Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Şap Çimentosu

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

44.383 profesyonel

81.756 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Şap Çimentosu

Şap Çimentosu kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

44.383 profesyonel

81.756 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Çimento şapı

Beton ve şap arasındaki fark nedir? Bu, temel atmak, veranda döşemek veya sadece inşaat malzemeleri hakkında bilgi edinmek isteyen birçok kişi tarafından sorulan bir sorudur.

İnsanların sorduğu temel sorular : < br /> Beton nedir
Beton şap nedir
Şap nedir
Neden beton şap
Kullanışlı şap ne anlama gelir?

Ne tür şaplar biliyoruz?
Çimento şap
Talk asfalt şap
Sentetik reçine şap
Kalsiyum sülfat şap
Manyezit şap < br /> Beton ve şap arasındaki fark

Şap ve beton terimleri genellikle kafa karıştırıcı olabilir, çünkü temel olarak beton kullanılır, ancak zeminde şap da bulacaksınız. Ve beton şap kavramı bile var. Peki iki terim arasındaki fark nedir, yoksa her iki terim de aynı şeyi mi ifade ediyor? Bu kılavuz, bu terminolojiye aşina olmanıza yardımcı olacaktır.

Beton ve şap arasındaki fark nedir?
Kısacası: bir madde katkılarla tanımlanır (beton) ve ikinci uygulama alanı (şap).

Beton nedir?
Beton, çakıl veya çakıl gibi taneli taşlardan oluşur. kum, çimento (sırasıyla kil ve kireçten oluşur), karışım suyu ve muhtemelen diğer katkı maddeleri, bağlayıcılar veya katalizörler.
Beton basitçe nemli bir kaya, kil ve kireç karışımıdır.
Betonu kuruturken ve sertleştirirken, kristalin bağlanmaya yol açan kimyasal işlemler vardır.

Bu, betonu sert ve temeller için ve diğer kullanımlar için bir yapı malzemesi olarak ideal hale getirir. Beton mobilyalar bile mevcut!

Ancak beton, özellikle konut amaçlı gayrimenkul sektöründe, temelin son katı değildir. Zemine laminat, fayans, parke, linolyum, halı ve benzerlerini döşemeden önce şap uygulamak gerekir.

Beton şap nedir?

Bir şap beton zemin, mevcut ve sertleştirilmiş bir beton taban üzerine serilmiş daha ince bir beton tabakasıdır. Şap genellikle basit bir çimento, agrega ve kum karışımıdır, ancak özel uygulamalar için özel şap karışımları da vardır.
Şap doğrudan temel betona uygulanabilir veya bir rijit yalıtım malzemesi tabakası

Şap nedir?
Şap, beton bir temel üzerine serilmiş ve tesviye edilmiş bir kaplama ve tesviye tabakasıdır. Şap, betona benzer bileşenlerden oluşabilir, ancak farklı şap türleri vardır.

Başka bir deyişle: beton bileşenleri ile, şap ise işlevi ile tanımlanır.
Aşağıdaki şap türleri mevcuttur:
Çimento şap (CT)
Asfalt şap (AS)
Sentetik reçine şap (SR)
Kalsiyum sülfat şap ( br /> Manyezit şap (MA)
Her şap türü su kullanmaz, bu betona göre büyük bir farktır. Betonun, birçok kişinin kullandığı dayanıklı bir yapı malzemesi haline gelmesi için suya ihtiyacı vardır.

Neden beton şap kullanmalı?
Şap üç nedenden dolayı serilir. :

Mevcut bir beton zeminin görünümünü iyileştirmek için. Betonun birçok formu ve koşulu vardır. Beton zeminler yapısal olarak iyi olabilir, ancak yüzey hasarı, leke, pürüzlülük veya tutarsız renk değişikliği olabilir. Şap yüzey işlemi çekici, homojen ve pürüzsüz bir yüzey sağlayacaktır.

Şap, fayans, parke, muşamba veya vinil döşemek için eşit bir zemin sağlayabilir.

Ayrıca yerden ısıtmanın kaplanması için de uygundur. Yerden ısıtma sistemleri genellikle ısıtılmış su taşıyan borulardan oluşur. Bu borular daha sonra tamamen gizlenecek şekilde şap betonu ile dökülür ve şap ısı iletkeni görevi görür.

Şap Çeşitleri
En yaygın şap türü basit bir beton karışımıdır. Ancak yüzey görünür olduğu için daha kaliteli çimento, daha küçük ve daha büyük agregalar ve ince kum seçiyoruz.
Karışıma metal oksit pigmenti gibi bir renk boyası eklenerek şap daha da geliştirilebilir. < /p>

Ek olarak, şap karışımına lifler eklenebilir, bu da gücü artıracak ve gelecekte göze hoş görünmeyen çatlak riskini azaltacaktır.

Zamanınız kısıtlıysa ve bütçe yapmakla uğraşmıyorsanız, tabii ki önceden karıştırılmış bir şap satın almak da mümkün. Bu tür ürünler, yüzey cilasında güvenilir bir tutarlılık sağlar ve dört saat gibi kısa bir sürede geçirilebilecek bir duruma kadar kuruyabilir.
Biraz daha pahalı olan karışık şap, yaklaşık 18 € ila 25 € aralığında olmalıdır.

Bir diğer şap çeşidi Anhidrat şaptır
Zemine sürülen ve bu nedenle daha az uygulama becerisi gerektiren bir sıvıdır. Sıvı kendi seviyesini bulur ve 48 saat içinde kurur ve pürüzsüz kalır.

Bu şap çeşidi yerden ısıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Kullanım kolaylığı nedeniyle bu şap metrekare fiyatı 13 € ile 18 € arasında değişiyor
Şap beton zeminler uygulamadan sonra normal beton zeminlere göre daha çekici ve dayanıklıdır. Bununla birlikte, beton hala beton olarak kalır ve parçacıkları toza dönüşebilir. Şap ayrıca betondaki sıvıyı emebilir ve leke yapabilir.

Bu sorunların her ikisi de çeşitli iyi düşünülmüş sistemler kullanılarak ortadan kaldırılabilir. İşlem, zeminin mikro zımparalanması, gözeneklerin açılması ve mikro yüzey pürüzlülüğünün ortadan kaldırılmasıyla başlar. Daha sonra zemine bir kalınlaştırıcı uygularlar, alt tabakaya nüfuz eder ve kimyasal olarak reaksiyona girer ve serbest kireç ve kalsiyum hidroksiti zemine bağlar. Sonuç, aşınmaya dayanıklı ve dolayısıyla toz oluşumu olmayan daha sert bir yüzeydir. Daha fazla cilalama işleminden sonra koruyucu bir dolgu macunu uygulanır. Sonuç olarak, şap zemin emilmeyen ve kolayca silinebilen sıvının dökülmesine karşı daha dayanıklıdır.
Böyle bir sistemle işlem görmüş bir şap beton zemin, uzun yıllar dayanacak ve benzer bir yüzey sağlayacaktır. herhangi bir mermer zemin ve fiyatının çok altında p>

Bireysel şap çeşitlerini kısaca açıkladık

Yukarıdaki şap türlerini aşağıda daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz . Bu size şapın daha doğru bir resmini verecektir.

Çimento şapı
Çimento şap, DIN EN 13 813'e göre CT olarak da adlandırılan bir kaplama ve tesviye tabakasıdır.
Bileşenleri yaklaşık olarak aynı olduğu için çimento şap da beton şap olarak adlandırılır. Kum ve çimento, örneğin 3: 1 karışım oranında kullanılır.
Kumun tane boyutu 8 mm'den az, bazı durumlarda maksimum 4 mm'dir. Karışımı karıştırmak için su da kullanılır. Hızlı beton gibi, hızlı bir çimento şapı türü vardır. Kürlenme sürecini tercih eden veya hızlandıran çeşitli katkı maddeleri içerir.

Talk asfalt şapı
Talk asfalt şapı AS olarak da adlandırılır ve yukarıdaki örnekten farklı olarak , su ile ilgisi yoktur. Bu şap türü bitüm, kum, kırmataş ve taş tozundan oluşur.

Karışım, dökme ve boyama veya döküm asfalt şapın boyanması için uygun 230 °C'ye kadar ısıtılır.
Bu şapın avantajı, suya ve buhara karşı direncidir.
karışım ayrıca ses yalıtım özelliği ile birlikte düşük bir ısı iletkenliğine sahiptir, bu nedenle bu tip şap genellikle çatı katı için ideal görünmektedir. Ayrıca hızlı bir şekilde hazırdır
Ancak dezavantajları vardır:
Ahşap, linolyum ve diğer zemin kaplamalarını uygulamadan önce kimyasal etkileşimleri önlemek için bir bariyer tabakası oluşturmak gerekir. Talk asfalt şapı da mineral yapı malzemeleri ile doğrudan temas etmemelidir.
Örneğin, doğası gereği oldukça alkali olan harç suyu, belirli bir madde karışımına zararlıdır. Duvarcılık veya diğer harç uygulamaları için, harç ve dökme demir şap arasında ayırıcı bir tabaka olmalıdır.

Sentetik reçine şap
Sentetik reçine için kullanılır. şaplar genellikle epoksi reçinedir. Ancak diğer plastikler kullanılabilir. Kısmen yüksek maliyeti nedeniyle sentetik reçine şap genellikle kullanılmaz.

Özellikle son derece kısa kuruma süreleri gerektiğinde veya sonraki kullanım sırasında artan dinamik yük beklendiğinde kullanılır. / > Şapın suya dayanıklı olması bir avantaj olsa da itibarı da zedelenmiştir. Sentetik reçine şaplarda kullanılabilen sertleştiricilerden biri olan Bisfenol A, kişinin kısır kalmasına izin veren dumanlara neden olur.

Sülfat-kalsiyum şap
Sülfat şap, betonda olduğu gibi bağlayıcı olarak çimento yerine kalsiyum sülfat hemihidrat kullanıldığından, bilindiği üzere alçı şap olarak da adlandırılır. Su ile temas ettiğinde kalsiyum sülfat dihidrat, alçı oluşur.Anhidrit şap terimi de yaygındır.
Kalsiyum sülfat şap bazen çimento şapa ve özellikle geniş alanlarda tercih edilir. Çünkü burada yüzeyin kenarlarda veya ortada küçülmesi beklenebilir. Ancak bu şap neme, özellikle küf riski olan kalıcı neme karşı daha hassastır.

Manyezit şap
Beş şapın sonuncusu manyezittir. şap
Magnezit, II. Dünya Savaşı'ndan sonra esas olarak şaplar için kullanıldı, çünkü çimento sadece tahsiste satıldı / dağıtıldı.
Bu şapın en büyük dezavantajının nedeni neme karşı yüksek duyarlılığıdır. Ancak bunun bahçe ve teras için hiçbir anlamı yoktur!

Kullanışlı şap ne anlama gelir?
Kullanışlı şap, doğrudan zemin olarak kullanılan şapları ifade eder.
Özellikle sanayi ve hollerde (depolar, fuarlar, makine atölyeleri) beton veya çimento şaplara ek zemin kaplaması uygulanmaz.
Bunun için alt tabaka tipinin uzun ömürlü olması ve bakımı en aza indirmesi için, diğerlerinin yanı sıra beton bir conta kullanmak için başarılı bir yöntem olarak kullanabilirsiniz.
Birçok eski binada magnezyum ve magnezyum klorür karışımı bulunabilir. Talaş veya kum yerine ahşap kullanılmıştır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Çimento şapı alanında güvenilir bir hizmet sağlayıcı mı arıyorsunuz? Wilio Services, nesneyi ölçmek ve gerekli malzemeyi hesaplamak, alt tabakayı bitirmek, çimento şapı uygulamak, bitirmek için kaliteli profesyoneller bulmanıza yardımcı olacaktır. Çimento tabakasının fiyatı genellikle m2'ye bağlıdır. Hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin: Spatula, su terazisi, elektrikli karıştırıcı, silecek, bu kategorideki döşeme uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanacaktır. İhtiyaçlarınız için tüm olası yardımı sunmaya hazırız! Bir servise ihtiyacınız var mı? çimento şap alanında? Wilio, nesneyi ölçmek ve gerekli malzemeyi hesaplamak, alt tabakayı bitirmek, çimento şapı uygulamak, bitirmek için kalite uzmanları bulmanıza yardımcı olacaktır. Çimento tabakasının fiyatı genellikle m²'ye bağlıdır. Hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin: Bu kategorideki döşeme uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanacak olan spatula, su terazisi, elektrikli karıştırıcı, silecek. Soruları veya istekleri ile hem yeni hem de geri dönen müşterilerimizi bekliyoruz - istediğiniz zaman arayın!