karışımının sahibine neden birçok fayda sağlayabileceğini öğrenin.

Sıva nedir?

Sıva,kum, kireç,su ve çimento karışımı olup kuruduktan sonra her renge boyanabilir. Tedarikçiler sıvayı karıştırır ve birkaç katman halinde çıta adı verilen bir tel tabana uygular. Dayanıklı ve pürüzsüz bir dış görünüm sağlar. Sıva, modern ev kaplamaları için idealdir, ancak tedarikçiler, istediğiniz görünümü oluşturmak için çeşitli dokularda sıva oluşturabilir. Bu stiller taş, dayanaklı, pürüzsüz ve bükülmüş olabilir.

Avantajlar

Dayanıklılık
Sıva çok dayanıklı bir malzemedir, çünkü bu çimento karışımı uzun süre dayanır ayrıca minimum bakımla veya hiç bakım gerektirmeden 50 yıla kadar kullanılabilir. Sıva hava ile işbirliği yaptığı için, değişen mevsimlerin baskısı altında çatlama veya parçalanma riski azalır. Sıvanın dışını uygun şekilde yalıtarak, tedarikçi küf ve çürümeye karşı da dirençli olacaktır.

Bakım
Sıva bakımı minimum düzeydedir. Diğer malzemelerle karşılaştırıldığında, düzenli olarak yeniden boyanması, yeniden uygulanması, değiştirilmesi veya temizlenmesi gerekmez bu yüzden sıva harika bir seçimdir.

Evin katma değeri
Dış cephe sıvası çeşitli nedenlerle evinizin değerini artırabilir. Enerji tasarrufludur, yanmaz, bakımı kolaydır, çürümeye karşı dayanıklıdır ve gürültüyü azaltır. Satmaya karar verirseniz sadece evinize değer katmakla kalmayacak, aynı zamanda bu avantajlar daha yüksek mülk sigortasına başvurmanıza izin verecektir.

Kurulumu kolay
Sıva montajı, süreç hızlı olduğunda kuruma süresi dahil, yalnızca iki gün sürer. Sıva, ahşap ve beton duvar dahil birçok malzemeye uygulanabildiği için evrensel bir malzemedir. Alçıyı kurduktan sonra bir renk seçmeniz gerekiyor! Bu işlemle eğlenin ve tuğlaların aksine bu rengin her an değiştirilebileceğini unutmayın.

Alçı evler hakkında bilmeniz gereken her şey

Çimento, su ve kumdan oluşan bir tür elle sıvanmış duvar sıvası olan sıva, İspanyol ve Akdeniz mimarisinin tipik bir unsurudur. Bu sıva evler, uygulama tekniğine bağlı olarak çakıl taşlarından neredeyse pürüzsüz olana kadar çeşitli dokularda bir dış cepheye sahiptir ve hava koşullarına karşı kalıcı koruma sağlar. Ancak, bu tür duvarın gölgeli yanları vardır ve her mülk için uygun değildir.

Tarihçe ve artan popülerlik

En eski sıva, çimento yerine kireç içeriyordu. Bileşenleri doğada yaygın olarak bulunduğundan, bu karışımı beton, taş veya ahşap çerçevelere uygulayarak sert kayaları oluşturdukları yer olan antik Yunanistan'a kadar uzanan en eski doğal dış cephe kaplama türlerinden biridir. İspanyolların Meksika'ya ve Güneybatı Amerika'ya sıva getirdiğine inanılıyor.

1920'lerin başında kuru çimentonun seri üretimi ile alçı cephe kaplaması yeni bir döneme girdi. Çimento, sıvanın işlenebilirliğini arttırdı ve kuruma süresinin uzatılması inşaatçılara daha fazla özgürlük verdi. Yine de güneybatı, kuru koşullar ve toprağı sabit kılan yüksek kum içeriği nedeniyle sıva için ideal bir yer olarak kaldı.

Kuzey ve doğu iklimlerinde geleneksel sıva döşeme girişimleri karışık sonuçlarla karşılaştı. Toprağın hareket ettiği ve evin temellerinin oturmasına neden olduğu bölgelerde, sıvada yağmurun nüfuz etmesine ve kaplamanın dış cephe kaplamasını serbest bırakmasına izin veren çatlaklar ortaya çıktı. Bugün, karmaşık uygulama teknikleriyle birlikte polimerlerin ve diğer esneklik maddelerinin eklenmesi, sıvanın dayanıklılığını artırarak, onu artan bir seçim haline getirdi.

Sıvanın avantajları ve dezavantajları

Sıva, özellikle yangına dayanıklılık açısından birçok nedenden dolayı çekicidir. Duvarın bir tarafından diğer tarafına en az bir saat boyunca ateş yayan 2,5 cm'lik sıva kaplama. Bu sayede, katı yangın yönetmeliklerine sahip çok kuşaklı daireler ve yakınlarda evlerin inşa edildiği mahalleler için sıva tercih edilir. Sıva genellikle düz çatılar ve kil kiremit çatı malzemesi ile birleştirildi. Toprak tonları - karışıma boyalar eklenerek elde edilir. Bununla birlikte, insanlar yüzeyi çekici buluyor, bu nedenle eğimli çatılı, kiremitli ve metal çatı kaplama malzemelerine sahip evlerde genellikle sıva göreceksiniz. Toprağın kil bakımından yüksek olduğu ve kabardığı ve temellerin yer değiştirdiği bilinen bölgelerde en iyi seçim değildir.

Zamanla, temeli sağlam evlerde bile çatlaklar oluşabilir. Küçük çatlaklar, dış cephe kaplamasının bütünlüğünü etkilemez ve çoğu zaman bir profesyonel çağırmadan tamir edilebilir. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra inşa edilen bazı sıva evler, geleneksel elle düzleştirilmiş fırçalar kadar sağlam olmayan bir sprey kalıbıyla oluşturuldu. Zamanla, bu evler çok sayıda çatlamaya eğilimli olabilir. Tek gerçek seçenek, hatalı dış cephe kaplamasını kaldırmak ve saygın bir tedarikçiyle değiştirmektir.

Son olarak, sıvanın önemli bir yalıtım faktörü yoktur: 2,5 cm'lik bir sıva tabakası 0,20 değerindedir. R, yani aynı ahşap kalınlığında bulunan yalıtım faktörünün sadece yüzde 20'sine sahip olduğu anlamına gelir.

Nasıl yapılır

Sıva katmanlar halinde çekilir, bu bir zaman dilimidir. Kalifiye profesyoneller tarafından gerçekleştirilen tüketici ve zahmetli süreç en hırslı yerli ustalar için bile bir iş değil ve bu nedenle pahalı olabilir.

Uygulama süreci evin yapısına bağlı olup ahşap çerçeveli duvarlar, blok veya betondan daha fazla geleneksel sıva tabakası gerektirir. Tedarikçi, sıvayı katmanlar halinde uygulayarak ve her katmanın katılaşmasına izin vererek, dış cephe kaplamasının kalınlığını kademeli olarak artırır.

Geleneksel sıva, ahşap bir çerçeve ile dış duvarlara üç kat halinde uygulanır. Evin dışına yapıştırılmış metal bir çubuğa gerilmiş bir "çizik" ile başlar. Pürüzlü yüzey, başka bir katmanın, "kahverengi kabuğun" yapışmasını sağlar. Kahverengi kaplama, mukavemet katar ve kendi yüzey yapısını oluşturmak için elle mala ile uygulanabilen "son kat" için bir temel görevi görür. Mevcut yığma sayesinde kazıma gereksizdir. Duvara metal çıta yerine yapıştırma tutkalı sürülür ve ardından iki kat sıva uygulanır.

Tek katmanlı sıva, metal bir şeride uygulanan cam elyaflarla karıştırılmış sıva kullanan nispeten yeni bir işlemdir. Tüm sıvalar tek bir kat işlemi sunmaz, bu nedenle bölgenizde bir tane bulmanız gerekebilir.

Sıva bakımı

Bu sıvalardan birine zaten sahipseniz evler, bu dış cepheden en iyi şekilde yararlanmak için bakım gereksinimlerine dikkat edin.

Temelleri oturtmaktan endişe ediyorsanız, toprak hareketini azaltmak için adımlar atın. İyi oluklar ve iniş boruları kurarak ve avlunun temelden eğimini ayarlayarak, toprak doygunluğunu azaltacak ve temel hareket riskini azaltacaksınız.

Alçı üzerinde biriken kir ve döküntüler, orta sertlikte bir fırça ve bir bahçe hortumu ile çıkarın. Yüzeye zarar verebileceğinden yüksek basınçlı temizleyici ile temizlik önerilmez.

Küfleri çıkarmak için, tek bileşenli klorsuz ağartıcıyı sünger veya fırçayı su ile ıslatın ve doğrudan lekelere uygulayın. Bir hortumla durulamadan önce çözeltinin yüzeyi ıslamasına izin verin.

Uzun süre neme maruz kalan sıva üzerinde gelişebilecek beyaz bir leke olan çiçeklenmeyi, beyaz sirke püskürtülerek çıkarılabilir. Bir hortumla durulamadan önce birkaç dakika bekleyin. Gerekirse tekrar uygulayın ve lekeyi tamamen çıkarın.

Son olarak sıvanın boyanabileceğini unutmayın.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Bir sıva hizmeti arıyorsanız, o zaman Wilio yardım etmek için burada. Size duvarlarınızı kontrol edebilecek, temizleyecek ve gerekirse alçı sıva uygulayabilecek kaliteli uzmanlar sağlayacağız. Hizmetin fiyatı genellikle m2'ye bağlıdır ancak mala, su terazisi veya duvarcılık kategorisinde sunduğu diğer çeşitli hizmetleri sunuyoruz. Uygun fiyata ve yüksek kaliteli işçilik ile projelerinizi kaliteli bir şekilde bitire bilirler.