Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Rejenerasyon Havalandırma

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Rejenerasyon Havalandırma

Rejenerasyon Havalandırma kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Isı geri kazanımlı kontrollü havalandırma

Geri kazanım veya kontrollü havalandırma, havalandırma sırasında ısı geri kazanımıdır. Geri kazanım ünitesinde yaşam alanına verilen hava, yaşam alanından uzaklaştırılan sıcak havanın ısısını emerek ısı kaybını minimuma indirir. Pasif hava geçirmez bir ev bile geri kazanım sayesinde iyi havalandırılır ve neredeyse hiç ısı sızıntısı olmaz. Kullanılan teknolojiye bağlı olarak, geri kazanım ısıtma maliyetlerinde %30-50 oranında tasarruf sağlar. Basitçe söylemek gerekirse, iyileşme sadece zamandan değil, aynı zamanda enerjiden ve çevreden de tasarruf sağlar. Geri kazanımlı havalandırma, binada ısının %95'e varan verimle kullanılmasını sağlar. Yaz aylarında ise yaşam alanında ideal sıcaklığı korumak için geri kazanım ünitesini kullanıyoruz, ayrıca, Isı geri kazanım ünitesi binanın aşırı ısınmasını engeller.

Isı geri kazanımı gerekli olduğu her türlü binada kullanılabilir. Hijyenik havalandırma, ancak sürekli artan enerji fiyatları nedeniyle, müstakil evlere ve hatta bireysel dairelere geri kazanım üniteleri giderek daha fazla kurulmaktadır.

Geri kazanım ve işletme maliyetlerinin avantajları

Geri kazanım ünitesi, ısıtma tasarrufuna ek olarak, esas olarak iç mekana sürekli taze hava değişimi sağlar. Modern evler hava geçirmezdir ve hava değişimi olmadan yaşanmaz olacaktır. Günde bir kez darbeli havalandırma da yetersizdir. Komple hava dağıtımına sahip kontrollü havalandırmanın kurulumu 5.000 ila 80.000 lira arasında değişmektedir. Kontrollü havalandırmanın tahmini işletme maliyetleri - KURTARMA yaklaşık 1500 tl / 1 yıldır (333 elektrik + filtre seti).

Geri kazanım ünitesinin çalışması basittir, kullanıcı yalnızca filtreleri mevcut ve hızlı bir şekilde değiştirilebilir.

Profesyonelce kurulmuş bir sistem, yalnızca filtre değiştirme bakımı ile güvenilir bir şekilde çalışacaktır. Geri kazanım ünitesi, mahalden çekilen havanın sıcaklığının soğuk besleme havasını ısıtmak için kullanılmasını sağlayan bir cihazdır. Bu iki "hava" birbirine karışmaması için birbirinden ayrılmıştır. Temas yüzeyleri maksimum ısı transferini garanti eden bir malzemeden yapılmıştır.

Geri kazanımın avantajları

- oturma odalarına (yatak odaları, oturma odası, çocuk odaları)
- (mutfak, tuvalet, banyo) kirleticilerin ve nemin giderilmesi
- alerjilerden (filtreler) kaçınarak sağlığın korunması
- %95'e varan geri kazanım verimliliği
- %50'ye varan ısıtma için enerji tasarrufu

Odaların kontrollü "ısıtılması ve soğutulması" pencereler kapalıyken gerçekleşse bile, bu pencerelerin açılamayacağı anlamına gelmez . Geri kazanımı havalandırmak, enerji tasarrufu yapmak veya camları kullanmak kullanıcıya aittir. Isı geri kazanım ünitesi sizi hiç kısıtlamaz. Aksine, konfor sağlar ve evinizi ısıtma ve soğutma ile ilgili maliyetleri önemli ölçüde azaltır. Evde olmadığınızda (hala havalandırılmış) ve ısı sızıntısı olmadan bile temiz hava getirir - her zaman temiz bir ev oluşturuyor.

Geri kazanımlı havalandırmanın bir başka avantajı, besleme havasını tozlardan veya alerjenlerden temizlemek için filtre kullanma olasılığıdır ve bu da çoğumuz için hayatı zorlaştırır. Bu, binayı alerjisi olanlar için uygun hale getirir. Isı geri kazanım ünitesinin tozla tıkanmaması için temel filtrasyona sahip olması gerekir. Geri kazanıma yüksek verimli filtreler eklemek ve laboratuvarlara da uygun havayı filtrelemek mümkündür. Filtreleri filtreleme yeteneklerine göre filtreleme sınıflarına ayırıyoruz. Filtre sınıfları, filtrenin yakalayabileceği parçacıkların boyutunu tanımlar.

Geri kazanım ünitesi ve bölümü

• Yerel geri kazanım ünitesi (merkezi olmayan geri kazanım) - için ayrı bir havalandırma ünitesi bir oda. Doğrudan hava değişimi. Kolay kurulum, düşük tüketim ve sabit sıcaklık - bunlar yerel veya merkezi olmayan bir iyileşme istiyorsanız ana avantajlarıdır. Merkezi olmayan geri kazanım, düzenli hava değişimine izin verir, geleneksel havalandırmanın yerini alır ve dışarıdaki havayı ısıtmak için egzoz havasının enerjisini kullanır.

Yerel iyileştirme ile karmaşık kablolama veya karmaşık inşaat çözümlerine ihtiyacınız yoktur. Küçük apartman daireleri, stüdyolar ve bireysel odalar, merkezi bir çözüm kullanmak mümkün olmadığı için iyileşmenin faydalarından mahrum edilmek zorunda değildir.

Merkezi olmayan bir ısı geri kazanım ünitesi satın alarak, enerji verimliliğini korurken temiz havaya kalıcı erişim elde edersiniz. İlk ünite, egzoz havasını odadan emer ve termal enerjisini depolar. Bu sırada ikinci ünite önceden ısıtılmış taze havayı odaya getirir. Üniteler görev alışverişinde bulunur ve evinizdeki havayı temizlemek için birlikte çalışır. Ara bağlantı, kontrollü havalandırmanın verimliliğini ve hava değişiminin hızını artırır

• Merkezi geri kazanım ünitesi - birkaç ayrı oda için tasarlanmış geri kazanım. Kanal hava değişimi. Genellikle bir teknik oda, kazan dairesi veya konut dışı diğer odalarda bulunan ve imkânlara ve evin yerleşim planına göre bir dinlenme ünitesinden oluşur. Geri kazanım ünitesinden, hava dağıtımları evdeki bireysel odalara yol açar.

Merkezi sistemler binayı bir bütün olarak havalandırır, kurulum ve sistemin doğru yerleşiminin tasarlanacağı bir proje gerektirir. Lokal sistemler kurulum açısından zamandan tasarruf sağlar, ancak, sadece dış mekana doğrudan bağlantısı olan odalarda hava beslemesi sağlarlar.

Havalandırma üniteleri, kolay kullanım, yüksek konfor ve %95'e varan yüksek ısı geri kazanım verimliliği sağlar, bu da ısıtma için %50'ye varan enerji tasarruf sağlar. Üniteler standart olarak yaz ve gece soğuk hava havalandırması sağlayan otomatik bir baypas ile donatılmıştır.

Entalpi - nem geri kazanımı

Entalpi kullanımı Örneğin havalandırma ünitelerinde isteğe bağlı olarak sağlanan eşanjör, binadaki bağıl nem optimize edilir, bu da kışın çok kuru havaya karşı ideal bir korumadır.

Entalpi eşanjörü, polimer membranların yenilikçi tasarımı sayesinde elektriğe ihtiyaç duymadan pasif olarak hava nemini optimize etmeye yardımcı olur, sağlanan taze havaya sadece ısıyı değil aynı zamanda nemi de aktarabilir. Hava optimum nem içerir, özellikle kışın sağlanan havanın nemi normalde %20'nin altına düştüğünde iç kısım kurumaz. Özel antibakteriyel katman Microban sayesinde yaşam konforu artırılır, koku, mikrop ve diğer kirleticilerin transferi engellenir. Ön ısıtmaya gerek kalmadan -12 C˚ dış ortam sıcaklığına kadar verimli çalışır, böylece kışın ısı eşanjörünün donma tehlikesini ortadan kaldırır. Bir entalpi değiştirici kullanıldığında, yoğuşma oluşmaz ve drenajının çözümü gerekli değildir. Eşanjör, mekanik olarak hasar görmedikçe pratik olarak sınırsız bir hizmet ömrüne sahiptir. Bakım, bir su akışı ile durulamadan oluşur.

Geri kazanım fiyatı

Yukarıda bahsedildiği gibi, geri kazanımlı havalandırma sayesinde sadece ısınma maliyetlerinden değil, sağlıktan da tasarruf edersiniz. Bu tür havalandırma için modern sistemler, egzoz havasından gelen enerjinin %90'ına kadarını kullandıkları için çok verimlidir. Böyle bir havalandırma sisteminin fiyatı birçok faktöre bağlıdır - havalandırma kanalının uzunluğu, fanlar, reküperatör (merkezi veya yerel) ve ayrıca havayı hem ısıtma hem de soğutma için mi yoksa yukarıdakilerden sadece biri için mi kullanmak istediğinize bağlıdır. Geri kazanımlı havalandırmanın yaklaşık fiyatı, sisteme ve binanın büyüklüğüne bağlı olarak 4.000 ile 60.000 Lira arasında değişmektedir. Kesin bir fiyat teklifi için, doğrulanmış bir motora veya Wilio geri kazanım şirketlerine soruşturma gönderin, teklifleri bekleyin, karşılaştırın ve sizin için en iyisini seçin.