Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Prefabrik Garajlar

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Prefabrik Garajlar

Prefabrik Garajlar kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Prefabrik Garajlar

Garajları tanımlamak için kullanılan "modüler", "taşınabilir" veya "panel" gibi kelimeleri biliyor olabilirsiniz. "Modüler" ve "taşınabilir" terimleri, prefabrik garaj türlerini tarif etmek için kullanılır.

Prefabrik bir garaj "modüler" olarak adlandırıldığında, genellikle daha büyük olduğu ve teslimat sırasında son montaj gerektiren birkaç prefabrike "modül" şeklinde sahaya ulaştığı anlamına gelir. Bir kat, çatı katı, çift garaj veya daha büyük bir şey olabilir.

"Taşınabilir" garajlar genellikle tamamen demonte edilebilir. Teslimatın ardından, istenen yere kolayca yerleştirilirler. Gerekirse daha sonra sökülebilir ve başka bir yere taşınabilirler.

Hem "modüler" garajlar hem de "portatif" garajlar genellikle hazır bir temel üzerine, örneğin sıkıştırılmış çakıl üzerine yerleştirilir. Doğru garajı ararken "taşınabilir", "modüler" veya "panel" terimleriyle karşılaşırsanız, iyi ve kaliteli bir garaj edinmeniz için üçünün de ilginç bir yol olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu blog yazısında, "prefabrik garaj nedir" sorusunu çevreleyen tüm belirsizlikleri açıklığa kavuşturacak ve aynı zamanda karşılaştırma için size 5 prefabrik garaj seçeneği sunacağız.

Prefabrik garaj nedir?

Prefabrik garaj yerine taşınmadan önce üretici tarafından tamamen veya kısmen monte edilir. Büyüklüğüne bağlı olarak, garaj parçalar halinde inşa edilir ve taşınır, bu da sahada hızlı ve kolay bir şekilde yerleştirilmesine olanak tanır. Kısacası, prefabrik garajlar, zaman açısından verimli ve yerinde teslimat kolaylığı sağlayan önceden inşa edilmiş, taşınabilir tasarımlardır.

Prefabrik garajın avantajları nelerdir?

Son yıllarda, prefabrik garajlar Türkiye'de binlerce insan için en popüler garaj çözümlerinden biri haline geldi. Modüler garajlar, evlerinde garajı veya ek depolama alanı olmayan kişiler için avantajlıdır. İşte ev sahiplerini prefabrik garaj almaya ve eve teslim ettirmeye yönlendiren avantajlardan bazıları.

Satın alınabilirlik

Prefabrik garajlar, özellikle prefabrik garaj setini tercih ederseniz, size çok para kazandıracaktır. Modüler garajlar, geleneksel bir garaj inşa etme maliyetine kıyasla daha az para gerektirir.

Özelleştirme

Bu garajlar birçok farklı stil ve malzemede mevcuttur. Birçok seçeneğiniz var. Garajınızı basitleştirebilir veya yeniden tasarlayabilirsiniz. (not: ne kadar çok özelleştirme olursa, nihai maliyetleriniz o kadar artar).

Zaman verimliliği

Garajınızı inşa etmek için aylarca beklemek yerine, prefabrik bir garaj birkaç gün içinde evinize ulaştırılabilir.

Çevre dostu

Prefabrik garajlar, daha az atık ürettikleri için daha çevre dostu bir seçimdir - bir garajdan kalan malzemeler bir diğeri için kullanılabilir.

Şimdi elinizde bulunan prefabrik garaj seçeneklerinden bazılarını inceleyelim. En iyi prefabrik garajı ararken, dayanıklılık ve kalitenin temel unsurlar olduğunu unutmayın.

Prefabrik garaj çeşitleri

Sadece Araba için inşa edilmiş garaj

Bu prefabrik tipi, önceden inşa edilmiş klasik garaj tipidir. Araba için prefabrik garaj, normal boyuttaki herhangi bir araca veya kamyona uyacak şekilde tasarlanmıştır. Ağır yükler için tasarlanmış bir zemine sahiptir. Ağır yüklere uyarlanmış bir zemin yıllarca dayanıklılık sağlarken genel garaj maliyetlerinizi düşürür ve pahalı temellerden kaçınmanızı sağlar. Biraz daha fazla saklama alanına ihtiyacınız varsa, araba için hazırlanmış bir garaj olarak düşünebilirsiniz.

İki parça olarak teslim edilen çift geniş garaj

Prefabrik garajlar birçok seçenek sunar! Bir tanesi yeterince büyük değilse veya birden fazla aracınız varsa, çift genişlikli bir garaj doğru seçimdir. Bu tip prefabrik garaj, daha fazla aracı barındıracak kadar büyük yapılmıştır. Daha sonra yerine birleştirilen iki parçadan yapılmıştır. Araç depolamanın yanı sıra, prefabrik garaj tasarımı, atölye veya organize depolama alanı olarak kullanım için idealdir. Çift geniş garajlar ayrıca yüksek mukavemetli zeminlere ve sıkıştırılmış kirişlere sahiptir.

Metal prefabrik garaj seti

Prefabrik garajın bu çeşidi DIY (kendin yap) modelidir, yani tüm parçalar size teslim edilir ve garajı kendiniz inşa edersiniz. Metal prefabrik garajlar tamamen önceden monte edilmiş olarak da sipariş edilebilir. Kendiniz montaj yapmayı tercih ederseniz, metal prefabrik garaj inşa etmek kolaydır. Montajın herhangi bir aşaması zor olabilir. Garajı inşa etmek için gereken ek süreyi de göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Bu garajlar en ucuz seçeneklerden biridir ve yangına dayanıklılığı ile bilinir. Aracınız için veya depo olarak sağlam ve pratik bir alan sağlarlar.

Ahşap kirişlerden yapılmış garaj seti

İlk başta, muhtemelen ahşap kirişleri garajla bağdaştırmazsınız. Ama sadece adı yüzünden vazgeçmeyin. Ahşap kirişler ve garajlar aynı yapı ailesine aittir. Bu prefabrik garajları ayrıca kendi kendinize inşa edilebilirsiniz. Kiriş garajları bir kulübe gibi görünür. Bina, temellere sabitlenmesi gereken ahşap sütunlarla desteklenmiştir. Bu garajlar için en popüler kapı metaldir, ancak başka seçenekler de vardır. Zemin genellikle betondur.

Üç araçlık prefabrik garaj

İki yeterli değilse, üçü deneyin! Modüler garajlar birçok boyutta gelir. Üç arabalık prefabrik bir garaj, araçlarınız, traktörünüz, motosikletiniz ve daha fazlası için size alan sunar! Çift geniş garaj gibi, üç araçlık prefabrik garaj üç parça halinde teslim edilir ve yerinde monte edilir. Ayrıca araçlarınızı, çim biçme makinenizi veya motosikletinizi destekleyecek kadar sağlam bir zemine sahiptirler. Prefabrik garajlar çok çeşitli boyutlarda mevcuttur (piyasada dört araçlık garajlar bile vardır).

Prefabrik garajınız için iki gereksinim

Prefabrik bir garaj olan yeni bir dış mekan depolama binasına yatırım yaparken, garajın iki temel gereksinimi karşılaması gerekir.

  1. Öncelik dayanıklılıktır. Garajınız araçlarınızı ve diğer malzemelerinizi güvende tutacak kadar sağlam mı?
  2. Prefabrik garajınızın iyi inşa edilmesini istiyorsunuz. Modüler garajı kaç yıl kullanabileceğim?
Tasarım üzerinde çalışırken dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır:

1 - Araç depolama: Garajda kaç araç depolamayı planlıyorsunuz?

Bu ilk başta basit görünebilir - eğer 2 arabanız varsa, o zaman 2 park yeri istersiniz, değil mi? Dikkate alınması gereken bir diğer husus, araçlar dışındaki ekipmanlardır. Bu ekipmanlar, çim biçme makinelerini, arabaları, veya diğer bahçe aletlerini içerebilir. Ancak, içinde kaç araç depolamak istediğini düşünmeden garaj satın alması yanlıştır.

2 - Hobi odası: Aracı park ettikten sonra garajda ne kadar yer istiyorsunuz?

Pek çok insan garajı, büyük bir çalışma masasına sahip, dolaplarda veya duvarda aletler için bol miktarda alan bulunan bir yer olarak düşünür. Masa gerekiyorsa ve garajınızda bulundurmak istiyorsanız, tasarım sürecinde bu alanı hesaba katmalısınız.

Bu ek alanı planlamazsanız ne olur?

Arabanızı garaja park etmeyi planladığınızı, ancak masa için yer planlamadığınızı hayal edin. Birdenbire, aletlerinizin arabanıza tehlikeli derecede yakın olduğunu ve geçiş ya da diğer işler için neredeyse hiç yerinizin olmadığını fark edersiniz!

Prefabrik garajı optimize etme hakkında daha fazla bilgi edinmek için, arabalar için prefabrik çift garaj hakkındaki makalemizi okuyun.

3 - Depolama alanı: Yan tarafa ek veya tavan boşluğuna ihtiyacınız var mı?

Bu bir masa veya araca benzer. Garajın tavan arasındaki depolama alanı, garajınızın tavanını veya diğer küçük alanları kullanmak için harika bir yoldur.

4 - Peki ne kadar alana ihtiyacınız var?

Ortalama otomobiller, minivanlar ve SUV'lar için şu talimatları izleyin:

1 araba: garaj genişliği 3,5 - 4 m

2 araba: garaj genişliği 8-10 m

3 araba: garaj genişliği 10-12 m

Garaja bir pikap veya daha büyük bir araç park etmeyi planlıyorsanız, her bölüme ek 0,5 m eklemelisiniz.

Bu ölçümler, standart araca park etmek, kapıları açmak için yeterli alan sağlar, ancak birçok aksesuarın takılmasına izin vermez.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Prefabrik garaj tasarımı ve yapımında kaliteli uzmanlar arıyorsanız, çözüm bizde! Wilio, mükemmel şirketinizi bulmanıza yardımcı olacak çeşitli hizmetler sunar. Sunduklarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıya tıklayın: yapı ruhsatı, kategorideki uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanan ağ bağlantısı.