Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Şap Makinası

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Şap Makinası

Şap Makinası kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sık Sorulan Sorular

Makine şapları nedir?

Makine şapları, substrat adı verilen bir bina yapısı üzerinde dökülen malzeme katmanlarıdır (piyasa farklı çimento veya alçı şap türleri sunar). Şaplar, zemin katmanını bitiren bir malzemedir. Şapların uygulanması için, hem alt zeminde hem de şapın hazırlanması ve bakımında çeşitli teknik gereksinimlerin karşılanması gerekir. Sadece işlevsel değil aynı zamanda estetik bir işlevi de olan bir yapı elemanıdır.

Bir şap uzmanı hangi becerilere sahiptir?

Bir tabla üzerinde çalışmak genellikle fiziksel olarak zahmetlidir, çeşitli teknik ve estetik gereksinimleri karşılaması gerekir. Şaplar çeşitli yüzeylere kalın bir kıvamda uygulanır. Makine şapı uygulamak kolay bir iş değildir ayrıca inşaat ve duvar işleri, malzeme hazırlama ve uygulama konusunda uzmanın sırasıyla inşaatta temel becerilere hakim olması gerekir. Şap ile çalışmak zordur, çünkü seçilen malzeme (alçı veya çimento), malzemenin priz süresinin başlangıcından itibaren işlenmelidir.

Makine şaplarında kalite uzmanını nasıl bulurum?

Bir makine şapı zemine mi karar verdiniz ve işi tam olarak yapacak birini mi arıyorsunuz? Tüm gereksinimleri karşılayan ve işe profesyonelce yaklaşan yetenekli bir inşaat işi uzmanı bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Wilio bu konuda size yardım edecek. Tek yapmanız gereken bir proje oluşturup teklifleri beklemek. Wilio, işine aşina olan makine tablalarında uygun uzmanları bilgilendirir. Bölgenizde bulunan ve işi yapabilecek profesyonelleri gereken zamanda bilgilendirir. O zaman tek yapmanız gereken size sunulan teklifler arasından seçim yapmak. Wilio, kaliteli hizmetleri makul bir fiyata sunan profesyonelleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, müşteri puanlarına ve incelemelerine bakarak bireysel inşaat uzmanlarının kalitesini kendiniz de görebilirsiniz.

Bir uzman hangi işi yapar?

Bir makine tablasının uygulamasını bir uzmana emanet ettiyseniz, işi bir saha incelemesiyle başlar. Uzman, tabla yüksekliklerini ölçmek ve işaretlemek için bir tesviye cihazı, su terazisi ve diğer gerekli araçları kullanır. İşlenmiş şapın uygulanacağı yüzey kirden, eski boyadan, eksiklikleri ve kaliteli iş devamı için standartları karşılar. Gerekirse, uzman alt tabakayı frezeler. Uzman, alt tabakanın düzgünlüğünü sağlamalı ve şapta bulunmaması gereken kablolara dikkat etmelidir. Yüzey çok kavisli ise, teknikte uzman kişi, alt tabaka ile şap arasına folyo şeklinde bir ayırıcı tabaka yerleştirebilir. Folyo ayrıca zeminin yalıtım tabakası olarak da kullanılır.

Uzman, şapı seçilen tipe göre doğru oranlarda karıştırır ve mekanik olarak işler. Uygulamadan sonra şap serilir ve çıta ile tesviye edilir. Uzman, şapın hangi seviyede uygulanması gerektiğini ve hangi şapın alanınız için daha uygun olduğunu belirleyebilir. Uygulamadan sonra şap, tabakanın kalınlığına ve şapın cinsine bağlı olarak 2-7 gün arasında olgunlaşır. Şap olgunlaştığında kaplar ve sıcaklık dalgalanmaları oluşur. Uygun kurutma için sıcaklıklar 30 °C'yi geçmemeli veya 5 °C'nin altında olmamalıdır. Aynı zamanda, uzman, çimento şapını sürekli nemlendirirken kuruturken sürekli dikkatli olmalıdır.

Uzmana malzeme ve araçlar sağlamalı mıyım?

Bu temel işler için bir tesviye cihazı, su terazisi ve ölçüm çubukları kullanır. Bunu, makinede doğru oranlarda karıştırılarak gerçekleştirilen şapın hazırlanması takip eder. Karışık şap, değiştirilmiş bir alt tabaka üzerine serilir. Uzman, alt tabakayı bir öğütücü, freze makinesi ile değiştirir veya başka bir aletle üzerindeki kiri temizler. Alt tabakaya ayırıcı bir folyo tabakası uygular ve şap uygulayarak son halini alır. Temel düzleştirilmiş bir zemin olduğundan, düzleştirme için bir tesviye çıtası kullanır. Prosedürü adlandırarak, uzmanın, doğru şekilde uygulanan teknolojik prosedürü için gerçekten özel araçlar kullandığı sonucuna vardık. Müşteri, uzman olmayan, uzman için hangi aracın doğru olduğu konusunda hiçbir fikri yoktur ve bu nedenle malzeme veya araç tedariki bir profesyonel için uygun olmayan bir çözümdür. Mantıklı değil. Aynı zamanda kendi alanında her profesyonelin işine uygun araçları vardır. Willio aracılığıyla, herhangi bir malzeme veya araç temini talebi olmaksızın, gereksinimlerinizi karşılamak için tam donanımlı profesyonelleri işe alabilirsiniz.

Makine tablalarını kendim yapabilir miyim yoksa bir Willio uzmanına başvurmak daha mı iyi?

Makine tablaları önemli bir yapı taşıdır, hangi iç mekanın estetik özelliklerini değiştirir. Şap döşerken, bir takım teknolojik gereksinimlerin karşılanması gerekir. Bu nedenle, profesyonel denetim ve yardım olmaksızın bağımsız çalışmayı uygun bir çözüm olarak görmüyoruz. Uzman, uygun teknolojik prosedürleri ve gereksinimleri takip edecektir. Sizin ihtiyaçlarınıza ve mekanınıza en uygun şap tipinin hangisi olduğunu bilir. Alt tabakayı düzleştirebilir, yüzeyin son mukavemetini, yanmazlığını sağlayabilir ve işte beklenmedik sorunları çözebilir. Kendi kendine yardım çözümü, profesyonelliksizlik ve yetersiz işleme yoluyla elde edilen maliyetli sonuçlara yol açabilir. İnşaat işlerinde kullanılan finansman genellikle yüksek bir kalemdir, bu nedenle işin kalitesine ve sonuçta size para kazandıracak yetenekli bir Willio uzmanına dikkat edin.

Makine şaplarının fiyatı nedir?

Makine şaplarının fiyatına malzeme ve işin bedeli dahildir. Fiyat ayrıca m2 cinsinden çalışma alanının büyüklüğüne ve alan üzerindeki çalışmanın karmaşıklığına da bağlıdır. Beklenmeyen herhangi bir komplikasyon, hizmetin toplam maliyetini artırabilir.

Piyasa ne tür makine şapları sunuyor?

Alçı şap
Bağlayıcı alçı olarak kullanılan şap, Anhidrit olarak da adlandırılır. Önceden hazırlanmış, modifiye edilmiş bir alt tabaka üzerine belirtilen kıvamda, çoğunlukla bir dökme şaptan daha fazla uygulanır. Uygulamadan sonra malzeme hemen tesviye çubukları yardımı ile homojenize edilmeli ve şap, sıcaklığın 30 °C'nin üzerinde olmaması ve 5 °C'nin altına düşmemesi gereken durumlarda 48 saat boyunca olumsuz hava koşullarından korunmalıdır. Alçı şap, yaşam alanlarında veya ofis binalarında kullanıma uygundur. Güzel düz zeminler oluşturur ve ısıtmalı zeminlerle birlikte kullanıldığında özellikleri nedeniyle toplam ısıtma maliyetlerini azaltabilir.

Çimento şapı
Ana bağlayıcı çimentodur. Çimento şap hem dış hem de iç mekanlar için uygundur. Çalışırken kalın bir kıvamda sürülür ve ardından alüminyum çıta ile tesviye edilir. Bu tip şap alçıdan daha hızlı kurur, kuruma süresi yaklaşık 24 saat sürer. Kurur kurumaz tedavi süreci hemen başlamalıdır. Kururken çatlaklar oluşur veya zemin şişer, bu nedenle şap her zaman nemli tutulmalıdır. Bunun nedeni, alt katmanlar nemli kalırken üst beton katmanlarının büzüldüğü düzensiz kurumadır. Bu nedenle yüzey 4-7 gün nemlendirilmelidir.

İpuçları ve püf noktaları

Teklif alıntıları
Tanıdığınız veya tanıdık bulmak için bir makine şapı uzmanı arayarak zaman kaybetmeyin. Farklı firmalardan teklif istemek artık çok kolay. Wilio aracılığıyla uygun bir uzman bulun. İsteği girmeden önce yapmanız gereken işi mümkün olduğunca kesin olarak yazın. Yakında bölgenizden doğrudan çeşitli yetenekli uzmanlardan teklifler almaya başlayacaksınız.

Bütçenizi aşmayın
Makine mastarlarının fiyatları değişebilir. Ancak Wilio ile çeşitli teklifleri kolayca karşılaştırabilir, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Soru sorarken, hizmet sağlayıcıya bütçenizi ve uygulama gereksinimlerinizi bildirmeniz yeterlidir.

En iyi mastarlama uzmanlarını bulun
Çevrenizdeki en iyi puan alan uzmanları işe alın. Wilio aracılığıyla seçim yaparak, güvenebileceğiniz kaliteli bir çalışan elde edeceksiniz. Hemde makul bir fiyata.