Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Seksiyonel Garaj Kapıları

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Seksiyonel Garaj Kapıları

Seksiyonel Garaj Kapıları kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Seksiyonel garaj kapıları

En popüler garaj kapısı seçeneklerinden biri olarak seksiyonel garaj kapılarının popülaritesi hızla artıyor. Güçleri, emniyetleri ve güvenlikleri, bu popülerliği haklı çıkaran birçok faydadan sadece birkaçıdır. Yapıları gereği dikey olarak açılan ayrı bölümlerden oluşan "seksiyonel" kapılar olarak bilinirler. Bu, seksiyonel garaj kapılarının hemen hemen her şekildeki (yuvarlak, kemerli, vb.) açıklığa monte edilebileceği anlamına gelir.

Bir bakışta avantajlar

-Yer tasarrufu
-Seksiyonel kapılar için uzaktan açma
-Yalıtımlı seksiyonel kapılar
-Yüksek güvenlikli garaj seksiyonel kapılar
-Farklı boyutlarda seksiyonel kapılar mevcuttur

Yapıları

Seksiyonel kapıların çoğu standart olarak iki katlıdır ve dolgular 42 ila 67 mm kalınlığında yalıtım köpüğü ile doldurulur. Bu profiller, mukavemet ve dayanıklılık için genellikle galvanizli çelikten yapılır.

Seksiyonel kapının verimli ve etkileyici yapısı, normalden daha büyük boyutlarda bile diğer kapılarla mümkün olmayan dayanıklılık ve sağlamlık sağlar. Bu, garajda önemli ölçüde daha büyük açıklıklar yerleştirmek için seksiyonel kapının kullanılmasını mümkün kılar.

Yerden tasarruf sağlayan çözümler

Seksiyonel garaj kapıları dikey olarak açılır ve kapanır, yani deliğin etrafındaki boşluğu kullanmanın mümkün olduğunu bilin. Bu, daha kısa garajlar veya araba yolları için ideal bir çözümdür. Kapıyı açarken boşluk bırakmaya gerek kalmadan araçların kapıya park edilmesini sağlar. Kapı panelleri açıklıktan yukarı doğru bükülür ve ardından garajın net yüksekliğine geri döner. Tam olarak monte edilirlerse ve belirtilirlerse, diğer garaj kapılarının aksine, bölüm araba yolunun tam yüksekliğini ve genişliğini sunabilir. Bu, araca daha iyi erişim gerektiren veya sınırlı erişim boyutlarına sahip garajlar için ideal bir çözümdür.

Çalıştırma

Seksiyonel garaj kapılarının mekanik tasarımı önemli ölçüde farklıdır. Yay sistemi, özellikle büyük kapılar için kullanışlı olan geleneksel Yukarı ve Aşağı kapılara göre çok daha yumuşak bir çalışma sağlar. Tüm seksiyonel garaj kapıları manuel veya elektrikle çalıştırılabilir, mükemmel mühendislik, kusursuz tasarım ve kaliteli bileşenler sayesinde her iki durumda da pürüzsüz ve sessiz kalırlar. Seksiyonel kapı panelleri, parmakların sıkışmaması için bölmeler arası geçmeyi önleyen tasarımı ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun bir dizi güvenlik özelliği ile güvenli bir çalışma sunar.

Malzemeler

Alüminyum ve ahşap kapılar mevcut olmasına rağmen, seksiyonel kapılar çoğunlukla galvanizli çelikten yapılır. Çoğu üretici, çelik kapıları için, yalnızca ahşabın sağlayabileceği estetik bir izlenimle çeliğin yalıtımını ve güvenliğini sağlayan ahşap kaplamalı yüzeyler sunar.

Ahşap seksiyonel kapılar için ahşap seçenekleri, üreticiden üreticiye değişir. Köknar, Avrupa meşesi, İroko, Maun ve Sedir ağacından yumuşak veya sert ahşap seçebilirsiniz. Ahşap kapılar sadece 2134 mm genişliğe kadar Yukarı ve Üzeri şeklinde mevcuttur, ahşap bölmeler ise 5 metre genişliğe (16 feet üzeri) kadar üretilebilir!

Yalıtım

Garajınız ofis, atölye veya spor salonu gibi bir oda olarak kullanılıyorsa, seksiyonel kapılar eşyalarınızı yalıtmak ve korumak için mükemmel bir seçimdir. Seksiyonel kapılar, sıcaklık kontrolünün önemli olduğu yerlerde uygulama için ideal bir çözüm olan garajda sabit bir sıcaklığı korumak için yapılmıştır. Bu nedenle seksiyonel garaj kapıları, ıslak ve zararlı koşulları önledikleri için değerli eşyalar ve araba koleksiyonları için idealdir. Düzgün monte edilmiş, yalıtımlı seksiyonel kapılar, bitişik odaların ısıtılma maliyetini azaltarak etkileyici bir derecelendirme sağlayacaktır. Bazı kapılarda yalıtım özelliklerini daha da artıran isteğe bağlı kauçuk conta bulunur.

Güvenlik

Çift cidarlı yalıtımlı seksiyonel kapılar güçlü güvenlik özellikleri sunar. Yüksek kaliteli bir elektrikli tahrik ile birlikte, özellikle özel aletler ve çok fazla gürültü olmadan seksiyonel kapıdan içeri girmek neredeyse imkansızdır! Hormann Supramatic gibi elektrikli aktüatörler, aktüatör kolunda çelik bir kanca şeklinde ek bir kilitlemeye sahiptir; bu, kapı panellerini sıkıca üstte tutar ve ayrıca motorun kendisi tarafından tutulur. Diğer şirketler de yüksek kaliteli teknik parametreler ve güvenlik sunar.

Tüm izolasyonlu seksiyonel garaj kapıları köpük dolgulu olup, çift cidarlı galvaniz çelik panel konstrüksiyon ile imal edilmektedir. Tek cidarlı paneller, içlerine polistiren yapıştırılmış olarak satılmaz. 42 mm kalınlığındaki panel yapısı, darbe hasarını azaltırken inanılmaz bir güç sağlar.

Renk kaplamaları ve tasarım öğeleri

Üretim aşamasında genellikle kapıya basılan seksiyonel garaj kapıları için çok çeşitli kaplamalar ve efektler mevcuttur. Mevcut inşaat ve ahşap işleme işleriyle uyumlu bir dizi ahşap çizim efekti de dahil olmak üzere yüksek kaliteli kaplamalar da mevcuttur.

Tasarım öğelerine olan talebin artması, bir dizi üreticinin hem standart hem de özel tasarımlar sunduğunu. Sadece özel yüzeyler için değil, aynı zamanda paslanmaz çelik elemanlar için de büyük bir talep artışı gördük. Nervürlü tasarım çelik elemanların sadece bir örneğidir ve belirgin yatay çizgiler şık bir yüzey oluşturur.

Giriş kapıları ile uyumluluğu

Seksiyonel kapıların çoğu eşleşen ön giriş kapısı veya yan kapı ile mevcuttur; şirketler bu konuda en fazla fırsatı sunmaktadır.

Giriş kapısı seçeneği (entegre kapı)

Gerçek bir mühendislik şaheseri; Entegre kapılar olarak da bilinen isteğe bağlı kapılar, ev için mükemmel bir çözümdür. Garajını düzenli olarak kullanan, ancak esas olarak araç için olmayan. Garaj kapısının tamamını açmadan kullanılabilen geniş, konforlu entegre kapı sayesinde dondurucuya, aletlere veya bisikletlere erişim kolaydır. Alt eşik sadece yaklaşık 10 mm'dir, bu da bisikletlere, scooterlara ve tekerlekli sandalyelere kolay erişim sağlar. Kapıya takılan entegre kapı, gerekli panel mukavemeti nedeniyle yalnızca 42 mm çift yalıtımlı bir modelde mevcuttur.

Kollar ve kilitleme

Tüm garaj kapıları üreticileri istek üzerine bir kulp sunar. Sunulan kulplar ve kilitleme yöntemleri, tek noktalı döner mandaldan kablolu çift mandala kadar önemli ölçüde farklılık gösterir. Çoğu üretici birçok renkli veya metalik kaplama sunsa da siyah kulplar, euro profilinden silindirik eklerin kilitlenmesiyle standarttır.

Çerçeveler

Seksiyonel garaj kapılarının açılabilen ve birbirinin üstüne çıkabilen kapılar gibi bir alt çerçevesi yoktur, ancak doğrudan yapıya takılmalıdırlar. Delikler arasına monte edilecekse özel bir montaj kiti gereklidir. Kapı, Yukarı ve Üzeri kapıdaki gibi bir çerçeveye sahip değildir. Çerçeve bölümü temel olarak sadece çalıştırma dişlisini ve yay mekanizmasını taşımak içindir ve kurulum sırasında iyi, düz ve sağlam bir yüzeye dayanıp monte edilir.

Kapı, açıklık arasına monte edilmişse, her zaman bir kapak şeridi olmalıdır. Bunun nedeni, montaj deliklerinin, deliğin arkasına monte edilebilmesi için önceden delinmiş olmasıdır ve yalnızca sınırlı renklerde mevcuttur. Bu pervazlar ahşap olabilir.

Seksiyonel kapı contaları

Tüm seksiyonel garaj kapıları, alt kapı paneli, çerçeve yapısının yanlarında ve üst panel veya kapı paneli içine yerleştirilmiş yüksek kaliteli kauçuk sızdırmazlık şeritleri ile sağlanır. Düz bir zemine düzgün bir şekilde monte edilen seksiyonel kapılar rüzgar, yağmur, toz ve haşerelere karşı çok yüksek seviyede sızdırmazlık sağlar.

Özel yapım seksiyonel kapılar

Büyük "Tasarımcı" seksiyonel kapılara olan talebin artması, üreticileri hemen hemen tüm malzemeleri ön cephede kullanma esnekliğine sahip kapılar üretmeye zorladı. Hormann tarafından sunulan "cephe" seksiyonel kapılar, müşterinin veya yüklenicinin ön panele ahşap ve diğer malzemeleri yerleştirmesine izin verecek şekilde uyarlanmış bir mekanizmaya sahip ticari kapıların bir modifikasyonudur. Bu, aynı zamanda tasarımda cesur bir karar verebileceğiniz veya kapıyı binanın geri kalanının tasarımına nazikçe karıştırabileceğiniz anlamına gelir.

Hormann ayrıca "cam garaj kapıları" sunar; günümüzde giderek daha popüler hale gelen bir gereksinimdir. Ofset camlar, çeşitli cam seçenekleriyle çerçevelerin ve kapı panellerinin bölmelerini ustaca kaplar. Standart seksiyonel kapılar, çift veya üçlü cam imkanı ile çerçeve konstrüksiyonunda gerçek cam sunar.

Teknik ve kurulum bilgileri

Boyut bilgileri
Seksiyonel kapılar, iki ana nedenden dolayı boyutlandırma açısından son derece çok yönlüdür. Seksiyonel garaj kapıları bir açıklıktan kurulmaz, bu da açıklığın arkasına monte edilirken kapının tam boyutunun o kadar önemli olmadığı anlamına gelir. Çelik montaj çerçeveleri gizlidir (veya kısmen görünür), yani bu bir sorun değildir. Bu, daha büyük kapıların daha küçük açıklıklara monte edilebileceği anlamına gelir, bu da belirli bir boyut için sipariş edilebilecek kapı aralığını arttırır ve bazı durumlarda özel bir kapı ihtiyacını ortadan kaldırabilir. İkincisi, panelin sağlamlığı, özellikle çift cidarlı panel kapılarla büyük boyutların elde edilebileceği anlamına gelir. 3.000 mm'ye kadar yükseklikleri ve 8.000 mm'ye kadar genişlikleri ile seksiyonel tırmıklar neredeyse her türlü ev kullanımı için uygundur. Çelik, ahşap ve alüminyum olarak özel boyutlar mevcuttur, çok sayıda standart ölçü hali hazırda mevcut olmasına rağmen.

Not: Seksiyonel garaj kapıları için "seksiyonel kapı referans ölçüleri sipariş etme", kapıları duvara monte ederken her zaman bina açıklıklarının tam boyutlarına atıfta bulunur.

Kurulum konumları

Seksiyonel kapılar orijinal olarak yayların ve kılavuzların konumu ile sınırlı olan açıklığın arkasına monte edilmek üzere tasarlanmıştır. Ancak bu kapılar artık özelleştirilmiş kurulum kitleri ve alternatif şanzıman seçenekleri kullanılarak açıklık arasına monte edilebilir. Özel olarak tasarlanmış ön yüz plakaları ve özel kaplamalar da herhangi bir açıklık için kullanılabilir. Seksiyonel kapılar için tek alan gereksinimi, rayların kıvrımları ve ardından açık konumda kapı panellerinin yatay depolanması için gereken net yüksekliktir. Sınırlı yerden yükseklik ile ilgili bir sorun varsa, Hormann ray sistemini göz önünde bulundurun.

Kaldırma mekanizmaları

Seksiyonel garaj kapılarının farklı burulma veya germe yay seçenekleri vardır. Yayın konumu, yandan monte edilmiş, gerilmiş, öne monte edilmiş, burulma olarak arka veya yatay olabilir. Bazı üreticiler ayrıca yüksek seviyelerde yatay kılavuz kanallarına monte edilmiş yaylı kapılar üretir.

Her seçenek biraz farklı bir boşluk gereksinimi gerektirir, yaylar ve raylar takılırken yapının önemli montaj noktaları farklılık gösterir. Bu yayların doğru montajı, düzgün, sorunsuz ve güvenli çalışma için çok önemli olabilir. Tüm Avrupalı ​​üreticiler artık standart olarak galvanizli yaylar sağlıyor ve alt yay kontrol mekanizmaların çoğu ABD'li üreticilerden veya avrupadan geliyor.

Otomasyon ve elektrik operatörleri

Seksiyonel garaj kapısı ile birlikte kaliteli bir operatör, piyasadaki en güvenli garaj kapılarından birini yaratabilir. Seksiyonel garaj kapıları ile manuel veya elektrikli çalıştırma, özellikle konstrüksiyon geometrisi ve şanzıman mekanizması sayesinde aynı seviyede güvenlik sağlar. Tüm seksiyonel garaj kapıları, her boyutta dengeli çalışması nedeniyle kolayca otomatikleştirilebilir. Büyük ve önde gelen üreticilerin yayların kaldırılmasını kontrol etmek için farklı yolları vardır, ancak ortak faktör hafifliktir.

Hormann gibi elektrik alanındaki en yeni operatörler, operatör ile ahizeler arasında yüksek teknolojili iki yönlü iletişim sunar. Bu, yetkisiz kullanımı önler ve bazı durumlarda sadece "Aç / Kapat" komutları bulunmaz. En iyi güvenlik seviyeleri, çeki demiri alanına yerleşik bir anti-kuvvet mekanizmasına sahip bir operatör kullanılarak elde edilir.

Garaj düzenli olarak araçları park etmek için kullanılıyorsa veya kapıların genişliği 3 m'den fazla ise elektrikli uzaktan kumanda şiddetle tavsiye edilir. Özellikle ıslak ve karanlık gecelerde garaj kapısının uzaktan açılmasının rahatlığı dikkat çekicidir.