Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

PVC Zemin Kaplama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

PVC Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Vinil zemin

VİNİL ZEMİN NEDİR? VİNİL VE LAMİNAT ARASINDAKİ TEMEL FARKLAR

Vinil zemin nedir?

Vinil döşeme, dayanıklı, ekonomik ve kurulumu kolay sentetik bir döşeme malzemesidir. Vinil, genellikle muşamba ve laminat parke gibi diğer zemin türleriyle karıştırılır. Lüks vinil karolar ve panolar, çok yönlülükleri, nemli ortamlara dayanma yetenekleri ve ahşap panoların ve taş karoların gerçekçi görünümü sayesinde giderek daha popüler hale geliyor. Peki hangisi eviniz için en iyisi? Bu soruyu cevaplamak için öncelikle bu popüler döşeme seçenekleri arasındaki farkları anlamalısınız.

LAMİNAT VE VİNİL ZEMİN ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Sentetik malzemelerden yapılmış vinil döşemenin aksine, laminat parke biraz ahşap içerir. Laminat parkelerin neme karşı hassas olmasının ana nedeni budur. Laminat zemin, şeffaf bir koruyucu tabaka altında kapatılmış, ahşap damar görüntüsüne sahip bir lif levha çekirdeği içerir. Tüm bu katmanlar birbirine lamine edilerek daha güçlü ve gerçekçi bir zemin kaplama malzemesi elde edilir. Laminat zeminler genellikle sert zeminlerin görünümü ve hissi için bir arada gruplandırılmış levhalar halinde satılır.

VİNİL İLE LINOLEOM ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Vinil döşemeden farklı olarak doğal malzemelerden yapılmış bir linolyum zemindir. Linolyum neden "eskimiş" klişesini taşıyor, yaklaşık 150 yıldır kullanılan ekolojik bir zemin kaplamasıdır nedeni bu olabilir. Ancak dayanıklı, çevre dostu ve uygun fiyatlı bir şey arayanlar için mükemmel bir seçimdir. Linolyum vinil kadar suya dayanıklı değildir, ancak uygun bakımla çok daha uzun süre dayanabilir. Vinil, genel süpürme ve silmeye ek olarak çoğunlukla bakım gerektirmezken, linolyum yıllık koruyucu kaplama ve cilalama gerektirir ve bu nedenle daha uzun süre dayanır. Vinilden biraz daha pahalıdır ve genellikle ticari alanlarda kullanılır.

Vinil Döşemenin Faydaları

İnsanlar vinil döşemeyi birçok nedenden dolayı severler. Uygun fiyatlı, dayanıklı ve su geçirmez bir zemindir. Hemen hemen her odaya sığacak birçok çekici doku, renk ve stil de vardır. Vinil zeminler levhalar ve fayanslar halinde tedarik edilir, bu da kolay özel kurulum sağlar. Kirlenmediği ve neme iyi dayandığı için banyolar veya çamaşırhaneler için de harika bir zemin seçimidir.

Vinil döşemenin dezavantajları

Vinil döşemenin bazı dezavantajları vardır. Bunun nedeni, üretiminde toksik kimyasalların kullanılmasıdır. Bazı vinil zeminler, kurulumdan sonra VOC'leri serbest bırakabilir. Bir şey kırılırsa veya zemini çizerse tamiri de zordur. Ev sahipleri, evi satmayı planlıyorlarsa, vinil döşemeye yaptıkları yatırımın geri dönüşünü beklememelidir. Son olarak, modern teknoloji sayesinde vinil zeminler gerçek görünebilir, ancak aynı zamanda bu tür cilaları taklit eden vinil zeminlerle sert ahşap veya arduvazdan "gerçek" bir izlenim elde etmek çok zordur.

Vinil döşemenin artıları ve eksileri

Vinil döşeme %100 plastikten yapılmıştır. Bu bileşim ona mükemmel nem direnci sağlar. Su vinil zeminlere "döküldüğünde", yüzeye uzun süre zarar vermez. Suya dayanıklılık, vinili mutfak, banyo, çamaşırhane ve bodrum gibi neme meyilli odalar için mükemmel bir seçim yapar.

Bazı vinil zemin türleri su geçirmezdir. Örneğin, vinil plastik ve polimer kompozit (WPC) vinil su geçirmezdir. Bu, termoplastiklerin, odun unu ve kalsiyum karbonatın bileşiminden kaynaklanmaktadır. Nem oranı yüksek alanlara kurulabilir.

Diğer su geçirmez vinil döşeme seçenekleri arasında doğal kireç tozu, polivinil klorür ve bir stabilizatörden yapılmış taş plastik vinil (SPC) bulunur. Katı çekirdekli vinil olarak da bilinir. Yüzer zeminler gibi birçok zemin tipine monte edebilirsiniz. Neme maruz kalma düşünüldüğünde, vinile karşı vinil tartışmasında. Laminat, vinil zeminin açık ara kazananıdır.

Tarihsel olarak, birçok kişi vinili estetik açıdan laminattan daha düşük olarak değerlendirdi. Ancak şimdi vinil, stil seçimi açısından uzun bir yol kat etti. Taş, fayans ve hatta ahşap zeminlerin görünümünü ve hissini gerçekçi bir şekilde taklit eden vinil zeminler, dayanıklılık ve laminattan daha iyi genel dayanıklılık bulacaksınız. Ama bütçenizi de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Vinil döşeme, özellikle lüks bir vinil döşeme seçerseniz, laminat döşemeden daha pahalı olabilir. Laminatın iki katı kadar dayanabilmesine rağmen, vinil zeminler daha büyük bir başlangıç ​​yatırımı gerektirebilir.

Vinil ve Laminat: Benzerlikler

Özetlemek gerekirse, zemininizin suya dayanıklılığına ihtiyacınız olduğunda vinil daha iyi bir seçimdir. Bu arada, laminat daha şık bir görünüm, daha düşük maliyet ve ayak altında rahat bir his için daha uygundur.

Farklılıklarına rağmen laminat ve vinil, aşağıdakiler dahil birçok yönden benzerdir:

Kolay kurulum: Laminat için bir köpük tampona ihtiyacınız varsa veya vinil folyolar kurmaya karar verirseniz, uzmanlar yüklemeniz gerekebilir. Bununla birlikte, hem laminat hem de vinil, yüzer bir zemin veya hemen hemen her tür alt tabaka gibi birbirine yapışan panolarda gelir ve size her tür zemine kolay kurulum sağlar.

Bakım: Hem vinil hem de laminat kolaydır temiz tutmak için. Gerektiğinde basitçe temizleyin, vakumlayın veya süpürün. Bu zeminleri iyi durumda tutmak için özel temizlik maddelerine veya makinelere ihtiyacınız yoktur.

Çevre dostu olma: Her iki zemin türü de çevre dostu satın alma seçeneklerine sahiptir.

Fiyat: Laminat bazen vinile kıyasla daha düşük fiyatlarla satılır. Ne tür stil ve özellikler aradığınıza bağlıdır. Fiyat, vinil ve laminat ile nispeten karşılaştırılabilir. Her ikisi de bütçeye en uygun zemin kaplamalarından ikisi olarak kabul edilir.

Yeni bir zemin alırken öncelikle ana kriterlerinizi belirleyin. Su geçirmez bir zemin mi yoksa gerçek ahşap gibi görünen bir şey mi daha önemli? Ayaklarınızın altındaki hissi mi yoksa yeni zeminlerinizin ömrünü mü daha çok önemsiyorsunuz?

Levha, karo veya tahta vinil döşeme arasında seçim yapın

Zemini değiştirmek odanın görünümünü ve verdiği hissi önemli ölçüde değiştirebilir ve vinil döşeme, odalar için harika bir seçimdir.

Vinil zeminlerin avantajları şunlardır:
-Bakımı ve temizlenmesi kolay
-Çeşitli stillerde, kalınlıklarda ve dokular yani Yaprak vinil zeminler, mükemmel bir görünüm çeşitliliği sunar. Ahşap, taş veya seramik karolar gibi diğer malzemelerin görünümünü simüle edin. Ve bir dama tahtası (resminde), parke ve tuğlalar da dahil olmak üzere ilginç desenleri keşfedin hepsi bu karmaşık desenleri sıfırdan oluşturma zahmetine girmeden.

Vinili, önceden kesilmiş standart boyuta veya ölçülere göre kesilir yada mağazada seçtiğiniz uzunluk, çoğu odayı tek bir dikişsiz parça halinde kaplayabilir. Bu, bağlantı olmadan çekici bir sonuç yaratır, ancak daha büyük odalar iki veya üç şerit ve döşeme sırasında biraz daha özen gerektirebilir. Vinil film, yerden ısıtma ile uyumludur, ancak döşeme işlemi sırasında çift taraflı vinil bant kullanılmışsa uygun değildir.

Kendinden yapışkanlı vinil karolar

Kendinden yapışkanlı vinil karolar, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız mükemmeldir çünkü kendi benzersiz tasarımınızı oluşturabilmeniz için tek bir renkle veya zıt renklerle birleştirilebilirler. Vinil folyolar gibi, kendinden yapışkanlı karolar da çok çeşitli görünüm ve tasarımlar sunar.

Kendinden yapışkanlı vinil karolar, doğrudan zemine yapıştırıldıkları için yapıştırıcıya ihtiyaç duymazlar ve bu nedenle yerden ısıtmalı odalar dışında herhangi bir odada olabilir.

Kendinden yapışkanlı vinil plak

Kendinden yapışkanlı vinil plaklar, herhangi bir odaya sıcaklık katan çeşitli ahşap efektlerde mevcuttur. Çam gibi daha soluk tonlardan seçim yapın, meşe veya rustik tonlardan daha zengin ve koyu tonlara kadar.

Vinil karolar gibi, vinil karoların montajı kolaydır ve çoğu odada çalışabilir. Kendinden yapışkanlıdırlar, bu nedenle tutkal gerekmez, ancak yerden ısıtma ile çalışmazlar.

Lüks vinil zemin

laminat parkelerde kullanılan sistemi anımsatır. Bu, kurulumu basit ve kolay hale getirir.

Yine, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli stiller vardır. Ahşap gibi popüler favoriler, yıkanmış ve eskitilmiş yüzeylerle modern bir görünüm kazanırken, kayrak, traverten ve kireçtaşı gibi diğer malzemeler de tanıtıldı. Zemin, daha fazla dayanıklılık için dayanıklı bir poliüretan (PU) kaplamaya sahiptir ve yerden ısıtma ile uyumludur.

Vinil döşeme seçeneklerini keşfederken göz önünde bulundurulması gereken birkaç özellik vardır:

Kayma direnci

Vinil zeminlerin en iyi özelliği, bu insan yapımı ürünün suya dayanıklı olmasıdır. Bu, yüksek dökülme veya sıçrama riskinin olduğu mutfaklar, banyolar ve hizmet odaları için idealdir. Bu ayrıca, herhangi bir yüzey suyunun kaymaya neden olabileceği anlamına gelir.
Çoğu vinil film, daha az kaygan bir seçenek arıyorsanız, onu mükemmel bir seçim haline getiren, kaymaz bir yüzeye sahiptir. Alternatif olarak, zemine bir kilim veya hasır ekleyin.

Kalınlık

Vinil zemininiz ne kadar kalınsa, ayaklarınızın altında o kadar yumuşak ve sıcak görünür özellikle taş gibi malzemelerle karşılaştırıldığında. Seçimimiz 1,1 milimetre (mm) kalınlığından 5 mm olasılığına kadar değişmektedir. Daha kalın bir zemin aynı zamanda daha iyi ses yalıtımı ve daha az aşınma anlamına gelir bu nedenle yüksek oyun seslerini boğduğu için çocuk oyun odaları için harika bir seçimdir.

Zemin eşikleri ve kenar şeridi

Vinil döşeme işlerinizi tamamlamak için bir zemin pervazına veya süpürgeliğe ihtiyacınız olabilir. Bir odanın zemininden diğerine temiz ve güvenli bir geçiş oluşturmaya yardımcı olurlar ve bazı eşikler, farklı yükseklikteki bitişik katları düzleştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Zemininizi tamamlamak için farklı renk ve kaplamalarda mevcutturlar, altındaki alt tabakaya bağlı olarak farklı kurulum gerektirirler.

Zemin yapıştırıcısı ve bandı

Vinil döşeme seçeneklerimizin çoğu kendinden yapışkanlıdır, bu nedenle herhangi bir ek yapıştırıcı gerektirmezler. Daha büyük bir oda için vinil levha seçtiyseniz veya ek güvenlik arıyorsanız, zemin yapıştırıcıları ve çift taraflı vinil zemin bantları yelpazemizi keşfedin. Her ikisi de zemininizin güvende kalmasını sağlar.

Arka Plan

Çoğu vinil zemin paspas gerektirmez. Eğer döşeyeceğiniz yüzey düz ve pürüzsüz ise, iyi dolgulu bir vinil zemin kendi başına yumuşak olmalıdır. Bu nedenle alt zemin düz değilse problemler ortaya çıkabilir. Bu nedenle, bir mat eklemenizi öneririz ve bu vinil döşeme seçeneği için özel olarak tasarlanmış paspaslar sunuyoruz.

Zemin temizleme

Vinil zeminler temizlemesi, bakımı kolay ve basittir sadece süpürün veya temizleyin. Ve vinil zeminleri daha derinden temizlemeniz gerekiyorsa, özel temizleyiciler var. Bir paspasa yatırım yapın veya vinili uygun zeminlerden biri olarak listeleyen ya da özellikle vinil zeminleri temizlemek için tasarlanmış çok yüzeyli temizleyiciler kullanın.

Paspaslar, kilimler ve halı tutucular

Yeni vinil zemininize bir kilim veya halı eklemek, kaymayı önlemenin ve odanın görünümünü güzelleştirmenin iyi bir yoludur. Tarzınız ne olursa olsun çalışacak bir dizi boyut, renk ve tasarım sunuyoruz. Yatak odasında veya oturma odasında rahat ve konforlu bir şey seçin; mutfak ve koridorlar gibi trafiğin yoğun olduğu alanlar için ideal olan ince ve dayanıklı yollukları keşfedin.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Yıllardır kaliteli vinil döşeme hizmetleri sunabilecek firmalar mı arıyormusunuz? Yada eski dükkanlardan bıktınız ve farklı bir şeyler bulmak mı istiyorsunuz? Wilio yardım etmek için burada! Sizi, vinil zemin kaplaması kategorisinde ki biriyle buluşturacağız. Yüzey hazırlama ve tesviye, zemin tesviye, vinil döşeme üretimi ve montajı konusunda uzmanlaşmıştır ayrıca fiyat metrekareye bağlı olacaktır.