Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Sarmal merdivenler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Sarmal merdivenler

Sarmal merdivenler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Eve döner bir merdiven seçiyoruz

Yeni çok katlı evinize en çok hangi merdivenin uyacağını mı merak ediyorsunuz? Birkaç çeşit merdiven vardır, ancak döner merdiven çok popülerdir. Siz de bunu düşünüyorsanız, aşağıdaki satırlar tam size göre. Bir döner merdivenin karar verme, seçim ve satın alma sürecinin tamamını kolaylaştırmak istiyorsanız kendinize sormanız gereken soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Hangi boyutları bilmem gerekiyor?

Döner merdiven istiyorsanız bilmeniz gereken en önemli boyut, alt kattan bitmiş kata kadar olan yüksekliktir. Her merdiven alanınıza sığacak şekilde ölçülendirilir ve öncelikle bu boyutu bilmeniz gerekir. Bitmiş kata yükseklik, merdivenin kaç basamaklı olacağını ve dönüşünün ne olacağını belirler. Kattan kata yüksekliği, merdivenin bulunduğu en alt kattan başlayarak ölçebilirsiniz. Bu noktadan en üst kata kadar ölçün. En doğru ölçüm için, alttaki tüm zeminleri veya halıları göz önünde bulundurun. Üst kattaki bir açıklıktan bir döner merdiven kurmak istiyorsanız, açıklığın boyutunu bilmeniz gerekir. Merdiven çapından en az 5 cm daha büyük olmalıdır. Bu, merdivenin açıklığa rahatça oturması içindir. Açıklık ister yuvarlak ister kare olsun, yine de boyutuna en az 5 cm eklemek gerekir.

Hangi merdiven çapı seçilir?

Önemli parametre , bilmeniz gereken şey aynı zamanda merdivenin çapıdır. Çap aslında merdivenin genişliğidir. Merdivenlerin çevresi ile sınırlı değilseniz, hangi merdiven çapını seçeceğiniz size kalmış. Ancak merdiven bir açıklıktan geçiyorsa, merdivenin çapı açıklıktan 5 cm daha küçük olmalıdır.

Ancak, çatı yüzeyine bir döner merdiven kurulursa, muhtemelen ihtiyacınız olan geçiş için alanın ne kadar serbest olduğunu düşünün. Yürümek için sözde temiz bir alandır. Merdivenlerden inip çıkmanız gereken fiziksel bir alandır. Bu merdivenin ana avantajlarından biri, her merdivenin küçük bir alanda geniş alanıdır. Yürümek için bu kadar boş alan, merdiveninizin çapını belirler.

Bazıları için bir merdivenin çapını yalnızca santimetre olarak hayal etmek zor olabilir. Bu durumda, basit bir numara var. Bunun için sürgülü bir kapı kullanın. Onları içeri çekin ve rahatça geçene kadar yavaş yavaş dışarı çekin. Ardından deliğin genişliğini ölçün ve ihtiyacınız olan merdiven çapını bulun. Ancak, döner merdiven için yeterli alanınız varsa, daha büyük bir çap seçin.

Döner merdiven ne kadar alana ihtiyaç duyar?

Sorulardan biri de bu. sahipleri döner merdiven hakkında düşünürken soruyorlar. Bu soru onları sadece merdivenin eve tam olarak sığması nedeniyle değil, her şeyden önce ne kadar yer kaplayacağını bilmek istedikleri için ilgilendiriyor. Sarmal merdivenin en fazla yerden tasarruf etmesinin ve zemine düz ve hızlı bir şekilde inebilmenin keyfine kesinlikle varacaksınız. Eh, rahat olmak için, dar olmamalı ve minimum kullanılabilir genişliği en az 80 cm olmalı ve dönüş başına 12 basamak kullanılması tavsiye edilmektedir.

Böyle bir merdivenin maliyeti nedir?

Sarmal merdivenler genellikle büyük girişler ve pahalı alanlarla ilişkilendirilir. Bu yüzden insanlar fiyatlarına çok ilgi duyuyorlar. Ancak bu soruyu cevaplamak zor. Bu merdivenin birçok varyasyonu var. Buna, nihai fiyatı etkileyen çok sayıda özelleştirilebilir seçeneği eklerseniz, belirli bir sayı söylemek zordur.
Ancak merdivenin nihai fiyatı üzerinde en büyük etkiye sahip olan ana faktörler, tasarım, yapıldığı malzeme ve boyutudur. Fark, tek katlı mı yoksa üç katlı bir merdiven mi seçeceğinizdir. Alüminyumdan mı yoksa sıradan çelikten mi yapılacağı arasında da bir fark var. Sarmal merdiven fiyatının size kalmış olduğu söylenebilir.

Ne tür sarmal merdivenler vardır?

Sarmal merdivenler iki temel kategoriye ayrılabilir: iç ve dış tasarım. Bu nedenle, bir iç merdiven arıyorsanız, yalnızca alan gereksinimlerinizi karşılayan değil, aynı zamanda estetik açıdan da çekici olan bir merdiven istemelisiniz. Dış tasarım için sadece harika görünmekle kalmayıp her şeyden önce zorlu hava koşullarına dayanıklı bir döner merdiven aramalısınız.

Hangi malzemeleri seçmeliyim?

Döner merdivenin iç veya dış tasarımına bağlıdır. Ama temelde şu malzemeler arasından seçim yapabilirsiniz: klasik çelik, masif ahşap, dövme demir, galvanizli çelik ve toz boyalı alüminyum, vb.

Klasik çelik
Bu malzemeden yapılmış iç merdivenler en çok satan tipler arasındadır. Büyük tasarım esnekliğine sahip uygun maliyetli bir seçimdir. Klasik çelik ile merdivenleriniz tam istediğiniz gibi olabilir.

Masif ahşap
Evinize şıklık katacak geleneksel bir parçadır. Masif ahşaptan yapılmış bir döner merdiven mükemmel bir çözümdür. Masif ahşap merdivenlerde metal kullanılmaz. Çelik orta direkli "ahşap" merdivenler sunan dürüst olmayan üreticilere dikkat edin.

Ferforje
Ferforje merdiven, geleneksel veya Viktorya tarzında iç mekana mükemmel bir ektir. Birlikte gruplandırılan ve yaratıcı desenler oluşturan süslü ayrıntılar ve çeşitli dekoratif sütunlar ile karakterizedir.

Galvanizli çelik
Uygun maliyetli bir merdiven çözümü bu şekilde sıfır bakımla onlarca yıl dayanacak şekilde yapılmıştır. Sıcak daldırma galvanizleme işlemi, merdivene hava koşullarına dayanıklı metalik gümüş bir görünüm kazandırıyor. Bu, yalnızca başlangıç ​​maliyetleriniz anlamına gelir.

Toz boyalı alüminyum
Tasarıma önem veren mükemmel spiral merdiven çözümü. Korozyona dayanıklıdır ve bakım gerektirmeyen bir yüzeye sahiptir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Hiç evinizde bir döner merdiven olmasını hayal ettiniz mi? Artık bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz! Wilio uzmanları, spiral merdivenlerin montajı, ölçümü ve tasarımında uzmanlaşmıştır. Bu alanda uzmanız ve projeniz için birini bulmanıza yardımcı olacağız. İster küçük ister büyük bir merdiven olsun, size mümkün olan en iyi fiyatı verdiğimizden emin olabilirsiniz.