Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Poliüretan Köpük

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Poliüretan Köpük

Poliüretan Köpük kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Üflemeli Yalıtım

Yalıtım, her evin çok önemli bir tarafıdır. İster yeni bir ev inşa ediyor olun, ister tavan arasına yeni bir yalıtım kurmanın tam zamanı olduğunu düşünün, doğru yalıtımı seçmek çok önemlidir. Çok fazla yalıtım var, tamamen farklılar ve hangisinin eviniz için doğru olduğuna karar vermeden önce, her birinin artılarına ve eksilerine bakmalısınız.

Üflemeli yalıtım, makineyle tavan arasına üflenen cam elyafı veya selüloz gibi çeşitli geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılır. Haddelenmiş veya levha izolasyon cam elyaftan oluşur ve büyük rulolar veya plakalar halinde depolanır.

Üflemeli yalıtımın avantajları
  • Üflemeli izolasyon çevreyi daha çok korur. Esas olarak selüloz ve cam elyafı gibi geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşur. Selüloz genellikle geri dönüştürülmüş gazeteden oluşurken, cam elyafı çoğunlukla cam veya mineral yündür.
  • Düzensiz şekilli alanlar için idealdir. Üflemeli izolasyon bir makine ile üflendiği için ürün, özel olarak şekillendirilmiş ve dar alanlara kolaylıkla yerleştirilebilir, bu tür yalıtımın çok daha kolay uygulanmasını sağlar.
  • Selüloz yanmayı yavaşlatır. Kömürleşme, kızarma ve ardından ateşle temas ettikten sonra siyaha döner, ancak tutuşmaz ve yangının izole edilmiş alanın herhangi bir yerine yayılmasına izin vermez.
  • Üflemeli yalıtım, zararlı böcekler için zehirli hale getiren bir malzeme ile işlenir.
Üflemeli yalıtımın dezavantajları
  • Üflemeli yalıtım, büyük oranda cam elyaftan oluşuyorsa suyu uzun süre tutar. Bu, küflenmeye neden olabilir ve ayrıca kuruyana kadar termal direnç R değerini düşürebilir.
  • Haşere kontrol işlemi harika olsa da, bu kimyasal işlem çoğu yalıtım üreticisinin vurguladığı çevresel yönü olumsuz etkiler.
  • Bu ürün profesyonel bir ekip ve uygun ekipman olmadan kurulamayacağı için üfleme yalıtımı pahalı olabilir.

Enerji tasarrufu: tavan arasında üflemeli yalıtım

Tavan aranızı şişirilmiş selüloz yalıtımı ile yalıtın ve faturalardan tasarruf etmeye başlayın. Evet, üflemeli yalıtım ile tavan arasını kendiniz yalıtabilir ve böylece usta açısından tasarruf edebilirsiniz. Ancak, birkaç önemli faktör vardır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmeniz gerekiyor ve en önemlisi doğru ekipmana ihtiyacınız var. Eğer buna sahipseniz, bunun nispeten zor, zahmetli ve tozlu bir iş olduğunu unutmayın, bu yüzden uzman bir şirket tutmanız daha iyidir. Tamamen farklı şekilde tasarruf edebilirsiniz.

Tavan arası yalıtımının uzun vadeli geri dönüşü etkileyicidir. Zamanla, yaşadığınız iklim bölgesine ve mevcut izolasyon seviyenize bağlı olarak enerji faturalarınızın yüzde 15 ila 25 oranında düştüğünü fark edebilirsiniz.

Üflemeli yalıtım ne kadar sürer?

Yeni yalıtım uygulamak veya mevcut olanı iyileştirmek büyük ölçekli bir projedir, bu nedenle şişirilmiş selüloz yalıtımın size ne kadar dayanacağını bilmek istemeniz doğaldır.

Üflemeli bir yalıtımın ömrünü etkileyen birçok faktör vardır, bu nedenle en başından profesyonelce kurulduğundan emin olmanız gerekir. İdeal koşullar altında profesyonel kurulum durumunda, bu tür bir yalıtım size 20 ila 30 yıl sorunsuz bir şekilde dayanmalıdır.

Üflemeli yalıtımın hizmet ömrünü ve kalitesini etkileyen faktörler

Üflenmiş selüloz yalıtımın doğru şekilde yerleştirilmesi işlemi, malzemenin kendisi makineye yüklenmeden çok önce başlar. Selüloz, iletim yoluyla ısı transferini etkili bir şekilde düzenler, ancak doğrudan hava sızıntılarının meydana geldiği yerlerde değil. Bu hava sızıntılarının, yalıtımın kurulmasından sonra tespit edilmesi de son derece zordur. Bu durum, enerji verimliliği açısından yalıtımın verimini sınırlamaktadır.

Hava sızıntıları önceden tespit edildiği ve uygun şekilde kapatıldığı sürece bu bir sorun değildir. Uzmanlar, bu adımı tatmin edici ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirecek uzmanlığa sahiptir. Uygun eğitim ve deneyim olmadan, bu gerçek bir sorun olabilir. Bu, kendi ev yapımı talebinizden vaz geçmenizin birçok nedeninden biridir.

Yerleşme

Üflemeli yalıtım, zamanla yerleşen kabarık bir malzemedir. Aslında selüloz, kurulumdan sonra yüzde 13 ila 20 ile en yüksek çökelme oranına sahiptir. Bu yerleşme kurulumdan haftalar, aylar ve yıllar sonra devam eder ve ciddi enerji verimliliği sorunlarına neden olabilir, ancak bu sorun yalıtım sırasında da çözülebilir.

Neyse ki, bu sorunun üstesinden gelmek kolaydır. Gerekenden daha kalın yalıtım ekleyerek bir çözüm oluşturulabilir. Nispeten yüksek selüloz çökelme oranına rağmen, yine de diğer alternatiflere göre kalınlık santimetre başına daha yüksek bir R değeri sunar.

Nem

Yalıtıma üflenen selüloz esas olarak geri dönüştürülmüş gazete kağıdından yapılır ve bu nedenle nem hasarına karşı daha hassastır. Tavan arasında bu, bir malzemenin işini düzgün bir şekilde yapma yeteneğini ciddi şekilde etkileyebilir.

Bununla birlikte, bu yalıtım mükemmel özelliklere sahiptir, yangına dayanıklıdır ve bazen suyla başa çıkabilir, bu nedenle aşırı nem hasarı konusunda çok fazla endişelenmenize gerek kalmaz. Bununla birlikte, sızarsa ve ıslanırsa, tekrar kurutmak çok zordur, bu nedenle, özellikle bir fırtına veya kötü hava koşullarından sonra, su sızıntısı ile ilgili sorunlar için çatıyı ve tavan arasını düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

Selüloz izolasyonu zamanla oturur mu?

Selüloz yalıtım, nefes alabilirliği ve geleneksel cam elyaf yalıtıma daha çevre dostu alternatifleri nedeniyle en iyi yalıtım çözümlerinden biridir. Selüloz yalıtımı, haşereleri kovmak ve hatta yangınlara karşı korumak için işlenen geri dönüştürülmüş kağıt ürünleri kullanır, bu nedenle bu tür yalıtımın en popüler çatı yalıtımı haline gelmesi doğaldır. Olumsuz değerlendirilen bu yalıtımın faktörlerinden biri, zamanla çökme eğilimidir ve bu da yalıtım özelliklerinin etkinliğinin azalmasına neden olur. Selüloz yalıtımı oturduysa, bunun muhtemelen evinizin artan enerji harcamasından kaynaklandığını göreceksiniz. Yalıtım havaya maruz kaldığı için oturması ve yalıtılması gereken alanlarda boşluklar oluşturması doğaldır.

Bu olası sorunları önlemek için tavan aranızı kaplayan selüloz yalıtımın önerilen kalınlıktan çok daha büyük bir kalınlığa şişirilmesini talep etmelisiniz. Bu, izolasyona herhangi bir hava sızıntısını önleyecek bir kalite sağlayacaktır. Üflenen izolasyon ışıkla temas halinde ise malzeme belirli bir süre sonra kolayca yerleşmeye ve hatta dağılmaya başlayabilir. Selüloz yalıtımınızın oturmaya başladığını düşünüyorsanız, muhtemelen bir uzmandan yardım istemekten başka seçeneğiniz olmayacaktır. Ayrıca, durumun herhangi bir şekilde düzeltilip düzeltilemeyeceğini veya yalıtımın tamamen kaldırılıp kabul edilebilir bir kalınlığa kadar yeniden uygulanması gerekip gerekmediğini de öğreneceksiniz.

Selüloz izolasyonu zararlı mıdır?

Çökme eğiliminin yanı sıra, selüloz yalıtımda onu zararlı olarak etiketleyecek çok az madde bulunabilir. Bu tip yalıtım, diğer yalıtım türlerine göre daha az zararlı özelliklerle eskime sırasında inanılmaz derecede uzun süreli performans sağlar. En büyük sorun, diğer her şeyin türetildiği nemden kaynaklanabilir, bu nedenle selüloz yalıtımın her zaman% 100 kuru tutulması gerekir. Bu malzeme ıslandığında kurutmak zordur. Ek olarak, sabit nem selülozu ıslatır ve böylece kalınlığını tekrar inceltir.

Selüloz yalıtıma uygulanan kimyasallar, haşerelerin ve kemirgenlerin malzemeye girmesini önlemek için kullanılır. Bu kimyasallar suya doyurulduktan sonra amonyum sülfatı havaya salabilir ve bu da solunum problemlerine, genel mide bulantısına ve sağlık tehlikelerine neden olabilir.

Kurulumdan önce selüloz yalıtımınız her zaman kokusuz olmalıdır. Güçlü bir koku varsa, bu kimyasalların çok yoğun uygulandığının bir işaretidir. Ayrıca, selüloz yalıtımı malzemenin çürümesine neden olabilecek ışık kaynaklarından uzağa kurduğunuzdan emin olun. Kimyasal kokulara daima dikkat edin. Bu muhtemelen nemli selüloz yalıtımının bir işaretidir.

Yalıtım neden uzmanlar tarafından yapılmalıdır?

İzolasyon uzmanlara bakıldığında, uygulaması basit bir konu gibi görünebilir. Bununla birlikte, duvarlardan ısı transferi, tavan arasındaki ışık türleri, bacanın uygun şekilde yalıtılmış olup olmadığı (tavan arasından geçerse) ve diğer birçok ayrıntı dahil olmak üzere bu meslekten olmayan kişinin kaçabileceği birçok açık ve küçük ayrıntı vardır. Kurulumun kendisi basit bir bölümdür. Ancak profesyonellerin bilgi, deneyim ve donanımı önemlidir. Maksimum enerji verimliliği, uzun ömür elde etmek ve evinizde kendinizi güvende hissetmek ve üflemeli yalıtım sayesinde önemli miktarda tasarruf etmek istiyorsanız bu çok önemlidir.