Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Prefabrik Evler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Prefabrik Evler

Prefabrik Evler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Prefabrik Evler

"Prefabrik ev" teriminden korkmayın - bugünün prefabrik evleri neredeyse mükemmel. Sadece ev olarak bireysel, enerji açısından verimli bir bina çözümü sağlamakla kalmaz, aynı zamanda genellikle geleneksel evlerden daha ekonomiktirler. Prefabrik bir evin toplam maliyeti, inşaat, konum ve komple ev ekipmanına bağlı olarak çok değişkendir.

Prefabrik evler temelde bir şantiyede inşa edilmek yerine fabrikada inşa edilen ve birkaç gün içinde monte edildikleri evlerdir. Ancak prefabrik ev dahi olsa tüm yapı yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmelidir. Bu durum prefabrik evleri genel olarak kabul gören yeni bir inşaat şekli yapar. Başka bir deyişle, prefabrik evler, geleneksel tuğla yapılarla aynı bina yönetmeliklerine uymalıdır, bu evleri neredeyse her yerde inşa edebilirsiniz. Geleneksel olarak inşa edilmiş evler gibi, prefabrik evler genellikle inşaat için uygundur ve bu evler için de konut kredisi alabilirsiniz, böylece gerekli tüm finansmanı elinizde bulundurmak zorunda kalmazsınız. Bazı durumlarda, prefabrik ev inşaatçıları, başlamanız için doğru finansmanı bulmanıza (hatta bazen kendi finansmanınızı bile sunarak) yardımcı olmaya hazırdır.

Birkaç farklı prefabrik ev türü var

1. Modüler evler, fabrikada (ülle ve yerel inşaat yönetmeliklerine göre) inşa edilen ve daha sonra inşaatın tamamlanacağı şantiyeye taşınan bir veya daha fazla modülden oluşur. Her modül genellikle iç donanımla donatılmıştır - sıhhi tesisat, elektrik, kapılar, dolaplar ve merdivenler - böylece evin montajından sonra sadece minimum işin tamamlanması gerekir. Böyle bir evi inşa etmek yaklaşık üç ila dört ay sürer.

2. Panel evler panellerden oluşur - örneğin tüm duvar - daha sonra her panel şantiyeye taşınır ve diğer panellerle birleştirilir. Prefabrik evler genellikle modüler evlere göre daha fazla bitirme işi gerektirir, çünkü boyama, dolapların, merdivenlerin ve zeminlerin montajı gibi iç işlerin tamamlanması yerinde yapılmalıdır. Üretim süresi modüler evlere benzer (yaklaşık altı ila on iki hafta), ancak üretim süresi daha uzundur. Şantiyede panellerin yapımı bir hafta sürebilir, ardından alt yüklenicilerin programına bağlı olarak ek iç işlerin tamamlanması aylar alabilir. Toplam kurulum süresi, taşeronların zaman çizelgesine bağlı olarak üç ila beş ay arasında tahmin edilebilir.

3. Kütük evler esasen kütük setleri gibi "kitlerdir". Evler fabrika şartnamesine uygun şekilde kesilir ve ardından montaj için şantiyeye teslim edilir. Bazı prefabrik evler prefabrik olmakla birlikte, tüm prefabrik evler prefabrik değildir. Kütük evlerin prefabrik evlerden ayıran faktörlerden biri, kütük evlerin genellikle imalatçı tarafından sağlanan malzeme ve talimatları kullanarak kendilerini sahada inşa etmek isteyen alıcılara yönelik olmasıdır.

Kitler, bir mobilya parçasına benzer şekilde ayrıntılı bir talimat ve parça listesi içerir. Gelecekteki ev sahibi daha sonra kendi başına veya bir müteahhit yardımı ile birleştirme üzerinde çalışır. Prefabrik bir ev ile yapboz bulmacası arasındaki temel fark, çoğu prefabrik ev sahibinin panellerin kendi imalat şirketleri tarafından yerinde monte edilmesini istemesi, yapboz bulmacalarının ise bunu yapma niyetinde olmaması, evi kendileri monte etmeyi planlamaları ve böylece tasarruf sağlamalarıdır.

Kütük evlerin hepsinin duvarları veya tavanları yoktur. Bazı üreticiler, yalnızca yerinde montaj için gerekli olan önceden kesilmiş kütükleri ve diğer malzemeleri sağlar. Genellikle, alıcının inşaatı kendisinin tamamlamasına veya yükleniciden yardım isteyip istemediğine bağlı olarak büyük ölçüde değişen en uzun inşaat sürelerine sahiptirler. Toplam montaj süresi, çok daha uzun olmasına rağmen en az beş ay olarak tahmin edilebilir.

4. Nakliye konteynerler evleri (kelimenin tam anlamıyla endüstriyel çelik nakliye konteynerlerinden yapılmıştır) esprili ve yaratıcı tasarımları nedeniyle medyada heyecan yaratmıştır. Modüler evler gibi, nakliye konteyneri evler, ofisler ve ilginç restoranlar oluşturmak için bir kit olarak monte ve demonte edilebilir. Nakliye konteyneri inşa etmeye başlamadan önce, bunun prefabrik ev inşa etmekle aynı olmadığını unutmayın. Nakliye konteynırları sağlam ve dayanıklı olabilir, ancak bunlar ev olarak kullanım için tasarlanmamıştır. Bu, nakliye konteynırlarıyla ev inşa etmeye yönelik ek kısıtlamalar olup olmadığını görmek için yerel bina yönetmeliklerini kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Montajları diğer prefabrik evlere göre daha karmaşıktır ve kaynak konusunda deneyiminiz yoksa, konteynerı tamamlamak için bir şirket tutmanız gerekebilir. Bununla birlikte, size tavsiyede bulunacağından emin olduğumuz birkaç üretici var.

Boyut ve estetik

Prefabrik evin büyüklüğü ve yüksekliği sınırlı değildir. Bir banyoya, mutfağa ve bir yatak odasına sahip küçük modüler yapılar vardır, ancak aynı zamanda beş yatak odası, beş banyo ve lüks içinde yaşamak için neredeyse sınırsız alan sunan, gayet geniş bir alana sahip bir ev sahibi de olabilirsiniz.

Modüler evlerin bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, küçük ev trendiyle güzel bir şekilde örtüşmesidir. Her büyüklükte ev inşa etmek asla ucuz bir mesele değildir, ancak enerji maliyetlerini ve giderlerini düşük tutmak isteyenler, temel ve enerji maliyetleri açısından çok daha az para gerektiren ve inşa edilebilen küçük, önceden inşa edilmiş modüler bir evi tercih edebilir. Klasik bir tuğla evden çok daha hızlı inşa edilir.

Prefabrik bir ev inşa etmeyi düşünüyorsanız, hiçbir estetik sınırınız olmaz. Tercihlerinize ve tarzınıza göre bir prefabrik ev türü seçmeniz yeterli olacaktır.

Modüler evler: Modüler evlerin çoğu, daha sonra sahada istiflenen veya önceden belirlenmiş bina planlarına göre düzenlenmiş kareler veya dikdörtgenler halinde inşa edildiğinden şık, modern ve köşeli bir görünüme sahiptir. Bununla birlikte, bazı modüler binalar, köşeli görünümü hemen hemen her stile dönüştüren panelli duvarlar veya çatılarla birleştirilir.

Panel evler: Prefabrik evler, alıcının tercihlerine göre hemen hemen her tarzda veya estetik konseptte inşa edilebilir. Evler paneller halinde inşa edildiğinden, çeşitli stil ve tasarımlarda olabilirler.

Kütük evler: Bu tür montajlar, örneğin ahşap evler veya kütük kabinler estetik tasarımlarında özeldir. Seçtiğiniz kit türüne göre değişir. Aslında, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli şekiller ve tasarımlar vardır. Bazı üreticiler, çeşitli prefabrik ev türlerinin estetik olanaklarını geliştirmek ve vurgulamak için farklı prefabrik inşaat yöntemlerini birleştirir.

Ev paketleri

Prefabrik bir ev düşünürken, seçtiğiniz evin paketine neyin dahil olup ne olmadığına dikkat etmek çok önemlidir. Örneğin, modüler evler genellikle (ancak her zaman değil) eksiksiz bir aksesuar, cihaz, pencere ve zemin paketiyle satılırken, kütük ev ve diğer prefabrik evler genellikle yalnızca bir duvar, çatı veya çerçeve için gereken malzemelerden oluşur. Bu duvarlar ve çatılar yalıtım, elektrik kabloları, pencereler, kapılar ve hatta alçıpan içerebilir veya içermeyebilir. Bazı durumlarda, işi bitirmek için ek ödeme yapmanız ya da çatı ve duvar kaplamaları da dahil olmak üzere evi tamamlamanıza yardımcı olacak bir inşaat şirketi bulmanız gerekebilir.

Üreticiler, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli paket türleri sunar. Hangi paketin size uygun olduğunu ve ne kadar hızlı ilerlemeniz gerektiğini düşünün. Üretici genellikle size uzun zaman alacak hizmetler sağlayabilir. İnşaat ruhsatı alma, ev aletlerinin güvenliğini sağlama ve kurma ve evinizi tamamen donatma konusunda size yardım sunabilirler. Tek endişeniz içeri taşınmak olacaktır. Dış kısım özgürce özelleştirilebilir ve evinizi tam olarak uyarlamak mümkündür. Paketlerde bulunan ekipmanda yapılan bazı değişikliklerin ve değişikliklerin daha sonra ek bir ücret karşılığında olabileceğini unutmayın.

Genellikle neler dahil değildir

Ancak, prefabrik bir evin temel fiyatına birçok masraf dahil değildir. Örneğin toprak ve suyu test etmek (bir kuyu olması durumunda), elektrik şebekesine ve diğer hizmetlere bağlanmak için ek fon ödemeye hazırlıklı olmalısınız. Temel döşemesini hazırlamak, araziyi, çevreyi ve garaj yolunu değiştirmek ve evin projesi içermiyorsa, o zaman araba için bir garaj veya barınak inşa etmek size kalacaktır.

Bu harcamalar, evin konumuna, büyüklüğüne hatta belediye gereksinimlerine veya kişisel tercihlere bağlı olarak değişir. Kırsal alanda inşa ediyorsanız, araziyi çok fazla değiştirmeniz veya düzenlemeniz gerekmeyebilir. Bununla birlikte, şehirde veya katlı ev sahipleri birliği standartlarının yakınında inşa ediyorsanız, bazı çevre düzenlemeleri yapmanız gerekebilir. Bu nedenle izinler ve ücretler için ek masraf yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Belirli bir sözleşmeye veya üreticiye taahhütte bulunmadan önce, tedarikçilerle ne sağladıklarını ve neleri haricin yapmanız beklendiğini tam anlamıyla konuştuğunuzdan emin olun. İmalatçıları karşılaştırırken, her bir şirketin size eşdeğer projeleri karşılaştırdığınız konusunda olumlu bir izlenim ve kesinlik vermek için neler sağladığına dair belirli bilgiler de alın. Örneğin, bazı inşaatçılar saha hazırlığı, toprak testi ve temel hazırlığı dahil olmak üzere anahtar teslimi hizmet sunabilir. İlk bakışta daha pahalı olduğu için anahtar teslimi hizmeti değerlendirmemeyi tercih edebilirsiniz, ancak aslında toplam maliyetlteki farklar önemsiz olabilir.

Prefabrik evlerin şantiyede inşa edilen evlere göre daha uygun maliyetli ve daha kaliteli olmasının birkaç nedeni vardır:

- daha az israf, Klasik evlerin inşası sırasında, fazla malzeme şeklinde çok fazla atık üretilir. Tüm önemli bileşenler, üretimleri sırasında fabrikada bulunan prefabrik evlere monte edilirse, sistemi önemli ölçüde iyileştirmek ve atık miktarını azaltmak mümkündür.

- daha az iş ve zaman, Geleneksel inşaat sırasında, birkaç alt yüklenici grubu (tesisatçılar, elektrikçiler, boyacılar ve inşaatçılar) belirtilen işleri gerçekleştirir. Bu iş genellikle diğer taşeronların çalışmaları nedeniyle ertelenir veya karmaşıklaşır. Bir üretim tesisinde modüller veya paneller inşa edildiğinde, işin daha hızlı yapılması için daha verimli bir şekilde yönetilebilir. Modüler bir prefabrik evin satın alınmasının en büyük avantajlarından biri "tek bir iletişim noktası" olmasıdır. Tüm yüzeyler ucuz olmasa da, modüler ev üreticisi ürünleri toplu olarak satın aldığından ve tasarrufları alıcıya yansıttığından çeşitli avantajlarınız olur. Aynı zamanda hem stresten uzak kalır, hem de kendi cihazlarınızı ve aksesuarlarınızı dikkatlice seçmek için gereken zamandan tasarruf edersiniz. Modüler ev sahipleri iddiası anahtar teslimi bir ev inşa etmeye kıyasla modüler bir ev inşa etmenin toplam maliyetinin yaklaşık % 10 ila % 20'si kadar tasarruf bekleyebilirsiniz. İnşaat daha uzun sürdüğü ve şantiyede tamamlandıktan sonra inşaatı tamamlamak için bir yüklenici kiralamak gerektiğinden, bu maliyet tasarruflarının prefabrik ev için daha fazla olması beklenmektedir.

- kalite, Modüler ve prefabrik evler genellikle geleneksel binalardan daha güvenli ve daha iyi inşa edilmiş olarak kabul edilir. "Modüllerin modüllerle kombinasyonu, esasen geleneksel konut çerçevesinden çok daha iyi çalışan güçlü bir sistem sağladı." Prefabrik evler sadece modüller arasındaki bağlantılardan dolayı yüksek kalitede değildir.

-kontrol süreci, prefabrik evler, üretim sürecinin her aşamasında yeniden denetlenerek tüm malzemelerin belirli standartlarda üretilmesini sağlar. Çoğu normal şantiye evinde yalnızca Bir inceleme olacaktır, Bu da zamanla gözden kaçırabileceğiniz ve sorunlara neden olabilecek bazı durumların olabileceği anlamına gelir.

-istihkam, Taşımaya dayanacak şekilde tasarlanmıştır. prefabrik evlerin şantiyeye gönderilmesi gerektiğinden, nakliye sürecine dayanabilmelidir, Bu da Geleneksel şantiye inşaatı sırasında eklenmeyen ek yapısal desteği eklemenin mümkün olduğu anlamına gelir.

-güvenli bir ortamda inşa edilmiştir, Modüler ve prefabrik evler, çevresel faktörlerden korunan bir fabrikada inşa edilmektedir. Malzemeler, inşa edilmeden önce evin bütünlüğüne zarar verebilecek aşırı hava koşullarından etkilenmeyecektir.

-enerji verimliliği, Prefabrik evler klasik evlere göre "daha yeşil" olabilir. Her şey, yapı malzemesi şeklinde daha az atık olan bir fabrikada yapılır. Şirketlerin atıkları yeniden kullanma olasılığı daha yüksektir. Fabrikalarda üretilen atıklar genellikle geri dönüştürülmekte ve yeniden kullanılmaktadır. Örneğin, birçok prefabrik tomruk üreticisi, kullanılmayan tomrukları ve ahşabı satılan veya yeniden kullanılan odun yongaları veya hamur haline getirmek üzere öğütmektedir.

-Fabrikada inşa edilen evler, geleneksel evlere göre daha sıkı bağlantılara sahip olabilir, bu da odalar veya dış ortam arasında daha iyi izolasyon anlamına gelir. Sıkı bağlantılar, evinizin ısısını korumaya yardımcı olur. Odalar arasındaki bağlantılar daha sıkı olduğunda, havalandırma deliklerini açarak veya kapatarak evinizi bölgelere kolayca bölebilirsiniz, bu da sonuçta en çok kullandığınız alanları ısıtmak ve soğutmak için daha az enerji kullanmanızı sağlar.

-Çoğu modüler ev, enerji açısından en verimli cihazlar, mantar veya bambu zeminler gibi enerji açısından verimli ve sürdürülebilir malzemeler içerir. Güneş panelleri veya enerji tasarruflu su ısıtıcıları şeklinde iyileştirmeler sunan üreticiler bile bulabilirsiniz.

Prefabrik bir ev istemek bir şeydir, ancak ayrıntıları anlamak ve inşaata kadar ilerlemek biraz daha zor olabilir. İyi haber şu ki, bu süreç geleneksel bir ev inşa etme sürecinden çok farklı değil, ancak çok daha hızlı.

Prefabrik bir bina genel olarak kaliteli bir ev yapımı biçimi olarak kabul edilse de yanlış arsa satın almak toplam maliyetinizi artırabilir hatta planlarınızı tamamen değiştirebilir.

Satın almadan önce şunları göz önünde bulundurun:
  1. Bir şehir veya mahallede inşaatla ilgili kısıtlamalar. Prefabrik bir ev inşa etmeye yetkili olduğunuzdan emin olmak için potansiyel evinizdeki ve çevrenizdeki bina yönetmeliklerini her zaman kontrol edin. Örneğin, bazı mahalleler arazi sahiplerinin belirli inşaat şirketlerini kullanmasını veya belirli teraslı evler inşa etmesini gerektirir. Bazı evler böyle bir gelişmede estetik olarak hoş değil.
  2. Kolay erişim. Modüllerinizin, panellerinizin veya kitinizin büyük boyutlu kamyonla eve teslim edilmesi gerektiğini unutmayın. Modüler bir ev inşa ediyorsanız, modülleri ve panelleri tabana yerleştirmek için vinç kullanılır. Evinizin arsasına ulaşmanın tek yolu dar, aşınmış yollar ise veya şantiyeniz ormanda saklıysa, şantiye hazırlama maliyeti konusunda rahatsız edici durumlarla karşılaşabilirsiniz. Karayoluyla kolayca erişilebilen güzel bir arsa bulursanız, uzun vadede tasarruf edebilirsiniz.
  3. Toprak örnekleri. Arazi satın almadan önce, keşif sondajı veya arazi araştırması için ödeme yapıp yapamayacağınızı sormak için mevcut sahibiyle iletişime geçin. Evinizin üzerine inşa edileceği arazi türü, doğru temeli atma maliyetini önemli ölçüde etkileyebilir. Örneğin, killi toprak üzerine veya tersine sert bir kayalık zemin üzerine inşa edilmiş bir ev, temel harcamalarınızı büyük ölçüde artırabilir. Killi toprak hala çalışma eğilimindedir. Bu sürekli hareket, evin "yerleşmesinde" düzensizliklere, alçıpanın, pencerelerin ve kapıların açılmasına veya çatlamasına ve kaymasına ve alt yapı sorunlarına yol açabilir. Kil üzerine inşa edilen evin temelleri atılmadan önce toprağı sıkıştırılmış olmalıdır. Bazı durumlarda, toprağı kayarken oluşabilecek hasarı önlemek için evin altına monte edilen kirişlerin desteklenmesi gerekebilir. Öte yandan, toprak çok fazla kayadan oluşuyorsa, bodrum katını veya temeli delmek ve kazmak çok pahalı olabilir. Üzerine inşa edilecek doğru veya yanlış arazi türü yoktur, ancak arazi satın almadan önce, araziyi uygun şekilde hazırlamanın maliyetini netleştirmek için ne ile çalıştığınızı bilmelisiniz.
  4. Kamu hizmetleri. Su, gaz ve elektrik gibi kamu hizmetlerini kullanmak istediğinizi varsayarsak, istediğiniz şantiyeye en yakın bağlantılar için şehrinize veya ilçenize danışmanız önemlidir. Bu hizmetlere bağlanmak için ödeme yapmanız gerekecek. Şehir dışında yaşıyorsanız, bir kuyu veya fosseptik için ödeme yapmanız gerekebilir. Evinizi tamamen işlevsel hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini (ve ne kadar ödemeniz gerektiğini) bilmek önemlidir.

Finansman ve evinizi seçme

Finansman sağlama ve evinizi seçme süreci el ele gider. Bu karmaşık bir durum çünkü bir üretici veya arazi seçmeden önce, ne kadar para harcayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Neyse ki, prefabrik bir evin fiili finansmanı, özel yapım evlerin finansmanına çok benziyor. Bankalar ile kredi konusunda iletişim kurarken, araziyi hazırlamak ve inşaatı tamamlamak için üstlendiğiniz arazi, ev ve diğer işçilik maliyetleri gibi tüm maliyetleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın.

Prefabrik bir evin birkaç gün veya birkaç hafta içinde yapılabiliyor olması, bunun kısa ve basit bir süreç olduğu anlamına gelmez. Modüler ev sahipleri, böyle bir evin planlamadan taşınmaya kadar yaklaşık dört ay içinde inşa edilebileceğini söylüyor. Bu, çoğu modüler ve prefabrik ev üreticisinin, barınma olasılığının sekiz ila on iki hafta içinde sağlanacak şekilde çalıştığı anlamına gelir, bu nedenle tüm sürecin başlangıçtan bitime tamamının dört ila altı ay sürebileceğini tahmin etmek mantıklıdır.

Bir inşaat araştırmasına göre, ortalama bir aile evinin inşaatı izninden tamamlanmasına kadar yedi ila sekiz ay sürüyor; bu, prefabrik bir ev seçmenin, inşaatınızın özelliklerine bağlı olarak size iki ila dört ay kazandırabileceği anlamına geliyor. Prefabrik evin üç genel aşaması vardır:

1. Planlama. Planlama aşaması, aslında uzunluk açısından en az tahmin edilebilir aşama. Bunun nedeni, nerede yaşadığınıza, nerede inşa etmeyi planladığınıza ve emlak piyasasının ne olduğuna bağlı olarak, mükemmel arsayı bulmak, inşaat ruhsatı almak, evin seçimini ve muhtemelen ekipmanını tamamlamak biraz zaman alabilir. Üretici ve inşaat şirketi ve (gerekirse) konut kredisi alacaksınız. Bu aşamayı en az bir ay sürmektedir. Ayrıca, birçok prefabrik yapı üreticisinin bu işin bir kısmını sizin için yapabileceğini unutmayın - özellikle inşaat ruhsatlarını güvence altına alma süreci.

2. Üretim ve saha hazırlığı. Üretim ve saha hazırlığı zaman içinde oldukça tahmin edilebilir, ancak seçtiğiniz üreticiye ve özel üretim programına bağlı olarak değişebilir. Örneğin, modüler ev sahipleri, inşa etmenin ve hazırlamanın altı hafta sürdüğünü söylüyor, ancak birçok modüler ev inşaatçısı daha uzun bir zaman çerçevesi öneriyor - genellikle sekiz ila on iki hafta. Bu ikinci aşamanın, inşaat müteahhitinin programından da etkilendiğini unutmayın. Şantiyedeki hazırlık çalışmalarını kötü hava koşulları veya taşeronlarla ilgili planlama sorunları nedeniyle tamamlayamazsa, prefabrik eviniz yapılmaya hazır olsa bile konut planınız ertelenebilir.

3. İnşaat. Evinizin sahaya gelmesi, bitiş çizgisinde olduğunuz anlamına gelmez. Modüler ev birkaç gün içinde monte edilerek teslim edilebilir, ancak teslimattan sonra "açmanız" biraz zaman alır. Örneğin modüller arasında su sızıntısını önlemek için hava şartlarından korunmalı, tesisler (iç ve dış), iç duvarlar ve tamamlanmış denetimler bağlanmalıdır. Prefabrik veya önceden kesilmiş bir ev inşa ediyorsanız, taşınmaya hazır hale getirmek için daha çok şey yapılması gerekir. Tüm iç ekipmanların kurulması ve yüzey işleminin tamamlanması gereklidir. Bu aşama için en az altı haftaya ihtiyacınız olacak.

Prefabrik evlerin artıları ve eksileri

Her türden ev inşa etmenin hem artıları hem de eksileri vardır, ancak prefabrik evler hızlı ilerlediği için maliyetleri kontrol etmenin harika bir yoludur. Artıları ve eksileri, özel durumunuza, bütçenize, tercihlerinize ve zaman çizelgenize bağlı olarak değişir.

Faydaları
  • Geleneksel ev kitlerinden daha ucuzdur. Prefabrik evlerin maliyeti genellikle klasik tuğla evlere göre ortalama % 10 ila % 20 daha düşüktür.
  • Daha hızlı inşaat. Geleneksel bir evin inşası genellikle bir panel evin inşasından bir ila dört ay daha uzun sürer.
  • Esnek boyut ve estetik.Tasarım, düzen ve boyut olarak pek çok seçenek bulunmaktadır. Modüler sistemler "tek seferlik satın alma" seçenekleri sunar. Modüler ev paketleri genellikle "her şey dahil" dir.
  • Enerji tasarrufu. Prefabrik evlerin inşa edilme şekli, kullanılan malzemeler ve hava geçirmez yapı, devam eden enerji faturalarını azaltabilecek verimli bir alan kombinasyonu oluşturur.
Bazı kısıtlamalar

Prefabrik bir ev üreticisi ile çalışıyorsanız, aksesuar ve iç donanım seçimi sınırlı olabilir. İnşaat, bitmiş, mevcut bir evi satın almaktan daha pahalı olabilir. Prefabrik bir evden daha ucuza, size uygun inşa edilmiş bir ev bulmanız mümkün. Seçim ve inşaat süreci, mevcut bir evi satın almaktan daha fazla zaman alabilir. Mevcut bir evi birkaç ay, hatta birkaç hafta içinde bulabilir ve oraya taşınabilirsiniz.

Sonuç

Panel konut inşaatı, geleneksel bir evin inşasına kıyasla daha kısa ve daha ekonomik bir şekilde bir ev inşa etmenin hızlı ve uygun maliyetli bir yoludur. En önemli şey, bir anket yapmak, düşündüğünüz her üreticiyle kapsamlı bir şekilde konuşmak ve evinizi inşa etme sorumluluğunu üstlenmektir. Tüm şartları hatırlamayı ve hayalinizdeki eve gitmeyi başarırsanız, prefabrik bir ev sizin için doğru seçim olabilir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Kaliteli prefabrik evler sadece bir lüks değildir. Bunlar geleceğe yatırımdır ve Wilio'daki kalite uzmanları bugün başlamanıza yardımcı olacaktır. Wilio'da tasarım, görselleştirme, fiyat teklifi ve daha pek çok konuda uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyoneller bulacaksınız - hepsi ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış! İhtiyacınız olanı bulmak için hizmet listemizden seçim yapın veya kategorideki inşaatçılarımızdan biri tarafından sağlanan inşaat izinleri, kamu hizmetleri ve birinci sınıf malzemelerin kullanımı hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.