Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Şantiye Şefliği

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Şantiye Şefliği

Şantiye Şefliği kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

İnşaat denetimi hakkında sıkça sorulan sorular

Elemanları bulunan bir şef mi tutmalıyım yoksa ayrı ayrı ustalar mı aramalıyım?

İnşaat projeniz için ayrı ayrı ustalar tutmak daha ekonomik gelebilir. Bunu yapmaya karar verirseniz, ustaları sürekli kontrol etmeli ve inşaat denetimini sağlamalısınız. Diğer bir seçenek ise, tüm sorumluluğu üstlenecek ve projenin bir parçası olarak inşaat denetimini gerçekleştirecek bir şef bulmaktır. Şefler işlerinin itibarlarına dayandığını bilir, bu yüzden projenizi zamanında ve kaliteli bir şekilde teslim etmek için çok çalışırlar ve elemanların işlerini bu doğrultuda düzenlerler. Ayrı ayrı usta tutmak daha cazip gelse de, bu seçenek uzun vadede daha fazla paranıza mal olabilir ve ustaların işlerini kontrol etmek için gereken zaman ve baş ağrıları da cabasıdır. Projeniz boyunca yakın temas kurarak çalışabileceğiniz bir şef ile anlaşmak, daha maliyetli olsa da kendi başınıza altından kalkamayacağınız tehlikeli uygulamalarla uğraşmak zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor. Yapmanız gereken tek şey, deneyimli bir inşaat şefi tutmaktır.

Bir şefle nasıl çalışılır?

Öncelikle, şefle anlaştığınız tutardan daha fazla ödemek istemiyorsanız, detaylı bir proje tasarısı kullanarak -armatür özellikleri, kaplamalar ve ekipman gibi ayrıntılar dahil - net bir proje kapsamı ve zaman çizelgesi üzerinde anlaşın. Verdiğiniz kararlar ne kadar açık ve net olursa şefin vereceği teklif de o kadar gerçekçi ve doğru olacaktır. Proje yöneticisiyle yakın temas kurun ve ilerlemeyi takip etmek, sorunları çözmek ve pahalıya patlayacak iletişim kopukluklarının önüne geçmek için her gün şefin yanında bulunmaya özen gösterin. Hatta mümkünse, sabah erkenden gidin. Gün boyunca, şefi aramanın ya da mesaj göndermenin uygun olup olmadığını öğrenin. Verilen siparişlerin numaralarını kaydetmek, sorularınızı ve fikirlerinizi belirtmek ve teslim tarihini tutmak için bir proje günlüğü tutmak da mantıklıdır. Böyle bir günlük, projenin ilerleyen dönemlerinde meydana gelebilecek sorunların giderilmesini kolaylaştırır. Aynı şekilde, proje planında yapılan değişiklikleri yazılı olarak takip ettiğinizden emin olun(genellikle değişiklik isteği olarak adlandırılır). Öngörülemeyen değişiklikler yapılması gerekiyorsa, şefin yapılacak değişiklik için yazılı bir fiyat verdiğinden emin olun. (Sözleşmenin aslında yazılı olarak değişiklik yapılmasını isteyebilirsiniz) İşte bu konuyla alakalı aklınızda bulunması gereken diğer öneriler;

  • İşin her aşamasını kontrol edin.
  • İş tamamlandıktan sonra ödeme yapın.
  • Faturaları zamanında ödeyin, soruları kısa sürede yanıtlayın, şef ve çalışanlara eşit davranarak adil bir müşteri olun.
  • Çalışanların isimlerini öğrenin ve çalışırken ihtiyaç duyacağı şeyleri temin ettiğinizden emin olun.
  • Şef ile projenin başından itibaren iyi bir iş ilişkisi kurmak, projenin daha başarılı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Deneyimli bir inşaat şefi, inşaata dair tüm işlemleri sizin için üstlenir ve zamanında ve istediğiniz kalitede sorunsuz bir inşaat projesi tamamlayabilir.

Şeflere ödemeyi nasıl yapabilirim?

Şefler, her proje için sabit bir ücret alırlar (iş maliyeti) Karşılaştırma yapmak için, inşaatınız için şef tuttuğunuzda, verdiğiniz toplam bedelin ya da saatlik oranın yüzdesi olarak ödenir.

Büyük bir tadilat projesi pahalı bir yatırım olabilir. Fakat bu aynı zamanda evinize yapacağınız uzun vadeli bir yatırımdır. Bu yüzden tadilat için bir usta seçerken, sadece ustanın maaşını değil, kalitesini de hesaba katmalısınız. Ruhsatlı, çok sayıda deneyime sahip, iyi işler çıkaran, güzel yorumlar almış ve sigortalı bir şef almayı düşünebilirsiniz. Birçok elemandan oluşan bir projeye girişecekseniz, ihtiyacınız olan tek şey bir şef tutmak olacaktır.

Nasıl iyi bir müteahhit ya da inşaat şefi bulabilirim?

Aklınızda olan tadilat planının kapsamının, kullanılacak malzemelerin, kaplamaların, ekipmanların detaylı bir şekilde anlatıldığı bir plan hazırlayarak başlayın. Böyle bir plan çıkardıktan sonra resmi teklifler alabileceğiniz şeflerle konuşmaya başlayabilirsiniz. Wilio'ya bir proje yükleyin ve çevrimiçi teklif vermelerini bekleyin. Tedarikçiler kısa süre içinde sizinle irtibata geçecek ve projenizla alakalı yaptıkları yorumları okuyabileceksiniz.

Projenizi zamanında tamamlayabileceğini düşündüğünüz en az üç şef ile konuşun. İşini iyi yapan müteahhitlerin elinde birçok proje olması muhtemeldir. Bu yüzden bir süre beklemeniz gerekebilir. Aklınızdan geçen proje için deneyimli bir müteahhit seçin. Gerekli ruhsatları ve sigorta belgelerini isteyin. Tedarikçinin hangi işi yapacağını ve hangi kısımların başka ustalara verileceği konusunda açık ve net olun. Yalnızca detaylı bir sözleşmeyi imzalayın ve projeniz için gerekli izinleri almayı unutmayın. Meydana gelebilecek sorunlardan ve kopuk iletişimden kaçınmak için şef ile yakın temasta olun. Sonuçta, bir inşaat projesinin başarı olmasının altında yatan sebep iyi bir müteahhit tutmaktır.

Bir müteahhiti nasıl işe alabilirim?

Masraflı olabilecek problemlerden kaçınmak için müteahhitle anlaşmadan önce doğru işlemleri yapın. Yalnızca çizimlerden sorumlu olmayan, aynı zamanda şefin inşaat için gereken bütçe ve zamanı sunabileceği bir teklif hazırlamasına yardımcı olacak profesyonel bir mimar ya da tasarımcı ile çalışarak işe koyulun. Sıhhi tesisat, elektrik tesisatı gibi diğer ayrıntıları hesaba dahil etmeniz gerekmektedir. Bütçenize uyan ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayan kaplamalar, cihazlar, donanımlar ve aksesuarlar seçebilmeniz için öncesinde bir liste hazırlamayı unutmayın. Profesyonel bir mimar ya da tasarımcı ile çalışıyorsanız ve projeniz için eksiksiz bir planınız ve sözleşmeniz varsa, Wilio'ya gelin, işlemi bir çırpıda halledin!

Hizmeti sunacak olan kişilerin ruhsatı ve sigortası olduğundan emin olun. Daha önce tamamladığı işleri gözden geçirin. Örnek sunmalara gerekmektedir. Şeflerle konuşurken geçirdiğiniz zamanın kısıtlı olmamasına özen gösterin. Onlara güvenebilmeniz gerekmektedir aksi takdirde beklenmedik masraflar çıkabilir. Ustanın uyabileceği ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir zaman çizelgesi sunduğundan emin olun. Başarılı bir sonuç için en doğru seçimi yapmaya özen gösterin.

Hizmeti sunacak olan ustaların ne tür sigortaya ihtiyacı vardır?

Şefin ruhsatı ve sigortası olduğundan emin olun. Sigortasız olan bir ustayı işe almanın fiyatı daha uygun olabilir fakat karşılaşabileceğiniz tehlikeleri ve maliyetleri göz önünde bulundurun. Sigortası bulanan bir usta, inşaat ile alakalı her şeyin sorumluluğunu üstlenecektir. İnşaat alanında bir kaza olması ya da tadilat yapılırken evin hasar görmesi durumunda, sigortası kurallara uygun olan bir usta olası kaza masraflarından sizleri koruyacaktır. Ev sahiplerinin sahip olduğu sigorta eve gelen hasarı karşılar fakat bazı sınırlamalar bulunmaktadır. Sorumluluk sigortası ve tazminat sigortası olan bir usta ile anlaşmaya özen gösterin. İyi bir müteahhit, itibarını önemser. İş paylaşımını doğru yapabilen ve sigortası olan bir usta, ona güvenmeniz için gereken ilk adımları atmış demektir.. Ustaların sigorta yapabilmeleri için, ruhsat almaları gerekmektedir. Güvenebileceğiniz ustalar, ruhsatlarını kaybetmemek için elinden geleni yapıp mükemmel bir iş ortaya koymaya çalışırlar. Sözleşmenin şartlarına uymayan işler sergilemesi, ustanın ruhsatını kaybetmesine yol açabilir. Sigortalarını görmek istediğinizi ustalara söyleyin. Doğru sigortaya sahip bir usta ile anlaşarak uzun vadede tasarruf sağlayabilirsiniz. Uygun fiyat sizi cezbedecek unsur olmasın.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Bir inşaatın şeklini ve uygulamasını denetlemenin maliyeti genellikle işin süresine bağlıdır. Hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin: inşaat danışmanlığı, inşaat yönetimi - uzmanlarımızın seçimi ve tüm inşaatın yönetimi, uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanacaktır.